Az Open Al kifejlesztett egy mesterséges intelligencia rendszert, amely képes egy robotkar irányítására. A rendszer neve Dactyl. A fő különbség a társaitól az a rendkívüli szint, amelyen a rendszer képes a manipuláció végrehajtására. Mostanáig egyetlen létező AI technológia sem volt képes megismételni ezt.
Mérnökök egy generációja próbálta meg újraalkotni az emberi kéz mozdulatait egy robotikus másolatban. A számunkra oly hétköznapinak és elemi szintűnek tűnő funkciókat a gépek gyakorlatilag lehetetlen megvalósítani. Egyetlen robot sem képes ugyanolyan könnyedén manipulálni a tárgyakat, mint az ember. Az Open munkatársai jelentős előrelépést tesznek ezen a fronton.
A mérnökök szimulációs környezetben tanították meg a Dactylnak a helyes mozdulatokat. A kar digitális megfelelőjét olyan környezetben helyezték el, amely a véletlenszerűség elve szerint működik. Az eredetileg beállított paraméterek (például a megragadandó kocka mérete vagy a gravitáció jelenléte) idővel teljesen véletlenszerűen változtak. Így megtanult alkalmazkodni a környezetéhez, a lehető legjobban utánozva az emberi kéz természetes reakcióit.
50 óra folyamatos gyakorlás után a robotkar alig 1,5 perc alatt megtanulta, hogyan kell elforgatni egy kockát a megfelelő képpel a tetején. Ez jelentős előrelépés. A gép egyik próbálkozásnál sem ejtette el a kockát.
A Dactyl segítségével olyan sokoldalú technológiát lehetett kifejleszteni, amely képes volt egy mesterséges intelligenciát egyszerre több művelet elvégzésére is betanítani. Ez segít felgyorsítani a mesterséges intelligencia valós életbe való bevezetésének folyamatát a jövőben, időt takarítva meg a rendszerek újratanításával, miközben bővíti azok potenciális funkcionalitását.
Milyen oktatási, egészségügyi vagy életminőség-javító alkalmazásokat terveznek alkalmazni ezen innovatív mesterséges intelligencia rendszerrel az ember és a robot közötti kapcsolatban?