...

Mi a teendő, ha a mikrohullámú sütőben a tányér nem forog

Minden berendezés törésnek van kitéve. Gyakran előfordul, hogy a törés kisebbnek tűnik. Például a mikrohullámú sütő működik, de a tányér nem forog, vagy az étel nem melegszik fel. Mi a teendő, ha a tányér leáll? A probléma sokkal mélyebben rejlik. A meghibásodás lehetséges okainak megvitatása és azok kezelése.

Lehetséges meghibásodások

Ha az edény nem forog tovább, valószínűleg a forgatóelem hibás. Ennek ellenőrzéséhez ellenőrizze, hogy maga a platform megfelelően van-e felszerelve. Egy másik ok, amely könnyen és gyorsan orvosolható, a következő Kiégett izzó a kamra belsejében. Ezzel a problémával elsősorban a régebbi mikrohullámú sütők felhasználói találkoznak.

Olvassa el továbbá: Mi a teendő, ha a mikrohullámú sütő nem indul be?.

Mikrohullámú izzó

A következő hibák is előfordulhatnak:

  • A motor sérülése;
  • a sebességváltó meghibásodása;
  • Rossz minőségű vezetékek, érintkezők vagy mikroáramkörök.

Törött motor

Egy összetettebb meghibásodás, amelynél a mikrohullámú lemez leállhat a forgásban, egy hibás motor. A hibák gyakran a sebességváltó teljesítményéből és a vezetékezés minőségéből adódnak. Ha ez a hiba oka, a motort mindenképpen ki kell cserélni.

Forgótányér motor kialakítása

Annak érdekében, hogy megértse, melyik meghibásodást kell kijavítania, nézze meg a motor felépítését. A hibás gépek szintén befolyásolják a motor teljesítményét:

  • A motor tengelye a mikrohullámú lemez elforgatására szolgál. Az ezzel az alkatrésszel kapcsolatos problémák a mikrohullámú sütő gondatlan kezelése miatt fordulnak elő. A forgó elemmel való illetéktelen beavatkozás, például kézi fékezés, a mikrohullámú sütő oldalán lévő lemezhez való ütközés vagy a mechanizmus túlzott megterhelése a készülék meghibásodását okozhatja.

    A mikrohullámú sütő megvásárlása után feltétlenül olvassa el a használati utasítást a helyes használatról. Különös figyelmet fordítson a túlterhelésre, amelyet elviselhet.

  • A mikrohullámú sütő belsejében lévő nedvesség, ételmaradékok vagy egyéb idegen tárgyak ellen a hajtóműfedél és a motorház nyújt védelmet.
  • A reduktor az az alkatrész, amely az esztergáló elemet működteti. Ez a hiba sokkal ritkább, mint a többi, mivel a mechanizmus tartós. Ha hosszabb ideig használja a mikrohullámú sütőt, érdemes odafigyelni a sebességváltó megfelelő működésére, ha meghibásodik. A forgásban részt vevő fém fogaskerekek idővel elhasználódnak.

    Kérjük, vegye figyelembe! A modern modellek műanyag fogaskerekekkel vannak felszerelve, amelyek szintén hozzájárulhatnak a motor idő előtti meghibásodásához.

  • A mikrohullámú sütő meghibásodását okozhatja az energiahiány. Ez a hiba akkor jelentkezik, ha a motorban lévő vezetékek és fogaskerekek megégnek vagy a mikroáramkörök megsérülnek. Ezzel a problémával leginkább azok a felhasználók szembesülnek, akiknek otthonában gyakoriak az áramellátás ingadozásai. Az akkumulátor meghibásodásának egyéb okai lehetnek a víz vagy a tisztítószerek, amelyek bejutottak a belsejébe. A megoldás a sütőtérben rejlik.

A legjobb módja a probléma kezelésének, ha szakértő segítségét kéri, ha nem ért az elektronikához. Az illetéktelen beavatkozások negatívan befolyásolhatják a készülék további használatát.

Olvasson tovább: Miért szikrázik a mikrohullámú sütő belseje?.

Do-it-yourself rögzítés

Most pedig magáról a cseréről. A motor vagy a sebességváltó cseréje meglehetősen egyszerű, és bárki elvégezheti, csak kövesse a videó utasításait.

Kérjük, vegye figyelembe! A motor cseréjekor ne forgassa a forgó tengelyt, miközben a motort tartja, vagy megérinti a tápcsatlakozót. Károsíthatja a hajtóműmotort vagy áramütést okozhat.

Kérjük, vegye figyelembe a mechanizmus ára. Kerülje az olcsó alkatrészek vásárlását, mivel azok minősége korlátozza a sütő élettartamát, és végül ismét meghibásodást okozhat.

Következtetés

A mikrohullámú sütő egy meglehetősen bonyolult mechanizmus, és ha a mikrohullámú sütő tányérja nem forog, érdemes szakemberrel konzultálni. A saját kezűleg végzett beavatkozások veszélyeztethetik a készülék jövőbeli használatát, vagy a munkaelemek teljes meghibásodásához vezethetnek. Ha azonban Ön villanyszerelő, akkor megpróbálhatja saját maga megjavítani a mikrohullámú sütőt.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Péter

    Mi lehet a probléma, ha a mikrohullámú sütőben a tányér nem forog? Van valami teendő ebben az esetben?

    Válasz
  2. Szabolcs Pataki

    Mi a teendő, ha a mikrohullámú sütőben a tányér nem forog?

    Válasz
    1. Katalin Szilágyi

      Először is, győződjünk meg róla, hogy a tányér megfelelően van elhelyezve a mikrohullámú sütőben. Ellenőrizzük, hogy a tányért a meghajtó tengelyre helyeztük-e, és nincs ezen anyag vagy szennyeződés, amely akadályozhatja a forgást. Ha a tányéron ütközik valami, távolítsuk el azt, majd helyezzük vissza a helyére. Ha mindezeket ellenőriztük, de a tányér még mindig nem forog, lehet, hogy a meghajtó motorja meghibásodott. Ez esetben javasolt szakember segítségét kérni vagy a készüléket szervizbe vinni a javítás érdekében.

      Válasz
      1. Levente

        Először ellenőrizzük, hogy a tányér megfelelően van-e elhelyezve a mikrohullámú sütőben. Győződjünk meg róla, hogy pontosan a meghajtó tengelyre helyeztük, és ne legyen rajta bármilyen anyag vagy szennyeződés, ami akadályozhatja a forgást. Ha a tányéron ütközik valami, távolítsuk el, majd visszahelyezzük a helyére. Ha mindent ellenőriztünk, de a tányér még mindig nem forog, akkor valószínűleg a meghajtó motor hibás. Ebben az esetben javasolt szakember segítségét kérni vagy a készüléket javítás céljából szervizbe vinni.

        Válasz
Hozzászólások hozzáadása