Nem kell állandóan körömszalonba járnia ahhoz, hogy körmeit formában tartsa. A következő termékek vásárolhatók otthon. A tökéletesen bevált háztartási ápolóeszközök számához teljes bizalommal lehet tulajdonítani egy manikűrmarógépet.
Mi a hasonló technika
A körömfűrész egy elektromosan működtetett eszköz, amelyet a manikűr és pedikűr széles körben használnak. A készüléket a következőkre kell használni:
- a köröm alakjának korrigálása;
- Az ujjakon lévő keratinizált bőr és a körömágyon lévő körömágybőr eltávolítására;
- A körömlemez csiszolási és polírozási munkáihoz.
Az eszköz számos jelentős előnnyel rendelkezik a klasszikus körömápolási rutinnal szemben. A technika használata védi a köröm körüli érzékeny bőrt. A feldolgozás gyors és nem károsítja a körömlemezek szerkezetét.
A választott aktuális paraméterek
A közelmúltban hasonló professzionális szintű eszközök csak speciális szalonokban voltak megtalálhatók. Ezek ma már kereskedelmi forgalomban kaphatók. Mint minden keresett technikánál, itt is számos márka van a piacon, amelyek a legkülönbözőbb költségvetésekhez kínálnak gépeket. A legjobban beváltak: Promed, Proxxon, Micro-NX, Witalina, Multibor, Satellite, AnyXing. Van egy jelentős árcsökkenés és a professzionális modellek Nail Drill, Option, Strong – így lehet vásárolni egy jobb modell otthoni használatra.
Sok felhasználó szerint a legnépszerűbb vágógépek otthoni használatra elismert Vitek VT-2201 VT és Beurer MP41.
Vitek VT-2201 VT marógép
Ahhoz, hogy megértse, melyik manikűrvágót válassza, ismernie kell a technika fontos paramétereit.
BEURER MP 41 manikűr/pedikűrkészlet
Teljesítmény
Teljes háztartási használatra (ujjbőr plusz köröm) legalább 35 watt elég. Ha hozzáadjuk Munka hamis körmökkel, Legfeljebb 60 wattos teljesítmény ajánlott.
Ha otthon akarja az ügyfeleket felvenni, érdemes 100W vagy nagyobb teljesítményt választani – ez csökkenti az eljárás idejét.
Fordulatszám
Az egyéni használatra szánt háztartási készülék esetében megállhat a marógépnél 10000-20000 fordulat/perc mutatóval. Gyakoribb használat esetén a kritérium 35000-40000 fordulat/perc. A professzionális készülékeknél ez a paraméter legalább 45 000. Minden esetben érdemes a Sebességkapcsoló készülék.
Kollektoros motor példa
További lehetőségek
Egy nagyon érdekes modell az, amelyik a Integrált mini porszívó, A fertőzések megelőzése érdekében az ügyfél kezét és lábát puha ruhával kell letakarni, mivel ezek az eszközök finom port termelnek. Lehetőség van külön porszívó porzsákos porszívó megvásárlására is.
Fontos Kényelmes illeszkedés a felhasználó kezében. Ellenkező esetben mindkét fél veszít – növeli az eljárást végző személy kezének terhelését és az ügyfél sérülésének kockázatát.
A készülék súlya fontos, ha azt tervezi, hogy utazik vele az ügyfelekhez. A nehéz router nehezen kezelhető.
Milyen vágóeszköz-változatok használhatók a készülékkel?
Még a leggyakoribb körömmarógépnek is rendelkeznie kell egy sor alapvető tartozékkal. Formájukban és anyagukban különböznek egymástól. Mindegyiknek megvan a maga célja. Tekintsük a legnépszerűbb vágógépeket a manikűrhöz.
- A következő termékeket használják a kutikula kezelésére Kerámia vágók. Leggyakoribb: korund fúvóka. Ez az anyag lehetővé teszi a keratinizált körömréteg kíméletes eltávolítását a bőr károsítása nélkül.
- Polírozó vágókések szövetből (pamut, filc) vagy szilikonból készült, a köröm felületének kiegyenlítésére, fényesre varázsolására szolgál.
- Fontos, hogy a készüléket mindig kézben tartsa a munkafelülettel párhuzamosan, A felhasználónak mindig szemmel kell tartania a kutikula dőlését.
- Fontos kritérium az is, hogy nyomáserő – Az erő, amellyel a felhasználó a tollat írás közben megnyomja, irányadónak tekinthető. A készülék fogantyúját folyamatosan mozgatni kell – ellenkező esetben égő érzés léphet fel.
- Fontos, hogy az automatizmushoz higiénia. A körömlemez kezelése előtt körömlakklemosóval távolítsa el a régi körömlakkot, majd tartsa az ujjakat egy kád meleg vízben, törölje le és fertőtlenítse. A körömágyvágókat is speciális folyadékkal kezeljük – alternatívaként néhány percre fertőtlenítő oldatba is helyezhetjük őket. A szakemberek a műszerek hőkezelését használják.
- A marószerszámok használatakor a durva szemcséjű marószerszámokkal kell kezdeni, és fokozatosan haladni a finom csiszolás és a polírozás felé. Kezdje a kemény ötvözetű anyaggal a lábon, majd váltson csiszolópárnára.
Hogyan kell elvégezni a manikűrt és a pedikűrt
A körmök és a kézbőr kezelésének technológiája a következő lépésekben történik.
- A fertőzések megelőzése érdekében a mester kezére és az ügyfél lábára kell alkalmazni fertőtlenítőszer.
- A szaros felületeket egy speciális fertőtlenítőszer bőrre történő alkalmazásával lágyítjuk. Legalább 10 percig bent kell hagyni. Ez idő alatt a körömágybőrt és a köröm körüli bőrt speciális vágófejjel kezelik.
- A következő lépés a körömforma modellezése, majd a körömlemez lecsiszolása. Ha a hossz jelentősen változik, akkor használhatunk nyírógépet.
- Miután a kutikula területét eltávolították, a korábban alkalmazott lágyítószert egy zsebkendővel eltávolítják.
- A következő lépés az, hogy keratinizált bőr eltávolítása. Nincs szabványos végrehajtási sorrend – bármelyik trimmelővel kezdheti.
- A körmöket díszítő bevonattal és lágyító olajjal vonják be.
Érdemes közelebbről is megnézni ezeket a lépéseket a videóban:
Hogyan kell megfelelően eltávolítani a műkörmöket
A műkörmöket körömfűrésszel távolítsa el szigorúan az utasításoknak megfelelően – ellenkező esetben komoly esélye van a természetes körömlemez sérülésének. Egy ujj akár 10 percig is eltarthat. Az eljárás a következő.
- A kezdéshez A munkafelület kisebb – ehhez használhatsz egy körömvágó vagy körömvágó ollót. Óvatosan kezelje, hogy elkerülje a gél megrepedését.
- Most szükséged lesz durva szemcsés vágó – Ez segít a körömzselét a kívánt vastagságúra vágni. Ne használjon más tartozékokat. A gép porfelhőt termel, és megsebezheti a szemét, ezért a legjobb, ha védőszemüveget visel, és védi a légutakat. a körmökön 0,5 mm-nél nem vastagabb gélréteg marad.
- A műkörömlemez eltávolítása után a körmöt lecsiszolják. A folyamat során a gép folyamatosan mozog, így maga a köröm nem melegszik.
Ami az akril anyagokat illeti, van egy kis kiegészítés – ezek nem csak mechanikusan (routerrel) távolíthatók el, hanem oldószerrel történő bedörzsöléssel. A fent említett technika ezekben a tevékenységekben is részt vesz: a fedőréteg elővágása és a lemez végső csiszolása. Itt láthatja, hogyan kell eltávolítani az akril körmöket:
A zselés körömlakk eltávolításához Használjon különböző szögfejeket. Optimális választás – a kerámia vágó. Nem forrósodnak fel, és kiválóan eltávolítják a bevonatot, még alacsony fordulatszámon is. Egyetlen hátránya az 1500 forintel körüli ára. Ha szűkös a költségvetése, érdemes megfontolni egy tömör szénhidrogénből készült vágóeszköz használatát. Négyszer olcsóbbak, de munka közben nagy sebességet kell beállítani, ami tapasztalatlan kezekben égési sérülésekhez vezethet. További információt arról, hogyan távolítsa el a zselés körmöket hajszárítóval, ebben a videóban talál:
Függetlenül a választott eltávolítási módszertől, a körömlemezt az eljárás után ápolni és helyreállítani kell. A fertőzés és a gyulladás elkerülése érdekében ezt nem szabad elhanyagolni.
Kérdésem az lenne, hogy milyen előnyei vannak a marógéppel végzett manikűr kezelésnek? Valóban hatékonyabb és precízebb eredményt lehet elérni vele? Tényleg kíméli a körmöket és a körömágyat? És vajon fájdalmasabb vagy kellemetlenebb az eljárás, mint a hagyományos manikűr? Köszönöm a válaszokat!
Szeretném megkérdezni, hogy a marógéppel végzett manikűr kezelés milyen hatékony és biztonságos? Mennyire fájdalmas? Van-e valamilyen kockázata vagy mellékhatása a kezelésnek? Érdemes kipróbálni?
A marógéppel végzett manikűr kezelés hatékony és biztonságos lehet, ha megfelelő szakértelemmel és körültekintéssel végeztetik el. A fájdalom mértéke egyéni érzékenységtől függ, hozzámérve kevesebb kellemetlenséget okozhat, mint egy hagyományos reszelő. A kockázatok és mellékhatások minimálisak lehetnek, ha a szalon megfelelő higiéniai szabályokat betartja. Minden esetben érdemes alaposan tájékozódni, és a képzett szakemberek segítségét kérni.
A marógéppel végzett manikűr kezelés hatékony és biztonságos lehet, ha megfelelő szakértelemmel és körültekintéssel végeztetik el. A fájdalom mértéke egyéni érzékenységtől függ, hozzámérve kevesebb kellemetlenséget okozhat, mint egy hagyományos reszelő. A kockázatok és mellékhatások minimálisak lehetnek, ha a szalon megfelelő higiéniai szabályokat betartja. Minden esetben érdemes alaposan tájékozódni, és a képzett szakemberek segítségét kérni.
A marógéppel végzett manikűr kezelés hatékony és biztonságos lehet, feltéve, hogy megfelelően végzik. A fájdalom szintje személyenként változó, de általában minimális és elviselhető. Fontos azonban, hogy a körömlemezt ne sértse meg a gép, és a kezelést csak képzett szakember végezze. A marógép használatának vannak bizonyos kockázatai, mint például a fertőzés vagy a körömágy sérülése, ezért fontos a higiéniai és sterilizációs előírások betartása. Minden kezelésnek lehetnek mellékhatásai, mint például irritáció vagy bőrpír, de ezek átmenetiek és általában hamar elmúlnak. Érdemes megfontolni a marógéppel végzett manikűr kezelés kipróbálását, de mindig konzultáljunk szakemberrel, aki segíthet a döntésben és a kezelés biztonságos elvégzésében.