Az LG soundbarok az elfogadható ár és a fejlett technológiai töltelék kombinációja. Nehéz megmondani, hogy melyik márkájú modell a legjobb, a választásnak a személyes preferenciákon és a szükséges műszaki paramétereken kell alapulnia.
LG soundbar modellek, amelyeket érdemes megfontolni
Manapság már senkit sem lep meg egy LG márkájú hanglemez. A vállalat más népszerű gyártókkal egyenrangú készülékeket gyárt. Vessünk egy pillantást néhány modellre, és értsük meg előnyeiket és hátrányaikat.
LG LAS655K
Nézzük először az LG LAS655K hangsávot. 14,499 és 15,952p közötti árakkal. A készülék a „házimozi” osztályba sorolható. Hang típus 2.1, a tényező egy egység, teljes kimeneti teljesítmény akár 320 wattig. Egyenlítő és hangszínszabályzó HF/VF áll rendelkezésre, valamint egy rádió. A készülék támogatja a jelenlegi audio codec-ek teljes skáláját. USB, Wi-Fi, Bluetooth. A panel súlya 9 kg, a hajótest színe fekete, más színválaszték nem áll rendelkezésre.
LG SH4
A következő figyelemre méltó soundbar az SH4 modell. Ez egy másik soundbar az Lji-től. Átlagos ára 12990 p. Ezért az árért egy meglehetősen erős rendszert kap, akár 300 W összteljesítménnyel. Az ismert tervezési tényező (panel, monoblokk) egy 2. típusú hangsávval rendelkezik.1 (két szatellit és egy mélynyomó). A készülék „polcra szerelt” típusú, de a padlóra is helyezhető vagy a falra is akasztható. Az összes modern kimeneti formátum támogatása mellett a készülék Dolby Digital (DTS) formátumban is lejátssza a hangot. A rendszer súlya alig több mint 12 kg.
LG SH5B
A harmadik modell, amelyet megvizsgálunk, az LG SH5B soundbar. A panel valamivel drágább, mint elődei, de összességében egy funkcionálisabb készülék benyomását kelti. A hangszórórendszer itt a klasszikus 2.1, maga a soundbar hosszúkás monoblokkként van kialakítva, külön mélysugárzóval. Praktikus távirányítóval, sztereó bemenettel és HDMI-vel rendelkezik. Az alacsony frekvenciájú basszus hangszóró vezeték nélkül csatlakozik. A monoblokk súlya körülbelül 4,2 kg (120 Watt teljesítmény mellett), a mélynyomó súlya 9,6 kg 200 Watt mellett. Kényelmes rögzítő konzollal rendelkezik.
LG SH3B
Következő LG soundbar modell – Az SH3B ára 9,999 és 14,790 p között mozog. és nem olyan erős (100W), mint a korábban vizsgált modellek. Ez a készülék rendelkezik alapvető Dolby Digital funkciókkal, de a HDMI hiányzik, de a készülék súlya eléggé alkalmas a könnyű szállításhoz (1.8kg monoblokk, 2.9 kg mélynyomó maga).
Az SH3B modell a költségvetési szegmensbe sorolható, otthoni multimédiás tartalmak kiváló minőségű lejátszására tervezték.
Aligha alkalmas ritka zenei formátumok hallgatására vagy nehéz videók megtekintésére. A távirányítót nem különbözteti meg a beállítások gazdagsága, azonban mindent megtalál, amire szüksége van. Összességében a készülék a használat után a „vélt szükségesség” és az „árkompromisszum” érzését hagyja maga után, így valószínűleg nem felel meg a kifinomult audiofiloknak.
LG SH7B
Az LG SH7B soundbar, ésszerű ára ellenére (19799 – 22399 p.), egy magasabb osztályú megoldás. Ez egy teljes rendszer 4.1. Természetesen nagyobb kimeneti teljesítményű, mint egy 2. osztályú rendszer.1, ez egy teljes 360 wattos teljesítmény. Itt a mélynyomó veszi át a teljesítmény nagy részét – 200 W-os teljesítménye van, míg a 4 szatellit 160 W-os teljesítményen dolgozik. A modell megkülönböztető jellemzője a tok Fázis-inverter típus. Az erősítő természetesen a legújabb technológiával van felszerelve, DD, DTS, HDMI kimenet és bemenet. A távirányító egy kicsit túlzás, és külön kell rendezni. De ha megérti a működési elvét, akkor nem lehet többé gondja vele.
A basszus hangszóró vezeték nélkül csatlakozik és külön hibakeresést igényel. Ha követi az utasításokat, a rendszer kezdeti beállítása egyszerű. Szép bónusz lesz a Wi-Fi, a Google Cast és az Ethernet támogatása.
LG LAS551H
Egy másik LG LAS551H modell egy klasszikus monoblokk vezeték nélküli basszus hangszóró csatlakoztatásával.
A többiekkel ellentétben ez a soundbar egy technológiai jellemzővel rendelkezik: okostelefonról (vagy tabletről) vezérelhető.
Nagyon kényelmes, mivel mindenütt jelen vannak és elterjedtek. A hang típusa szabványos, 2.1, 320 watt teljesítményű, amelyből 200 wattot a mélynyomó kap. A készülék szinte bármilyen belső térbe illeszkedik, mivel mérsékelten futurisztikus megjelenésű. Anyaggal érkezik falra szereléshez, a panel azonban egy polcra helyezhető egy tv vagy szélesvásznú monitor elé, hogy teljessé tegye multimédiás beállításait. A soundbar kijelzővel, valamint a Bluetooth 4 teljes körű támogatásával rendelkezik.0. Ezen kívül a készülék fejhallgató és egyéb médiaeszközök számára vonali bemenettel is rendelkezik (3 W).5mm). A HDMI itt kimenetként és bemenetként is működik (aktív).
LG HLT45W
A következő modellben minden megtalálható, amire egy modern soundbarban szükség van. Támogatja az összes modern szabványt (DD, DTS), robusztus CD- és DVD-olvasó, és még FHD-ba is képes konvertálni. Többek között a a soundbar Az LG HLT45W beépített FM-tunerrel és funkcionális equalizerrel rendelkezik a frekvenciák megjelenítéséhez. Számos codec és karaoke funkció támogatását tartalmazza.
A felhasználói kényelem érdekében a A fényképek megtekintésének lehetősége (zseniálisan megvalósított funkció, könnyen használható). A hangszórók 180 W-os teljesítményükkel valamivel erősebbek osztálytársaiknál, a mélyhangszóró viszont 150 W-os teljesítményével gyengébb. Összességében azonban a hangzás meglehetősen gazdag, nincs „lapos” vagy „felszínes” hangzásérzet. A készülék HDMI, USB és mikrofon bemenettel van felszerelve. A távirányító itt gyári, de állítólag működik harmadik féltől származó eszközökkel is, bár azok működése nem garantált. Összességében a hangsáv néhány hiányossága (a koszos, kopásra hajlamos test anyaga) ellenére meglehetősen kellemes benyomást kelt, és megér egy ajánlást. Alapvető funkcióival elég jól teljesít.
LG NB3740
Egyesek az LG NB3740 soundbar-t a „házimozi” kategóriába sorolják, bár ez csak részben tekinthető igaznak. Először is, azonnal meg kell jegyezni, hogy ez egy szokásos hangsáv a középső árszegmensben. Ez a monoblokk konstrukció 320 wattot tartalmaz, amelyből 200 wattot a mélysugárzó biztosít. Minden jelenlegi hangformátum támogatott, beleértve a DD, DTS és – ebben az árkategóriában sokkal ritkábban – a DD Plus formátumot is. Egyébként ez a négyutas rendszer nem állítja, hogy a legmodernebb és technikailag legfejlettebb hangszóró lenne, de rengeteg előnye van.
A ház minősége jó, az egyes alkatrészek illeszkedése megbízható, nincsenek karcolások vagy nyikorgások. A hangzás nagyon gazdag, bár nem hangos. A csomag mindent tartalmaz, amire szüksége van: fali tartó, távirányító és használati útmutató. A soundbar elég jól megbirkózik az otthoni multimédiás tartalmak reprodukálásával, azonban ne várjon tőle különleges hangzást, inkább ez a modell Mindennapi használatra, És tökéletesen kezeli ezt a funkciót.
LG LAS350B
Ha kedvező árú megoldást keres otthonra, az LG LAS350B modell pont megfelelő. 6990 p. A panel képes alapvető funkciókat kínálni egy kis lakásban történő használatra. A rendszer összteljesítménye alacsony, 120 W, de vezeték nélküli csatlakoztathatósággal rendelkezik (Bluetooth-on keresztül). A dekóder DD és DTS támogatást tartalmaz.A hangszórórendszer súlya alig két kilogramm, a mélyhangszóró (70 W) súlya pedig 2 kg.9 kg, ami az egész rendszert nagyon könnyűvé és szállíthatóvá teszi.
LG NB3630A
Az LG NB3630A szintén említést érdemel. Ez a 2. hangszórókészlet.1, középkategóriás árkategória (11899 p.). Egy ilyen összegért a multimédiás lehetőségek széles skáláját kapja meg. Ez magában foglalja többféle kodek támogatását, valamint több különböző hangkimenetet a cserélhető adathordozók és egyéb berendezések csatlakoztatásához, valamint a HD jelátalakítást. A hangszóró teljesítménye csak 80 W, de ez elég a zenelejátszáshoz és a filmnézéshez. Az LG NB3630A támogatja a cserélhető HDD-t és SSD-t (NTFS formátumban) 2 TB-ig terjedő kapacitásig.
LG BB5520A
Egy másik LG soundbar modell index BB5520A nagy a kereslet a vásárlók körében. És ez indokolt, mert 9990 p. Teljes értékű és nagy teljesítményű hangszórórendszert kaphat (430 watt összteljesítmény). A lejátszó képes Blue-Ray lemezek olvasására is, ami nagyban növeli a készülék funkcionalitását. Teljes menü rozsdásított. A 3D támogatás egy plusz funkció, így az „LG legolcsóbb 3D-s soundbarja” kategóriában ez az egyértelmű favorit. Érdemes megjegyezni, hogy a hangfal támogatja az ID3 címkéket, amivel sok felső kategóriás eszköz nem büszkélkedhet. Integrált karaoke funkció visszhangszint-beállítással és automatikus teljesítményértékeléssel. Összefoglalva a fentieket, nyugodtan ajánljuk ezt a panelt megvételre, minden szükségeset (és még többet is) tartalmaz a minőségi zenehallgatáshoz és filmnézéshez.
LG BB5535K
Az LG BB553535K hangsávot úgy pozícionálják, mint a magas osztály És ötvözi a különböző funkciókat, a stílusos kialakítást és a kiváló minőségű kivitelezést. Társaitól az összeszerelő ország (Indonézia Kínával szemben), a megnövelt teljesítmény (430 W) és a kibővített lejátszó funkciók (Blue-Ray támogatás) különböztetik meg. Dolby eHD és DD Plus dekóder a panelen. A 3D támogatása, valamint a digitális jelek háromdimenzióssá alakításának képessége. Ez a modell kép a képben funkcióval és a firmware levegőn keresztüli (wi-fi-n keresztül) és cserélhető meghajtóról történő frissítésének lehetőségével egészül ki. A támogatott codec-ek listája meglehetősen széles, így biztosan állíthatjuk, hogy ez a soundbar szinte bármilyen audioformátumot képes kezelni. A 280 W-os teljesítményével minden szükséges teljesítményt biztosít, és egy 150 W-os basszushangszóróval rendelkezik, amely extra basszust ad a hangzáshoz, így részletgazdagságot biztosít a zenéhez.
Egy szép bónusz lesz a képesség, hogy a jelet UHD szabványra konvertálja, ez ad a készüléknek egy bizonyos „teljesítménytartalékot” a jövőre nézve, biztosítva, hogy a következő egy-két évben ne váljon elavulttá.
Következtetés
Mint látható, az LG márka a hangfalak nagyon széles választékát képviseli, szinte minden ízlés és pénztárca számára. A meglehetősen demokratikus árú hangsávok egyes modelljei jó induló jellemzőkkel rendelkeznek, mások fényes kialakításúak, de drágák és nem büszkélkedhetnek fejlett technológiai töltelékkel. Mindenesetre maga a választási lehetőség pozitív kritérium, mivel a hangfalak piaca nagyon specifikus, és úgymond az eszközök „kereszteződésében” helyezkedik el. A „házimozi” és a klasszikus formájú 2.1 (4.1) rendszerek kategóriáihoz csatlakozik. A soundbarok kompromisszumot jelentenek e kategóriák között, bár egyeseknek nem tetszik a monoblokk formája, amely sok helyet foglal el.
Milyen különféle hangsávokat kínál az LG?
Az LG különféle hangsávokat kínál, beleértve az alap- és középkategóriás modellekben található, átlagos minőségű hangrendszerektől kezdve egészen a prémium kategóriás modellekig, melyek rendkívül magas minőségű és térhatású hangzást biztosítanak. Az LG hangsávokban rendelkezik Dolby Atmos, DTS és Ultra Surround technológiákkal is, amelyek még magasabb hangminőséget és térhangzást nyújtanak. Az LG hangsávok megtalálhatók televíziókban, audió rendszerekben és más audiovizuális termékekben is, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelő lehetőséget a tökéletes hangzás eléréséhez.
Minden axiómában, az LG hangsávok különböző kategóriákban kínálnak kihangosítást. Akár az alap- vagy középkategóriát, egységesek, normál minőségű hangrendszert kínálnak, de a prémium kategóriás modelleivel együtt, amelyek kiváló minőségű és térbeli hangzást biztosítanak. Az LG hangsávok rendelkeznek Dolby Atmos, DTS és Ultra Surround technológiákkal, amelyek tovább javítják a hangminőséget és térhangzást. Az LG hangsávok megtalálhatók a televíziókban, audio rendszerekben és más audiovizuális termékekben, így mindenki megtalálja a számára megfelelő lehetőséget a tökéletes hangélmény eléréséhez.
Az LG által kínált különféle hangsávok közé tartoznak a stereo, a dolby digital, a dts és a surround sound. Ezek a hangsávok különböző hangélményt nyújtanak a felhasználónak, lehetővé téve a jobb hangminőséget és a térhangzást. A felhasználók ízlése és igényei szerint választhatnak a különböző hangbeállítások közül az LG eszközein.
Az LG különböző hangsávokat kínál, mint a stereo, dolby digital, dts és surround sound. Ezek a hangsávok különböző hangélményt nyújtanak, ami jobb hangminőséget és térhangzást eredményez. A felhasználók választhatnak a különböző hangbeállítások közül az LG készülékein, így testre szabva az élményt az ízlésük és igényeik szerint.
Az LG által nyújtott különböző hangsávok, mint a stereo, dolby digital, dts és surround sound, különböző hangélményeket kínálnak a felhasználóknak. Ezek lehetővé teszik a jobb hangminőséget és térhangzást. Az LG eszközein használható különböző hangbeállítások közül választhatnak a felhasználók az ízlésük és igényeik szerint.
Szeretném megtudni, hogy milyen különféle hangsávok érhetőek el az LG termékeinél? Vannak-e különféle opciók a hangminőség vagy az EQ beállítások tekintetében?