Ha a mosógép vizet szív be, de azonnal ki is öblíti, ez nem észrevehetetlen. A ciklus láthatóan meghosszabbodik, a lefolyóba öblítő folyadék zaja folyamatosan hallható, és a dolgok piszkosak maradnak.
Ennek számos oka lehet, de a leggyakoribbak a következők
- A vízleeresztő tömlő rosszul van felszerelve, amikor a készüléket a lefolyóhoz csatlakoztatják;
- Dugulás van a vízelvezető rendszerben;
- Szennyezett folyadék leeresztő szelep meghibásodása;
- A pressosztát károsodása;
- az elektronikus modul meghibásodott.
A hibaelhárítás megkezdéséhez célszerű a következőket elvégezni azonnal – Az ilyen jellegű hiba a gép belső alkatrészeinek jelentős elhasználódásához vagy a lakás elárasztásához vezethet.
Helytelen csatlakozás a csatornához
A leggyakoribb probléma, amely egy új készülék telepítése vagy egy régi áthelyezése után jelentkezik.
Kétféleképpen ellenőrizheti, hogy a rossz tömlő-e az ok:
- Szemrevételezéses ellenőrzés. A tömlőt a mosó-szárítógép tartályának szintje fölé kell rögzíteni (kb. fél méterrel a padlószint felett vagy valamivel feljebb). Ez a helyzet megakadályozza a folyadék spontán szivárgását a tartályból. Ellenkező esetben a beszívott víz kiürül, a szintérzékelő reagál a vízszint csökkenésére, és jelzést ad az új vízbevitelre. A ciklus megismétli önmagát.
- Ha nem lehet elérni a tömlőt, a második módszerrel ellenőrizze, hogy az a megfelelő helyzetben van-e. Indítsa el a mosási ciklust, és várja meg, hogy a gép elkezd-e öblíteni. Ha a válasz igen, akkor a hiba okát megtalálták. Ez a felhasználó által könnyen megoldható – a tömlőt a szabványoknak megfelelően át kell helyezni.
Általában egy speciális műanyag hurkot kap, amelyet a készülék hátuljához kell csatlakoztatni, és a tömlőt átvezetni rajta.
Dugulás a vízelvezető csőben
A hálózati vízelvezető rendszer dugulása egy másik lehetséges oka annak, hogy a mosó-szárítógép vizet szív fel és azonnal lecsapolja azt. Ha más lakosok használják a lefolyót, a felszállócső megtelik, a csőben kisebb a nyomás, és a folyadék a tartályból a lefolyórendszerbe kerül. Húzza ki a lefolyótömlőt a csapdából vagy a csőből, és mosogatáskor helyezze a mosogatóba vagy a fürdőkádba.
Pressostat meghibásodás
Ha a készülék korábban megfelelően működött, de most vizet szív be és azonnal lefolyik, a hiba oka egy hibás alkatrész lehet.
A pressosztát felelős a tartályban lévő vízszint ellenőrzéséért. Amikor a tartály a megfelelő szintre feltöltődik, az érzékelő jelzést ad, és a készülék megszűnik vizet szívni.
A pressosztát meghibásodik, ha
- oxidált érintkezők;
- Az érintkezők zárva vannak;
- A membrán szivárog;
- A nyomócső eltömődött vagy megsérült.
A hibásan működő pressosztát a következőkhöz vezethet a tartály túlcsordul, és a gépből a víz a lakásba és az alsó szintekre szivárog.
A probléma megoldása
Mielőtt bármilyen javítási munkálatot végezne, a szivattyút le kell választani a hálózatról a készüléket a hálózatról.
A vízszintérzékelő a gép hátulján található. Ha saját maga szeretné eltávolítani, vegye le a készülék fedelét, keresse meg a pressosztátot. Távolítsa el a kötőelemeket, vizsgálja meg az alkatrész állapotát – az érintkezőkön nincsenek oxidációra utaló jelek. Ha oxidálódtak, akkor le kell őket grátázni.
A repedt érzékelőcső ürügy a készülék teljes cseréjére. A költségek alacsonyak és az egész folyamat egyszerű.
Az érzékelő cseréjének eljárása:
- Csatlakoztassa le a tömörítő kamrába vezető vékony tömlőt.
- Csatlakoztassa le a csatlakozókat, csavarja ki a 2 önmetsző csavart, amelyek a pressosztátot rögzítik, és vegye ki.
- Az önmetsző csavarok becsavarásával szerelje be az új szivattyút a helyére.
- Csatlakoztassa a hálózati csatlakozót.
- Csatlakoztassa újra a vékony tömlőt.
- Cserélje ki a mosógép fedelét.
Mielőtt visszaszerelné a fedelet, óvatosan és biztonságosan működtesse a gépet úgy, hogy a dobban nincs mosnivaló. Ha a mosás rendben lezajlik, a probléma megoldódott, és a ház újra összeszerelhető. Ne feledje, hogy használat előtt ismét húzza ki a készüléket a konnektorból. És ha a készülék még mindig hibás, és azonnal lefolyik, amikor alig van benne víz, akkor van egy másik ok is.
Leeresztő szelep törés
Hibás leeresztő szelep esetén a mosógép Mindig vizet merít a tartályba. Ez a probléma az alkatrész teljes cseréjével oldható meg.
Húzza ki a készüléket a hálózatból, mielőtt bármilyen munkát végezne rajta. Függőlegesen töltött készülék esetén távolítsa el az oldalsó panelt (a szelep alul található), vízszintesen töltött készülék esetén távolítsa el a felső fedelet, és helyezze a kívánt alkatrészt közvetlenül alatta. Az eltávolított szeleppel azonos szelepet kell használni. Ha ezzel egy időben vásárolja meg a vezetékeket és tömlőket rögzítő bilincseket is.
Eljárás a mosószer cseréjekor:
- Keresse meg a szelepet, óvatosan válassza le róla a tömlőket és a vezetékeket.
- Csavarja ki a csavarokat vagy csavarja ki a reteszeket, attól függően, hogy a szelep hogyan van rögzítve.
- Forgassa el az alkatrészt, vegye ki.
- Szerelje fel az új szelepet, rögzítse, csatlakoztassa a tömlőket és a vezetékeket, rögzítse őket kábelkötegelővel.
- Cserélje ki a panelt.
Elektronikus modul törése
A töltési és ürítési problémákat hibás elektronikus modul okozhatja. A kijelzőn, ha van ilyen, a következő jelenik meg hibakód, amely segít a probléma okának megjelölésében. Próbálja meg teljesen újraindítani a készüléket, majd újraindítani. Ha a mosó-szárítógép a feltöltés után azonnal újra kiürül, tanácsos szerviztechnikust hívni. A probléma saját maga felderítése és megoldása ebben az esetben nehézkes.
Minden meghibásodást gyorsan meg kell javítani. Ha folyamatosan próbálja működtetni a mosogatógépet, miközben az lefolyik, tartósan károsíthatja a készüléket.
Mi okozhatja ezt a problémát, és vajon mi lehet a megoldás?