A mosógépeknek két gyenge pontja van – a vízbevezető és a lefolyórendszer. Ez az a hely, ahol a szűrők nagy valószínűséggel tönkremennek. Fontolja meg, hogyan tisztítsa meg a mosógép szűrőjét, hogy a készüléket megóvja a töréstől.
A szűrők típusai
A modern készülékekre kétféle szűrő van felszerelve. Annak ellenére, hogy kis méretük, az érték mindegyikük elég súlyt. Megvédik a készülékeket mindenféle idegen tárgytól, amelyek károsíthatják a mosógép mechanizmusát és működő alkatrészeit. Az első szűrő ott található, ahol a vízbeömlő található, a másik a szivattyú előtt a leeresztő tömlőn. Ezek rendeltetése a következő
- A címen bemeneti szűrő A bemeneti vizet megtisztítják a fémrészecskéktől, rozsdától és egyéb szennyeződésektől, mielőtt a készülékbe kerülne.
- leeresztő szűrő biztosítja, hogy a mosás után a szivattyúba kerülő szennyezett víz mentes legyen a zsebekben maradt pormaradványoktól, cérnától, gomboktól vagy apró tárgyaktól. Minden ilyen törmelék eltömítheti vagy akár meg is károsíthatja a lefolyószivattyút.
Az említetteken kívül a mosógép további szűrővel és vízlágyítóval is felszerelhető a csapvízhez.
Mosógép lefolyó szűrő
Hogyan kell eltávolítani és tisztítani a mosógép bemeneti szűrőjét?
Sajnos nem minden mosógép van felszerelve ilyen, egy kis szűrőre hasonlító részlettel, de a legtöbb modern készülék még mindig fel van szerelve vele. Idővel nagy mennyiségű szemét, fémmorzsa és mész rakódik le a szűrőn. Egyezzünk meg abban, hogy nem mindenki büszkélkedhet jó minőségű csapvízzel. Még ha vidéken van is saját háza, és az otthonába érkező víz közvetlenül kútból származik, akkor sem mondhatja, hogy az mentes minden szennyeződéstől. A helyzet súlyosbodásának elkerülése érdekében, valamint azért, hogy ne kelljen megvárni, amíg a szűrő teljesen eltömődik, és a gép nem szívja tovább a vizet vagy nem szivárog, az alkatrészt rendszeresen meg kell tisztítani.
A folyamat megkezdése előtt ne felejtsd el:
- Húzza ki a készüléket a konnektorból;
- zárja el a vízellátást.
A bemeneti szűrő a készülék hátulján található, ahol a szelep és a vízbeömlő tömlő található. Ahhoz, hogy a mosógépből kivegyük a szükséges alkatrészt, a következőkre lesz szükségünk Csavarja le a töltőtömlőt. a tömlőt csak az elektronikus kijelzőn lévő oldalsó panelen keresztül lehet kicsavarni; – Legyen óvatos, mert a gyártó egy gumitömítést helyezett az anya belsejébe, és ezt a tömítést könnyen elveszítheti; – Távolítsa el a csavarokat és az anyákat.
A bemeneti szűrő elhelyezése a mosógépben
Könnyebb eltávolítani a bemeneti szűrőt, ha fogót és ütvecsavarkulcsot használ.
Tisztítsa meg a mosógép beömlő szűrőjét a legnagyobb gondossággal. Ne használjon súrolóport vagy más súrolószereket, csak egy erős meleg vízsugárra van szüksége.
A tömlők némelyikét a következőkkel szerelték fel egy extra szűrő, amelyet szintén ki kell öblíteni. Használhat fogkefét. Ha végzett, helyezze vissza a megtisztított szűrőt a megfelelő helyre, csatlakoztassa vissza a töltőtömlőt, és ellenőrizze, hogy a gumitömítés az eredeti helyén marad-e. Ellenőrizze az összes csatlakozást, majd alapozza újra a vizet. Ne felejtse el ellenőrizni az alkatrészeket szivárgás szempontjából. És csak ezután helyezheti vissza a gépet az eredeti helyére.
Hol van a vízelvezető szűrő és hogyan lehet eltávolítani?
A szakértők és a készülékjavítók szerint a legtöbb dugulás a lefolyószűrőben keletkezik. Az LG mosógép gyártói nevet adtak neki halom. Valószínűleg a megjelenése miatt. A dugulás azért következik be, mert a szűrő alakú rész átengedi a liternyi olajos, szennyezett vizet, amely különböző mosószerek és fehérítőszerek maradványait tartalmazza. Néha nagyon apró tárgyak, például gemkapcsok, érmék, gombok, amelyek egyszer a ruhák zsebében felejtődtek, megakadhatnak.
A leeresztő szűrő leggyakrabban az előlapon található.
Például egy Samsung mosógépen a jobb alsó sarokban, egy kis ajtó mögött van „elrejtve”, ahogy a legtöbb más modellnél is. Vannak azonban olyan gépek, amelyek nem rendelkeznek ezzel az ajtóval. Hogyan kell tisztítani a csepegtető tálca szűrőjét ebben az esetben?? Ezután az alkatrész eltávolításához és tisztításához ki kell nyitnia az előlapot. Ehhez nincs szükség különleges képességekre, és nem nehéz eltávolítani.
Ha kinyitja az ajtót, talál egy alkatrészt, amely nagyon hasonlít egy normál dugóra vagy kupakra – ez a beszívószűrő. Ki kell csavarni. Nem nehéz. Egyszerűen csak fogja meg az ujjaival az alkatrész mélyedéseit, és fordítsa el. Ki kell csavarni az óramutató járásával megegyező irányban. egyes gyártók csavarral rögzítik a leeresztő szűrőt, de ez nem probléma, csak egy csavarhúzót kell használni.
Az érintett rész eltávolítása előtt készítsen elő egy ruhát: a nyílásból víz szivároghat ki.
Szűrő kiürítése a mosógépből
Folyó vízzel öblítse le a kicsavart egységet, ne feledje a lyukat, ahol az volt elhelyezve. Az eljárás után szerelje vissza az összes alkatrészt. Most már világos, hogy a lefolyószűrő tisztításához nincs szükség különösebb szakértelemre, csak ismernie kell a mosógépen való elhelyezkedését.
Mi a teendő, ha a leeresztőszűrő nem távolítható el?
Igen, vannak olyan esetek, amikor a mosógép szűrőjét nem lehet eltávolítani. Ez a helyzet a vízelvezető rendszerben lévő nagyon erős zsír-, szennyeződés- és pormaradványok esetében. Nem nehéz kivenni a csepptálca szűrőjét, csak egy kis kézügyességre van szükség. Csak az oldalsó panelen keresztül érhető el. Ehhez fordítsa a gépet az oldalára, csavarja ki a fedelet rögzítő csavarokat, és vegye le a fedelet. Az alkatrész eltávolítása előtt el kell távolítani a szivattyút.
Amikor a szűrők állapotát ellenőrizni kell
Természetesen a legjobb, ha szokássá tesszük, hogy negyedévente egyszer kinyitjuk és ellenőrizzük ezeknek az alkatrészeknek az állapotát. Ha pedig tisztításra szorul, ne hanyagolja el a helyzetet, és ne tegye tönkre az egész rendszert.
Ha azonban az alábbiakban leírt helyzetek valamelyikét észleli, akkor a lehető leghamarabb távolítsa el és ellenőrizze a szűrőt:
- Az elektronikus kijelzőn hibaüzenet jelenik meg;
- a gép leállítja a mosást;
- a készülék nem hajlandó öblíteni a szennyest;
- A pörgés nem indul el;
- A víz a szokásosnál lassabban folyik le, vagy egyáltalán nem folyik tovább.
Ha a fenti helyzetek valamelyike áll fenn, várjon, amíg a mosógép befejezi a programot, és ellenőrizze, hogy mindkét szűrő megfelelő műszaki állapotban van-e.
Következtetés
Ha tudja, hogy hol találja meg és hogyan tisztítsa meg a mosógép szűrőjét, nem okozhat gondot a saját maga által végzett gondozás. Ne feledje, hogy csak megfelelő gondoskodással és odafigyeléssel hosszabbítja meg a készülék élettartamát. Ne hanyagolja el ezt az egyszerű eljárást, és végezze el a tisztítást 3 havonta egyszer. Csak bevizsgált és jóváhagyott mosó- és öblítőszereket használjon. És ami a legfontosabb, próbáljon meg nem hagyni olyan ruhadarabokat a zsebében, amelyek károsíthatják a mosógépet.
Hogyan lehetek hatékonyan tisztítani a mosógépet otthon? Kérlek, ossz meg néhány jó módszert és tippet a mosógép alapos tisztításához. Köszönöm előre is a segítségedet!
Sajnos még sosem tisztítottam mosógépet és szeretnék megtanulni. Van valaki itt, aki megosztaná velem a saját tapasztalatait vagy tippet adna, hogyan lehet hatékonyan és biztonságosan megtisztítani a mosógépet otthon? Milyen termékeket vagy technikákat ajánlotok erre a célra? Köszönöm!