Az emberek évek óta mobiltelefonok és okostelefonok nélkül élik az életüket. A hírközlési szolgáltatók hálózatai szinte az egész országot lefedik. A gyakorlatban azonban nem minden ilyen rózsás. Sok helyen a mobiltelefonok egyszerűen nem működnek, vagy a beszélgetés hosszú próbálkozássá válik, hogy a beszélgetőpartner szavait kivehessük. De van kiút: a modern technikai megoldások lehetővé teszik, hogy a kommunikáció minőségét elfogadható szintre emeljük még a nagyon gyenge jelű területeken is.
Amire a jel erősítéséhez szüksége van
Sokan közülünk szembesülnek a gyenge vagy nincs mobil jel problémájával. Ennek a problémának a megoldására vannak speciális eszközök – GSM ismétlők, amelyek felerősítik a cellás jelet és továbbítják azt a szükséges területen.
Egy tipikus mobiltelefonos jelerősítő készlet általában a következő alapelemekből áll:
- kültéri antenna
- beltéri antenna
- erősítő (átjátszó)
- kábel, csatlakozók
Érdemes megérteni, hogy egyetlen technikai eszköz sem képes csodákra. A telepítés helyén legalább egy minimális jelszintre van szükség. Vagyis egy okostelefon vagy A mobiltelefonnak regisztrálnia kell a hálózaton. Ha ez a követelmény teljesül, a felhasználónak csak a kívánt alkalmazáshoz megfelelő berendezést kell kiválasztania.
Mi az ismétlő
A jelismétlő egy jelismétlő, amelynek erősítése a felhasználói oldalon történik. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a gyenge vételű területen telepített készülék normalizálja a kommunikáció minőségét. Az okostelefonjának vagy telefonjának többé nem kell túlterhelnie az erősítőjét és gyorsan lemerítenie az akkumulátorát.
A cellás erősítő működési elve az ábrán látható.
Konfigurálható
Szelektív ismétlő lehet Szűk sávszélességhez igazítás. Minden más kibocsátást figyelmen kívül hagyunk. Ezt a készülékosztályt meglehetősen tapasztalt felhasználók számára tervezték. Legalábbis azok, akik képesek információt találni egy adott jelformátum frekvenciáiról és megfelelően konfigurálni az átjátszót.
A szelektív eszközosztály árkategóriája széles, és ennek oka egyszerű. Nemcsak a lefedettségi jellemzők, a nyereség, hanem a kapcsolódási pontok tekintetében is különböznek. Azaz az átjátszó analóg vezérlőkkel állítható be, kijelzővel felszerelve az információk megjelenítésére. A legdrágább megoldások nagy pontosságú digitális interfésszel rendelkeznek, képesek kommunikálni a számítógéppel.
Széles sávú
A széles sávú átjátszó a lehető legegyszerűbben használható és rendkívül sokoldalúan használható. Az alacsony költségű eszközöket több szabvány szerinti jelfeldolgozásra tervezték. Például GSM 900 és 1800 MHz, CDMA, WDCMA, UMTS, CDMA, WDCMA, UMTS.
Mielőtt vásárol egy átjátszót, érdemes alaposan megérteni, hogy milyen frekvenciákon működik a kívánt mobilszolgáltató. Android 7 operációs rendszerrel rendelkező mobiltelefonnal is megteheti.0 vagy magasabb. Telepítse a következő okostelefon-szoftverek egyikét, például: NetworkCellInfo, Cellular Towers, NetworkSignalG vagy hasonló. Ezek a programok a jelerősségen kívül, amelyet dB-ben jelenítenek meg, a frekvenciatartományt is megjelenítik. Android 7-nél alacsonyabb operációs rendszerrel rendelkező okostelefonokon.0, csak a jelerősséget láthatja.
Ismétlő osztályok
Az ismétlők működésükben különböznek egymástól. Az adott feladattól függően vásárolhat
- Analóg eszköz;
- digitális megoldás;
- Elosztott funkcióblokkokkal rendelkező eszközök, pl. optikai.
Az ismétlőberendezés osztályának kiválasztásakor érdemes alaposan felmérni az elvégzendő feladatokat. Ez lehetővé teszi, hogy optimálisan költse el a pénzt.
Analóg
Az analóg egység a legegyszerűbb. Az átlagfogyasztó számára vonzó az ára, így az ismétlőberendezések ezen osztálya jól képviselteti magát a piacon. Nem igényel bonyolult beállítást, könnyen csatlakoztatható és nagyon megbízható. Azonban fel kell áldoznia a funkcionalitást az ilyen kényelemért. Például, Távolról nem vezérelhető, Nem rendelkezik semmilyen felhasználói interakciós felülettel, és a beállítás, ha felajánlják, egyszerű, viszonylag kis pontosságú vezérlőkkel történik.
Digitális
A digitális típusú eszközök sávszélesség-hangolással rendelkező ismétlők, valamint más osztályok kifinomult megoldásai. Ezek az eszközök lehetővé teszik a működésük számos paraméterének beállítását. Ez egy sávszélesség, az erősítési tényezők.
PicoCell 1800/2000 BST vonalerősítő (digitális)
Az összetett megoldásokban több átalakító hurok működési paraméterei egyidejűleg állíthatók be. Ezen túlmenően a digitális eszközök Távvezérlés és teljes rendszerekbe való integrálás, ami nagyon értékes lehetőség lehet a nagyvállalatok számára.
Elosztott
Az elosztott ismétlő legegyszerűbb osztálya Optikai. Két fő funkcionális blokkból áll. A köztük lévő adatátvitel optikai kábelen történik, akár 20 km-es távolságban. Az ilyen rendszerek segítségével például megszervezhető a mobilkommunikációhoz és az internethez való hozzáférés a föld alatt.
Az elosztott átjátszók más rendszerekkel való integrációban is használhatók. Ezek kifinomult megoldások, amelyeket szűk és professzionális alkalmazásokhoz terveztek. Nagyon drága.
Az ismétlő ház anyaga és mérete
Hagyományosan erősítőházak Fémből készült. Valahogy így néz ki.
Példa egy fémházas ismétlőre
Működés közben az átjátszó alkatrészei sok hőt termelnek, ezért hűtésre van szükségük. Ebben az esetben a tok passzív radiátorként szolgál. A műanyag tok általában kis teljesítményű, legfeljebb 50 dB-es erősítésű átjátszó. Azonban egyes gyártók megtévesztő, jelezve ismétlők műanyag házban túlértékelt specifikációkkal.
Nyereség
Ez a paraméter azt jelzi, hogy az erősítő mennyivel (decibelben) tudja növelni a bejövő jelszintet. Az átjátszó erősítésének legalább 60 dB-nek kell lennie. Ha ez kevesebb, akkor az ilyen átjátszónak nagyon alacsony a jelérzékenysége, és normál működéséhez nagyon erős jelre van szükség (teljes skála), ami általában nem történik meg. Egyes gyártók a készletek jellemzőiben az egész készlet (átjátszó és külső antenna) teljes nyereségét jelzik, gyakran irreális, fantasztikus jellemzőket tulajdonítva az antennáiknak. A valóságban az átjátszó erősítése egy ilyen készletben kicsi lehet, ami azt eredményezi, hogy a lefedettségi területe kicsi lesz (1-2 méter), és az előfizetők nem hallják egymást.
Fő fogadás! Vásárlás előtt tájékozódjon magának az átjátszónak az erősítéséről, ne a teljes készletéről. Nem lehet kevesebb, mint 60 dB. Ha ennél kisebb, akkor ne várjon normális kommunikációt az átjátszótól.
Maximális kimeneti teljesítmény
Maximális kimeneti teljesítmény – a maximális jelszint, amelyet az átjátszó a helyiségbe sugározni képes. Egy kis vidéki ház vagy lakás energiaellátásához az átjátszó kimeneti teljesítményének a következőnek kell lennie Legalább 20 mW (13 dBm). Az átjátszó nem lépheti túl a névleges teljesítményét. Megnövekedett jel esetén a kültéren automatikusan módosítania kell a beállításait.
Az olcsó kínai gyártmányú ismétlők nem rendelkeznek maximális kimeneti teljesítménykorlátozással. Ennek eredményeképpen, ha a jelismétlők túlterhelik a hangot, a zajszint emelkedik, a hangminőség erősen torzul, az ismétlő hatása kétségessé válik, és a készülék hamarosan használhatatlanná válhat. Ez megmagyarázza a kínai ismétlők rövid életű jellegét is.
Fontos! Az átjátszónak rendelkeznie kell a maximális kimeneti teljesítmény automatikus szabályozásával.
Az ismétlők egyéb hasznos jellemzői
Automatikus erősítésbeállítás. Az egy vagy több operátoron keresztül bejövő erős jel túlterhelheti az erősítőt, és a túlzott energia zaj formájában kiáramlik belőle.Ebben az üzemmódban az átjátszó nemcsak gyorsan meghibásodhat, hanem a bázisállomásnak is problémát okozhat. Emellett rossz hívásminőséget fog tapasztalni zajjal, interferenciával és hiányzó hangokkal. A kézi és/vagy automatikus erősítésszabályozás hiánya a megvásárolt átjátszóban ismételten csökkenti az előfizetővel való normális beszélgetés esélyeit.
A fejlett ismétlő modellek egy nagyon hasznos funkciót valósítanak meg – Antenna árnyékolás jelző. A lényeg az, hogy egy erősítőkészlet telepítésekor nagyon fontos, hogy a külső és a beltéri antennát egymástól távol tartsuk. Ellenkező esetben a külső antennáról érkező jelet belsőleg fogadják, felerősítik, és ez a folyamat ismétlődik, hasonlóan a hangszóró melletti mikrofon működéséhez. Ennek eredményeként egy ilyen „hurok” erősítő rendszer nem fog megfelelően működni. Az árnyékolás jelzője jelzi, hogy van-e „hurok” vagy nincs, így az erősítő rendszer telepítése a lehető legegyszerűbb és legegyszerűbb a nem szakemberek számára is.
Kültéri antenna a mobiltelefonos jelerősítéshez
A mellékelt kültéri antennák változhatnak, de általánosságban két típus létezik: irányított és nem irányított antennák.
Egy olyan városban, ahol sok bázisállomás van, általában nem szükséges az antennát pontosan a toronyra irányítani. Ezért elfogadható a Panel típusú szélessávú antenna. A panelantenna erősítése kicsi, 5-7 dB. Ezt azonban ellensúlyozza a telepítés és a konfiguráció egyszerűsége.
Sűrű városi területeken az irányított antennák is hasznosak lehetnek. Például, ha az egyik üzemeltető bázisállomása sokkal távolabb van a többitől, az irány beállításával egyenletes vételt érhet el az összes szolgáltatótól.
Panel antennák, amelyeket a készletekben is használnak, némi irányítottsággal rendelkeznek. A panelantennák nagyobbak, mint a pólusantennák, és nagyobb nyereséggel rendelkeznek. Nem túl kényelmes közvetlenül az átjátszóhoz csatlakoztatni, általában a falra szerelik, és egy további kábellel csatlakoztatják az átjátszóhoz. Egy ilyen antenna falra helyezésével azonban a megfelelő irányba irányíthatja, és a kívánt területet kommunikációs céllal láthatja el.
A kábelszerelvényen lévő csatlakozók változhatnak, de a leggyakrabban használt szabványos nagyfrekvenciás N-típusú vagy kis méretű SMA csatlakozók.
Most képzeljük el a helyzetet – telepített egy külső antennát a tetőn vagy az ablakon kívül, és be kell vinnie a kábelt a szobába a már felszerelt csatlakozóval. Ebben az esetben az SMA csatlakozók használata előnyösebbnek tűnik, lehetővé teszi, hogy a kábelt 8-10 mm-es kis lyukakon keresztül húzzuk.
Tanácsadás! Az erősítő készletnek tartalmaznia kell egy 50 ohmos ellenállású kábelt (pl. 5D-FB jelöléssel). Jobb, ha a külső antenna az átjátszóhoz SMA csatlakozón keresztül csatlakozik, akkor nem kell széles lyukat vágni a falba vagy az ablakkeretbe a kábel felszereléséhez.
Melyik erősítő készletet válasszuk
Próbáljuk meg összefoglalni a fentieket, és meghatározni, hogy melyik készletet válasszuk.
Jellemzők | „Helyes” set | „Helytelen„csomag |
Külső antenna | Irányított, legalább 8dB DER-rel | Irányítatlan, vagy 8 dB-nél kisebb DER-rel |
Beltéri antenna | Tüske vagy panel antenna | Beépített |
Kábel a külső antennához | 5D-FD, 8D-FB vagy hasonló 50 Ohm | LMR100, RG-174, RG-58, RG-8X, RG6 (75 Ohm) stb. |
Az átjátszó és az antennák HF-csatlakozója. | N-típusú, SMA vagy hasonló csatlakozó50 Ohm. | F típusú, BNC vagy hasonló 75 Ohm-os csatlakozó. |
Ismétlő ház | Fém | Műanyag |
EGSM támogatás
(900MHz esetén) | Igen | Nem |
Az átjátszó erősítése (nem a készüléké)!) | Több mint 60dB | Kevesebb mint 60dB |
Maximális kimeneti teljesítmény | Több mint 13dBm (>20mV) | Kevesebb mint 13dBm |
Erősítésszabályozás | Automatikus és/vagy kézi | Nem |
Antenna árnyékolás jelzése | Elérhető a | Nem elérhető |
Hírközlési Minisztérium Hírközlési bizonyítvány | Igen | Nem |
Jótállási szolgáltatás | Legalább egy év | Egy évnél fiatalabb vagy nincs |
Értékesítés utáni szolgáltatás (javítás) | Igen | Nem |
Booster mint a lefedettség kiterjesztésének eszköze
Minden átjátszó, az erősítőjének kapacitásától függően, egy adott lefedettségi területtel rendelkezik. A booster egy egyszerűsített megoldás. A boosterrel ellátott ismétlőberendezés elosztott rendszernek tekinthető. Lehetővé teszi az előfizetői szolgáltatási terület jelentős növelését minimális befektetéssel.
A nyomásfokozót szigorúan meghatározott szabályok szerint kell felszerelni. A jelnek a fő átjátszó irányában minimálisnak kell lennie. Ellenkező esetben a rendszer öngerjesztővé válik, és meghibásodhat, ha a szükséges óvintézkedések nem történnek meg. A piacon ma már számos eszköz áll rendelkezésre a lakásokhoz való átjátszó-erősítő formátumban. Telepítésük során szigorúan be kell tartani a gyártó ajánlásait.
A Booster növeli az átjátszó lefedettségi területét
Új cellás jelerősítők 2019
Miután ez a cikk megjelent, rengeteg kérdést kaptam arról, hogy melyik erősítőt válasszam. Természetesen minden az adott helyzettől függ – a tárgy elhelyezkedésétől, az erősítési területtől, a terület frekvenciatervétől és az Ön céljaitól. Még egy online kalkulátor is rendelkezésre áll a mobil jelerősítő kiválasztásához (kattintson a narancssárga „segítség a berendezés kiválasztásához” gombra fent középen). Ebben a cikkben példaként néhány érdekes és véleményem szerint a legsikeresebb újdonságokat nézem meg 2019 nyarán.
VEGATEL VT-900E/1800-kit (LED)
Ez egy olyan dobozos megoldás, amely a 900 MHz-es és az 1800 MHz-es sávban egyaránt képes a hangkommunikációt, valamint a 900 MHz-es sávban a 3G internetet és az 1800 MHz-es sávban a 4G internetet erősíteni. Egy ilyen készlet érdekes lesz a vidéki lakosok számára, mert egy vidéki házat és megbízható hangkommunikációt, valamint nagy sebességű internetet biztosíthat. Az ünnepi szezon végén ez a készlet hazavihető a városi lakásba. Az 1800 MHz-es frekvenciatartományban működő ismétlő nélkülözhetetlenné teszi a városban.
Titan-900/1800/2100 készlet
Ez az újdonság egy háromsávos cellás jelerősítő készlet, amely a 2100 MHz-es frekvencia támogatásával különbözik az előző modelltől, ami lehetőséget ad arra, hogy a városon kívül gyorsabb internetet kapjon. Ezenkívül a városban a 2100 MHz-es mobil 3G internet is elég gyakori. Ez az erősítő valamivel erősebb, mint a VEGATEL VT-900E/1800-kit (LED), de nem rendelkezik kézi erősítésszabályozás – egy lépés megy teljesen automatikus, de a felhasználók kényelmét szolgálja a túlterhelés jelző és a védelem ellen öngerjesztés.
VEGATEL AV1-900E-KIT
VEGATEL AV1-900E-KIT – Autóerősítő, amely egyszerűen nélkülözhetetlen a mobil kommunikáció erősítéséhez a nyaralókba, az erdőben vagy a halászat során. Még a világ legtávolabbi sarkaiban is csatlakozhat a külvilághoz, ha az autóba telepíti azt. A VEGATEL AV1-900E átjátszót a vidéki házba is áthelyezheti, és ugyanolyan jól működik. Felhívjuk azonban a figyelmét, hogy további antenna-készletet kell vásárolnia az otthonához és egy 12V-os tápegységet.
Segítsek kiválasztani a megfelelő cellás jelerősítőt (átjátszót)? Melyik paramétereket kell figyelembe venni a választáskor?
Szia! Szeretném kérdezni, hogyan válasszunk egy cellás jelerősítőt (átjátszót)? Mire kell figyelni ebben az esetben? Milyen funkciók és jellemzők fontosak egy jó jelerősítő kiválasztásakor? Köszönöm a segítségedet!
Milyen szempontok alapján választhatok megfelelően egy cellás jelerősítőt (átjátszót)?
A megfelelő cellás jelerősítő (átjátszó) kiválasztásához figyelembe kell venni több szempontot is. Elsőként az átjátszó frekvencia tartományát kell meghatározni, amely passzol a használni kívánt mobilfrekvenciákkal. Fontos az is, hogy az átjátszó erősítése megfeleljen az adott jel erősségének, és képes legyen az átvitt jel megerősítésére a megfelelő szintre. Az átjaátszó kimeneti teljesítménye is fontos szempont, amely függ a kívánt lefedettségtől és az adott területen elérhető jel erősségétől. Továbbá, az átjátszó telepítési helyszínét is figyelembe kell venni, például beltéri vagy kültéri használatra tervezték-e. Végül, a megbízhatóság és a gyártó reputációja is szerepet játszik a kiválasztásban.
A megfelelő cellás jelerősítő (átjátszó) kiválasztásához fontos több szempontot figyelembe venni. Elsőként meghatározni az átjátszó frekvencia tartományát, amely passzol a használni kívánt mobilfrekvenciákkal. Fontos az is, hogy az átjátszó erősítése megfeleljen az adott jel erősségének és képes legyen az átvitt jel megerősítésére a megfelelő szintre. Az átjátszó kimeneti teljesítménye is fontos szempont, amely függ a kívánt lefedettségtől és az adott területen elérhető jel erősségétől. Továbbá, figyelembe kell venni az átjátszó telepítési helyszínét is, hogy beltéri vagy kültéri használatra tervezték-e. Végül, a megbízhatóság és a gyártó reputációja is szerepet játszik a kiválasztásban.
Ahhoz, hogy megfelelő cellás jelerősítőt válasszunk, több szempontot kell figyelembe venni. Először is meghatározzuk az átjátszó frekvencia tartományát, hogy passzoljon a használni kívánt mobilfrekvenciákkal. Fontos, hogy az átjátszó erősítése megfeleljen az adott jel erősségének, és képes legyen az átvitt jel megerősítésére a megfelelő szintre. Az átjátszó kimeneti teljesítménye is fontos szempont, amely függ a kívánt lefedettségtől és az adott területen elérhető jel erősségétől. Továbbá, figyelembe kell venni az átjátszó telepítési helyszínét, hogy beltéri vagy kültéri használatra tervezték-e. Végül, a megbízhatóság és a gyártó reputációja is szerepet játszik a kiválasztásban.
A megfelelő cellás jelerősítő kiválasztásához figyelembe kell venni több szempontot. Először is fontos, hogy az átjátszó frekvenciája passzoljon a használni kívánt mobilfrekvenciákkal. Emellett az átjátszó erősítése megfelelő kell legyen az adott jel erősségének, és képesnek kell lennie az átvitt jel megerősítésére a szükséges szintre. Az átjátszó kimeneti teljesítményét is figyelembe kell venni, amely függ a kívánt lefedettségtől és az adott területen elérhető jel erősségétől. A telepítési helyszín is befolyásolja a választást: beltéri vagy kültéri használatra tervezték-e az átjátszót. Végül pedig a megbízhatóság és a gyártó reputációja is szerepet játszik a kiválasztásban.
A megfelelő cellás jelerősítő (átjátszó) kiválasztásához figyelembe kell venni több szempontot. Elsőként az átjátszó frekvencia tartományát kell meghatározni, amely passzol a használni kívánt mobilfrekvenciákkal. Fontos az is, hogy az átjátszó erősítése megfeleljen az adott jel erősségének, és képes legyen az átvitt jel megerősítésére a megfelelő szintre. Az átjaátszó kimeneti teljesítménye is fontos szempont, amely függ a kívánt lefedettségtől és az adott területen elérhető jel erősségétől. Továbbá, az átjátszó telepítési helyszínét is figyelembe kell venni, például beltéri vagy kültéri használatra tervezték-e. Végül, a megbízhatóság és a gyártó reputációja is szerepet játszik a kiválasztásban.
Egy cellás jelerősítő (átjátszó) kiválasztása során milyen szempontokat kell figyelembe venni?
Ön szerint milyen szempontokat kell figyelembe vennünk, amikor kiválasztunk egy cellás jelerősítőt (átjátszót)?
Amikor kiválasztunk egy cellás jelerősítőt (átjátszót), számos szempontot figyelembe kell vennünk. Először is, fontos, hogy megfelelően illeszkedjen a használni kívánt mobiltelefonhoz vagy más eszközhöz. Különböző modellek és típusok léteznek, ezért fontos ellenőrizni, hogy a kiválasztott erősítő kompatibilis-e az adott eszközzel. Továbbá, érdemes mérlegelni a hatótávolságot és a jelerősítés szintjét. A jelerősítő hatótávolsága és a jel erőssége közvetlenül befolyásolja az erősítő hatékonyságát. Emellett figyelembe kell venni a készülék várható teljesítményét, valamint a telepítés és üzemeltetés egyszerűségét és megbízhatóságát is. Az adott környezeti tényezők, mint például az épületek, földrajzi elhelyezkedés és hasonlóak is befolyásolhatják a választást. Figyelembe kell venni az ár-érték arányt és az adott erősítő várható élettartamát is. Összességében, a szempontok között a kompatibilitás, hatótávolság, jelerősítés, együttműködési képesség más eszközökkel és megbízhatóság találhatóak meg.
Amikor kiválasztunk egy cellás jelerősítőt (átjátszót), fontos figyelembe venni az adott terület lefedettségét és a szolgáltató által támogatott frekvenciasávokat. Emellett érdemes figyelembe venni a szerelési lehetőségeket, az eszköz megbízhatóságát és a várható teljesítményét is. A vevők véleményét és az eszköz ár-érték arányát is érdemes figyelembe venni a vásárlás előtt. Fontos szempont még az eszköz mérete és a telepítési körülmények is, hogy a legmegfelelőbb jelerősítőt választhassuk.
Melyik módszerrel választhatjuk ki a megfelelő cellás jelerősítőt (átjátszót)? Mit kell figyelembe venni az ideális kiválasztás érdekében? Kérem, osszátok meg tapasztalataitokat vagy ajánlásaitokat a témában. Köszönöm!
A megfelelő cellás jelerősítő kiválasztásánál fontos szempont az adott terület lefedettsége, a jel erőssége és az eszköz kompatibilitása a szolgáltatóval. Fontos figyelembe venni az eszköz árát, teljesítményét és az eszköz telepítési nehézségeit is.
Ajánlott a megbízható márkákat választani, melyek széles körben elismertek a piacon. Kérjük, olvassatok felhasználói véleményeket, és konzultáljatok szakemberekkel a legjobb választás érdekében.
Ne felejtsétek el a garanciális feltételeket és a szervizháttért sem. A megfelelő cellás jelerősítő kiválasztása meghatározó lehet a hálózati lefedettség és a hívásminőség szempontjából, így érdemes alaposan tanulmányozni a különböző lehetőségeket.