a párásítók széles körben elterjedtek, mert könnyen kezelhetők és hatékonyak a száraz levegő ellen. Annak érdekében azonban, hogy az eszköz kellemetlen mellékhatások nélkül jól működjön, gondosan figyelemmel kell kísérni az állapotát. A párásító megfelelő vízellátása elengedhetetlen a megfelelő működéshez. Milyen vízzel kell feltölteni a készüléket, hogy ne veszélyeztesse a működését?
Víz kiválasztása a gőzkészülékhez
A gőzpárásítók a működésükhöz felhasznált vízzel kapcsolatban a legigénytelenebbnek számítanak. Mivel egy ilyen elpárologtató végeredménye gőz, amelyet belélegzünk, a vízkomponens jellege nem alapvető fontosságú.
Az egyetlen lehetséges kivétel, ha a csapvíz nagyon rossz minőségű. Akkor szükségszerűen szűrők használata tisztításához. Ha ez nem történik meg, a keletkező iszap negatív hatással lesz a készülékre, amelyet rendszeres időközönként bekapcsol, és a készülék gyorsabb meghibásodását okozza.
A megfelelő víz használata a gőzmodellekben meghosszabbítja élettartamukat és javítja működésük minőségét.
Hideg párásítók
Az ilyen eszközökben a levegőt egy ventilátor egy speciális párásító patronon keresztül hajtja, amely segít lehűteni a levegőt és nedvességgel telíteni. Ha közönséges csapvizet használ, a patron gyorsan eltömődik, és ki kell cserélni. Ezért a vizet gondosan meg kell szűrni, jobb, ha desztillált. Ha ez nem lehetséges, akkor olyan patronokat kell vásárolni, amelyek csökkentik a vízkomponens keménységét.
Víz ultrahangos modellekhez
Az ultrahangos párásítók a legfinomabbak az összes típus közül, de egyben a legfejlettebbek és leghatékonyabbak is. Az ilyen eszközök működési elve az elektromágneses frekvenciák mechanikai rezgéssé történő átalakításán alapul. A bekapcsolt készülék rezgései különböző nyomású hullámokat keltenek. Ennek eredményeként már a leggyakoribb hőmérsékleten a folyadék forrni kezd, és a levegőbe kerül finom részecskék. A ventilátor által keltett légáramlat a részecskék szétterjedését okozza a helyiségben, és gőz keletkezik.
A folyamat, mint látható, meglehetősen bonyolult, ezért a vízzel szemben támasztott követelmények igen magasak.
A tárcsás párásítónak demineralizált és desztillált vizet kell használnia. Ellenkező esetben a patronokat gyakran kell cserélni, és ezek nagyon drágák.
Ha Ön nem hajlandó biztosítani a szükséges vízminőséget, akkor el kell vetnie egy ilyen készülék megvásárlását egy másik, könnyebben karbantartható készülék javára.
Mi a desztillált víz és hogyan készítsük el magunknak
A legtöbb párásító modell gyártója pontosan desztillált víz használatát ajánlja a párásító üzemeltetése során. Mi az ilyen víz és hogyan készítsük el magunkat?
A desztillált víz olyan víz, amelyet megtisztítottak a különböző szerves és szervetlen szennyeződésektől.
az első csoportba baktériumok, vírusok és különböző állati és növényi hulladékok, a második csoportba különböző sók és ásványi adalékanyagok tartoznak. Az ilyen tisztított folyadékot bizonyos mennyiségű vízzel lehet elérni technológiai folyamat. A folyamat három alapvető lépésből áll:
- sima víz készítése;
- desztillált víz előállítása;
- a termelt folyadék tárolási feltételeinek biztosítása.
Az első szakaszban fontos, hogy az előkészített vizet hagyjuk leülepedni. Körülbelül 2 óra elteltével kénhidrogén- és klórvegyületek kerülnek a légkörbe, és további 5-6 óra elteltével a nehézfémek „lecsengenek”. Így a víz leülepedéséhez szükséges idő körülbelül 6 óra. Ezután egy dekantáló csövet kell a tartályba helyezni, amelynek egyik végét az aljára kell helyezni, és az alsó harmadát a másik végén keresztül kell dekantálni.
Desztillált víz előállítása otthon párolgás révén. Ehhez a zománcozott edényt körülbelül félig töltse meg az előkészített vízzel, majd helyezze a tűzhelyre. A vízbe helyezzük a sütőrácsot a sütőből, és rajta – egy üvegből vagy porcelánból készült tányért, és a tetejére egy fedelet helyezünk. A fedél lehetőleg kupola alakú legyen, és a domború részével lefelé nézzen.
Miután a víz felforrt, a annak elpárolgása, a folyamat felgyorsítása érdekében tegyen valami jeges dolgot a fedőre – például jégdarabokat. A vízgőz eléri a hideg fedelet, átalakul a már megtisztított víz cseppjeivé, amelyek a fedélen keresztül az üvegedénybe áramlanak. Ezért bizonyos idő elteltével elegendő mennyiségű desztillált vizet gyűjtenek.
Ezen lehetőségen kívül desztillált folyadékot is lehet kapni …. eső. Végül is az esővíz már önmagában is tisztított.
Természetesen ez a módszer alkalmas azok számára, akik vidéken élnek. Ne feledje, hogy ne gyűjtse az első esőcseppeket, mivel azok túl sok szennyező anyagot tartalmaznak. Maga a folyamat arra korlátozódik, hogy egy kellően nagy edényt két napig az eső alatt kell hagyni. Ez idő alatt általában minden ásványi anyagnak van ideje feloldódni a vízben. A tartályt tökéletesen tisztán kell tartani.
Kész víz le kell fagyasztani Szükség esetén használandó. Ehhez vegyen egy megfelelő edényt, töltse meg desztillált folyadékkal, és tegye a fagyasztóba. A víz állapotát rendszeresen ellenőrizni kell – nem szabad, hogy teljesen befagyjon. Csak jég használható, a nem fagyasztó víz sókat és vegyi anyagokat tárol, ezért nem szabad használni. A jeget felolvasztják és ott használják, ahol szükség van rá. a mi esetünkben a párásító tartályának feltöltése.
Következtetés
Reméljük, hogy elegendő információt kapott arról, hogy milyen vizet tegyen az Ön által választott párásítóba. Ha gondosan követi az ajánlásokat, a készülék hosszú ideig fogja szolgálni Önt, és teljes mértékben kihasználja funkcióit. Ne féljen megvásárolni a párásítók olyan változatait, amelyeket nehéz fenntartani.
Minél fejlettebb és igényesebb a modell, annál hatékonyabb.
Mivel a párásítás közvetlenül kapcsolódik az egészséghez és a teljesítményhez, nem szabad spórolni az erre a célra tervezett eszközökkel.
Az eszközt vagy a környezetet? Víztárolómban sima csapvíz van, de az elmúlt időszakban észrevettem, hogy kezd tönkremenni a párásítóm. Van valami speciális vízfajta, amit jobb lenne használni?
Nincs szükség speciális vízfajta használatára. A párásító javítása előnyösebb lehet, mert így a meglévő csapvizet is fel tudjuk használni. A probléma okát érdemes jobban megvizsgálni és a párásító esetleges cseréjét fontolóra venni, ha szükséges.
A párásítónak nincs szüksége speciális vízfajtára, a meglévő csapvizet is fel lehet használni. Ráadásul a párásító javítása előnyösebb lehet, mert a vízfajta nem befolyásolja a működését. Ha probléma merül fel, érdemes alaposan megvizsgálni annak okát, és esetleg fontolóra venni a párásító cseréjét.
A párásítónak nincs szüksége speciális vízfajtára. A csapvizet is lehet használni. Emellett a párásító javítása előnyösebb lehet, mert a vízfajta nem befolyásolja a működését. Ha probléma merül fel, érdemes alaposan megvizsgálni annak okát, és esetleg fontolóra venni a párásító cseréjét.
Nagyon fontos az eszköz rendszeres karbantartása és tisztítása, hogy elkerüljük a lerakódásokat és a károsodást. Ha azt tapasztalod, hogy a párásítód kezd tönkremenni, lehet, hogy a csapvízben lévő ásványi anyagok okozzák a problémát. Ebben az esetben javasolt lehet egy speciális, tisztított vagy lágyított víz használata a víztárolódban. Ez segíthet hosszabb élettartamot biztosítani az eszközödnek, és megelőzheti a további károsodást. Ne felejtsd el rendszeresen ellenőrizni és tisztítani a párásítót, hogy megelőzd a későbbi problémákat.
A párásító eszköz rendszeres tisztítása és karbantartása nagyon fontos annak érdekében, hogy elkerüljük a lerakódásokat és a károsodást. Ha kezded észrevenni, hogy az eszköz nem működik megfelelően, akkor valószínűleg a csapvízben lévő ásványi anyagok okozzák a problémát. Ha ezt tapasztalod, javasolt lehet speciális, tisztított vagy lágyított vízzel feltölteni a tárolót. Ez segíthet abban, hogy hosszabb élettartamot biztosíts az eszköznek és megelőzze a további károsodást. Ne feledkezz meg az eszköz rendszeres ellenőrzéséről és tisztításáról, hogy megelőzd a későbbi problémákat.
Az eszköz rendszeres karbantartása és tisztítása elengedhetetlen a hosszú élettartam érdekében. Ha a párásítód nem működik megfelelően, lehet, hogy a csapvíz ásványi anyagai okozzák a problémát. Ebben az esetben érdemes speciális, tisztított vagy lágyított vizet használni. Ne felejtsd el rendszeresen ellenőrizni és tisztítani a készüléket, hogy elkerüld a további károsodást. Ezzel biztosítva a párásító hosszú élettartamát és hatékony működését.
A párásító megóvása érdekében javasolt lehet szűrt vagy desztillált vizet használni a víztárolóban. Ezek a vízfajták kevesebb ásványi anyagot tartalmaznak, így csökkentik a lerakódásokat és a vízkövet a párásítóban. Ezzel hosszabb élettartamot biztosíthatsz az eszköznek és jobb levegőminőséget teremthetsz a környezetedben. Emellett ügyelj arra is, hogy rendszeresen tisztítsd és karbantartsd a párásítót, hogy tovább működjön problémamentesen.