A barkácsolás szerelmesei gyakran kérdezik: „Lehet fúrógépből légkalapácsot építeni??”. Ennek nagyon jó oka van: a professzionális eszközök magas ára. Egy modern marógép ára komolyan befolyásolhatja a háztartási költségvetést, és nem fogják olyan gyakran használni. Kiderült, hogy egy ilyen eszköz készítése meglehetősen reális.
Marógép használata
Ez az eszköz gyakran nagyon hasznos a nyaraló javítása vagy magánlakás építése során. Ezzel a készülékkel a nehéz famegmunkálási munkák közvetlenül otthon végezhetők el. Magad is meg tudod csinálni:
- fa alkatrészek marása;
- élképzés;
- a speciális csatlakozó alkatrészek elkészítése;
- Egyéb famegmunkálás;
A sok előny nem mindig ellensúlyozza egy olyan eszköz magas árát, amely a javítás befejeztével a szekrényben porosodik. Ezért a házi készítésű kézi marógépek egyre népszerűbbek a háztulajdonosok körében.
A készülék elkészítése
Mielőtt közvetlenül elkezdené az összeszerelési munkálatokat, szüksége van egy állványra maróasztal. Ez az egység vastag rétegelt lemezből vagy forgácslapból készülhet.
A készülék fő részei
A jó marógép alapja elektromos meghajtás. Nem lehet 500 wattnál kisebb. Számítsa ki az állórészt a megmunkálandó fa vastagsága alapján. A legjobb alternatíva az 500-1100 watt teljesítményű fúrógép, rotációs kalapács vagy sarokcsiszoló. Az ár és a megbízhatóság szempontjából optimális választásnak egy fúrógépet tekintünk.
Vásárláskor figyelembe kell venni a fúrógép minőségét, mert később gyakorlati használatba kerülhet.
A teljes rendszer összeszereléséhez a következő alkatrészekre lesz szüksége:
- egy jó elektromos fúrógép;
- speciális rögzítő tokmány.
Az utolsó darabot a fúrógéphez csatlakoztatja a adapter, amelyeket a vágógép típusától függően külön kell kiválasztani. Egy ilyen adaptert nehéz összeszerelni, de otthon is meg lehet csinálni.
Összeszerelési sorrend
Amikor egy fúrógépet készít, van néhány irányelv, amelyet a hibák elkerülése érdekében be kell tartania. Különös figyelmet kell fordítani a következőkre emelő a beállításhoz – Az asztal burkolatához van rögzítve, hogy ellensúlyozza a forgási erőt. Használjon vastag rétegelt lemezt ehhez a részhez.
nagyon fontos, hogy szilárd szerkezetet érjünk el, kerüljük a hevederek, kötelek, kis szögek és lécek használatát. A malmot a motor tengelyére szerelik fel. A felvonó végül a következőkből fog állni:
- diatáblák;
- a test, amely a terhelés nagy részét viseli;
- menetes tengely;
- rögzítőelem a rögzítéshez;
- Diák.
Amikor a menetes tengelyt elforgatják, a kocsi a motorral együtt mozog. Felfelé vagy lefelé mozgatja a tengelyvonal mentén. A futók úgy vannak kialakítva, hogy korlátozzák és irányítsák a.
A magassági korlátot előzetesen kell beállítani, miközben a készülék áll. A szorítóelemek kívánt pozícióban történő rögzítésével biztonságba helyezi magát és munkáját.
Rendkívül fontos, hogy szemmel tartsuk a A szerszámcsúszka egyenletes beállításával. A lehető legstabilabb pozíció elérése a fa megmunkálásakor keletkező törmelék és egyenetlenségek elkerülése érdekében. Tapasztalt mesteremberek speciális fogaskerekeket és forgókarokat készítenek, amelyeket aztán beépítenek a teljes vezérlőrendszerbe.
Így szerelheti össze a routert egy közönséges fúrógépből az alábbi egyszerű tanácsok betartásával. Az alkatrészeket gondosan illessze be, és csak minőségi anyagokat használjon. Ne próbáljon pénzt megtakarítani egy fúrógépen, ne feledje, ha az építkezésnek vége, szétszerelheti a gépet, és rendeltetésszerűen használhatja. Ne siessen el kidobni az asztalt és az emelőt – a következő javításig szétszedhetőek az egyes elemeikre, és tömören egy dobozba csomagolhatók. Ezért a szakemberek csak önmetsző csavarokat használnak a csavarozáshoz.
Van valami speciális technika vagy módszer, hogy hogyan lehet átalakítani egy közönséges fúrógépet marógéppé? Milyen extra eszközökre vagy módosításokra van szükség ehhez? Hogyan lehet elvégezni ezt a folyamatot otthoni körülmények között?
Sajnos nincs egyetlen speciális technika vagy módszer arra, hogy hogyan lehet átalakítani egy közönséges fúrógépet marógéppé. Az átalakításhoz többnyire szükség van extra eszközökre és módosításokra. Egyesek szerint az átalakításhoz szükséges eszközök közé tartoznak a maróműfejek, az adapterek és az állványok. A folyamat megvalósításához általában a fúrógép bontható alkatrészeit kell lecserélni, és az átalakítást megfelelő szakértelemmel és tapasztalattal kell végezni. Otthoni körülmények között a folyamat bonyolult lehet, ezért ajánlott megbízni egy szakképzett emberre vagy inkább vásárolni egy már gyárilag marógépként funkcionáló eszközt.
Az lenne a kérdésem, hogyan lehet egy közönséges fúrógépet átalakítani marógéppé? Milyen eszközökre, anyagokra lenne szükség és hogyan kellene elkezdeni a folyamatot? Várom válaszukat és köszönöm előre is segítségüket!