Mi a legrosszabb dolog, ami egy meghibásodott mosógéppel történhet?? Az ilyen típusú háztartási készülékek olyan szilárdan beágyazódtak az életünkbe, hogy nélküle lehetetlen elképzelni egy modern család otthonát és mindennapi életét. Így a kérdés, hogy mi a teendő, ha a mosógép elromlik, aktuálisabb, mint valaha. Természetesen az első gondolata az lenne, hogy azonnal hívjon egy ezermestert, vagy vigye be a háztartási készülékét javításra. Azonban még ha nem is szakértője a javításnak, akkor is elvégezheti a kezdeti diagnózist, valamint néhány egyszerű manipulációt végezhet a kisebb meghibásodások kijavításához.
Tipikus hibák listája
Először is meg kell ismernie a tipikus mosógéphibák listáját. Nyilvánvaló, hogy mindenki otthon különböző márkájú és modellű mosógépekkel rendelkezik, de a készülék, amellyel rendelkeznek, körülbelül ugyanaz. És ezért a bontás is hasonló lesz, a leggyakoribb.
A melegvizes mosóprogram nem indul el, vagy a gép leállt a fűtéssel
A legtöbb esetben a probléma a következőkkel kapcsolatos A fűtőelem, A motoros mosók is alapozottak, és vízkőmentesítésre vagy cserére szorulnak. Kevésbé gyakori ok lehet a fűtőelem csatlakoztatásának nyitott áramköre, a hőmérséklet-érzékelő problémája vagy a vezérlőegység meghibásodása. A fűtőelemet saját maga is kicserélheti, ha rendelkezik a szükséges szerszámokkal és némi tapasztalattal más készülékek javításában.
A gép nem működik
Az ok általában a legbanálisabb: a szivattyú eltömődött vagy meghibásodott vízbevezető szelep. A tápcső végén lévő vízszűrő is eltömődhet. Könnyen tisztítható vagy cserélhető, csak figyelmesen el kell olvasni a mosógép használati útmutatóját.
A vízszűrő eltömődött
A mosógép megtelik vízzel, majd azonnal kiürül
Ezt a jelenséget általában a következők okozzák helytelen csatlakozás a szennyvízcsövekhez. Ebben az esetben érdemes kétszer is ellenőrizni a kapcsolat helyességét a hibaérzékelésre vonatkozó utasításoknak megfelelően. Az is előfordulhat azonban, hogy a gép egy ideig normálisan működött, majd elkezdi ezt a funkciót produkálni, vagy a mosási program elindul, de a víz túl korán lefolyik. Ha ez okozza a problémát, akkor azt már a következő okozza vezérlődoboz, a program meghibásodásához vezet. Itt kell hívnia egy technikust. Itt olvashat többet erről a hibáról és a hiba megoldásáról.
Pocsolyák a mosógép alatt
Ha a készülék használat közben szivárog, a leggyakoribb okok a következők lehetnek Túlzott habtermelés. Vannak olyan anyagtípusok, mint például a tüll, amelyek nagyon kevés vizet szívnak magukba, de sok habot képeznek. Annyi víz van, hogy a dob lyukain keresztül beszivároghat, és a készülék alján vízzé alakulhat.
Komolyabb szivárgások is előfordulhatnak, például szivárgó fúvóka, csomagtérfedél, tápcső vagy ritkábban hibás dob. E hibák javítása a gép részleges szétszerelését és némi tapasztalatot igényel, kivéve a következő eseteket tömítés csere a tápcsövön. A végfelhasználó maga is elvégezheti ezt az egyszerű eljárást.
Szivárgó fúvóka
A gép leállítja az ürítést
Kellemetlen, de érthető jelenség, ha a gépet rosszul gondozzák, és a leeresztő szivattyú szűrőit hosszú időn keresztül nem tisztítják. A folyamat szűrőtisztítás Az eljárás viszonylag egyszerű és szakképzett szakember nélkül is elvégezhető.
A gép bekapcsoláskor nem indul el
Ennek számos oka lehet, például a vezérlődobozzal, az automatikus biztonsági védőberendezéssel vagy a hálózati szűrővel kapcsolatos problémák – többet megtudhat a „Miért nem indul a mosógép” című cikkünkből. Ellenőrizze a csatlakozóaljzathoz való kapcsolódást, az áram meglétét, és ha a rendszer felélesztésére tett kísérletei nem voltak sikeresek, hívjon egy master.
Zaj a dob gyors forgásakor
A dob csörömpölhet, ha valami megakad rajta, amikor mozog. Ez lehet valami Idegen tárgy, a tartályba a lyukon keresztül. Kopogás, billegés és enyhe holtjáték a dobon akkor fordulhat elő, ha a sima forgást biztosító csapágyak meghibásodtak, és ki kell cserélni őket (itt olvashatja el, hogyan kell kicserélni a csapágyakat). A dob csattogása akkor is lehetséges, ha túlzottan sok Túlterhelés és az ellensúly áthelyezése. Ezt a problémát minden esetben a gép tartályának részleges vagy teljes szétszerelésével oldják meg, ami a gép nagyjavításának kategóriájába tartozik. Ezt a feladatot nem minden lakástulajdonos tudja otthon elvégezni, ezért bölcs dolog szakembereket hívni.
Idegen tárgy jelenléte a dobban
A mosógép javítás típusai
Tehát úgy döntött, hogy beviszi a gépet javításra. Tudnia kell, hogyan osztályozza a hibák típusait nehézségi fokuk szerint.
- k kisebb Ha egy elromlott gépet szeretne megjavítani, csak alapos szétszerelést kell végeznie, de a felületes szétszerelés gyakran a legjobb megoldás a probléma megoldására. Ez magában foglalhatja a külső elemek, például tömlők, szűrők, gombok, dugók, ajtók, ajtók, stb. cseréjét vagy javítását.
- Közepes olyan meghibásodások javítása, amelyek a gép részleges szétszerelését igénylik a tartály teljes eltávolítása nélkül. Ez magában foglalja a kiegészítő rendszerek, például a vízmelegítő rendszer (TEN és érzékelők), a hajtómű (szíjtárcsa, szíj, motor), a csatlakozó vagy a szivattyú cseréjét vagy javítását.
- A legalapvetőbb felújítás A mosógép javítása általában a belső csapágyegység és a kiegészítő alkatrészek, például a tömítések vagy a tömítések cseréjét jelenti. Az ilyen javításhoz a tartályt fel kell nyitni és a dobot ki kell venni; más szóval az egész egységet szét kell szerelni.
Nem nehéz kitalálni, hogy a legdrágább automata gép a felújítása. Természetesen, ha bízik a képességeiben és ismereteiben, megpróbálhatja saját maga megjavítani a hibák egy részét, a különböző oldalakon, köztük a mi oldalunkon található információk és videók segítenek ebben. Ha azonban távol áll a háztartási készülékek világától, valószínűleg nem érdemes megpróbálni, hogy a gép belsejébe bolygassa magát.
Mielőtt szerviztechnikust hívna, ellenőrizze a készülék használati útmutatójában a gyártó teljes nevét és modellszámát.
Ugyanilyen fontos, hogy a hibát egyértelműen be tudjuk azonosítani, hogy a mosógépgyártó felkészült legyen az adott típusú javításra, az Ön szavaiból.
Mi a teendő, ha a mosógép megsérült? Van-e szerviz, amit fel lehetne hívni vagy el kell vinni egy szakemberhez? És mit tehetek addig, amíg megoldódik a probléma? Köszönöm a segítséget!