Ez a két eszköz nem csak külsőleg, hanem működési elvét, tervezési jellemzőit tekintve is nagyon hasonló. Az ionizátor és az ozonizátor egyaránt elektromos generátorokkal van felszerelve, amelyek elektromos töltéseket bocsátanak ki, de a levegőt különböző módon tisztítják meg. Sokan csak hallomásból ismerik ezeket az eszközöket, de nem mindenki ismeri a funkciójukat, nem mindenki érti a köztük lévő különbséget. Mi a különbség közöttük és mi a céljuk?? Orvosilag káros??
Az ozonizátorok hatásmechanizmusa
Az ózonizátorok működése az ózon oxidáló erejének felhasználásából áll, amely baktériumokkal és vírusokkal keveredve éghető gáznemű alkotórésszé alakulhat normál oxigénné, miközben semlegesíti az összes káros anyagot. A generátorból származó erős elektromos kisülések egy speciális tű hegyére jutnak, ami ózont eredményez, amelynek telítettsége szabályozható. Minél nagyobb a teljesítmény, annál nagyobb lesz az ózonkoncentráció.
Az ozonizátor sematikus ábrája
Az elektromos ózongenerátor és az ózonizátor molekuláris szinten képes pusztítani:
- Különböző típusú szennyeződések és porok.
- Vírusos fertőzések.
- Kórokozók.
- Különböző mikrobák.
Ezek a készülékek a következő célokat szolgálják
- A különböző tárgyak felületének fertőtlenítése.
- a kellemetlen szagok eltávolítása.
- Elpusztítja a vírusokat, baktériumokat.
- Molyok, poloskák.
- víztisztítás.
Az ozonizátorok vizsgálatakor meg kell jegyezni, hogy ezek a készülékek nagyobb valószínűséggel rendelkeznek, orvosi hatás. Sikeresen alkalmazzák őket a kórházakban, de vannak olyan háztartási készülékek is, amelyek megtisztítják a levegőt a baktériumoktól és a vírusoktól.
Hogyan kell az ozonizátorokat megfelelően használni
Mivel az ózon meglehetősen mérgező gázként van besorolva, az ilyen eszközök használatát Legyen rendkívül óvatos. Ne hagyatkozzon a szaglására („zivatarszag”), mivel az magas gázkoncentrációt jelez a helyiségben. Egyszerűen ajánlott, hogy a helyiséget fertőtlenítsék, ha nincs benne senki, és utána alaposan szellőztessék ki.
A háztartási egység kiválasztásakor a következőket kell figyelembe venni:
- Alkalmazási terület.
- Teljesítmény (otthoni használatra kis értékek is elegendőek).
- Mennyi ideig tud egy eszköz megszakítás nélkül működni.
- További funkciók (időzítő, üzemmód kiválasztása stb.).d.).
Ahhoz, hogy használhassa, az alábbi irányelveket kell követnie szabályok, Minél nagyobb a teljesítmény, annál nagyobb lesz az ózonkoncentráció:
- Az ozonizátorokat célszerű a kezelendő felület fölé vagy egyszerűen egy sima, kemény felületre telepíteni, hogy az egész területet kezelni lehessen.
- Szervezze meg a friss levegő kötelező biztosítását.
- Csatlakoztassa a tápkábelt a konnektorba, válassza ki a készülék üzemmódját és működési időtartamát.
- 2-3 óra működés után legalább 15 percig szellőztetni kell a helyiséget.
Hogyan kell helyesen használni az ionizációs egységeket
Ezek az eszközök a következőkre használhatók Amikor az emberek jelen vannak beltérben, és minél közelebb van elhelyezve, annál gyorsabban érezhető a frissítő hatása. A megfelelő ápolás nagyon fontos, mivel működés közben sok port gyűjthet, amit nedves, majd száraz ruhával lehet letörölni.
A hatékonyabb hatás érdekében először alaposan ki kell szellőztetni a helyiséget, és csak ezután (az összes ablakot bezárva) kapcsolja be az ionizátort.
Kinek előnyös az otthoni ionizátorok használata:
- Gyermekek, különösen az akut légúti fertőzések, influenza stb. szezonális súlyosbodása előtt és alatt.p.
- Minden számítógép-felhasználó.
- TV-imádók, akik naponta több mint 2-3 órát tévéznek.
- Azok, akiknek hosszú ideig zárt helyiségekben kell tartózkodniuk.
Mind az ozonizátor, mind az ionizátor a levegő szennyeződése és a baktériumok, gombák és mikrobák ellen küzd. De mindegyik más-más elven működik, és meghatározott célt szolgál.
Mi a különbség az ionizátor és az ózonizátor között? Az ionizátorok az ionokat képzik az áramló levegőben, míg az ózonizátorok ózont termelnek. Tudni szeretném, hogy melyik jobb a levegőtisztításban és egészségre gyakorolt hatásban. Miért választanák az emberek az egyiket a másik helyett?
Az ionizátorok az elektromosztású levegőben lévő részecskéket negatív és pozitív ionokra választják szét, míg az ózonizátorok ózont termelnek, ami hatékonyan oxigénmolekulákká alakítja át a szennyezett levegőben lévő szerves anyagokat.
A levegőtisztítás szempontjából mindkét eszköz hatékony lehet, azonban az ózonizátorok hatékonyabban szüntetik meg a kellemetlen szagokat és baktériumokat. Emiatt azok, akik allergiások vagy asztmában szenvednek, általában az ózonizátort választják a jobb egészségi hatások miatt.
Az emberi preferenciák azonban változóak, és a döntés gyakran az egyéni igények és preferenciák függvénye. A szagok elleni harcra inkább az ózonizátorok ajánlottak, míg az ionizátorok jobbak lehetnek az általános levegőtisztítás és szűrés terén. Fontos azonban figyelembe venni az eszközök biztonságos használatát és a veszélyek elkerülését is.
Az ionizátorok az ionokat képzik az áramló levegőben, míg az ózonizátorok ózont termelnek. Az ionizátorok hatékonyabban távolítják el a por, pollen és szennyeződések részecskéit a levegőből, míg az ózonizátorok hatékonyabban semlegesítik és eltávolítják a kellemetlen szagokat. Az emberek általában az ionizátort választják, mivel kevésbé káros az egészségre, míg az ózonizátor hosszú távon káros lehet a légzőrendszerre. Az emberek leggyakrabban az ionizátort választják, mivel hatékonyabban megtisztítja a levegőt anélkül, hogy káros hatással lenne az egészségre.