Hogyan van beállítva a mosógép

Szinte minden háztartásban van automata mosógép (mosógép). De hogy hogyan lehet ezt megszervezni, az a legtöbb ember számára rejtély marad. Ha a mosógép egyes alkatrészeit saját maga kívánja megjavítani, akkor hasznos lesz tudni, hogyan van beállítva a mosógép.

Egy mosógép ábrája

Mielőtt megnézzük a mosógép egyes részeit, meg kell néznie, hogyan néz ki a mosógép kapcsolási rajza, hogy képet kapjon a gép általános felépítéséről.

Termisztor a mosógéphez

Termosztát mosógéphez

Érzékelők működése termisztor, a fejlettebb, modernebb készülékekben használják, a fűtés pillanatában az ellenállás kiszámításával. Sokkal megbízhatóbbak és hatékonyabbak, mint a hagyományos termosztátok. És jóval kevesebb helyet foglalnak el.

fordulatszámmérő

Tachométer a motor fordulatszámának ellenőrzésére. A mosógépet csak így lehet működtetni sebesség üzemmódok a motor mosási vagy centrifugálási ciklus alatt.

Egyéb elektronika

Különböző relék (például az ajtózár-érzékelő), figyelmeztető lámpák és egy kijelző, amely tájékoztatja Önt a működés aktuális állapotáról, navigációs panel. Így az ATLANT gépekben ötféle panel létezik:

  • LED kijelzéssel;
  • szegmenskijelzővel és fényjelzővel;
  • LCD kijelzővel ellátott vezérlőpanel;
  • LCD kijelzővel és navigációs gombokkal ellátott kezelőpanel;
  • LED kijelzés és szegmenskijelzés.

A mosógép vízelvezető rendszere

Az automata mosógép vízelvezető rendszere

az elektromos motor

A mosógép centrifugája egy elektromos motor segítségével forog. Ez utóbbinak számos változata létezik a piacon, de a leggyakoribbak a következők Közvetlen meghajtású (inverter) vagy kollektoros meghajtású, ritkábban aszinkron gépek.

Inverteres motor

Inverteres motor

A dobsebesség, a ciklusok száma és egyéb funkciók a vezérlőmodulon keresztül állíthatók be.

Az inverteres motorok közvetlenül a centrifugához vannak csatlakoztatva, míg a kollektormotorok és az indukciós motorok egy tárcsán és egy hajtószíjon keresztül vannak csatlakoztatva.

Mosógép tartálya és dobja

Itt egy dobot (centrifugát) látunk perforált bordákkal a kerületén. Különböző hosszúságban és magasságban kaphatók. A bordák egyenletesen osztják el a szennyest a rendelkezésre álló felületen, ami a későbbi fonást sokkal könnyebbé teszi.

A centrifuga lehet műanyagból vagy rozsdamentes acélból készült. Ez utóbbi kiküszöböli a korróziós problémákat, de a mosógép ára észrevehetően magasabb.

A tartály lehet összecsukható vagy nem összecsukható. Az előbbi sokkal könnyebbé teszi a készülék szervizelését.

FŰTŐELEM

Egyéb házrészek

Az automata mosógép fő részét a fentiekben már leírtuk. De még mindig vannak olyan elemek, amelyekről nem esett szó:

  • párnázási rendszer;
  • porszóró tartály
  • a mosógép háza;
  • tömlők.

csillapítás

A centrifuga forgás közben erős rezgéseket okoz, ezért nem rögzítik mereven a mosógép testéhez. A lengéscsillapítók szerepét átvették a következők a dob kerületén elhelyezett speciális rugók.

Ezenkívül szinte minden modell fel van szerelve ellensúlyozó rendszer. Ezek súlyozott egységek, amelyek mindegyike betont vagy demagnetizált fémet tartalmaz. Az okosan megtervezett ütéscsillapító tandem gyakorlatilag kiküszöböli a test rezgéseit. De ezt a megközelítést csak a felső kategóriás mosógépeknél láthatjuk.

A mosógép ellensúlya

Mosógép ellensúlyok

Porszóró tartály

Az adagolófiókban van egy kosár a por és az öblítőszer számára. Ez a rekesz a következőkhöz van csatlakoztatva aljzatok, amely a mosószer öblítéséhez használt vizet táplálja.

A Zanussi mosógépek abban különböznek a többi modelltől, hogy a következőkkel rendelkeznek Jet rendszer, amely a mosószeroldat folyamatos keringetésének köszönhetően áztatás közben átitatja a szennyest. A készülék képes felismerni, ha a szövetek jól telítettek, és ideje elzárni a vízellátást.

Tömlők

A mosógép működési elve

A készülék bekapcsolását követően a felhasználó Kiválasztja a megfelelő programot és aktiválja a mosási folyamatot. A rakodóajtó zárható. A szívószelep kinyílik, és a szükséges vízmennyiséget beszívja. A nyomáskülönbség-mérő a tartály töltöttségi szintjét figyeli.

Ezután a motor bekapcsol, és a centrifuga elkezd forogni. A mosószert egyidejűleg egy speciális rekeszből adagolják a dobba. Az áztatási eljárás után A fő mosás zajlik: A fűtőelem aktiválódik, ahol a hőmérséklet-érzékelő felelős a hőmérséklet-emelkedésért.

Miután befejezte A szivattyú elindul, és az összes vizet leereszti a tartályból. A ciklusok száma a kiválasztott üzemmódtól függ. Az utolsó mosási lépés a centrifugálás, amely után a dob leáll, és a fő chip kiadja a parancsot a zsilip feloldására.

Az automata mosógép működésének elvét fentebb tárgyaltuk. És miután megértette, hogyan működik ez a gép, tanulmányozhatja az egyes részeit és mechanizmusait. De vannak függőleges töltésű mosógépek, például – Ardo. Ezeknek a mosógépeknek a kialakítása a betöltőnyílás elhelyezkedésében és néhány, az ilyen típusú készülékhez kifejlesztett belső kialakításban különbözik.
Természetesen egy automata mosógép szerelvényeinek gyors megnézése nem segít a javításban, de a gép felépítésének ismeretében könnyebb megtalálni a hiba okát, és részletesebben megvizsgálni a hibás egységet.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 5
  1. Marcell

    Hogyan lehet beállítani a mosógépet a megfelelő funkciókra és hőmérsékletre? Van-e előírás a ruhák típusának és anyagának figyelembevételére? Mennyi időt vesz igénybe egy átlagos mosási ciklus? Milyen tisztítószereket ajánlott használni és hogyan kell helyesen beletenni a ruhákat a gépbe? Kérem, ossza meg a mosógép beállításával kapcsolatos tudnivalókat és tippeket!

    Válasz
  2. Dániel

    A mosógép hogyan van beállítva, hogy megfelelően működjön?

    Válasz
    1. Zsombor Csaba

      A mosógép megfelelő működéséhez először is ügyeljünk arra, hogy megfelelően helyezzük el a ruhákat a gépben. A túlzsúfolt vagy rosszul elosztott ruhák nem biztos, hogy optimálisan tisztulnak. Fontos, hogy válasszuk ki a megfelelő programot a mosáshoz, ami a ruhák anyagát és szennyezettségét veszi figyelembe. Ügyeljünk arra, hogy a mosószer és öblítő helyes mennyiségben legyenek adagolva. Ne használjunk túl sok vagy kevés mosószert, mert az hatással lehet a mosás minőségére és a gép működésére egyaránt. Végül, rendszeresen tisztítsuk meg a mosógépet, távolítsuk el a szennyeződéseket a tömlőkből és a dobból, és ellenőrizzük a szűrőt is. Ha betartjuk ezeket a lépéseket, a mosógépünk megfelelően fog működni és hatékonyan fogja tisztítani a ruhákat.

      Válasz
  3. Gergely Balogh

    Szeretnék segíteni a mosógép beállításában, de pontosan hogy képzeli ezt? Van valamilyen konkrét kérdése a mosógép beállításával kapcsolatban?

    Válasz
    1. Levente Farkas

      Igen, van néhány konkrét kérdésem a mosógép beállításával kapcsolatban. Először is, milyen típusú mosógép használatával kapcsolatban szeretne segítséget kapni? Fontos tudni, hogy van-e speciális program vagy beállítás, amire szüksége van. Másodszor, milyen ruhákat szeretne mosni? Bizonyos ruhák különleges kezelést igényelnek, például kímélő programot vagy alacsony hőfokot. Harmadszor, mennyire szennyezett a ruhája? Ez befolyásolhatja a mosószer mennyiségét és az időtartamot is. Végül, van-e bármilyen speciális igénye az öblítési vagy centrifugálási folyamatokkal kapcsolatban? Ezeket a kérdéseket pontosítva tudok hatékony segítséget nyújtani a mosógép beállításában.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása