Az ionizátor egy érdekes és hasznos eszköz, amely frissebbé és tisztábbá teheti az otthoni levegőt. Rengeteg ilyen eszköz van a piacon minden ízlés és pénztárca számára. És ha nem gondolja, hogy a lehetőségek komplex éghajlati rendszerek, hogy amellett, hogy az alapvető feladatok, is elvégzi a funkciók a légkondicionáló, párásítás és fertőtlenítés, miért nem kérdezi, hogyan lehet a levegő ionizátor saját kezűleg? Ezt az ötletet valószínűleg nem túl nehéz megvalósítani.
A megfelelő anyagok beszerzése
Az improvizált légionizátor nem rosszabbul teljesíti a feladatát, mint az egyszerű gyári készülék. Azzal kezdjük, hogy mindent előkészítünk, amire a jövőbeni összeszereléshez szüksége van.
A következőkre lesz szükségünk:
- két műanyag tartály;
- Két, körülbelül fél milliméter átmérőjű vezeték;
- szigetelőszalag;
- A dugó opcionális;
- olló.
Összeszerelési folyamat
Használjon egy normál háztartási tűt, hogy kis lyukakat fúrjon a tartályokba. Ezután fogjuk az előkészített vezetékeket, és tekerjük ki őket Külön magok, a létrehozott lyukakon keresztül (a lyukaknak megfelelő méretűnek kell lenniük)!).
Figyeljünk arra, hogy az egyik lyukban a mag pozitív polaritású, a másikban pedig negatív.
Szigeteljük a magokat, csatlakoztassuk a vezetékeket. Ha kívánja, csatlakoztassa a vezetékeket egy összecsukható dugóval, és a készülék készen áll a használatra. Minden. Mint látható, a rendszer egyszerű. Az egyetlen hátránya a házi készítésű készüléknek valószínűleg az, hogy törékenység. Egyébként nem rosszabb, mint egy kereskedelmi forgalomban kapható.
Autó ionizátor
Az autók ugyanolyan zárt terek, mint a közönséges szobák. Abban különböznek egymástól, hogy a belső térben összegyűlő mikroszkopikus por, a meglévő elektromos készülékek káros hatásai mellett a káros tényezők listájára a benzin- és olajkibocsátás nagyobb mértékű hatása is felkerül. Ilyen körülmények között az ionizáló berendezés kétségtelenül szükséges. Megvásárolhatja, vagy ismét összeállíthatja saját maga.
Először is, meg kell érteni az ilyen eszköz működési elvét: ez csatlakozik feszültség átalakítóval. Az átalakító áramkör a legegyszerűbb mindazok számára, akik egy kicsit ismerik a technológiát. A tranzisztor aktív elem. Jobb, ha KT 818 vagy KT 819 sorozatú tranzisztorokat használunk, ebben az esetben szinte semmit sem kell változtatnunk az áramkörünkön. Feszültségszaporítóként KTs106 diódákat és analógokat használunk.
A kondenzátor kiválasztásakor ügyeljen az üzemi feszültségre, amelynek 3 és 6 kV között kell lennie, valamint a kapacitására – 600-4500 µF.
A kész transzformátor tekercselését rétegenként kell elkészíteni, amelyek mindegyike a következő elemekből áll 100 tekercs. Minden réteg nagyon gondos szigetelésnek van alávetve. Mindezen műveletek után célszerű a transzformátort epoxigyantával feltölteni. Várja meg, amíg a gyanta megszárad, csatlakoztassa az időzítőt, csatlakoztassa a feszültségszaporítóhoz, hosszabbítsa meg a kimeneti vezetékeket 3 cm-re és csatlakoztassa a hálózathoz.
Ionizátor belső égésű motorhoz
Ezt a fajta ionizátort üzemanyag-megtakarítás céljából szerelik fel. Ezt úgy érhetjük el, hogy létrehozunk egy a speciális ionmező, amely elválasztja az üzemanyagmolekulákat egymástól. Ennek eredményeképpen az égéstérben felhő keletkezik, amely elősegíti a benzin gyorsabb égését. Különböző vélemények vannak arról, hogy ez az eljárás valóban megtakarítást jelent-e a benzinköltségekben; egyesek gyári modellekkel, mások saját készítésű modellekkel próbálkoznak.
Ehhez használja a tekercs érintkező gyújtás (pl. a VAZ), vészhelyzeti gyújtás blokk, amely generál impulzusok, a gyújtáskapcsoló (ez lehet az összes azonos VAZ), a kábelköteg a megfelelő csatlakozókat.
Chizhevsky csillár
A híres Chizhevsky csillár is egy ionizátor, de csillár formájában, és maga is elkészíthető.
Ehhez egy legfeljebb 1 mm átmérőjű rézdrótot rögzítenek az alumíniumkarikára, és egymásra merőlegesen elrendezik őket. Rács, amely ebben az esetben kapott, kell menni lefelé 6-9 cm. A vezetékek kereszteződéséhez forrasszon egy kb. 4 cm-es fémtűt. Jobb, ha a tűk nagyon élesek, mert a csillár munkájának hatása ettől függ. Egyenlő távolságban három rézhuzal van a karikára erősítve, ezeket össze kell forrasztani a karika fölött, majd a nagyfeszültségű generátort kell csatlakoztatni. Ahhoz, hogy a csillár megfelelően működjön, a feszültségnek a következőnek kell lennie 25 kV vagy több.
Autó és motorkerékpár gyújtótekercsek egyaránt használhatók a csillárhoz.
A szükséges ellenállás három párhuzamosan kapcsolt ellenállásból állítható össze. Teljesítményük kb. 2W, ellenállásuk kb. 3kΩ legyen.
Az ionizátor alkatrészeit megfelelő méretű házba kell szerelni; ez a méret biztosítja a szükséges távolságot a kondenzátorok és a nagyfeszültségű diódák vezetékei között. Összeszerelés után ajánlott a vezetékeket paraffinnal lefedni. Ha a csillár megfelelően készült, azonnal működnie kell.
A készülék használatakor nem lehet semmilyen idegen szag jelenléte. Ha még mindig ózonszagot érez, ellenőrizze a vezetékeket és magát a csillárt.
A kimeneti feszültség az ellenállás vagy a kapacitás beállításával változtatható. Egy másik megbízható módja annak, hogy megerősítse a hatékonyságát a Chizhevsky csillár lehet tekinteni egy kis darab vattát. 0,5 cm-es távolságban biztos, hogy kellenehúzza fel a készüléket.
A fentiekből arra következtethetünk, hogy a levegő ionizátor készítése nem olyan nehéz feladat, és nagyon is lehetséges, hogy saját kezűleg végezzék el a saját kezüket.
Lehetőség van a levegő ionizátor saját kezű összeszerelésére? Mármint, ha nincs tapasztalatom a témában, sikerülhet-e megbirkózni a feladattal? Ha valakinek volt már sikeres tapasztalata ilyen eszközöket összerakva, kérlek, ossza meg a tanácsait és tapasztalatait. Előre is köszönöm!