Nehéz elképzelni a modern otthonunkat olyan készülékek nélkül, amelyek megkönnyítik az életünket. A mosógépek az egyik ilyen segítő. A könnyű használat ellenére nem minden felhasználó elégedett az eredménnyel – néha a foltok nem jönnek ki, néha a készülék egyszerűen nem a várt módon végzi a munkát. Ne hibáztassa azonnal a hanyag gépet egy ilyen helyzetben – talán a tulajdonosnak nincs információja arról, hogyan kell helyesen használni a mosógépet. Elég ismerni a készülék működési elveit a kínos hibák és félreértések elkerülése érdekében.
A mosógép megfelelően működik-e
A mosási folyamat megkezdése előtt először ellenőrizni kell, hogy a gép megfelelően van-e csatlakoztatva.
- Kell, hogy legyen a vízszelep nyitva van, Ellenkező esetben a mosás egyszerűen nem történik meg. Ez azt jelenti, hogy a gépet a csatornára és a vízvezetékre is fel kell szerelni és előzetesen rá kell csatlakoztatni.
- Fontos a lefolyócső helyes felszerelése – ellenkező esetben árvíz keletkezhet.
- Ez a mosogatógép hálózati áramról működik. Mosás után mindig húzza ki a készüléket a konnektorból.
- Ezután csak meg kell nyomni az ON gombot: ez indítja el az egész vezérlőpanel világítását.
- A tálcába kell önteni a speciálisan mosáshoz tervezett port.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő mosóport
A piacon ma a porok és adalékanyagok széles skálája van jelen. A laza por változat mellett a népszerű adagolási forma a következőket is magában foglalja folyékony formák. Minden mosószert a rendeltetésének megfelelően kell használni:
- Bármilyen típusú mosáshoz;
- fehér szövetek esetében;
- színes textíliákhoz;
- fehérítő termékek;
- Bioadalékanyagokat (általában enzimeket) tartalmazó termékek;
- Mosóporok 40 %-ig terjedő vízben történő mosáshoz0s;
- adalékanyagok nélküli termékek.
Amit még tudnia kell az Ön által használt mosószerről? Minden mosószer tartalmaz felületaktív anyagokat. Az ő jelenlétük az, ami megtisztítja a szennyest. Egyéb adalékanyagok lehetnek illat- vagy aromaanyagok, fehérítő- vagy színezékek, habzásgátlók stb.
Hogyan kell helyesen használni a mosógéphez szánt port?? Az első teendő a gyártó ajánlásainak betartása adagolás. Ellenkező esetben a mosási ciklus során a felesleges mosószer habként távozhat a tartályból. A mosás után felesleges por is maradhat a mosógépben.
Az öblítőszert is lehet használni – még egy rekesz is van a mosdótálban. Ne hanyagolja el őket – ezek tartják frissen és tisztán a szennyest.
Minden ruhadarabhoz sajátos típusú mosószer tartozik Pörgőprogram. Ez az üzemmód egyszerre védi és mossa a ruhákat. Az ilyen eszközökben a leggyakoribb algoritmusok a következők:
- Normál üzemmód A leggyakrabban használt automata mosógép. Előnyük, hogy mind az öblítéshez, mind a fonáshoz gyorsak. A hatóidő a modelltől függően változik – 15 és 30 perc között. A nagyon piszkos, vastag anyagból készült ruhákat – ágynemű, farmer, pamut, törölköző, sőt, a nadrágok és melltartók is moshatók ebben az időszakban.
- Könnyű pörgés várható, ha szintetikus vagy kötött anyagból készült tárgyakat tesznek a mosó-szárítógépbe. Technikailag így fog kinézni: először gyors mosás lesz, de nagyon hamar lassú mosássá válik. Ez megakadályozza a csomók és dudorok kialakulását.
- A kímélő mosás olyan kényes ruhadarabokhoz alkalmas, mint a fehérnemű, a csipke vagy akár a harisnyanadrág. A dob tartalmát lassan öblítik, hogy megakadályozzák a ruhák elhasználódását. Ez az üzemmód általában teljesen működőképes, azonban ajánlott az „optimális” vízkőmentesítési üzemmód használata, amikor csak lehetséges kiküszöböli a pörgést, vagy 400 fordulat/percnél nem nagyobb fordulatszámon.
- Egyes modellek speciális gőz- és fertőtlenítő opcióval rendelkeznek, amely lehetővé teszi a gőztisztítást a centrifugálás után.
Mi a megfelelő hőmérséklet
Az előre beállított program általában egy előre beállított hőmérsékleti ajánlást jelent. Egyes modellek azonban lehetővé teszik a hőmérséklet kézi beállítását. Az alábbi tanácsok segíthetnek a helyes választás meghozatalában:
- A gyapjú és a selyem 30 fokig mosható – a hideg víz nem koptatja a szálakat.
- Szinte minden anyagtípus gond nélkül mosható 40°C-ig.
- Az erősen szennyezett ruhákat 40-60 °C-os forró vízzel mossa. Ezek közé tartoznak a törölközők, ágyneműk, babaruhák, munkaruhák és így tovább.
- Végül, amikor a víz hőmérséklete eléri a 95 fokot, a gépben lévő ruhák nemcsak kimosódnak, de fertőtleníti. A puha játékok, a gyermekholmik, az orvosi szennyes és a bőrbetegek ruhái mind alkalmasak erre az alkalomra. Maga a mosógép is fertőtleníthető ebben az üzemmódban.
Mosás és a mosógép gondozása a mosás után
Nemcsak egy ilyen gépet kell megfelelően használni, hanem néhány ajánlást is be kell tartania a gondozására vonatkozóan. A fő jellemzők a következőkkel egészíthetők ki:
- Aprólékosnak kell lenned ellenőrizze a zsebeket Mosás előtt: Az apró, éles tárgyak károsíthatják a készüléket. Vagy még jobb, ha havonta egyszer megtisztítja a lefolyószűrőt.
- Ne állítsa meg a ciklust a „kihúzással” – erre van egy szünet gomb. Ellenkező esetben fennáll a törés veszélye.
- Három fő mosó-szárítógép modell létezik Vízkőoldó, pl. Calgon, amelyet a porokkal együtt adnak hozzá. Havonta egyszer önmagában, mosószer nélkül is hozzáadható (egyébként normál citromsavat is használnak erre). Egy normál mosási ciklus elegendő.
- Nem kell elhagynia a fürdőszobát, ha végzett – csak a mosógépet kell rendbe tennie, miután végzett. A szennyeződések és a dobban lévő maradék víz is eltávolításra kerül.
Részletesebb kezelési útmutatót a készülékhez mellékelt használati útmutatóban talál. A legfontosabb dolog az, hogy kövesse az összes szabályt és javasolt ajánlást, akkor a készülék minden követelménynek megfelel.
Hogyan kell bekapcsolni és beállítani a mosógépet?
Hogyan kell használni a mosógépet? Lehet, hogy köztetek vannak tapasztaltabbak, akik megoszthatnák a tudásukat és tapasztalataikat a mosógép optimális használatával kapcsolatban? Szeretném megtudni, hogyan kell helyesen beállítani a programot, mennyi mosószert használjak, hogyan válasszam ki a megfelelő hőmérsékletet és milyen ruhadarabokat lehet mosni együtt. Köszönöm előre is minden segítséget!