A konyha – ez a fő helyiség minden lakásban vagy vidéki házban, itt a háziasszony minden nap sok időt tölt, és a család minden tagja szükségszerűen naponta legalább kétszer ide jön. oktatás 1 A konyha a konyhában van. A sütemények és a házi készítésű ételek kellemes és ízletes illatai mindig a levegőben vannak ebben a kis, de hangulatos helyiségben. A konyhai páraelszívó helyes csatlakoztatása elengedhetetlen a különböző szagok lakásban való elterjedésének elkerülése érdekében.
A csatlakozás követelményei
Először is ellenőrizze, hogy van-e szellőzőrendszer a lakásban Földelés. Ha olyan házban él, ahol beépített elektromos tűzhely van, ez a kérdés elmarad – a földelést az építkezés során végezték. Ha nem, ne frusztrálódjon; rengeteg lehetőség van egy modern városi lakás megfelelő földelésére, milyen feltételek szükségesek. Könnyebb azoknak, akiknek saját házuk van. Olvasson többet ezekről a technikákról a földelésről szóló cikkben.
És ne feledkezzünk meg Külön aljzat A motorháztetőhöz, amely a lombkorona szintjén vagy kissé a felett van felszerelve: így csatlakozik a lakás vagy a magánlakás elektromos hálózatához.
Csak alapvető ismeretekre van szüksége a hasonló rendszerek működéséről, hogy határozottan tudjon foglalkozni a következő rendszerek telepítésével. Az interneten részletes videókat találhat, amelyek segítenek megérteni a folyamat árnyalatait.
A szellőzés jellemzői
Minden lakható házban az építés időpontjában szellőzőrendszernek kell lennie. Amikor Ön vagy egy bérmunkás elvégzi a csatlakozást a konyhai páraelszívóhoz, az mindenképpen megzavarja. A károk minimalizálása érdekében javasoljuk, hogy telepítsen extra doboz szeleppel.
Az ilyen szelep működési elve nagyon egyszerű: amikor a páraelszívó ki van kapcsolva, a fedéllel zárva van, és a levegő a gravitáció révén távozik; amikor az étel főz és a páraelszívó be van kapcsolva, a szelep a ventilátorból származó légfej erejével lezárja a természetes szellőzőnyílást. A rendszer fő előnye a következő fordított huzat teljesen hiányzik.
A régebbi otthonokban a természetes szellőztetőrendszer elavult, ezért mielőtt a konyhai páraelszívót csatlakoztatná otthonának szellőztető rendszeréhez, először kérjen tanácsot egy szakértőtől. Csak ő tudja megmondani, hogy mennyi energiára van szüksége.
Sok felhasználó egyedileg készíti el a kivezetést a kültérre: fúrjon egy külső falat, és szellőztessen minden szagot egy saját ablakon keresztül, 100%-os garanciával.
Önmetsző csavar
- Az esernyő nyakához rögzíthető Hullámosítás speciális bilinccsel.
- Csatlakoztassa a szerkezetet az otthoni elektromos hálózathoz, a speciális aljzat.
- A teljes rendszer tesztelése. Ha minden megfelelően működik, csatlakoztassa a levegőcsövet a szellőzőnyílás bemeneti nyílásának díszítésére használt műanyag rácshoz. Előzetesen tömítse le a fugát tömítőanyaggal, A rendszer veszteségeinek kiküszöbölése érdekében.
Rögzítse a fújtatót a rácshoz
A füstelvezető csatornák telepítésekor minél kevesebb csőkanyar van, annál jobb a huzat. Minden forduló 10%-kal csökkenti a hatékonyságot.
Rendszer szűrők Rendszeresen ki kell öblíteni, és ventilátorcsapágy kenje. A kezelési útmutatóban megtudhatja, hogy milyen gyakran kell ezt megtennie.
Külön vezeték vagy aljzat
Ha a ház földelt, akkor csak egy konnektort kell felszerelnie, hogy a motorháztetőt az elektromos hálózathoz csatlakoztassa. Ne feledje, hogy a rendszer ernyője fölé helyezze, hogy a szennyeződések ne essenek a burkolatra.
Ha nincs földelés, akkor földelést kell végezni külön sor az adagoló dobozából. Jó, ha a folyosó falán van – csak egy falat kell fúrni, kivenni a vezetékeket és rögzíteni az aljzatot a megfelelő helyen.
Ha az elosztó messze van, el kell végeznie néhány alapmunkát: átvágni a falat, vezetéket fektetni, csatlakoztatni az elektromos kapcsolótáblához. És ez egy külön beszélgetés.
Az alábbi ábra azt mutatja, hogyan kell helyesen felszerelni a konnektorokat egy modern konyhában lévő összes készülékhez.
Néhány hasznos tanács
Kémény, Bár sok barkácsoló nem bízik benne, sokkal jobban működik, mint a kerek vagy szögletes műanyag csövek. A telepítés lényegesen olcsóbb, és gyakorlatilag nincs hatékonyságvesztés, ami a csővezetékekről nem mondható el. Beépítéskor a lehető legmesszebbre nyújtják, ami csökkenti a zajszintet.
Évente kétszer meg kell tisztítani a hullámcsöveket és a műanyag csöveket, hogy azok ne tömődjenek el túlságosan a specifikus felhalmozódástól.
Ne habozzon konzultálni egy szakemberrel a szellőzőrendszer telepítése előtt. Egy nagyszerű lehetőség, ha a társad már szembesült a telepítés problémájával – hívja őt asszisztensként, amikor az összes munkát elvégezte, nem fogja megbánni.
A telepítés minden egyes lépése fontos: ha hibázik a szellőzőcsatorna telepítésekor, akkor a jövőben elkerülhetetlenül olyan problémákat fog okozni, amelyek jelenleg alig észrevehetőek. Alkalmazás kis tömítés és vannak hézagok, amelyek nem láthatóak, de egy idő után ez befolyásolja a telepítés hatékonyságát. Elég gyakori, hogy hibákat követnek el, még a profi építők is:
- A szellőzőaknába egy csövet temetnek be, és a kipufogórendszer egy visszacsapó szeleppel közvetlenül csatlakozik hozzá. Nincs szellőztetés a helyiségben, amikor a páraelszívó nem működik, mert a szelep lezárja a csatornát, amikor a ventilátor nem működik.
- A beépítési módszer egy mindössze 100 mm átmérőjű csövet használ, ami nem elegendő – egy hasonló átmérőjű csövet legalább 125 mm átmérőjű. Egy órán belül akár 350 m szennyezett levegőt is eltávolít a konyhából3/ch.
Az ilyen hibákat saját maga is orvosolhatja a szellőzőakna bemeneti nyílásának kiszélesítésével vagy egy speciális, kör alakú bemeneti nyílással ellátott rács felszerelésével az elszívórendszer számára.
A munka elvégzése után nem lesz többé fülledt a helyiségben, a páraelszívó ventilátor zaja csökken – kényelmesen megihat egy csésze teát a barátaival a felújított konyhában.
Hogyan tudom megbizonyosodni arról, hogy a konyhai páraelszívót helyesen csatlakoztattam-e? Van valamilyen speciális eljárás vagy szabály, amit be kell tartani?
A konyhai páraelszívó helyes csatlakoztatásához először is meg kell győződni arról, hogy a páraelszívó csöve megfelelően van bekötve a kivezető csatornához, és nincs semmilyen elakadás vagy szivárgás a csőrendszerben. Fontos, hogy a szűrőket rendszeresen tisztítsuk meg, mert a kosz és zsír lerakódása csökkentheti a hatékonyságát. Győződjünk meg róla, hogy a füstelszívó megfelelően működik, és elszívja-e a főzés során keletkező gőzöket és szagokat. Ha nem érzékelünk javulást, akkor érdemes szakember segítségét kérni a probléma megoldásához.
Hogyan kell a konyhai páraelszívót helyesen csatlakoztatni? Van-e szükség szakember segítségére vagy könnyen elvégezhető otthonában? Milyen lépéseket kell követnem a csatlakoztatás során, hogy biztonságosan működjön a páraelszívó és megfelelően távozzon a pára és szag a konyhából? Van-e bármilyen egyedi vagy speciális csatlakoztatási rendszer, amit figyelembe kell venni? Köszönöm a segítséget!
A konyhai páraelszívó helyes csatlakoztatásához általában szakember segítségét javasoljuk. Az ő segítségével megfelelően ki tudják alakítani a helyét, valamint a megfelelő csatornarendszert ki tudják építeni a hatékony pára- és szagelszívás érdekében. A csatlakoztatás során fontos, hogy a páraelszívó elektromos és légcsatornával való kapcsolódása megfelelően történjen. A biztonságos működés érdekében az elektromos csatlakozás szakszerű legyen, és az áramtalanítás előtt végezzük a bekötést. A légcsatorna elvezetésénél ügyeljünk a megfelelő légáramlásra és arra, hogy a pára és szag a kívánt helyre távozzon. A csatlakoztatási rendszernek figyelembe kell venni a készülék típusát és a helyi szabályozásokat is. Amennyiben nem ért hozzá, mindenképpen bízzuk az előbb említett feladatokat szakemberre.