Az automata mosógép szivattyúszűrője nagyban befolyásolhatja a mosógép működését. Ezen elemek rendszeres tisztítása elengedhetetlen a rendszer megfelelő működéséhez. A modern mosógépgyártók két szűrő felszerelését kezdték el:
- Kitöltő őr;
- Lefolyó biztonsági elem.

Vízelvezető őr
Nem minden gépmodell rendelkezik ezzel a biztonsági berendezéssel. Úgy tervezték, hogy megtisztítsa a bejövő vizet a mechanikai szennyeződésekTávolítsa el a rozsdadarabokat, vízkő, homok vagy egyéb idegen testek darabjait.
Úgy néz ki, mint egy normál fémháló. A vízáramlás-szabályozó szelep előtt található, a fúvóka belsejében, ahol a tömlő a folyadék kiöntéséhez van csatlakoztatva.
Ha azt veszi észre, hogy a vízrendszerben a nyomás jó, de a gép lassan kap folyadékot – ez azt jelenti, hogy lehet, hogy A töltőszűrő eltömődött. Ennek ellenőrzéséhez egyszerű lépésekre van szükség:
- Húzza ki a készüléket a hálózatból.
- Zárja el a vízellátást (zárja el a csapot a tömlő előtt).
- A tömlő a mosógép hátuljához van csatlakoztatva. Az anyát az óramutató járásával ellentétes irányban kell elfordítani. Fontos, hogy ne veszítse el az anya belsejében található gumitömítést. Ne felejtsen el egy ruhát a padlóra helyezni: amikor eltávolítja a tömlőt, némi víz kifolyhat.
- A szűrőszőnyeg hengerét fogóval lehet eltávolítani, óvatosan, minden irányba csavarva, túlzott erő alkalmazása nélkül. Ha van egy extra háló a tömlőben, azt is távolítsa el.
- Öblítse le a szűrőt folyó víz alatt, távolítsa el a szennyeződéseket. A jobb tisztítás érdekében fogkefe használható.
- Nyomja a szűrőelemet a helyére, és csatlakoztassa a tömlőt. Ezután ellenőrizze a szerelvényt szivárgás szempontjából. Nyissa ki a vízcsapot a gépen, és ellenőrizze a szivárgást.

Lefolyótisztító elem
Ez a leeresztő szivattyú szűrő a mosógép alján található. Az egyes gyártóknál különböző módon lehet hozzáférni. Egy Bosch mosógépen például egy dekoratív ajtó mögött található. Csavarhúzóval vagy késsel nyitható ki.
A Samsung mosógépben a tisztítás ezen eleme egy műanyag panel mögött van elrejtve. Az oldalán lévő kapcsok rögzítik. Egyszerűen helyezzen be egy laposfejű csavarhúzót, és rövid nyomással távolítsa el.
Egyes gyártók különböző módon rögzítik a paneleket, hogy lezárják a szűrőelemhez való hozzáférést. Először a készülék használati útmutatóját kell elolvasni. A fedelet oldalra csúsztatva, a tengelye körül elforgatva vagy más módon lehet kinyitni.

Helyezzen alá egy lapos tálcát vagy egy nagy rongyot, hogy felfogja a maradék folyadékot, és a következőképpen járjon el:
- Távolítsa el a panelt, a fedelet vagy nyissa ki az ajtót (modelltől függően).
- Ha lát egy kis leeresztőcsövet, vegye ki a dugót, és engedje le a folyadékot, majd helyezze vissza. Ha nincs tömlő, egyszerűen helyezzen alá egy ruhát vagy tálcát.
- A dugót az óramutató járásával ellentétesen kell kicsavarni. Egy csavarral is rögzíthető. Ezt ki kell csavarni, és ki kell csavarni a csatlakozó dugót a hozzáerősített szűrővel.
- A hálót jól meg kell tisztítani a vízkődaraboktól, szennyeződésektől, megragadt apró tárgyaktól, szálaktól stb.
- Nyomja vissza az alkatrészt a géptestbe, fordítsa el, ameddig csak egy kis erőfeszítéssel lehet, és zárja be a díszítőfedelet.
- Öblítse ki és ürítse le a készüléket, és ellenőrizze, hogy nincs-e szivárgás a lefolyó alatt.
Egy régebbi mosógép vízelvezető rendszerében nem lehet védekezni a törmelék ellen. És ha azt vette észre, hogy nehéz leüríteni, a dugulások eltávolításához az egész szivattyút és a spirált el kell távolítani és szét kell szerelni.

Ha a leeresztő szűrő nem távolítható el
Ha a gépet hosszú ideig használják a szivattyú tisztítása nélkül, az alkatrész a házhoz tapadhat. Lehet, hogy lehetetlen eltávolítani, még nagy erőfeszítések árán is. De ne essen pánikba, és hívjon szakembert. A problémát maga is megoldhatja.
Ilyenkor a szivattyú szűrőjét kihúzzák a mosógép belseje, beleértve a szivattyút is. Ne felejtse el a csavarokat, amelyek rögzítik a készüléket (egyes modelleknél). A szerelvényt ezután szét kell szerelni. Ha az alkatrész még mindig nem távolítható el a spirálból, akkor azt egy csavarhúzóval kell feltörni. Ezután ki kell csavarni a törött alkatrészeket, és a szűrőt egy újjal kell kicserélni.
Az új alkatrész beszerezhető a helyi márkakereskedésből vagy megvásárolható a.
Milyen gyakran kell tisztítani a töltő- és leeresztő rendszert?
A Samsung, Bosch, Ariston és más mosógépek gyártói ezt a műveletet legalább 6 havonta egyszer ajánlják. De ez jobb 2-3 havonta. Bár ez a vízminőségtől függ. Ha sok a rozsda a vízben – havi egy ellenőrzés nem felesleges.
Ha nem tisztítja a szűrőket, különösen a leeresztő szűrőt, kellemetlen szagokat fog érezni a gépből, és a szivattyú meghibásodhat. Szüksége lesz egy jelentősebb javításra. A rendszeres megelőző karbantartás évekig működőképes állapotban tartja a kis segítőjét!
A szivattyúszűrő a mosógépben mire szolgál pontosan? Milyen funkciókat lát el és mi a szerepe a mosási folyamatban?
A szivattyúszűrő a mosógépben pontosan mire való? Hogyan működik és milyen gyakran kell tisztítani vagy cserélni?
A mosógépekben lévő szivattyúszűrőnek mi a funkciója és hogyan kell tisztítani?