A kábeles és a televíziós műsorszóró rendszerek mindenhol minden évben bővülnek. A hálózat robbanásszerű növekedése és a televíziós berendezések megnövekedett képességei ellenére azonban a tévékészülékek képminősége gyenge lehet. Ennek oka, hogy a TV-antenna jelének vétele több tényezőtől függ: a megfelelő telepítés, a készülék felépítése és alakja, az átjátszótól való távolság, a jelátjátszó távolsága, a jelek minőségének és a jelek minőségének javítása. Növeli a kapott kép minőségét Önálló erősítő Vagy cserélje ki a vevőt egy nagyobb teljesítményű egységre. Ebben az áttekintésben azt nézzük meg, hogyan lehet erősíteni a gyenge, instabil TV-antenna jelet.
A televízióantenna teljesítményének erősítési módjai
- Az antenna helyének megváltoztatása. Általában a következő irányba mutatnak az adótoronynál.
- Vásároljon antennaerősítőt. Ezek olyan elektromos eszközök, amelyek közvetlenül az antennához vannak csatlakoztatva, és erősítik a fogadott jelet.
- Bővítse az antennák számát a tisztább kép érdekében, a legmagasabb pontra szerelve.
- Cserélje le készülékét egy erősebb antennára a TV-hez.
- Távolítson el minden tárgyat és fémtárgyak, amelyek zavarhatják a TV-jel vételét.
- Ellenőrizze a TV-kábel folytonosságát. Rövidzárlat vagy törés esetén cserélje ki egy újjal. A megfelelő kábel kiválasztása fontos a minőségi jel szempontjából.
- Hatás létrehozása fázisú antennacsoport (ATS). Ez abban áll, hogy azonos vevőkészülékek alkotnak egy összetett rendszert, amely közös koordinált terheléssel működik, így a jelfázisok azonosak.
Ha tudja, hogyan javíthatja a TV-jelet, minimalizálhatja a képzavarokat a képernyőn, és élvezheti a minőségi nézést, függetlenül a TV-től való távolságtól.
Antenna erősítő
Az antennaerősítők előnyei és hátrányai
Mint minden rádiós eszköznek, az eszközöknek is megvannak az előnyei és hátrányai. Az antennaerősítők előnyei a következők:
- A készülék működésének köszönhetően még a gyenge televíziós jelek is foghatók;
- Minimális zajszám;
- A jel javítása több hullámsáv széles sávszélességén keresztül.
A fő hátrányok, amelyekkel a felhasználók találkozhatnak:
- a készülék túlterhelése az MV méteres sáv (49-230 MHz) erős jeleivel;
- az erősítő öngerjesztése;
- az eszköz érzékeny a villámáramok;
- A kimeneten passzív veszteségek vannak.
Hogyan válasszunk antennaerősítőt
A modern erősítőknek sok műszaki paramétere van, amelyeket a készülék dokumentációja tartalmaz. A probléma az, hogy a felhasználó gyakran nem rendelkezik elegendő ismerettel ahhoz, hogy megfelelően értékelje őket. Ezért érdemes a készüléket a legfontosabb jellemzők alapján kiválasztani.
- Ajánlott vételi tartomány. 30 és 150 km között lehet. Az antenna és az adóállomás közötti távolságot írja le, amelynél az erősítő jó eredményt fog mutatni.
- Frekvenciatartomány. Széles sávú erősítők, amelyek az összes műsorszórási szabványnak megfelelnek. Vásárolhat kizárólag DTV-készüléket, vagy olyan készüléket, amely jól fogadja a rövidhullámokat.
- Nyereség. Nem hiszik, hogy minél magasabb ez a szám, annál jobb. Az optimális érték 27 dB. Ez a készülék akár 50 kilométeres vételi hatótávolságra is alkalmas. A 40dB DER-rel rendelkező, nagyobb teherbírású modellek nehéz körülmények között is jó jelet biztosítanak. De ha egy nagyon erős erősítőt tesz az antennára, akkor a TV vagy az STB védelme aktiválódhat, és blokkolhatja a jelet.
- Táplálási rendszer. A modellek 220V-os konnektorba közvetlenül csatlakoztathatóak, tápegységgel vagy 12V-os, 5V-os bemenettel. Vannak olyan termékek, amelyek csak a set-top boxokkal vagy a jelkábel által szolgáltatott TV-kkel működnek.
- A ház típusa és kialakítása. Az erősítőt úgy lehet kialakítani, hogy kültéri antennára szerelhető legyen, és védve legyen a víztől és portól. Vagy csak a TV közelében elhelyezett szobaházban kell végezni.
A DTV optimális megoldása egy jelkábelen keresztül táplált erősítő lenne. Ma ez az opció a csatlakozó port kínál rengeteg set-top boxok.
Tanácsadás! Ha régebbi berendezéssel rendelkezik, javasoljuk, hogy olyan erősítőt vásároljon, amely saját 5 V-os hálózati adapterrel rendelkezik a jelkábelen.
A legjobb erősítők
A legjobb készülékek minősítése különböző felhasználási célú, kialakítású és telepítési helyű készülékeket tartalmaz. Nem igényelnek bonyolult beállításokat, és az esetek nagy részében jó eredményeket mutatnak. Egyes modellek lehetővé teszik a jeljellemzők finomhangolását, hogy kivétel nélkül minden csatornán optimális képminőséget kapjon.
SWA 9001/999/999/9009/9701 (L) széles sávú
Olcsó és olcsó – így nevezhetjük ezt az erősítőt. Nem rendelkezik semmilyen beállítással. Csak csatlakoztatni kell a készüléket az antennához jelkábelen keresztül kap áramot. Szélessávú erősítő. Beltéri és kültéri antennákra egyaránt felszerelhető. Ez utóbbi esetben a burkolatot védeni kell a csapadéktól. A készülék 90-110 km-es vételi tartományt biztosít, amely alkalmas a DTV jelek fogadására.
Előnyök:
- árcédula;
- univerzális alkalmazás;
- vételi tartomány;
- egyszerű telepítés.
Hátrányok:
- Védőház nélkül kapható;
- egyenetlen erősítéssel rendelkezik a frekvenciatartományon belül;
- Nincs finomhangolás.
RTM LNA02
Ez a termék nemcsak kedvező árú, hanem jó tulajdonságokkal is rendelkezik. Az erősítőt úgy tervezték, hogy olyan set-top boxokhoz csatlakoztatható legyen, amelyeknek a portján van tápellátás. Fő előnye az alacsony parazita zajszint. Optimális közepes vételi területeken történő használatra, 20 dB maximális erősítéssel. A modell jó eredményeket fog adni hosszabb kábelhosszúságok esetén, Jelstabilizáló eszközként működik. A készülék minden antennatípushoz alkalmas, közvetlenül az F-csatlakozóra szerelhető, nem igényel speciális beállítást.
Előnyök:
- árcédula;
- alkalmas a DTV-hez;
- könnyű telepítés;
- LN (Low Noise) alacsony zajszint.
Hátrányok:
- nincs beállítás;
- Közepes nyereség;
- különböző CG külön frekvenciasávokban;
- csak olyan set-top boxok esetében, amelyeknek a portján van tápellátás.
Alcad AI-200
Ez az erősítő nagyon népszerű. Egyszerű és mégis jó teljesítményt nyújt. És a legjobb rész? biztonságos használat. Beltérben telepítve nem igényel különleges szellőzési feltételeket. A készülék mindössze 7 wattot fogyaszt, két kimenettel rendelkezik, és 24 dB-es deciméteres erősítési tényezőt biztosít. A készülék alkalmas DTT jel vételére. Teljesen önálló, közvetlenül a 220 V-os hálózatba csatlakoztatható.
profik:
- egyszerűség;
- biztonság;
- jó CETV-erősítési tényező;
- két kimenet.
mínuszok:
- Csak beltéri telepítéshez;
- 220 V-os konnektor szükséges;
- A tápkábel elég rövid.
WISI VM 8351
Ez az erősítő képes megmenteni tulajdonosát a DTTV külső antennán történő vételével kapcsolatos problémáktól. A készülék az árbocos típushoz tartozik, és kültéri telepítésre és a legnehezebb körülmények közötti működésre tervezték. Teljesen zárt fémházban van elhelyezve. Saját 24V-os tápegységgel rendelkezik. Az erősítés állítható, 15 és 35 dB között, így a berendezés a vételi területhez igazítható. Az erősítő F-csatlakozókkal van összekötve, és egy bemenettel és két kimenettel rendelkezik.
Előnyök:
- védett változat;
- teljes csomag;
- Erősítésszabályozás;
- Alkalmas a DETV-hez.
Hátrányok:
- csak a DETV-vel való működéshez;
- 220 V-os aljzatra van szükség;
- Két funkcionális blokk.
TERRA HA126
Házi erősítőként pozícionálva ez az erősítő Nagyszerű megoldás egy nagyszámú TV-vel rendelkező magánlakás számára. Vagy egy olyan lakás esetében, ahol a DTV vétel külső antennával történik. A készülék magas jelszintet generál, akár 20 dB-es erősítéssel rendelkezik, képes a frekvenciaválasz meredekségének beállítására az optimális minőség beállításához minden csatornán. Az AFC egyenetlensége csak 0,5dB. Az erősítő -20 és 50 Celsius-fok közötti hőmérsékleten is működhet, de beltérben kell telepíteni. Van alacsony zajszint.
Előnyök:
- Magas kimeneti szint, alkalmas több TV készülékből álló hálózathoz;
- Széles sávú, 47-862 MHz;
- Alkalmas a DETV-hez;
- lehetővé teszi a finomhangolást;
- Van egy tesztport az antenna hangolásához.
Hátrányok:
- közepes alap CHP;
- árcédula;
- csak egy kimenet;
- 220V-os aljzat szükséges a csatlakozáshoz.
Antenna erősítő saját kezűleg
Lehetőség van egy egyszerű eszköz építésére, amely saját kezűleg erősíti a TV-jelet. Ez a készülék alacsony energiafogyasztással rendelkezik, nem okoz jelentős interferenciát, és 900 MHz-ig terjedő frekvenciatartományban működik. Az alacsony feszültségű erősítő 2,7-5,5 V-os tápfeszültséggel 3 mA-t fogyaszt és nagyon csendes.
A működési elv a következő. Az „1” bemenet, amely a chipen látható, a feszültséget szolgáltatja. Az R1 ellenállás előfeszítést hoz létre a munkaterületen. A „2” bemenethez van csatlakoztatva. A „6” kimenetre érkezik a bemeneti jel, míg az erősített jelet a „3” csomópontból veszik és a vevőhöz küldik. Ha a chip helyesen van összeszerelve, nincs szükség tuningra. By the way, az antenna a TV is lehet tenni a saját kezűleg.
Különböző tényezők kedvezőtlenül befolyásolhatják a TV szintjét. Ezt a modern rádiótechnológiai eszközökkel fokozzák. Számos előnyt kínálnak: hordozhatóság, nagy nyereség és széles modellválaszték. Az antenna és az erősítő együttes működésével jó minőségben nézhet televíziót.
A 2020-as év legjobb tévéi a vásárlók szerint
LG 32LM570B televízió
Samsung UE50NU7002U TV
LG 50UM7300 TV
SkyLine 32YT5900 TV
Hogyan lehetek képes javítani a TV jelét otthon? Milyen eszközöket vagy eljárásokat kell alkalmazni ahhoz, hogy erősítessem vagy stabilizáljam a jelet? Van valamilyen speciális berendezés, amit ajánlana, vagy van valami DIY megoldás erre a problémára? Előre is köszönöm a válaszát!
Ahhoz, hogy javítsd a TV jelét otthon, elsősorban ellenőrizd a koaxiális kábelt és a csatlakozásokat. Bizonyosodj meg arról, hogy a kábel nincs megszakadva vagy sérült, és jól van bekötve a televízióhoz és az antenna vagy a kábelköteghez. Ellenőrizd az antennát vagy a kábelköteget is, hogy nincs-e sérülés vagy rossz kapcsolat azokban a területeken, ahol a jelgyengeség jelentkezik. Ha az antenna kültéri, tartózkodjon azoktól a helyektől, amelyek elektromos jelzavarokat vagy akadályokat okozhatnak a jelek terjedésében. Ha beltéri antenna van, próbálkozz meg a jobb elhelyezéssel vagy akár a magasabb pozíciókkal. Néha segítheti a jelminőséget egy erősítő alkalmazása is a koaxiális kábel közbeiktatásával. A DIY-megoldások közé tartozik az alumíniumfólia használata a leírásban, amit árnyékolás céljából helyezhetünk a TV antenna közelébe. Ha ezek az eljárások nem javítják a jelet, érdemes kérni egy szakember segítségét.
Hogyan lehetne javítani a TV jelét? A kép és a hang már egy ideje nem tökéletes, néha akadozik vagy teljesen eltűnik. Mik lehetnek ennek az okai és hogyan lehetne ezt a problémát megoldani? Várom a tanácsokat és javaslatokat, köszönöm!
Az először ellenőrizze a kábelt és a csatlakozókat, győződjön meg róla, hogy megfelelően vannak csatlakoztatva és nincs-e rajtuk sérülés. Ha ez nem segít, próbálja meg újraindítani a TV-t és az esetlegesen használt set-top boxot vagy más eszközöket. Ha a probléma továbbra is fennáll, lehet, hogy a TV antennájának nem megfelelő a pozíciója vagy minősége. Próbálja meg újraállítani az antennát vagy egy erősebb antennát telepíteni. Ha mindez nem segít, lehet, hogy szakemberre van szükség a probléma megoldásához.