Annak ellenére, hogy a Zanussi egy megbízható mosógép, néha mégis javításra szorul. Ezt leggyakrabban az elhanyagolás okozza. Lássuk, hogyan javíthatja a törést saját kezűleg.
A leggyakoribb hibák
Ha betartja a használati utasítás minden pontját, a mosógép hosszú ideig fogja szolgálni Önt. És ha időben és megfelelően szervizelik és karbantartják, tökéletesen zökkenőmentesen fog működni. Ez sajnos nem mindig van így a készülékek esetében. A megfelelő karbantartás nélküli kíméletlen kihasználás meghibásodáshoz vezet. Néha a helyzet elég súlyos. Ezt a problémát csak egy műhelytechnikus tudja megoldani.
Azonban gyakran vannak egyszerűbb hibák is, amelyekkel Ön is megjavíthatja a gépet. A legtöbb Az egyik gyakori érintettek:
- A dob nem forog;
- a készülék nem nyitja ki az ajtót mosás után;
- A vizet a szivattyúzással egy időben engedik ki;
- A víz nem folyik be a gépbe;
- A vízmelegítés nem működik;
- szivárgó.
Az ilyen meghibásodások saját kezű javításához szerszámokra és vízvezeték-szerelési és mechanikai munkában szerzett tapasztalatra van szükség.
A dob nem forog
Az ilyen jellegű meghibásodások 4-5 évente fordulnak elő. Ez az egység élettartamának köszönhető Fontos – a hajtószíj csapágya hibás lehet. Tisztán hallható, hogy a motor forog, de a dob mozdulatlanul áll. A probléma okának teljes körű felméréséhez el kell távolítania a hátlapot. Azonnal tudni fogja az okát. Ha a szíj lekerült a szíjtárcsáról, óvatosan vissza kell helyezni. Ha eltört, ki kell cserélni egy újjal.
Lehet, hogy a szíj a helyén van, a motor működik, de a dob nem forog. Lehetséges, hogy a szíj egyszerűen túlnyúlt a maximális élettartamán. Csak egy megoldás van – változtassunk rajta. A gép egy ilyen javítás után általában újra működőképes.
Fő fogadás. Ellenőrzéskor ne felejtse el ellenőrizni, hogy a dob szabadon forog-e „kézzel”. Ha nem forog, akkor a csapágy lehet, hogy hibás.
A zsilip nem nyílik ki mosás után
Akkor is probléma van, ha a mosás befejeződött, és a készüléket nem lehet kirakodni, mert az ajtó nem nyílik ki. Az elzáródás nagyobb valószínűséggel megragadta a. A javítás megkezdéséhez csavarja le az alsó panelt, és húzza ki a kábelt. Az ajtó kinyílik, és a szennyest kiveszik. Ezután vegye ki az ajtózárat, és ellenőrizze a reteszek sérülését. Ha nem törött, akkor el kell vinni egy szervizbe – az elektronika az oka. És itt az önjavítás lehetetlen speciális tudás és felszerelés nélkül. Ha a reteszek eltörtek, a zárat ki kell cserélni.
A függőlegesen terhelt gép javítási eljárása ugyanaz, de vannak némileg eltérő részek.
Fontos! A zár sérülésének elkerülése érdekében a csukószárnyat mindig óvatosan, csapkodás nélkül kell becsukni.
Vízleeresztés és szivattyúzás egyszerre
Néha előfordul, hogy a vizet a szivattyúzással egyidejűleg adagolják. Ennek több oka is lehet. Az egyik ok a mosó-elvezető tömlő hibás csatlakoztatása. Túl alacsony. Egyszerűen emelje fel 0,5 m-rel, és a hiba elhárul.
Ennek oka lehet egy sérült aljzat. Ebben az esetben a víz ki fog ömleni a gép alól. A hiba nem túl súlyos. Cserélje ki az aljzatot, és a probléma megoldódott! Sokkal komolyabb probléma, ha a vezérlődoboz hibás. Rossz pillanatban indítja be a leeresztő szivattyút. A készüléket szinte lehetetlen otthon megjavítani.
A lényeg az, hogy ! Az elágazó cső vizsgálatakor figyelni kell arra, hogy az esetleg érintkezik-e a gép alkatrészeivel vagy az áthaladó tömlőkkel, amelyek nem lehetnek. Ha igen, tegyen lépéseket a hiba elhárítására.
A készülékbe nem folyik víz
Ennek a hibának az oka nagyon egyszerű lehet – vízhiány a vízvezetékekben. Ezután ellenőrizze a tömlő vízbehatolását. Ehhez egyszerűen. Miután leválasztotta a dobot a készülékről, kapcsolja be a vizet, és ellenőrizze, hogy a víz átfolyik-e a tömlőn. Ha igen, tegye vissza a helyére. Ha nem, keresse meg az okot, vagy azonnal cserélje ki egy újjal.
A két ok meglehetősen triviális. A harmadik súlyosabb és elég gyakran előfordul. Ez a a szűrő eltömődött. A gép elülső burkolata eltávolítható és a szívószelep lecsatlakoztatható a tisztításhoz. Ott található, ahol a tömlő belép a készülékházba. A szelep eltávolításával hozzáférhet a szűrőhöz. Már csak egy dolog maradt hátra – szétszerelni és megtisztítani. Ezután szereljen össze mindent a fordított sorrendben. Ez a tisztítási folyamat gyakran elegendő a készülék működőképességének helyreállításához. Ha a javítás után sem folyik víz, akkor a probléma magában a szelepben vagy a vízszintérzékelőben van. Már csak azt kell ellenőrizni, hogy működik-e. A javítás itt a cseréjükből áll.
Fő fogadás. A be- és kimeneti szűrőket a lehető leggyakrabban kell tisztítani, anélkül, hogy megvárnánk, amíg eltömődnek.
A vízmelegítés nem működik
A hiba ritka. Ha van kéznél egy teszter, és tudja, hogyan kell megmérni az ellenállást, akkor nyugodtan folytathatja a javítást. Miután eltávolítottuk a gép hátulját, meg kell mérni a fűtőelem ellenállását. A tartály alján található. A 30 Ω ellenállás azt jelzi, hogy a készülék jó állapotban van. Rendellenesség esetén a fűtőelemet ki kell cserélni. Ha ez nem segített, a további javítás saját kezűleg nem tanácsos.
Szivárgás
A szivárgó víz okozta meghibásodások nagy gondot jelentenek, de viszonylag könnyen javíthatók. Ez a jelenség általában a tömítések meglazulását okozza. A tömítések egyszerű cseréje a tömlőcsatlakozásoknál elegendő a készülék működőképességének helyreállításához. Az ajtótömítés szivárgását valamivel nehezebb kijavítani. Először el kell távolítani a tömítés tartókapcsát. Ez a művelet könnyű, ha óvatosan egy csavarhúzóval felhúzza. Az új tömítés cseréje és felszerelése általában nem jelent problémát.
A Zanussi mosógép otthoni javításához jó ismeretekre van szükség az elektrotechnika és a vízvezeték-szerelés terén, valamint egy speciális szerszámra és egyszerű mérőműszerekre. A siker ebben az esetben biztosított.
Van valakinek tapasztalata a Zanussi mosógépek javításával kapcsolatban? Mennyire bonyolult és időigényes feladat saját kezűleg megjavítani egy ilyen típusú mosógépet? Van valamilyen tanácsotok, vagy esetleg hasznos anyagokat, amelyek segíthetnek a javításban? Köszönöm előre is a válaszokat!
Nem vagyok jártas a Zanussi mosógépek javításában, de általában a mosógépek javítása bonyolult és időigényes feladat lehet. Ha saját kezűleg szeretnél megjavítani egy ilyen típusú mosógépet, először alaposan tanulmányozd a készülék működését és szerkezetét. Továbbá, érdemes lehet keresni javítási útmutatókat és videókat a konkrét probléma megoldására az interneten. Az utángyártott alkatrészek vagy javítókészletek is segíthetnek a javításban. Azonban, ha nem vagy biztos a képességeidben vagy a hibát nem tudod megtalálni, érdemes lehet szakemberhez fordulni. Mindig vedd figyelembe, hogy a beavatkozások csökkenthetik a készülék garanciáját, ezért először olvasd át a gyártói garanciafeltételeket.
Hogyan lehet megjavítani egy Zanussi mosógépet saját kezűleg? Van valamilyen online útmutató, vagy esetleg valaki tud tanácsot adni a hibaelhárításhoz? Nagyon hálás lennék minden segítségért!
Saját kezűleg is meg lehet próbálni megjavítani egy Zanussi mosógépet, de ehhez ajánlott először néhány alapvető dolgot átnézni. Ellenőrizd, hogy a gép csatlakozik-e megfelelően az áramforráshoz, valamint ellenőrizd a biztosítékot is. Ha ezek rendben vannak, akkor érdemes a gép hibakódjait és a hozzájuk tartozó hibaelhárítási útmutatókat keresni az interneten. A Zanussi hivatalos honlapján sokszor elérhetőek ilyen online útmutatók. Ha kérdéseid vannak vagy további segítségre van szükséged, érdemes felkeresni egy szakértőt, aki több tapasztalattal rendelkezik a Zanussi mosógépek javításában.