A notebook egy összetett eszköz, amelyben a munka sok csomópontot érint, és különböző folyamatok fordulnak elő. Összeomlás esetén hibák léphetnek fel, némelyikük megakadályozza az operációs rendszer elindulását. Az alábbiakban választ kaphat arra, hogy mit jelent a laptopján megjelenő „nincs indítható eszköz” üzenet, és hogyan kerülheti el azt.
Hogyan lép fel a hiba
Normális, hogy az operációs rendszer indításakor a Windows logó megjelenése előtt megjelenik a „nincs indítható eszköz” üzenet. A szöveg Magyar fordítása egyértelművé teszi, hogy mit jelent – „nincs kilövő”. Más szóval, amikor a Windows elindul, egy bizonyos eljárás felhívja a merevlemezt, amelyre az operációs rendszer telepítve van, és nem találja a meghajtót vagy a rendszert rajta. Nyilvánvaló, hogy a probléma ebben az esetben a meghajtóban van, de nem mindig ez az oka. Vannak más tényezők is, amelyek megakadályozhatják a meghajtóhoz való hozzáférést. Mit jelent ez a fajta üzenet indításkor??
Ebben az esetben a megoldás az összes felesleges adathordozó eltávolítása, és a rendszer újra helyesen fog bootolni. A hiba elkerülése érdekében be kell lépnie a BIOS-ba, általában az F vagy a DELETE billentyűk egyike, és a „Boot” menüpontban megtalálja az „Első indítás” (a szöveg a BIOS verziójától függően változhat). Most már szükséged van A HHD/SSD beállítása első indítóeszközként.
Ha az előző megoldás nem segített, és a modul továbbra is hibát jelez, a probléma a következő lehet A meghajtó meghibásodott, Nem látható a rendszerben, vagy az operációs rendszert eltávolították. Az utóbbi valószínűtlen, de az első kettő nagyon is valós.
Fontos! A merevlemez meghibásodása lehet a merevlemez élettartamának végére érő meghajtó vagy mechanikai bántalmazás eredménye – a laptopot leejthették vagy megütötték…
Ha igen, lépjen be a merevlemezre. Ehhez el kell távolítania az alján lévő kis fedelet. Gyakorlatilag minden gyártó, a bevált HP-től a Kínából származó ismeretlen márkákig, nagyon egyszerűvé teszi a memóriához való hozzáférést. Nyissa ki a merevlemeztárolót és Ellenőrizze, hogy megfelelően van-e felszerelve, Előfordul, hogy a csapok egy esés vagy ütközés következtében meglazulnak. Egy laptop esetében ez valószínűtlen eredmény, de még mindig lehetséges. Ellenőrizze a csatlakoztathatóságot és próbálja ki a szerkentyűt. Ha nem sikerül, csatlakoztassa a meghajtót egy másik eszközhöz, és ellenőrizze, hogy működik-e.
Ha a fenti módszerek nem segítettek, de megállapítást nyert, hogy a meghajtó működik, már csak a rendszer újratelepítése van hátra. Ehhez a hiba megjelenése után be kell helyeznie a Windows telepítőfájlokat tartalmazó lemezt vagy a bootolható flash meghajtót. A telepítés után a problémának meg kell szűnnie.
Fő fogadás! Ha a rendszer külső merevlemezre van telepítve, ellenőrizze a vezetékeket, lehet, hogy meglazultak vagy sérültek.
Következtetés
A fenti műveletsorozat nem csak lehetővé teszi, hogy visszaszerezze a notebookot, hanem lehetővé teszi, hogy időtakarékos módon tegye ezt. Ha azonban a fenti módszerek nem működnek – ami nagyon valószínűtlen -, akkor a probléma más hardverelemekben van – az alaplap vagy a csatlakozócsapok eltörtek. Ebben az esetben szükség lesz kapcsolatfelvétel egy szervizközponttal.
A legjobb laptopok a vásárlók szerint
Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018
a Yandex Marketer-nél
Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop
a Yandex piacon
Acer SWIFT 3 (SF314-54G) noteszgép
a Yandex Marketer oldalon
Acer ASPIRE 7 (A717-71G) laptop
a Yandex piacon
Van több ok is, amiért a laptopon nem indul el az eszköz. Először ellenőrizze, hogy a laptop megfelelően van bekapcsolva és töltővel csatlakoztatva van-e. Ha igen, akkor próbáljon meg újraindítani és figyelje meg, hogy van-e bármilyen hibaüzenet vagy jelzés. Ha továbbra sem működik, akkor érdemes lehet ellenőrizni a hardveres csatlakozásokat és a vezeték nélküli illesztőprogramokat. Ha még mindig nem működik, akkor javasoljuk, hogy vegye fel a kapcsolatot a laptop gyártójával vagy egy szakemberrel a konkrét probléma megoldásához.
Lehetséges, hogy a laptop hálózati adapterével vagy a töltő kábelével lehet probléma. Ellenőrizze ezeket, és ha szükséges, cserélje ki őket. Ha ez sem segít, akkor a laptop alkatrészei is meghibásodhattak. Ebben az esetben ajánlott szervizbe vinni az eszközt.
Lehetséges, hogy a laptop hálózati adapterével vagy a töltő kábelével lehet probléma. Ellenőrizze ezeket, és ha szükséges, cserélje ki őket. Ha ez sem segít, akkor a laptop alkatrészei is meghibásodhattak. Ebben az esetben ajánlott szervizbe vinni az eszközt.
A nincs indítható eszköz hiba okai lehetnek a merevlemez hibája, a BIOS beállítások vagy a boot rendszer problémái. Először is, győződj meg arról, hogy a merevlemez helyesen van csatlakoztatva és működik. Ellenőrizze a BIOS beállításokat, hogy a merevlemez legyen a boot elsődleges eszköze. Próbálja meg újraindítani a gépet és nyomja meg a megfelelő billentyűt (általában F2, F10, Del), hogy elérje a BIOS beállításokat. Ha ezek nem működnek, próbálja meg újratelepíteni a rendszert vagy konzultáljon egy szakemberrel a javításhoz.
Az indítható eszköz hiba okai lehetnek a merevlemez hibája, a BIOS beállítások vagy a boot rendszer problémái. Először is, győződjön meg arról, hogy a merevlemez helyesen van csatlakoztatva és működik. Ellenőrizze a BIOS beállításokat, hogy a merevlemez legyen a boot elsődleges eszköze. Próbálja meg újraindítani a gépet és nyomja meg a megfelelő billentyűt (általában F2, F10, Del), hogy elérje a BIOS beállításokat. Ha ezek nem működnek, próbálja meg újratelepíteni a rendszert, vagy konzultáljon egy szakemberrel a javításhoz.
A hiba okai lehetnek a merevlemez hibája, a BIOS beállítások vagy a boot rendszer problémái. Először is, győződjön meg arról, hogy a merevlemez helyesen van csatlakoztatva és működik. Ellenőrizze a BIOS beállításokat, hogy a merevlemez legyen a boot elsődleges eszköze. Próbálja meg újraindítani a gépet és nyomja meg a megfelelő billentyűt (általában F2, F10, Del), hogy elérje a BIOS beállításokat. Ha ezek nem működnek, próbálja meg újratelepíteni a rendszert, vagy konzultáljon egy szakemberrel a javításhoz.
Lehetséges okai lehetnek a „Nincs indítható eszköz” hibának a merevlemez hibája, a BIOS beállítások vagy a boot rendszer problémái. Először ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően csatlakoztatva van és helyesen működik. Nézze át a BIOS beállításokat, hogy a merevlemez legyen a boot elsődleges eszköze. Próbálja meg újraindítani a számítógépet, majd nyomja meg a megfelelő billentyűt (általában F2, F10, Del), hogy hozzáférjen a BIOS beállításokhoz. Ha ezek a lépések nem működnek, fontolja meg a rendszer újratelepítését vagy kérjen segítséget egy szakembertől.