Hogyan válasszunk egy páraelszívót

A konyhai páraelszívók szegmense a különböző márkák modelljeinek széles választékát kínálja. Ez a sokféleség különösen nehéz a képzetlen felhasználók számára, hogy válasszanak a következők közül. Íme néhány kritikus felszerelési jellemző, amelyre érdemes odafigyelni, amikor eldönti, melyik a legjobb páraelszívó az Ön számára.

Páraelszívó a konyhában

A készülék típusa

Működési elvük szerint kétféle készüléktípust különböztethetünk meg: keringtető és átfolyó berendezés. Mindkét változatnak vannak előnyei és hátrányai is. Melyik kialakítás jobb – elég nehéz megmondani, mert itt minden a berendezéshez rendelt feladatoktól függ.

Technika típusa

Áramlás

A terv eszközei független a helyi szellőzőrendszer kivezetése. És ez utóbbinak jól kell működnie, nem csak a látszat kedvéért. A konyhai páraelszívó telepítése különleges ismereteket, feltételeket és eszközöket igényel. Ezért jobb, ha az ilyen berendezések telepítését szakemberekre bízza.

A telepítési gondoktól eltekintve az esztétikát nem befolyásolja nagymértékben. A legjobb páraelszívók hatalmas légcsatornát igényelnek, és elrejtésük kihívást jelent. Az átfolyó motorháztető egyik egyértelmű előnye, hogy jó hatékonyság. Hatékonyabbak, mint más lehetőségek, és a maximális alapterület tekintetében gyakorlatilag korlátlanok.

Áramlás

Visszavezetés

Ha sok füst és egyéb illékony anyagok keletkezése nélkül főz, a recirkulációs páraelszívó a megoldás. Ebben az esetben a szellőzőrendszerbe történő elvezetés helyett szűrőelemek. Az áthaladó levegőt megtisztítják, és visszavezetik a helyiségbe.

Kompakt kialakítással, könnyű telepíthetőséggel és a szellőzőcsatorna hiánya miatt esztétikus megjelenéssel büszkélkedhetnek. A recirkulációs készülékek ideálisak recirkulációs páraelszívókhoz. Hátránya a szűrőkkel való időszakos bajlódás és a súlyos teljesítménykorlátozások.

Visszavezetés

Berendezés típusok

A páraelszívónak elsődleges funkciója mellett a konyhai környezet többi részébe is bele kell illeszkednie. A piac változatos termékek széles skáláját kínálja, ahol a megfelelő megközelítést lehet kiválasztani.

Falra szerelt páraelszívók

A berendezés közvetlenül a motorháztetőbe van beépítve a főzőlap fölé és a falhoz rögzítve. Néha a technikát laminált forgácslappal is burkolják, hogy harmonikusabb legyen a belső tér más elemeivel való kombináció. A falra szerelhető páraelszívók ideálisak alacsony mennyezethez.

Falra szerelt páraelszívók

Stand-alone

Ezeket a páraelszívókat általában családi házakba építik be, és a konyha közepén helyezik el. Ez a megoldás különösen alkalmas nagyobb helyiségekbe. Mennyezetre szerelt egységek, ahol a berendezések nagy részét függőleges csatornák alkotják.

Fontos! A telepítési munkálatok ebben az esetben különösen összetettek, ahogyan a költségek is.

Tűzhelyek

Beépített

Készülékek A konyhabútorba szerelve – csuklós szekrény a főzőlap felett. Csak a beépített páraelszívó munkalapja marad látható. A modellek általában alacsony fogyasztásúak, így az esztétika és a teljesítmény között kell választania.

Beépített

Teleszkópos

Ez egyfajta analógja a beépített változatoknak, azzal a különbséggel, hogy a A munkalap túlnyúlik a készüléken. A teleszkópos billenő motorháztetők szintén gyakoriak. Ez a készüléktípus irigylésre méltó ergonómiát kínál, de más beépített készülékekhez hasonlóan ez is szenved az energiaveszteségtől.

Teleszkópos

Szögletes

Elég ritka lehetőség, mivel a főzőlapot általában a konyhabútoron belül középre helyezik. Jelenlegi megoldás stúdiók és szállodai szobák esetében, Minden négyzetcentiméter számít, és a sarokban egyedül álló főzőfülke nem ritkaság.

Sarki motorháztetők

Kimeneti számítás

A kapacitás, más néven teljesítmény vagy teljesítmény, azt jelzi, hogy a berendezés mennyi levegőt képes megmozgatni időegységenként. Minél nagyobb a konyha, annál magasabbnak kell lennie a számnak.

A szakemberek azt tanácsolják, hogy még kis helyiségekbe, például nappalikba és stúdiókba is legalább 350 köbméter/óra teljesítményű elszívót szerezzen be. 600 m³ elegendő egy átlagos nagykonyha számára3/ch. A magánlakások, családi házak vagy lelkes szakácsok számára 900 m3/h vagy magasabb. Természetesen minél nagyobb a kitermelési arány, annál gyorsabb lesz a villanyszámla.

A következő képlet használható a megfelelő elszívórendszer kiválasztásához a kimenet kiszámításának képlete: Q=S x H x 12. ahol S a rendelkezésre álló alapterület m-ben2, H a konyha magassága és 12 a légcsere-arány. Például 15 méteres szobák esetében2 2,3 m-es belmagassággal, 450 m-es kimeneti teljesítményű berendezésre van szükség3/h (15 x 2,3 x 12 = 414).

Tanácsadás! A páraelszívó kiválasztásakor az elszívási teljesítmény tekintetében legalább 15% többlet teljesítményt kell figyelembe vennie. A berendezés nem kívánatos, hogy teljes kapacitással működjön. A túlterhelés csökkenti a készülék teljesítményét, és gyorsabban tönkremegy.

A motorháztető méretei

A berendezés közvetlenül a főzőlap fölött helyezkedik el, ezért a méretek tájékoztató jellegűek. A Classic főzőlapok 45 és 90 cm közötti szabványos szélességben kaphatók. Bármi, ami ennél magasabb, az egy ipari motorháztető vagy valami egzotikus dolog. A piacon 60 cm-től 120 cm-ig találhat hasonló méretű páraelszívókat.

A kezelőszerveket úgy tervezték, hogy ugyanolyan méretűek vagy valamivel nagyobbak legyenek, mint a főzőlap. Nem fordítva. Különösen hasznos a nyílt lángú gázfőzőlapoknál. Ellenkező esetben a motorháztető nem lesz képes elszívni a szükséges légmennyiséget.

Szűrőelemek

A helyiség levegőjének minőségét nagymértékben meghatározzák a rendelkezésre álló szűrők. A kedvező árú készülékek egyszerű zsírszűrővel vannak felszerelve, míg a közép- és prémiumkategóriás csúcsmodelleket szénrendszerrel is ellátják.

Zsírszűrő

Ezek a rendszerek felfogják a főzés során keletkező zsírrészecskéket. A szűrő a következőkből áll finom hálós szűrő. A drágább egységek rozsdamentes acélból, míg az olcsóbbak közönséges vékony fémből készülnek. A zsírfogó rendszerek a motort és a készülék egyéb részeit is védik a koromtól.

Zsírszűrő

Szénszűrő

A jó páraelszívók szénszűrő rendszerrel vannak felszerelve. Elsősorban a következőkre irányulnak Megszünteti a kellemetlen szagokat. A szűrők a bejövő levegő finom tisztítását aktív szénnel szervezik meg. Ez utóbbi általában granulált formában áll rendelkezésre.

Fontos! A faszénszűrő olyan keringtető alkalmazásokban hasznos, ahol nincs csatornarendszer, vagy a szokásos szellőztető rendszer nem hatékony. Az átfolyósított készülékek esetében ez nem alapvető fontosságú. Ebben az esetben pénzt takaríthat meg, és olyan páraelszívót választhat, amely csak egy jó minőségű zsírszűrővel rendelkezik.

Szénszűrő

Az ellenőrzés típusa

Lehet mechanikus, elektronikus vagy érintőképernyős. Ez teljesen az ügyfél preferenciájától függ. A mechanikus vezérlők nemcsak a költségvetési szegmensben, hanem a csúcskategóriás szegmensben is kaphatók. Míg az érintőképernyő és az elektronikus kezelőfelületek kizárólag a drágább modellek sajátja.

Mechanikus vezérlés

Ezek a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás. Differenciáltan nagy megbízhatóságElektronika: Az elektronika nem hibásodik meg olyan gyakran, mint a mechanika, mert az utóbbiban nincs mit meghibásodni. Az interfész gombokból és/vagy alátétekből áll.

Elektronikus

Az automatikus programok és a speciális funkciók megjeleníthetők a kezelőpanelen. A leggyakoribb megjelenítés a következő kijelző segítségével. A gombok, csúszkák és egyéb kezelőfelületi elemek önmagukban is be- és kikapcsolhatóak. Szinte minden középkategóriás modell elektronikus vezérléssel rendelkezik.

Érintésvezérlés

A kezelőfelület egy érintőképernyős LCD-képernyő, leggyakrabban színes. Ez a készülék más nagyobb funkcionalitás, a rádióhoz, és a rengeteg automatikus programmal.

Extra opciók

A konyhai páraelszívó kiválasztásakor fontos, hogy keresse az opcionális extrákat. Sok pénzt takaríthat meg, ha nincs szüksége az utóbbira, mert minden egyes „chip” észrevehetően növeli a készülék költségeit.

  1. Időszakos indítás. A ventilátor előre beállított időközönként automatikusan elindul a helyiség tisztítása érdekében.
  2. Maradékmozgás. A készülék kikapcsolása után a ventilátor egy ideig tovább forog, hogy befejezze a tisztítást.
  3. Automatikus üzemmód. A készülék a légsűrűség alapján választja ki az optimális sebességet.
  4. Időzítő. A készülék előre beállított időben történő be- és kikapcsolása.
  5. Választható jelzés. A legpraktikusabb megoldás: érzékelők a szűrőkön. Kijelző, amely emlékezteti Önt a szűrő cseréjére.
  6. TÁVIRÁNYÍTÓ. A távirányító növeli a készülék ergonomikus kialakítását.
  7. Háttérvilágítás. A jó megvilágítás a főzőlap felett szintén hasznos.

A világítás halogén és fénycsövekkel, valamint hagyományos izzókkal biztosítható. Ez utóbbi opció a leggyakoribb az alsó kategóriás modelleknél. Az izzólámpa természetes, lágy fényt ad, de túl sok energiát fogyaszt. Más megoldások vizuálisan hűvösebbek, de költséghatékonyak.

Főzés a konyhában

Legjobb gyártók

Az európai gyártók készülékei a legjobb helyezéseket érik el az értékelések és a vélemények alapján. A Japánból származó berendezések is megkülönböztetik magukat. Szinte minden tiszteletre méltó márka kínál megoldásokat minden árszegmensben.

Bosh

A Bosch német készülékei, különösen a páraelszívók a legjobbnak számítanak. Minden modell és páraelszívó típus elérhető ezen márkanév alatt: a teljesítmény, a méretek és a formák széles skálája. Az eszközöket a következők különböztetik meg nagy megbízhatóság, Könnyű használat és kiváló teljesítmény. A márka elsősorban a középkategóriás és prémium kategóriában van jelen.

MAUNFELD

A brit vállalat páraelszívók széles választékát kínálja minden árszegmensben. Az alacsony árfekvésű modellek pedig az építési minőség és a felhasznált anyagok tekintetében vetekszenek drágább riválisaikkal. A márka különböző típusú berendezéseket kínál, az egyszerű falra szerelhető modellektől a fejlett teleszkópos egységekig. Ennek a márkának a motorháztetői is figyelemre méltóak ötletes tervezés.

MAUNFELD

Asko

A svéd márka elsősorban a prémium szegmensre összpontosít. A készülékeket egyszerű stílusuk, kiváló minőségű kivitelezésük és átgondolt ergonómiájuk jellemzi. A fogyasztók is dicsérték többrétegű szűrőrendszerek, Jelentősen hosszabb ideig tartanak, mint versenytársaik.

Legjobb

Az olasz márka elsősorban a prémium szegmensben tevékenykedik. Ennek a márkának a páraelszívói különböznek a többitől Szokatlan kialakítás. A gyártó választéka számos stílusban kínál megoldásokat: skandináv, loft, high-tech, modern, öko és sok más stílusban. Itt hozzátehetjük a technológia kiváló minőségét, valamint a rengeteg funkciót.

Shindo

A japán márka berendezései minőségben és töltelékben nem rosszabbak az európai társaiknál. A márka egyik figyelemre méltó jellemzője a következő Fejlett technológia. Gyakorlatilag minden páraelszívó fejlett érzékelőkkel, fejlett funkciókkal, érintésvezérléssel és számos automatikus funkcióval van felszerelve, amelyek gyakorlatilag lehetetlenné teszik az emberi beavatkozást.

Shindo

ELIKOR

Ez egy olyan hazai márka, amelynek sikerült minőségben nagyon közel kerülnie a jól ismert európai márkákhoz. „Az Elicor a költségvetési és középáras szegmensre összpontosít. A vállalat technológiája jól felépített konstrukciója, funkcionális képességeinek sokasága, vonzó megjelenése, de ami a legfontosabb – megfizethető árai miatt, ami nagyon népszerűvé teszi a piacunkon.

A legjobb modellek 2020-as listája a piacon lévő kínálatban való tájékozódáshoz. A lista különböző árkategóriájú motorháztetőket tartalmaz, és az értékelés a felhasználói értékeléseken és szakértői véleményeken alapul.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Ádám

    Hogyan válasszunk egy páraelszívót? Mire kell figyelnünk a választás során, hogy megtaláljuk az otthonunkhoz legmegfelelőbbet? Milyen teljesítményre, zajszintre van szükségünk? Melyik típusban bízhatunk a hatékonyabb szagelszívás érdekében? Szívesen fogadok minden tanácsot és tapasztalatot a témával kapcsolatban!

    Válasz
    1. Emma Farkas

      A páraelszívó kiválasztásakor fontos figyelembe venni az otthonunk méretét, a konyhában keletkező főzési illatok intenzitását és a készülék zajszintjét is. Általában a nagyobb teljesítményű páraelszívók hatékonyabban távolítják el a szagokat és a párákat a konyhából. Fontos, hogy válasszunk olyan típust, amely rendelkezik széles ventilátorlapokkal és hatékony szűrőrendszerrel. A szívóteljesítményt wattban mérjük, és minél magasabb ez az érték, annál hatékonyabban tudja eltávolítani a levegőben lévő szennyeződéseket. A zajszintet decibelben mérik, és általában minél alacsonyabb ez az érték, annál csendesebben működik a készülék. Érdemes olyan páraelszívót választani, amelynek különféle sebességfokozatai vannak, így könnyedén szabályozhatjuk a szagelszívó intenzitását az aktuális igényeknek megfelelően. Végül, a legjobb döntés meghozatalához ajánlott figyelembe venni a márka hírnevét és az egyes típusok vásárlói véleményeit is.

      Válasz
  2. Csaba

    Hogyan tudnánk megtalálni a legmegfelelőbb páraelszívót a konyhánkhoz? Mire kell figyelnünk a kiválasztás során? Vannak-e specifikus jellemzők vagy márkák, amiket javasolt lenne figyelembe venni? Esetleg van valamilyen tanácsa vagy ajánlása a páraelszívó kiválasztásával kapcsolatban? Köszönöm szépen!

    Válasz
  3. Krisztián Horváth

    Milyen szempontokat kell figyelembe vennünk, amikor páraelszívót választunk? Mennyire fontos a hatékonyság, a zajszint, a méret vagy az energiafogyasztás? Milyen típusok közül választhatunk, és melyik lenne a legmegfelelőbb egy átlagos konyhához? Érdemes-e profi segítséget kérni a kiválasztásban, vagy magunk is boldogulhatunk? Köszönöm a segítséget!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása