A felhasználó szemszögéből nézve a digitális földfelszíni televíziós jelek vételére szolgáló rendszer egyszerűnek tűnik. Vagy van egy set-top box a szobájában, vagy egy kábel, amelyet a TV aljzatába dughat. A gyakorlatban ez nem ilyen egyszerű. A vételi rendszer több összetevőből áll. Ez az antenna, a csatlakozó kábelek, a köztes erősítő hurkok (ha vannak). Végül egy set-top box, ha a felhasználó televíziója nem képes a DVB T2 műsorszórási formátumot használni. A gyenge csatornavétel okait ezért a rendszer minden kulcsfontosságú pontján meg kell keresni. És jobb, ha az egyszerű meghibásodásokkal kezdjük.
Ez a következőképpen történik.
- A képernyőn megjelenik az információs blokk a jelminőség- és jelerősségjelzőkkel.
- Az antenna forog. Ez kísérletenként egy vagy két fokozattal történik. Figyelmesen nézze meg a mutatókat.
- A lehető legmagasabb vételi szint elérésekor az antennát a talált pozícióban rögzítjük.
Érdemes figyelembe venni, hogy az antennát először az egyik, majd a másik irányba kell elforgatni.
Fő fogadás! Célszerű a készülék megelőző karbantartását elvégezni. Azaz mossa le a madárürüléket az alkatrészekről, ellenőrizze, hogy a kábelcsatlakozók és a fém alkatrészek oxidmentesek-e.
Kábeles rendszer
Leggyakrabban a felhasználók nem a kábelszerkezet számítása alapján telepítik az antennát, hanem egyszerűen a telepítés kényelmén alapulnak. Ennek eredményeképpen a szomszédjánál telepítetthez hasonló, boltban vásárolt készülék nem képes megfelelő jelerősséget biztosítani a túl hosszú vezetékek mellett.
Az első ellenőrzés egyszerű. Ha lehetséges, a lehető legközelebb állítsa be a set-top-boxot vagy a TV-t az antennához, a lehető legrövidebb kábelhosszúsággal. A jelminőség javulásával egyértelművé válik, hogy a vezetéken a teljesítménycsökkenés túlzottan nagy. Erősítő telepítése megoldhatja ezt a problémát.
Jelerősítő
A túlzott kábelfutás mellett az adathálózattal kapcsolatban más problémák is felmerülnek.
- Állandó 220V-os elektromos vezetékek interferenciája a vezetékek szabálytalansága miatt. A jelkábelnek legalább 35 mm távolságra kell lennie a nagyfeszültségű vezetékektől.
- Interferencia az erősítőkben fellépő túlfeszültségek miatt. Lehetőség szerint stabilizátorokon keresztül kell csatlakoztatni őket, ha a hálózatban nagy feszültségingadozások vannak, pl. hegesztési munkák miatt.
- Lenyelés miatt Elégtelen árnyékolás. Ezek kiküszöbölhetők egy fém hullámos csőbe fektetett kábellel.
Végül, az érintkezőcsoportok és a kábelek megváltoztatása rossz vételt okozhat. Diagnosztizálásukhoz alapos vizsgálatot kell végezni. A kábelen nem lehetnek görcsök, csomók, szigetelési sérülések. A feltárt hibákat ki kell javítani. Érdemes megjegyezni, hogy nem tanácsos egynél több pontot készíteni egy drótszakaszon a darabok összekapcsolásához. Ha ez nem lehetséges, akkor egy új kábelszakasz beépítésével változtatják meg a parcellát.
Fontos! Minden forrasztott érintkezési pontnak hibátlannak kell lennie. Ha a hálózat F-csatlakozókat használ, akkor azok területének szennyeződés- és oxidmentesnek kell lennie, az elemeket pedig szorosan össze kell csavarozni.
Régi firmware
A Smart TV-nél gyakran előfordulnak olyan helyzetek, amikor a régi TV firmware nem teszi lehetővé a digitális csatornák optimális vételét. A szoftvert rendszeresen frissíteni kell. Az eljárás nagyon egyszerű:
- Ha a tévé csatlakozik az internethez (kábellel vagy WiFi-vel), akkor elérheti a Beállítások menüt;
- meg kell találnia a „A készülékről” vagy a „Támogatás” blokkot;
- jelölje be a „Szoftver frissítése №№” jelölőnégyzetet, és aktiválja azt.
Görgesse végig a lehetőségeket és a szakaszokat, amelyek minden TV-modellnél másképp alakulnak. Mindig be van kapcsolva A készülék használati utasításában a következőket olvashatjuk. A rendszer a frissítési parancs után a felhasználó megerősítését kéri. Ezután az új szoftver letöltése és telepítése következik. A tévé tulajdonosától csak türelemre van szüksége. A készülék újraindítása után kereshet csatornákat, és ellenőrizheti, hogy javult-e a DTV vétel.
Miért nem működik a műhold
Ennek a hibának több oka is lehet. Ezek közé tartoznak mindenekelőtt a következők:
- probléma van a berendezéssel;
- megelőző karbantartás;
- külső tényezők.
Problémák a berendezéssel
A leggyakoribb okok, amiért nem kap stabil jelet a tévé parabolaantennája:
- Hibás csatlakozókábel;
- Hibás parabolaantenna vagy antenna;
- Műholdas átalakító meghibásodása.
A probléma a csatlakozókábel lehet a nyilvánvaló válasz arra a kérdésre, hogy miért nincs jel elérhető a TV-jén. Abban az esetben, ha az antenna vagy a parabolaantenna rosszul kapcsolódik a készülékhez a sérült kábel miatt, ez a helyzet teljesen ésszerű. Ellenőrizze a csatlakozókat és magát a kábelt hibák tekintetében. Egyébként maga a kábel minősége is befolyásolja az átvitt jelet, ezért nem felesleges tudni, hogyan kell kiválasztani a megfelelő kábelt.
Ha tévéantennát használ a TV vételéhez, akkor meg kell győződnie arról, hogy az a műholdjelek vételéhez megfelelő helyzetben van megfelelő pozíció (az alábbiakban tanácsokat talál erre vonatkozóan).Ha a műholdvevő porral, jéggel vagy szennyeződéssel van borítva, nem meglepő, hogy nem működik. Ilyen esetben gondosan meg kell tisztítani a felületet.
Külső tényezők
Mi a teendő, ha a TV-je nem jelez valamilyen külső tényező miatt? A következő akadályok formájában felmerülő akadályok faágak és egyéb idegen tárgyak zavarhatják a TV jelet. Ha meg tudja oldani a problémát, akkor szerencséje van. Ha nem, akkor az egyetlen megoldás az lehet, hogy a parabolaantennát egy másik helyre kell visszatelepíteni. Ha szeretné megtudni, hogyan kell beállítani a parabolaantennát, olvassa el ezt a cikket a parabolaantenna csatlakoztatásáról.
Hogyan állítsa fel saját parabolaantennáját
Ahhoz, hogy a parabolaantennát saját kezűleg hangolja be, a következőkre van szüksége:
- Menjen fel az üzemeltető weboldalára, és keressen egy szögszámológépet;
- a műholdas koordináták megadásához és a tartózkodási helyének megállapításához;
- A parabolaantennát a műholdra irányítani, a korábban kapott adatok felhasználásával.
Ismerje fel az Ön jelenlegi hely használhat egy hagyományos okostelefont. Általában elég pontos ahhoz, hogy kiválassza a legjobb irányt a cintányér számára.
Ha gyakran van problémája a jelhiány miatt, akkor szüksége van információkra a TV-jel javításának módjairól. Lehet, hogy új antennát kell választania. A probléma mindenesetre megoldható, mind a régebbi, mind az új tévékészülékek esetében.
Mi lehet az oka annak, hogy a TV nem fogadja a jelet?
Mi lehet az oka annak, hogy a TV nem fogadja a jelet?
Lehetnek különböző okai annak, hogy a TV nem fogadja a jelet. Az egyik lehetséges ok a rossz antenna vagy kábelcsatlakozás. Ellenőrizni kell, hogy az antenna vagy a kábel megfelelően csatlakozik-e a TV-hez. Ezenkívül a hálózati kábel is hibás lehet, vagy a TV beállításai nem megfelelőek. Érdemes átnézni a TV beállításait és meggyőződni arról, hogy a megfelelő bemeneten van-e bekapcsolva. Ha ezek nem segítenek, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulni a probléma megoldása érdekében.