Egy olyan fontos készülékkel kapcsolatos probléma, mint a mosógép, valódi katasztrófává válhat egy személy számára. De ne essen pánikba, ne riasszon, és ne hívjon költséges szervizt. Gyakori helyzet: mosás után a mosógépben maradt víz. A legtöbb esetben a probléma saját kezűleg is könnyen megoldható, és összesen csak néhány percet vesz igénybe. Mi a teendő, ha a mosógép mosás után nem engedi le a vizet a töltődobból??
Eltömődött tömlő
Ha a probléma továbbra is egy dugulás, akkor el kell távolítania azt. Húzza ki a tömlőt a mosógépből, majd a mosógépet a Speciális mosókefe és a kábelt, alaposan tisztítsa meg a belső falakat a felhalmozódott lerakódásoktól. Ha végzett, öblítse le a tömlőt tiszta vízzel, és helyezze vissza az eredeti helyére.
Eltömődött lefolyószűrő
Miután a tömlőn keresztül leengedte a vizet, folytassa a vízelvezető szűrő diagnosztizálását. a szűrő általában az alsó rekeszben található, közvetlenül az előlap mögött vagy egy speciális lemez mögött. Szerelje le a szűrőt az óramutató járásával ellentétes irányban történő kicsavarással és magához húzással. Ha dugulást észlel, távolítsa el azokat kefével és folyó vízzel. Az alapos tisztítás után helyezze vissza a leeresztőszűrőt. A szivattyún nem maradhat semmilyen idegen tárgy vagy törmelék.
Szivattyú törés
Ha a szűrőben sem talál hibát, akkor ki kell cserélni Ellenőrizze a leeresztő szivattyút. A szivattyú a különböző mosógépmodelleknél különböző helyeken van felszerelve. Az olyan készülékeken, mint a Samsung és az LG, az alsó panelhez közelebb van felszerelve. A német készülékeknél a műszerfal szétszerelése és a fedélzeti nyílás eltávolítása problémát jelenthet. Ha szeretné megtudni, hol található a szivattyú, kattintson ide.
Pressostat meghibásodás
A fentieken kívül a dobban lévő víz eltömődésének oka lehet a présszabályozó meghibásodása is. Ebben az esetben meg kell javíttatnia Diagnózis . Az elhasználódott vízszintérzékelő nem biztos, hogy rossz jelet ad a vezérlőprocesszornak. Ennek következtében kis mennyiségű folyadék maradhat a dobban. A következő módon ellenőrizheti, hogy megfelelően működik-e:
- Távolítsa el a mosó-szárítógép burkolatának felső panelét;
- Menjen a sajtószabályozóhoz, amely általában a rendszer felső rekeszében található;
- Húzza ki a vezetékeket és a tömlőket az érzékelőhöz;
- Ellenőrizze a csöveket dugulások, mikrorepedések és görcsök szempontjából;
- Ellenőrizze és tisztítsa meg a készülék elektromos érintkezőit;
- Multiméterrel ellenőrizze a nyomásszabályozó ellenállását;
- Ha a legkisebb hibát is észleli, cserélje ki az érzékelőt egy újjal.
Ha időben kicseréli ezt az alkatrészt, megelőzheti, hogy a jövőben nagyobb meghibásodás lépjen fel.
Hogyan kerüljük el a károkat
Ha a statisztikákhoz fordulunk, láthatjuk, hogy a lefolyórendszer meghibásodásának megjelenése már a mosógép intenzív használatának második-harmadik évében történik. Ez valószínűleg a következők alkalmazásának köszönhető Gyenge minőségű alkatrészek az összeszerelés során. A termelés takarékosságának érdekében a vállalatok olcsó anyagokból vásárolnak alkatrészeket, és ennek eredményeként a meghibásodást idézik elő.
A nem megfelelő telepítés és a vízelvezető rendszerhez való csatlakozás szintén csökkentheti a készülék élettartamát. A szabványos hossz többszörös túllépése növeli a rendszer terhelését, ami a rendszer elhasználódását okozza. Az ilyen problémák elkerülése érdekében javasoljuk, hogy pontosan tartsa be a műszaki adatlapon szereplő utasításokat.
A dugulások néhány viszonylag egyszerű tipp betartásával is megelőzhetők:
- Ellenőrizze a tárgyak zsebeit, mielőtt betölti őket a dobba, ne feledje, hogy nem kerülhetnek bele törmelékek vagy apró tárgyak.
- Rendszeresen tisztítsa meg a lefolyószűrőt a visszamaradt törmelékektől és lerakódásoktól.
- Az automata mosó-szárítógép teljes körű tisztítási munkamenetének megszervezése. A szakemberek citromsav vagy speciális tisztítószerek használatát javasolják.
Összefoglalva, a mosási rutin végén a töltődobban maradt folyadék egyértelműen Hibajelzés. Ne várjon túl sokáig a javítással: súlyos balesetekhez vezethet. Végezzen öndiagnosztikát, vagy hívjon hozzáértő szerviztechnikust. Biztosítsa, hogy a szennyvizet időben eltávolítsák a tartályból a kellemetlen szagok elkerülése érdekében. Soha ne hagyja abba a rendszerelemek tisztítását és ellenőrzését hosszú ideig tartó hibamentes működés után. A mosógép rendszere rendszeres karbantartást igényel, ezért ne feledje, hogy úgy működjön, mint egy óramű.
Miért marad a mosógépben víz mosás után? Van valami probléma a lefolyóval vagy a szivattyúval? Mit lehet tenni, hogy ezt a problémát megoldjuk? Köszönöm előre is a választ!
A mosógépben maradó víz a mosási folyamat része, és teljesen normális jelenség. A mosógépnek szüksége van egy bizonyos mennyiségű vizre a működéshez, és a maradék víz segít a tartály tisztán tartásában. A probléma akkor merülhet fel, ha a mosógépben maradó vízmennyiség rendkívül nagy, vagy ha a víz nem folyik le megfelelően. Ez általában a lefolyó vagy a szivattyú problémájára utalhat. Először ellenőrizd, hogy nincs-e vízelzáródás vagy dugulás a lefolyócsövekben. Ha nincs probléma a lefolyóval, akkor a szivattyú lehet a ludas. Ellenőrizd a szivattyút, hogy megfelelően működik-e, és javítsd vagy cseréld ki, ha szükséges. Ha továbbra is problémád van a mosógépeddel, akkor javasolt egy szakember segítségét kérni.
Miért marad víz a mosógépben mosás után? Ez egy gyakran felmerülő probléma számos háztartásban. Lehetséges okok között szerepelhet a lefolyó dugulása, a mosógéppel kapcsolatos hiba vagy a mosási beállítások helytelen beállítása. Lehetőség szerint megnézheted a szűrőt vagy a lefolyó csövet, és ellenőrizd, hogy nincsenek-e elzáródások. Ha ezek rendben vannak, érdemes lehet szakszerviz segítségét kérni a probléma megoldásához.
A víz a mosógépben maradhat mosás után válaszok hiánya miatt. Az esetek többségében ez a lefolyó dugulására vagy a mosógép hibájára vezethető vissza. Ellenőrizd a szűrőt és a lefolyó csövet, hogy kizárhassák a dugulást. Ha ezek rendben vannak, akkor a legjobb megoldás lehet szakember segítségét kérni a probléma megoldásához.
A víz maradhat a mosógépben mosás után többféle okból. Előfordulhat, hogy a lefolyó el van dugulva, a mosógépben hiba van, vagy egyszerűen csak rosszak a mosási beállítások. Fontos ellenőrizni a szűrőt és a lefolyót, hogy nem-e az okozza a problémát. Ha ez rendben van, érdemes szakember segítségét kérni a probléma megoldásához. Ne hagyd figyelmen kívül ezt a problémát, mert előfordulhat, hogy komolyabb hibáról van szó a mosógépben.