A melegvízzel kapcsolatos probléma sok magántulajdonos esetében, ahol nincs csatlakozás a központi fűtési rendszerhez, még ma is aktuális. A kazán telepítése jelentős beruházást igényel, de a gyártó a közvetett fűtési kazán saját kezűleg lehet egy alternatíva, amely foglalkozik ezzel a fontos kérdéssel. Fő előnye, hogy a meleg vizet szükség szerint, költségmentesen biztosítja.

Rendszerek sokfélesége
Azok a felhasználók, akik gázbojlereket és különböző típusú melegvíz-bojlereket használnak, jól ismerik a működésük során felmerülő problémák tömegét: egy ideig várni kell, amíg a víz felmelegszik a kívánt hőmérsékletre, ha a meleg vizet egyszerre kapcsolja be a konyhában és a fürdőszobában, a hőmérséklet csökken. Az indirekt bojler kiküszöböli ezeket a problémákat: az általa szolgáltatott víz hőmérséklete mindig állandó, függetlenül attól, hogy hová kerül. Az ilyen vízmelegítők többféle típusúak lehetnek.
- A leggyakoribb a tekercses konstrukció, amelyet a következőkre szerelnek fel a tartály belsejében, és meleg vizet keringetnek rajta keresztül. Az edénybe belépő hideg víz érintkezik a tekerccsel, és előre meghatározott hőmérsékletre melegszik.
- Egy másik lehetőség, amikor a tekercset felszerelik az edény falai mentén, nem a középpontjában.
- Ha két edény van – egy nagy és egy kicsi -, a kisebbet a nagyobbikba helyezzük. A víz kering közöttük: Forró vizet szivattyúznak a kicsibe, és hideg vizet melegítenek körülötte.
Az ilyen vízmelegítők működési elve egyszerű, a rendszer vizuális megértése érdekében részletes diagram található.

A tartály anyagát alumíniumötvözetből, valamint más, korróziónak nem kitett színesfémekből kell választani, ha a pénzügyek lehetővé teszik – rozsdamentes acél. Egy jó alternatíva a gázpalack, A belső falakat speciális alapozóval kell kezelni, különben a forró víznek kellemetlen rothadó szaga lesz.
A test a tartály saját kezűleg kell vágni legalább 5 lyukak: kettő mindkét oldalon – úgy tervezték, hogy vágja a tekercsek, két alján is – a vízellátás és leeresztő szelep, a felső csak egy – a visszavonás a forró vizet.
A tekercs elkészítése
Ez az elem, amely a rézcső Kis átmérőjű, de vastag falú – ez a tartály térfogatától és magasságától függ. A szakemberek azt mondják, hogy minden 10 liter vízmelegítőre a tekercset rá kell önteni. a víznek 1,5 kW hőteljesítményre van szüksége a tekercsben.
Más anyagból készült, de feltétlenül kiváló hőelvezetéssel rendelkező csövek használatával pénzt takaríthat meg a háztartási költségvetésből. A gyűjtő készítésekor nagyon ügyeljen a tekercsek kialakulására:
- Soha nem érhetnek össze – a tekercsek között résnek kell lennie;
- Ne tegyen túl nagy erőfeszítéseket – ez megnehezíti a kész termék eltávolítását a speciális tüskéről;
- a tekercsek száma szigorúan kiszámított, és a tartály méreteitől függ.
A tüskéhez használjon a kívánt átmérőjű csövet vagy egy kerek, csomómentes fatörzset. Miután elkészült, a tekercset gondosan bevonják hőálló védőlakk.

Költségvetési lehetőség
A szakértők egy eredeti változatot javasolnak egy hasonló típusú vízmelegítő elkészítéséhez, de ehhez a következő alkatrészekre lesz szüksége:
- réz- vagy bronzcső;
- különböző méretű táblák;
- alumíniumlemez;
- rézből vagy rézötvözetből készült gyűjtő;
- egy bizonyos méretű üveglap;
- speciális festékösszetétel.
A kívánt méretű deszkákból héjat készítünk, és belülről alumíniumlemezzel borítjuk. Illessze a csöveket tekercsként a kerület köré, és csatlakoztassa hozzá a kollektort, figyelembe véve, hogy melyik oldal a bemenet és melyik a kimenet.
Egy ilyen rendszer meglehetősen egyszerű és funkcionális – segítségével felmelegíti a kívánt vízmennyiséget, és a gyártási technológia hasonló a standard változathoz.
Annak érdekében, hogy a szerkezet jobban elnyelje a hőt, és ne adja le azt kifelé, üveget és speciális festéket használnak.
Az ilyen vízmelegítő konstrukciója irigylésre méltó pénzt takarít meg – Önnek csak ki kell választania a helyiségének megfelelő változatot, és el kell kezdenie a munkát.
Hogy készíthetek saját kezűleg egy indirekt vízmelegítőt? Milyen anyagokra és eszközökre lenne szükségem ehhez? Van valamilyen speciális technika vagy eljárás, amit követnem kell? Hogyan lehetne hatékony és biztonságos a készülék? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Ahhoz, hogy saját kezűleg egy indirekt vízmelegítőt készítsünk, először is szükségünk lesz néhány alapvető anyagra és eszközre, mint például egy hőálló edényre, rézcsőre vagy hőcserélőre, szigetelésre és egy tartályra a meleg víz számára. Fontos, hogy a készülékünk hatékony és biztonságos legyen, ezért fontos a megfelelő szigetelés és jól elhelyezett hőcserélő kialakítása. Speciális technikára és eljárásra is szükség lehet a vízmelegítő összeállításakor, ezért érdemes alaposan utánajárni a tervezési folyamatnak és szakértők segítségét kérni. A legfontosabb azonban, hogy minden lépése során az biztosak legyünk benne, hogy a készülékünk megfelelően működik és biztonságosan használható. Sok sikert kívánok a projekthez!
Szia! Az indirekt vízmelegítő készítésével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mennyire bonyolult vagy időigényes folyamat saját kezűleg elkészíteni? Vannak-e speciális eszközök vagy ismeretek, amikre szükség van? Részletes útmutatóval rendelkezel, amit követve egyszerűen elvégezhető lenne? Köszönöm a segítségedet!