Előbb vagy utóbb szinte minden automata mosógép-tulajdonos találkozik egy alkatrész meghibásodásával. Néhány hibát jobb szakemberekre bízni, de a legtöbb problémát maga is megoldhatja. Például nagyon könnyű kicserélni a hibás mandzsettát, és így nem kell túlfizetni a szerelő munkáját. Íme néhány tipp, hogyan távolítsa el és cserélje ki a mosógép rágógumiját saját kezűleg.
Miért a probléma
A tömítőgumi, vagyis a csomagtérfedél sürgős cseréjének szükségességének számos oka van. Íme a leggyakoribb megoldások.
- Az alkatrész természetes elhasználódása, ami a gép hosszú élettartamából adódik. A dob működés közben erős rezgés keletkezik, és ennek következtében a rugalmas szalag idővel egyszerűen felhorzsolódik, ami repedéseket és mikrokárosodást okoz.
- Penészgomba növekedés a rágógumi belsejében. A nem megfelelő mosószerek: porok, gélek, öblítőszerek használata miatt. Olvassa el itt, hogyan lehet megszabadulni a penésztől.
- A mandzsetta sérülése (repedések, szakadások) a következők miatt Szilárd tárgyak mosása. Néha elfelejtjük kiüríteni a zsebeinket, és kivenni az apró tárgyakat, például érméket, kulcsokat, kulcstartókat, tollakat és gemkapcsokat. Nagyméretű vasalatokat és fém alkatrészeket tartalmazó ruhák mosása: gombok, zárak, szegecsek.
- Ha a mosási ciklus fut kemény vízben, Ha nem használunk vízlágyítót, a gép belső alkatrészein fokozatosan vízkőlerakódás keletkezik, ami a jövőben a gumitömlők cseréjéhez is vezethet.
A mosógép ajtótömítésének cseréjét abból ismerheti fel, hogy víz képződik a készülék alatt.
A szivárgás a probléma fő oka. Az eredmény a következő lehet áramszünetre és az egység teljes meghibásodása. A tömítés eltávolítása és az új tömítés felszerelése a helyére 20 perctől egy óráig is eltarthat, a mosó-szárítógép modell nehézségi fokától függően.
Hol kezdjük
Az első dolog, amit tennie kell, hogy elmegy egy automata mosógépek alkatrészboltjába. Olyan tömítést kell találnia, amely pontosan megfelel a gép gyártmányának. A nyakörvnek Azonos a régivel, Ellenkező esetben nem fog megfelelően illeszkedni, vagy egyáltalán nem fog illeszkedni.
A munka megkezdése előtt győződjön meg arról, hogy a készülék teljesen le van választva az elektromos hálózatról.
Ne feledje: minden javítási munkát, beleértve a mosógép ajtó mandzsettájának cseréjét is, csak kikapcsolt állapotban végezzenek!
A napfénytető tömítésének eltávolítása
Hogyan cserélje ki a napfénytető tömítését más alkatrészek károsítása nélkül?? Ehhez nincs szükség különleges szerszámokra, egy körfogó és egy lapos csavarhúzó elegendő. Tartson készenlétben mosószert és ruhát arra az esetre, ha vízkő, penész és egyéb szennyeződések eltávolítására lenne szükség.
- A könnyű kezelhetőség és a gumitömítéshez való könnyű hozzáférés érdekében el kell távolítania a gépház előlapját. Vegye ki a porkosarat, és csavarja ki a felső és alsó kosarat tartó csavarokat. Ezután a gép elején lévő csavarokat kell elfordítani. Az összes panel eltávolításakor ne feledje, hogy melyik csavar melyik panelhez tartozik: ne keverje össze őket.
- Ha a mosó-szárítógép elülső része eltávolításra került, akkor most már leveheti magát az ajtóbilincset. A mosógép tömítését általában két kábelkötegelővel rögzítik a tartálytesthez. Ha a gallér fémből készült, és rugó tartja a helyén, egyszerűen feszítse ki egy csavarhúzóval, és húzza magához. Csavarja ki a plusz csavarokat. Néha a nyakörv műanyagból készül, és könnyebben eltávolítható, mint a fémnyakörv.
- Az első kábelkötegelő eltávolítása után csavarja le a rugalmas kábelkötegelő felső részét. Látható rajta egy szerelési jel, amely a gép tartályához viszonyított helyes pozíciót jelzi.
- A második bilincset a rögzítő bilincshez hasonló módon távolítsa el, és lazítsa meg a teljes cserélendő gallért. Az alján van egy második jelölés is. A nyílás peremén is van egy hasonló jelölés – ez egy referenciapont, amely biztosítja, hogy az új tömítőperemet a megfelelő helyre tudja felszerelni.
Új gallér felszerelése
Mielőtt új napfénytető-tömítő peremet szerel fel, ellenőrizze, hogy az tökéletesen illeszkedik-e az Ön járművének márkájához. Alaposan öblítse ki a nyílás úgynevezett „peremét” a felgyülemlett szennyeződésektől, mésztől és penésztől. Egyszerűen használjon bármilyen szappanos oldatot.
A szappanoldatot nem kell kiöblíteni: könnyebb lesz egy új gumiszalagot felszerelni, mivel az új rész valószínűleg feszes és rugalmatlan lesz.
Ellenőrizze, hogy a tartály peremén és a mandzsetta peremén lévő illesztési jelek egyeznek-e, és csúsztassa a mandzsettát az ajtóra. Fogja meg az ujjaival az alját, és húzza felfelé a felsőt, majd fordítva. Ugyanez a szappanos-vizes oldat kenőanyagként is jól működik.
Ugyanúgy járjon el, mint a gumi eltávolításánál. Helyezze vissza a bilincseket és a csavarokat, és ellenőrizze, hogy a tömítőperem szilárdan ül-e. A jövőben szivárgások léphetnek fel, ha a telepítés nem megfelelő.
Annak ellenőrzésére, hogy helyesen cserélte-e ki a tömítőgumit, futtassa le a mosási ciklust egy rövid programmal anélkül, hogy bármilyen tárgyat beletenné az ajtóba. A folyamat befejezése után ellenőrizze, hogy a mandzsetta alján nem gyűlt-e fel víz.
Következtetés
A tömítőgumi cseréjéhez természetesen szükség van bizonyos készségre és alapvető ismeretekre a gép felépítéséről. Ha bármilyen nehézségbe ütközik a használat során, vagy ha nem biztos abban, hogy megfelelőek-e a lépései, akkor forduljon szakemberhez. Ezenkívül a mosógépben lévő rágógumit vagy más alkatrészeket a meghibásodás első jelére ki kell cserélni, különben a berendezés maradandó károsodásához vezethet.
Annak érdekében, hogy a mandzsetta ne kopjon el idő előtt, tudnia kell, hogyan kell helyesen tisztítani. A szennyeződés a baktériumok eredete, amelyek idővel korrodálják a tömítéseket és javításokat okoznak.
Hogyan cserélhetem ki a mosógép rágógumiját saját kezűleg? Mi a legmegfelelőbb módja ennek a cserének? Milyen eszközökre lesz szükségem és milyen lépéseket kell követnem? Van valami, amire különösen figyelnem kell? Előre is köszönöm a segítséget!
A mosógép rágógumijának cseréje nem bonyolult feladat, de figyelmet igényel. Először is, kapcsolja ki a mosógépet, majd húzza ki a hálózati csatlakozót. A következő lépés az előlapi burkolat eltávolítása lehet, amelyet általában csavarok rögzítenek. A burkolat levétele után láthatóvá válik a mosógép rágógumija. Vegye le a régi gumit, és tisztítsa meg a tartófelületet. Az új rágógumi előkészítéséhez először ellenőrizze, hogy a típusa és mérete megegyezik-e a régi gumival. Ha igen, helyezze fel az új gumit a helyére, és nyomja rá a tartófelületre. Ügyeljen arra, hogy egyenletesen és alaposan felhelyezze, hogy elkerülje a szivárgást. Végül rögzítse vissza az előlapi burkolatot, csavarozza vissza a rögzítőket, majd csatlakoztassa újra a mosógépet az áramforráshoz. Ellenőrizze, hogy a rágógumi jól áll-e, majd indítsa el a mosógépet, és figyelje, hogy nincs-e szivárgás. Ha bármilyen probléma merül fel, vegye fel a kapcsolatot egy szakemberrel.
A mosógép rágógumi cseréjéhez először is kikapcsoljuk a gépet, majd húzzuk ki a konnektorból. A gépet kényelmes munkavégzéshez a falhoz toljuk. Most már hozzáférünk a rágógumihoz, ami általában a dob és a mosógép előlapja között található. Egy késsel óvatosan húzzuk le a régi rágógumit a helyéről. Az új gumi behelyezése előtt érdemes ellenőrizni, hogy megfelelő méretű-e és ugyanolyan típusú, mint a régi. A rágógumi behelyezésekor ügyeljünk arra, hogy pontosan a helyére illesszük. Tartsuk erőteljesen, majd egy késsel nyomjuk a helyére, amíg végig nem ér a kör alakú sínben. Biztosítsuk a helyzetét, majd visszahelyezhetjük a mosógépet a falhoz és csatlakoztathatjuk a konnektorhoz. Fontos, hogy a mosógép cseréje során mindig ügyeljünk a biztonsági óvintézkedésekre, és ha bizonytalanok vagyunk, hívjunk szakembert. Sok sikert és jó munkát kívánok!
Hogyan cserélhetjük ki a mosógép rágógumiját saját kezűleg? Van valamilyen speciális módszer vagy eszköz, amire szükség van?