...

Grafikus kártyák cseréje a notebookon

A legtöbb modern notebook két grafikus kártyával rendelkezik. Integráltan energiát takarít meg és működik normál irodai feladatok elvégzése, internetezés vagy filmnézés közben is. AMD Radeon vagy nVidia diszkrét csak a játékokban engedélyezve van. A probléma az, hogy a rendszer ezt nem mindig teszi meg automatikusan.

Vannak módszerek a videokártya kézi kapcsolására a laptopon. Ez történhet az illesztőprogramokon keresztül vagy az operációs rendszer eszközeivel. A legdrasztikusabb módja a BIOS beállítások módosítása, ahol a rendszert a kívánt üzemmódba kényszerítheti.

Váltás a járművezetők által

Ez a módszer a népszerű Seven és a Windows 10 legújabb verziójában is működik. Minden videokártya gyártó a hardvert a következőkkel együtt csomagolja szabadalmaztatott illesztőprogram-készlet. A videokártyák közötti váltás a mellékelt szoftver segítségével lehetséges.

Váltás nVidia

Az nVidia kártya illesztőprogramjai a következőket tartalmazzák segédprogram Vezérlőpult. Lehetővé teszi a diszkrét gyorsító alapértelmezett használatának beállítását bármely alkalmazáshoz. A 2 videokártya engedélyezéséhez a következőkre van szükség:

  • kattintson bal gombbal az asztalon lévő szabad helyre;
  • válassza az nVidia Vezérlőpultot a megjelenő menüben.
Katalizátor vezérlőközpont

Az összes program, amely az illesztőprogramok telepítése óta futott, itt van felsorolva. A notebook PC-n lévő grafikus kártyák cseréjéhez egyszerűen válassza ki a opció Nagy teljesítmény (diszkrét kártyát használnak). Ahol nincs rá szükség, ott érdemes beállítani Energiatakarékos opció (A beépített adapter engedélyezve lesz).

Fontos! Ha a kívánt alkalmazás nem szerepel a listán, manuálisan is megadhatja azt. Egyszerűen nyomja meg a Hozzáadás gombot, és adja meg a fő futtatható fájl elérési útvonalát.

A Catalyst Control Center lehetővé teszi egyéb hasznos beállítások elvégzését, például a diszkrét videokártya letiltását. Ehhez a Tápellátás szakaszban, a Grafikus adapter kapcsolási módja blokkban egyszerűen adja meg az integráltat a két tápellátási módhoz. Ugyanígy letilthatja a laptop beágyazott grafikus kártyáját is, így minden alkalmazás a különálló kártyát használja.

Az illesztőprogramok használatával történő váltás az operációs rendszer régebbi verzióinál, Windows 7, Windows 8, Windows 10. Emellett bármilyen, ezzel az operációs rendszerrel rendelkező laptopon működik, legyen az Lenovo, Asus, HP, stb. A régebbi, szoftverváltást nem támogató rendszerek tulajdonosainak kifinomultabb módszereket kell alkalmazniuk.

Letiltás az Eszközkezelőben

Ha a notebook 2 videokártyával rendelkezik és működik Windows XP rendszeren, Nem lehet kiválasztani a fő szoftvert a szoftveren keresztül. Egyetlen gyorsító letiltásának legegyszerűbb módja az Eszközkezelőben. Ehhez adja meg az egyik módon:

  • Nyomja meg a Win+R billentyűkombinációt, és írja be a devmgmt parancsot.msc;
devmgmt.msc
  • Kattintson a Vezérlőpult indítása gombra, váltson a Nagy ikonok nézetre, indítsa el a Rendszert, és kattintson a Kezelő gombra;
  • Kattintson a jobb gombbal a Számítógépre, válassza a Kezelés lehetőséget, majd kattintson a bal oldali oszlopban az Eszközkezelőre.

A rendszereszköz listában egyszerűen bontsa ki a Videó adapterek szakasz. Ahhoz, hogy egy diszkrét grafikus kártyát elsődleges grafikus kártyává tegyen, ki kell kapcsolnia a másodikat.

Megjegyzés:! Az adapterek általában könnyen azonosíthatók. A diszkrét név úgy hangzik, mint az nVidia (vagy az AMD Radeon) és a modellnév.

Kattintson a jobb gombbal egy másik videokártyára, annak neve az eszközök listájában. A menüben egyszerűen válassza a Letiltás lehetőséget, és erősítse meg a műveleteket. Talán, újraindításra lesz szükség. Ha a notebook képernyője eltűnik – csak nyomja meg és engedje fel a bekapcsológombot a kikapcsoláshoz. Egy megfelelően konfigurált operációs rendszer általában leállítja a.

Assist

Az alaplapok számos beállítási lehetőséget támogatnak.

  1. Init Display First Int, PCI opciókkal. Lehetőség van az egyik vagy a második videokártya egyedüli használatára. Int/PCI és PCI/Int üzemmódban (ha támogatott), beállíthatja a kártya inicializálási sorrendjét. Ez akkor hasznos, ha az Eszközkezelőben az adapter letiltása után megszűnik a képernyő megjelenítése.
    Init Display First Int, PCI opciókkal
  2. Integrált grafikus adapter PEG, IGD opciókkal és ezek kombinációival. Ez a beállítás hasonló az előzőhöz. Csak diszkrét kártya (PEG), csak integrált (IGD) vagy ezek inicializálási sorrendje állítható be.
  3. Grafikus illesztőprogram. A laptop hardverplatformjától függően a beállítások különbözőek lehetnek. A Lenovónál ez az UMA Graphics, hogy csak az integrált adaptert engedélyezze. Más laptopok rendelkezhetnek integrált grafikával, diszkrét grafikus lehetőségekkel. Az egyes hardverplatformok az opciók listájában a diszkrét kártya nevét jelenítik meg. Minden olyan modell, amely lehetővé teszi ezt a beállítást, rendelkezik a Switchable Graphics (kapcsolható grafika) opcióval, amely az operációs rendszer segítségével vezérli a kapcsolást.

Tanácsadás! Keresi a kapcsolási lehetőségeket, hogy csak az integrált vagy a második videokártyát kapcsolja be, érdemes a BIOS Config, Advanced, Perifériák, Perifériák szakaszokban. Részletesebb információt mindig talál a notebook dokumentációjában.

Következtetésként

A fenti kapcsolási módszerek mindig megfelelően telepített illesztőprogramok és megfelelően működő kártyák esetén működnek. Ha valami nem működik, érdemes ellenőrizni az eszközök állapotát a diszpécserben. Ha az adapterek neve mellett sárga háromszögek jelennek meg, akkor először a megfelelő illesztőprogramokat kell telepítenie. És akkor nincs probléma beállítása, mind az operációs rendszer, mind az adapter gyártójának segédprogramjai vagy a BIOS-on keresztül – egyszerűen nem merül fel.

A legjobb laptopok az ügyfelek szerint

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018

a Yandex Marketer oldalon

Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop

a Yandex piacon

Acer SWIFT 3 (SF314-54G) noteszgép

a Yandex piacon

Acer ASPIRE 7 (A717-71G) laptop

A Yandex piacon

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 7
  1. Patrik

    Szeretném megtudni, hogy lehetséges-e grafikus kártyát cserélni a notebookomon, és ha igen, akkor milyen típusú és milyen nehéz feladat lenne ez, valamint mennyibe kerülhetne? Köszönöm!

    Válasz
  2. Gergő

    Szeretném megtudni, hogy lehetséges-e a grafikus kártya cseréje a notebookomban? Van rá lehetőség, és ha igen, milyen típusú és árú kártyákat ajánlanak? Megéri-e cserélni a régit egy új és erősebb modellre? Köszönöm szépen a választ!

    Válasz
  3. Katalin Nagy

    Milyen tudásszinttel rendelkezik a grafikus kártyák cseréjével kapcsolatban a notebookon? Ajánlhatna konkrét márkákat vagy modelleket, amiket érdemes lenne megfontolni ebben az esetben?

    Válasz
    1. Olivér

      A grafikus kártya cseréjéhez szükséges tudásszint notebookok terén nem olyan magas, mint asztali számítógépek esetében. Általában csak néhány nagyobb gyártó és modell támogatja a grafikus kártya cseréjét, és ezek a modellek általában a nagyobb teljesítményű gaming notebookok. Az NVIDIA és az AMD grafikus kártyái a legelterjedtebbek a notebookok piacán, és általában ezeket ajánlják a cseréhez. Azonban a konkrét márkák vagy modellek ajánlása nagyon függ a notebook típusától és a felhasználási céljától, így egyeztessen a szakértőkkel vagy olvassa el a notebook gyártójának ajánlásait a legmegfelelőbb választás érdekében.

      Válasz
      1. Anna Kovács

        A grafikus kártya cseréjéhez notebookok esetében nem szükséges olyan magas szintű tudás, mint asztali számítógépek esetében. Az NVIDIA és az AMD grafikus kártyák a legelterjedtebbek a notebookok piacán, és általában ezeket ajánlják a cseréhez. Azonban a konkrét márkák vagy modellek ajánlása nagyon függ a notebook típusától és a felhasználási céljától, így érdemes konzultálni a szakértőkkel vagy elolvasni a notebook gyártójának ajánlásait a legmegfelelőbb választás érdekében.

        Válasz
        1. Emese Nagy

          A notebook grafikus kártyájának cseréje nem igényel túl sok szakértelmet, főleg az NVIDIA és AMD kártyák esetén. Fontos azonban, hogy a megfelelő kártyát válasszuk a notebook típusa és a felhasználási cél alapján. Ajánlott szakértővel konzultálni vagy elolvasni a gyártó ajánlásait a legjobb választás érdekében.

          Válasz
    2. Gáspár Mészáros

      A grafikus kártyák cseréjének szintjén kétségtelenül tapasztalatot kell szerezni, mivel bonyolult folyamat. Általában nem ajánlatos a notebook grafikus kártyáját cserélni, mert sok notebook modellben az integrált kártya szinte rögzített és nem cserélhető. Ha mégis cserélni szeretnénk, ajánlott jó ismeretekkel rendelkezni a művelet gyakorlati oldalán. Márka vagy modell ajánlása nehéz kérdés, hiszen számos dolog befolyásolja a választást, mint például a notebook típusa és a felhasználási cél. Előzetes kutatások szükségesek annak megállapításához, hogy melyik márka vagy modell képes a lehető legjobb teljesítményt nyújtani a konkrét helyzetben.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása