Ma a háztartási készülékeket értékesítő szaküzletek pultjain különböző gyártók legújabb elektromos vízforraló modelljei találhatók. oktatás 1 Az elektromos vízforralók legújabb modelljei a különböző gyártókból származnak. Ezek az eszközök meglehetősen megbízhatóak és szerények a mindennapi életben, de néha előfordulhat olyan helyzet, amikor az elektromos vízforraló, korábban megfelelően működött, hirtelen kikapcsol, bár a víz nem melegszik forráspontig. Nem kell pánikba esni, szakembert hívni, vagy a készüléket a roncstelepre dobni, hanem rendezzük a problémát, és derítsük ki a termék meghibásodásának okait.
A vízforraló nagyon egyszerűen működik: egy erős vezeték, amelynek a végén egy dugó van, a feszültséget az aljzatból az XP1 csapjaira táplálja, amelyek a szilárd alapot – Itt van elhelyezve a készülék, amikor vizet forralnak. A burkolat alsó részén egy speciális csatlakozó található, amely az alaplemez érintkezőivel kommunikál.
Termosztát kapcsoló Az SA1 lehetővé teszi a kézi bekapcsolást, és automatikusan kikapcsolja a vízforralót, amikor a víz forrni kezd. A hővédő kapcsoló mindig aktív, és nem vesz részt a termék napi működésében – csak akkor lép működésbe, ha a vízforraló víz nélkül van bekapcsolva. Az áram ezután a csőszerű fűtőelem (fűtőelem), és a kijelzőn világító fény jelzi, hogy a termék üzemben van.
Amikor a víz felforr, a vízszint és a termék fedele közötti üres térben gőz gyűlik össze, majd a vízgőz egy speciális csatornán keresztül a vízgőz a vízpáratartályba áramlik Bimetál lemez, két különböző fémből készült, amely a hő hatására meghajlik és kinyitja az érintkezőket – a hőkapcsoló kikapcsol.
Védelmi rendszer
A vízforraló fűtőelemeit gyárilag előre összeszerelik, és a vízforraló teljesítményétől függ: a fűtőelemek teljesítménye 0,5 és 2,5 kW között változik. Fűtéskor nagy mennyiségű hőt bocsátanak ki, ezért a tűzveszély elkerülése érdekében a tervezők hatékony védelmet biztosítottak a túlmelegedés ellen.
A kör alakú bimetállemezeket hőmérséklet-érzékelőként használják, és a közepén egy speciális bemélyedés található. Szorosan illeszkedniük kell a vízforraló aljához, a jobb hőátadás érdekében olyan pasztával kenik őket, amely kiváló hővezető tulajdonságokkal rendelkezik.
Ezt a kenőanyagot nem szabad eltávolítani, ha a javítás nehézkes.
Hőmérséklet érzékelő
A lemez két különböző hőtágulási együtthatójú fémből készül, amelyek szilárdan össze vannak ragasztva. Erős melegítéskor a fémek eltérő tágulása miatt meghajlik.
A bimetállemez a csatlakozókhoz van csatlakoztatva, hogy a készüléket a következő módon lehessen kikapcsolni kerámia orsó A fűtőelem fűtése a következő módon történik: egyik vége a lemeznek támaszkodik, a másik vége pedig az érintkezőcsoport érintkezőlemezét támasztja meg. A mechanizmus nagyon egyszerű: a lemez meghajlik, a szár mozog, és az érintkezők kikapcsolnak.
Kerámia szár és bimetál lemez
Ennek a fajta védelemnek csak egy negatív mellékhatása van: a lehűlés után a membrán visszatér a kiindulási állapotába, és az érintkezők bezáródhatnak – a fűtőelem elkezd felmelegedni. Annak megakadályozására, hogy a vízforraló magától bekapcsoljon, két ilyen tárcsa van felszerelve: az egyik a túlmelegedésvédelmi rendszerben működik, a második közvetlenül a kapcsolóhoz kapcsolódik, és teljesen leválasztja a készüléket a hálózati feszültségről.
A hibák okai
Miért kapcsol ki a vízforraló anélkül, hogy a vizet felforralná??
- Ennek a hibás működésnek a leggyakoribb oka Bimetál lemez hiba. A fém, amelyből készült, működés közben többszörösen kitágul és összehúzódik. Nem meglepő, hogy a lemez idővel deformálódik és veszít a tulajdonságaiból, ezért a vízforraló rosszkor kapcsol ki. Ez természetesen csak az egy évnél régebbi egységekre vonatkozik. Bár a rossz minőségű kínai termékek a vásárlást követő néhány hónapon belül „kérem” az ilyen hiba tulajdonosát. A lemez javítható: a megfelelő helyzetbe hajlítással. Ez azonban csak egy ideiglenes megoldás, és a vízforralót hamarosan ki kell cserélni, mivel a.k. A javítás (lemezcsere) ebben az esetben veszteséges.
- A vízforraló másik gyakori oka, hogy a vízforraló elzáródik a vízforralás előtt Vízkő a termék alján és falán. Ez különösen a nyitott fűtőelemmel rendelkező modelleknél fordul elő – túlmelegszik, és a készülék túlmelegedés elleni védelme bekapcsol. Egyszerűen forraljon fel egy minimális mennyiségű vizet egy tasak citromsavval, hogy eltávolítsa a lerakódásokat – ez az eljárás többször is megismételhető. A lepedéktől való megszabadulás folyamatának felgyorsításához adhat hozzá néhány evőkanál ecetet – ez felgyorsítja a tisztítási folyamatot.
- Ha a probléma nem a vízkő, akkor lehetséges, hogy, a termosztát elromlott. A csere érdekében szakemberhez is fordulhat, de egyszerűbb új terméket vásárolni – a javítási költség körülbelül megegyezik egy új vízforraló költségével.
- A víz felforrása előtti lekapcsolást okozhatja egy törött vagy Egy rosszul elkészített kapcsoló – Ha a készülék idő előtt kikapcsolt, és 15 perc elteltével (ez idő alatt a bimetállemez lehűl és visszatér eredeti helyzetébe) magától bekapcsol, ez jelzi a felhasználónak, hogy a kapcsoló nem működik megfelelően.
- Gyakori termékszivárgás, még néhány csepp formájában is, a vízforraló kikapcsol, mielőtt a víz felforrt volna. Ellenőriznie kell a készülék testét – a statisztikák szerint a leggyakrabban a hőmérséklet-különbségekből származó mikrorepedések olyan eszközöknél fordulnak elő, amelyek tokja üvegből vagy műanyagból készült.
- A fűtőelem meghúzása Nem ritka, hogy a vízforraló idő előtt leáll. Ha olyan terméket használ, amelynek fűtőeleme nyitott, könnyen ellenőrizhető, akár a vízforraló szétszerelése nélkül is. Ha a fűtőelem zárt típusú, akkor a szervizközponthoz kell fordulni szakember segítségéért – jobb, ha nem próbál egyedül belenyúlni a termékbe.
- Folyamatos használatban gumitömítés, amely szigetelőanyagként szolgál a burkolat és az alsó rekesz között, ahol a fűtőelem található, elkophat, de ez a tény nem ellenőrizhető a készülék teljes eltávolítása nélkül. Ez az információ hasznos lesz az otthoni ezermester számára, aki diagnosztizálni szeretné a hibás készülék okát.
A készülék szétszerelése javítás céljából
A meghibásodott vízforraló okának orvoslásához szükség lehet a készülék testének eltávolítására. A manipuláció lehetővé teszi a hibás technológiai egység javítását vagy cseréjét.
A karosszériaelemek bármelyik modellnél rögzítőcsavarokkal és reteszekkel vannak összekötve. A vízforraló eltávolítása egyszerűen a csavarok eltávolításával és az okos zárak óvatos csúsztatásával történik. A csavarok általában a burkolat alján és a fogantyú alján találhatók. Nem minden modellnél láthatóak a rögzítőcsavarok. A gyártók taktikát alkalmaznak az eszközök önjavítás elleni védelmére, műanyag fedeleket és reteszes dugókat, nem szabványos fejű csavarokat használnak. A vízforraló szétszereléséhez laposfejű csavarhúzóra és Phillips csavarhúzóra, csipeszre, speciális, éles végű szerszámra lesz szüksége.
A szétszerelési műveletek sorrendje a következő.
- Csavarja ki az összes csavart a vízforraló talpának hátulján. A kötőelemek száma a készülék modelljétől függ. A Bosch vízforralók 4 rögzítőcsavarral rendelkeznek. Ha a csavarokat a fedőlap eltakarja, emelje ki egy éles tárggyal, és óvatosan távolítsa el az alkatrészt anélkül, hogy a zár megsérülne.
- A Vitek, Polaris, Scarlett és néhány más modellnél további rögzítőcsavarok vannak a fogantyú alján lévő párna alatt. A csavarok kicsavarásához ugyanúgy járjon el, mint a fent leírtak szerint.
- Miután eltávolította az összes kötőelemet, óvatosan szét kell választania a test minden egyesített részét: az alját, a tartályt, a fedelet és a fogantyút.
- A vízforraló kezelőelemei – fűtőelem, termosztát és érintkezőkábelek – a vízforraló alján helyezkednek el. Az észlelt hiba eltávolítása után a készüléket fordított sorrendben szerelje össze.
Fő fogadás! Ha egy csavart nehéz kicsavarni, a fejet forrasztópáccsal felhevítheti. A csavar körüli műanyag kissé megpuhul, hogy könnyebb legyen kicsavarni.
Miért nem áll le a vízforraló a forráspont elérésekor?
Az elektromos vízforralóknál az ellenkezője is előfordulhat, amikor a készülék nem kapcsol ki automatikusan a forrásponton. A legtöbb esetben a hiba a felhasználó által is javítható. Az ok keresésekor a következő pontokat kell figyelembe venni.
- A megfelelően működő vízforralóban a forralás során keletkező gőz egy csatornán keresztül a hőkapcsolóhoz jut. Amikor A készülék fedele nem záródik szorosan, a gőz kiáramlik és nem éri el a célt. Ezért a kioldó relé nem működik.
- A szűrő hiányzó vagy egyenetlen elhelyezése befolyásolja a fedél és a burkolat tömítettségét. A repedéseken keresztül gőz távozik, ami az automatika meghibásodását okozza.
- A felforralási hiba másik oka Nagy mennyiségű vízkő a falakon. A szennyeződések részecskék a gőzkivezető nyílásba eshetnek és eltömíthetik azt.
- A bimetállemez meghibásodása, amely forraláskor kikapcsolja a tápegységet. A vízforraló csak akkor kapcsol ki kézi üzemmódban, ha megrepedt. A hibás alkatrész kicserélése után az automata működik.
- Termosztát meghibásodása. A hibamentes működés érdekében a folyamatelemet ki kell cserélni.
- A probléma oka lehet savval átitatott érintkezők. A hiba kiküszöbölése csiszolóvászonnal történő lekaparással.
Annak érdekében, hogy a vízforraló ne kapcsoljon ki, mielőtt a víz forrni kezdene, vásárláskor gondosan ki kell választania a készüléket, és a megbízható gyártóknak kell elsőbbséget adnia.
Lehetséges, hogy a vízforraló biztonsági okok miatt jár el így. Az automatikus kikapcsolás funkció a víz forráspontjánál működik, hogy elkerülje a túlhevülést vagy az esetleges kártékony hatást. Ugyanez a mechanizmus figyelmeztet minket, hogy a víz felforrt és készen áll a használatra.
A vízforraló automatikus kikapcsolási funkciója azért működik a víz forráspontjánál, hogy biztosítsa a biztonságot. Így elkerülhető a túlhevülés vagy bármilyen káros hatás. Ugyanakkor ez a mechanizmus figyelmeztet minket arra is, hogy a víz felforrt és készen áll a használatra.
Igen, lehetséges, hogy a vízforraló biztonsági okok miatt jár el így. Az automatikus kikapcsolás funkció a víz forráspontjánál működik, hogy elkerülje a túlhevülést vagy az esetleges kártékony hatást. Ugyanez a mechanizmus figyelmeztet minket, hogy a víz felforrt és készen áll a használatra. Ezzel megakadályozható a balesetek bekövetkezése és a berendezésben keletkező károk minimalizálása. Fontos, hogy ilyen esetekben ne zavarjuk meg a folyamatot, hanem hagyjuk, hogy a vízforraló saját biztonsági rendszere működjön.
„Mi lehet az oka annak, hogy a vízforralóm kikapcsol, mielőtt a víz felforrna? Találkozott már valaki hasonló problémával? Mi lehet a megoldás? Köszönöm a válaszokat előre is!”
Lehet, hogy a vízforraló túlmelegedés elleni védekezése van beépítve, ami okozhatja a kikapcsolást. Ez gyakran akkor fordul elő, ha a vízforraló hosszú ideig üresen üzemel, vagy ha nem megfelelően van elhelyezve a víz mennyiségét mérő szenzor. Az is lehet, hogy a vízforralóban lévő hungarocell lerakódások vagy vízkő okozhatják a kikapcsolást. A megoldás lehet a vízforraló tisztítása és a szenzorok ellenőrzése. Ha a probléma fennáll, érdemes egy szakember segítségét kérni vagy a gyártótól információt kérni.
Lehetséges ok lehet a vízforraló túlmelegedése vagy a vízforralóban lévő automata kikapcsoló működése, ami a túlhevülés vagy a vízforraló üresedése esetén aktiválódhat. Találkozhattak már mások hasonló problémával, és a megoldás lehet, hogy ellenőrizzék a vízforraló alján lévő hőérzékelőt, tisztítsák meg a készüléket és ellenőrizzék a vízszintet is. Ha továbbra sem működik megfelelően, érdemes lehet szakember segítségét kérni.
Lehetséges ok lehet a vízforraló túlmelegedése vagy a vízforralóban lévő automata kikapcsoló működése, ami a túlhevülés vagy a vízforraló üresedése esetén aktiválódhat. Találkozhattak már mások hasonló problémával, és a megoldás lehet, hogy ellenőrizzék a vízforraló alján lévő hőérzékelőt, tisztítsák meg a készüléket és ellenőrizzék a vízszintet is. Ha továbbra sem működik megfelelően, érdemes lehet szakember segítségét kérni.