Ma már szinte minden konyhában használnak multicookereket. A piacon kapható termékek széles választéka elgondolkodtatja Önt, hogy milyen tál a jobb a multicookerhez. Érdemes megemlíteni néhányat a legnépszerűbb tálak közül a multicookerekhez:
- Teflonbevonatú;
- kerámia bevonatú tálak;
- bevonat nélküli tálak.
Nézzük meg részletesebben az egyes anyagokat, hogy tudjuk, melyiket válasszuk a multicooker táljának bevonatához.
A multicooker serpenyő bevonatok típusai
Teflonbevonatú multicooker tálak
A mai napig a multicooker táljának teflonbevonatát tartják a legnépszerűbbnek. Az anyag régi, kipróbált és bevált, és egyedülálló tapadásmentes tulajdonságokkal rendelkezik. Ennek a bevonatnak a fő előnye a nagy tartósság és a teljes kémiai passzivitás az agresszív közegekkel szemben.
A teflon legfontosabb előnyei a következők:
- Hőállóság – A bevonat akár 260 Celsius-fokos hőmérsékletet is képes elviselni. Tekintettel arra, hogy a főzési és sütési hőmérséklet legfeljebb 100, illetve 190 fokig emelkedik – ez egy kiváló paraméter.
- A teflonbevonatú tálak nagyon könnyen ápolhatók könnyen ápolható, tapadás- és égésgátlóak, és a vegyszerekkel szembeni nagyfokú ellenállóságuk miatt bármilyen, a kereskedelemben kapható mosószerrel tisztíthatók. Mosogatógépben is mosható.
- A magas tapadásmentes teljesítmény lehetővé teszi, hogy minimális olajjal főzzön. Sokat segít a diétás ételek főzésében.
- A Nagy tartósság a bevonat nem romlik az évek során – a mechanikai sérülések kivételével.
A teflon hátrányai közé tartozik, hogy műanyag, ami azt jelenti, hogy nagyon könnyen karcolható vagy piercing. Természetesen vannak olyan modellek a piacon, amelyek teflonbevonattal rendelkeznek, amelyek ellenállnak a fémtárgyak szándékos karcolásának. De az ilyen multicookerek költsége is sokkal magasabb.
Van egy mítosz, miszerint a teflon 260 fok fölé melegítve mérgező anyagokat kezd kibocsátani. Ez nem igaz, mert a teflon 400 Celsius-foknál keményedik, míg a bejelentett mérgező anyag 260 Celsius-foknál bomlik le.
A tál teflon bevonata
Kerámia bevonat multicookerhez
A kerámiatermékek mindenütt jelen vannak a konyhában. Ez egy jól ismert anyag, amelyet minőségi edények gyártására használnak. A kerámia hőálló, és akár 450 fokos hőmérsékletet is kibír. De mint korábban említettük, ez a paraméter egyáltalán nem fontos, mert maga a készítő legfeljebb 200 Celsius-fokig melegszik fel.
Az alacsony minőségű kerámia, amelyet a multicookerek költségvetési modelljeiben biztosítanak, nagyon rövid élettartammal rendelkezik – körülbelül egy év. Ha kerámia bevonattal ellátott tálat választ a multicookerhez, ne spóroljon pénzt egy drága multicookerre – egy ilyen háztartási készülék sok éven át tart.
A hátrányok közé tartozik a gyenge mosószerállóság. A kerámia védőbevonata gyorsan lebomlik, ha agresszív kémiai elemeknek van kitéve. Érdemes szem előtt tartani azt is, hogy a kerámia nem a legjobb választás egy többszemélyes tűzhelyhez Ez egy drága anyag, Még a kedvező árú modellek is magas árcédulával rendelkeznek.
Kerámia tál bevonat
Bevonat nélküli tálak
A piacon a bevonat nélküli többszemélyes főzőgépek széles választéka található meg. Ezek az eszközök lehet karcolni vas konyhai eszközökkel egyáltalán nem károsítja a tál maga. Kétféle tál létezik:
- alumínium;
- rozsdamentes acél.
Környezetbarátok, erősek és tartósak, és a könnyű elkészítésük miatt nagyon olcsók. A bevonat nélküli edények egyetlen hátránya a bevonat gyakori használata az ételek ragadnak és tapadnak a serpenyőhöz a tál oldala és alja. Az alumínium serpenyő és a rozsdamentes acél serpenyő közötti különbségek a felhasznált anyagok természetéből adódnak: az alumíniumnak nagyobb a hővezető képessége (4-szerese az acélénak), míg az acél erősebb és nehezebb.
Kiváló minőségű rozsdamentes acélból készült tál
Melyik bevonat a legjobb?
Hogyan válasszuk ki a megfelelő termékanyagot? Teflon bevonat Univerzális, tartós (amennyiben a multisütőt óvatosan használják és nem karcolják meg). Ezek a multisütők olcsóbbak, mint a kerámia sütők, és ellenállnak mindenféle agresszív környezetnek. Könnyen karbantarthatók, tisztíthatók és mosogatógépben moshatók. Kerámiabevonatú Drágább és igényesebb fenntartani. Ha azonban megbízható és környezetbarát készüléket keres, akkor a kerámia multikonyha az Ön választása.
Ön is találkozhat a piacon a multicookers Bevonat nélküli eszközök – acél tál és rozsdamentes acél tál. Olcsó, rendkívül tartós és könnyen karbantartható. Vagy hagyományos serpenyőként is használható. A költségvetéstől és a készülék használatának céljától függően el kell dönteni, hogy melyik bevonat a jobb.
Ez is érdekelheti Önt: A 2020-as év legjobb multikonyhai készüléke a vásárlói vélemények alapján.
Tál kiválasztása a multicookerhez
Számos oka van egy új multicooker serpenyő megvásárlásának. A serpenyő bevonata megromolhat, ha helytelenül vagy hosszabb ideig használják. Nem a belső réteg deformálódhat, hanem maga a tartály: elhajolhat, ha leejtik. Azok a háziasszonyok, akik beleszerettek a multicookerükbe, több tálat akarnak a konyhájukban. Ez praktikus: nem keverednek össze a szagok, pl. a pékáruk és a halak, és a főtt ételeket közvetlenül az edényekben tárolhatja. Ezek közül bármelyik a felhasználót a választás elé helyezi. Olyan tálat kell vásárolnia, amely illeszkedik a készülék adott modelljének geometriájához, és megfelel az összes követelménynek.
A legegyszerűbb, ha a készülékkel azonos modellű tálat vásárol, vagy a gyártó által ajánlott. Megnézheti a kompatibilis serpenyőmodelleket vagy más gyártók univerzális serpenyőit is. Fontos, hogy a serpenyő megfelelő méretű legyen, és hogy a felhasznált anyag jellemzői megfelelőek legyenek. A méret általában az utasításban van megadva, de Ön is meg tudja határozni.
- Az átmérőt a tetején mérik. Hengeres, alul lekerekített vagy kúpos – a felső átmérő mindig a maximális. A legjobb, ha vonalzóval csinálod – így nem lesz pontatlanság.
- A magasságnak a lehető legnagyobbnak kell lennie – a legkiállóbb pontokon felül és alul.
- A serpenyő alakja is fontos néhány modellnél. Ez lehet egy szűkített tál vagy egy edény alakú tál.
Néha a megfelelő méretű serpenyő nem fér be a multicookerbe. Lehet, hogy a geometria nem megfelelő, lehet, hogy a serpenyő nem „látja”, stb.d. A következő képletet a valós felhasználók tapasztalatai és a különböző gyártók ajánlásai alapján dolgozták ki multicooker tál kompatibilitási táblázat a tál mellett, amelyet a választáskor használhatsz.
kerámia multicooker tál használati utasítása
A kerámia tálat az első használat előtt mosogatószerrel kell elmosni, mint bármely más tálat. Ezután a belső felületet Kenje meg étolajjal és néhány percig melegítsük a serpenyőt. A kerámia edzett. A tapasztalt háziasszonyok azt mondják, hogy ha rendszeresen kezeli a belső bevonatot sovány olajjal, a kerámia sokkal tovább tart. Az intézkedések közötti időintervallum körülbelül a következő: ha a multisütőt naponta használják, a bevonatot hetente egyszer kenjük be. Ha csak hetente néhányszor használja a tálat, elegendő havonta egy kezelés.
A kerámia bevonat nagyon érzékeny, és nem szabad súrolószerekkel és mosószerekkel mosni. Ön is törékeny és nem tűri a hőmérsékleti sokkokat, t.e. hirtelen hőmérséklet-ingadozás. Használat után a tálat teljesen ki kell hűteni, mielőtt langyos vagy hideg víz alá helyezné. Ez az oka annak is, hogy miért kell kerülni a fagyasztott élelmiszerek betenni.
Az alapértelmezett kerámia tálat nem szabad mosogatógépben mosogatni. Egyes márkák bíznak a felületek minőségében és a mosogatógépben való mosogatásban, amelyet a használati utasításban megemlítenek.
A keverés, az étel kivétele és minden egyéb manipuláció egy ilyen serpenyőben csak gázfőzőlapon lehetséges biztonságos tartozékokkalszilikon, teflon, fa vagy más, de puha tapintású bevonatokkal.
Olyan sütő tartozékokat kell használnia, amelyek biztonságosak a keveréshez
Kerámia – hőálló anyag. Ebben a tálban főzhetsz a sütőben. Van azonban egy bökkenő: a világos színű felsőkön sok foltot később nehéz, vagy akár lehetetlen eltávolítani. Tehát ne főzzön valami káprázatos vagy ropogós kérget igénylő ételt csak azért, hogy megőrizze a bevonatot.
Használat közben szennyeződést okozhatnak Foltok jelennek meg, A spoilerek, amelyek nemcsak a tál megjelenését rontják, hanem a tapadásmentes bevonat minőségét is befolyásolják, mivel a főzés során a ragasztás egyfajta epicentruma. Van egy népi gyógymód, hogy megszabaduljon tőlük. Teljesen biztonságosak, és nem okoznak semmilyen negatív hatást, még az érzékeny emberekre (beleértve az allergiás személyeket is) sem. Néhány szelet citromot (kb. fél citromot egy 3 literes tálhoz) 15 percig főzzük. Anélkül, hogy kivennénk őket, hagyjuk ezt a folyadékot a serpenyőben 8-10 órán át. Ezután már csak annyit kell tennie, hogy a tálat vízzel kiöblíti. A foltok le fognak jönni, és ha a bevonatnak van ideje a kellemetlen szagokat magába szívni, akkor ezek is el fognak tűnni.
Felhasználóként Ön melyik típust ajánlaná inkább, amikor multikonyhai tálat választunk? Ön szerint melyik réteg a legmegfelelőbb az Ön igényeinek kielégítésére? Esetleg van valami különleges jellemző, amire figyelni kell? Várom válaszát és segítségét!
Melyik réteg multikonyhai tálat válasszam? Milyen anyagból készült és mennyire tartós? Van-e benne egyenletes hőeloszlás és jó antiadhéziós bevonat? Mekkora kapacitása van és milyen típusú ételekhez alkalmas? Mennyire könnyen tisztítható és használható? Milyen árkategóriába tartozik? Előre is köszönöm a segítséget!