...

Miért mutat különböző értékeket az elektronikus mérleg?

Amikor padlómérleget vásárolunk, a mérlegelés maximális pontosságát helyezzük előtérbe. De gyakran találkozunk egy problémával, amikor a szoba különböző részein az elektronikus mérlegek különböző súlyokat mutatnak. Ezt több tényező is okozhatja, amelyek közül az egyik a modell rossz minősége.

Mérlegek típusai

A modern háztartási mérlegeknek két típusa van mechanikus és elektronikus. A mechanikus mérlegek analóg, gyakran kisméretű, 1 kg-os beosztású számlapot tartalmaznak. Ennek megfelelően az általuk megadott mérési pontosság +/- 0,5 kg. A legtöbb ember számára, akik csak nagyjából szeretnék tudni a súlyukat, ez működik. A sportolók és az orvosi területen azonban ez a pontosság nem elegendő.  Az elektronikus mérlegek 100 grammra pontos eredményeket adnak (vannak olyan modellek, amelyek 10 grammonként mutatják az eredményeket). Az érték megjelenik a képernyőn. A mérlegek fejlett modelljei további funkciókkal rendelkeznek, például beépített számológéppel/testelemzővel, amely lehetővé teszi a test arányainak kiszámítását az összetevők összetétele alapján közvetlenül a mérlegelés során.

Elektronikus mérleg testösszetétel-elemzővel

Elektronikus mérleg testösszetétel-elemzővel

Az elektronikus mérlegek egy érzékelőből és egy kijelzőrendszerből állnak. Az egyszerű, olcsó egységek rugós töltővel rendelkeznek, amelyről az adatokat digitalizálják és elküldik az eredményjelző táblára. Az újabb modellek törzsátalakítóval rendelkeznek. Ezek a műszerek rendkívül pontosak, mivel teljesen elektronikusak. Legtöbbször beépített elektronikus mérleggel rendelkeznek intelligens rendszerek, lehetővé teszi, hogy további információkat állapítson meg a teste állapotáról.

Miért „hazudhat” egy elektronikus mérleg

Néha több, egymás után végzett mérlegelés eltérő eredményt ad. Ez a probléma gyakori és frusztráló a felhasználók számára. ennek oka a berendezések helytelen használatában és a mérési folyamat apró nüanszaiban is rejlik.

a fő okokat az alábbiakban tárgyaljuk.

  1. a mérlegeknek tökéletesen vízszintes padlón kell állni. Bármilyen szabálytalanság miatt a szonda hibásan fog működni. Ebben a helyzetben helyezze a mérleget egy másik, alkalmasabb helyre.
  2. Az is fontos, hogy egyenesen álljon, anélkül, hogy az egyik oldalra nyomódna vagy dőlne. a lábak párhuzamosak egymással, egy szinten vannak. Kívánatos, hogy minden mérlegelésnél a platformon álljunk, a lábak egyenlő távolságra legyenek egymástól, és a súly egyenletesen oszoljon el.

    A lábakat megfelelően helyezze a mérlegre

    A lábak helyes elhelyezése a mérlegen

  3. A lábaknak úgy kell állniuk az emelvényen, hogy a lábfej teljes felülete. A test derékszögben áll a látóhatárral. A sarok- és/vagy lábujjnyomás jelentősen torzíthatja az eredményt.
  4. Az elektronikus mérlegek a következőkkel működnek érzékeny érzékelők. A negatív környezeti hatások, pl. a helyiség hőmérsékletének szélsőséges ingadozása, befolyásolhatják a mérés pontosságát.
  5. Észrevettük, hogy a mérleg a fűtőberendezések közelében más eredményt is mutathat.
  6. Az elektronikus mérlegek fontosak vigyázzon rá megfelelően. Különösen az agresszív tisztítószerek használata szigorúan tilos. A vegyi anyagok megtámadhatják az érzékelőket és az elektronikát, amelyek átalakítják a mérési információkat.  Az üvegmérlegek a legjobbak háztartási használatra: elég pontosak és könnyen kezelhetők.

    Üvegmérlegek

    Az üvegmérlegek könnyebben gondozhatók

Minden elektronika gondos használatot igényel. A mérlegek sem kivételek. A problémák elkerülése és a lehető legpontosabb mérés érdekében a felhasználói kézikönyvet kell tanulmányozni.

Az elektronikus mérlegek lehetséges hibái

Ha egy padlómérleg megfelelően működik, de minden alkalommal más eredményt mutat, akkor nagy valószínűséggel elromlott. Az előzetes diagnózis felállítható, ha megnézzük.

  1. A mérleg nem kapcsol be, a képernyő egyáltalán nem jelenik meg semmilyen információ. Ez azt jelentheti, hogy a mérleg nem kap áramot, azaz az akkumulátor lemerült. A probléma megoldásához csak cserélje ki az elemeket újakra. A fejlett modellekben a lemerült akkumulátor egy bizonyos hibakódot jelez.

    az akkumulátor cseréje a mérlegben

    Cserélje ki az elemet a mérlegben

  2. A mérlegek egyik oldalán a hurok érintkezésének megszakadása. Ez az elem köti össze az elektronikus egységet és a megjelenítő egységet (kijelző). Ha a kábel leválik az egyik elemről, a mérleg megsérülhet érthetetlen szimbólumok megjelenítése vagy semmit sem. Ez úgy oldható meg, hogy eltávolítjuk a fedelet, és erősen a kijelzőbe/hoz nyomjuk a kártyát.
  3. Előfordulhat, hogy a skála a következőket mutatja váratlan eredmény. Például egy felnőtt 15 kg-ot nyom, vagy 30 kg-mal többet nyom, mint tegnap, anélkül, hogy a megjelenése megváltozna. A kopott kontaktlencsék a leggyakoribb ok. Ebben az esetben a relét ki kell cserélni.
  4. Hézagok megjelenése, a mérlegnek a kialakításnak való meg nem felelése a mérleg meghibásodását eredményezheti. Ez a helyzet akkor, ha a mérleg folyamatosan a padlón áll, és nem a csomagolásában van elrakva, vagy ha nem tisztítják rendszeresen. Ebben az esetben a mérleget szét kell szerelni, és minden alkatrészt puha kefével gondosan meg kell tisztítani.
  5. Egy másik ok, amiért a mérleg „hazudhat” a készülék helytelen kalibrálása. Egyes modellek automatikusan elvégzik ezt, amikor felrakja és bekapcsolja, másokat kézzel kell beállítani. Az adott mérleg használati utasításában megnézheti, hogyan kell ezt elvégezni.
a mérleg kalibrálása

A mérleg kalibrálása

Kiválasztási útmutató

A megvásárolt mérlegekkel kapcsolatos problémák elkerülése érdekében a jövőben érdemes megfogadni a szakértők tanácsait, akik azt javasolják, hogy vásárláskor a következő pontokra figyeljenek oda.

  1. Ha olyan modellt talál, amelynél az egységek közül választhat, ellenőrizze, hogy a táblázatban szereplő egységek kilogrammban vannak-e megadva.
  2. A fürdőszobában való használathoz a legjobb, ha nedvességzáró réteggel ellátott modellt vásárol.
  3. a kényelmes használat érdekében válasszon inkább érdes, mint sima felületű padlómérleget.
  4. Az anyag kiválasztásakor jobb, ha inkább a fém modellre támaszkodunk, mint a műanyagra.
  5. Ne spóroljon a vásárláson. Az olcsó modellek nem tartósak, az általuk megjelenített súly nem mindig pontos, és a végén túlfizet a javításért vagy egy új mérlegért.
  6. Ne feledje, hogy vásárlás előtt ellenőrizze a pontosságot.
  7. Ha a szőnyegen lévő mérleget használja, akár 10%-os számítási hibát is okozhat.
  8. Ne használjon olyan modellt, amelyet nem az Ön súlyához terveztek.
  9. A helyiségben lévő készülékek mágneses sugárzása befolyásolhatja a mérés minőségét, ezért ügyeljen arra, hogy a mérleg ne legyen a rádiós berendezések közelében.
  10. Ha elektronikus modellt vásárol, válasszon 4 érzékelővel rendelkező modellt. Az árcédula nem mindig tartalmazza ezt az információt, ezért a készülék adatlapján kell keresni.
  11. Minél több beépített funkcióval rendelkezik egy műszer, annál nagyobb a hiba a számításokban. Próbáljon egyszerű és megbízható modelleket választani.

Ne felejtsük el, hogy az elektronikus mérleg elemekkel működik, amelyeket legalább 6 havonta ki kell cserélni.

Karbantartási és üzemeltetési utasítások

A helyes működéshez nemcsak a mérleg helyes kiválasztása és használata, hanem a megfelelő gondozás is fontos vigyázz magadra. Néhány karbantartási tipp betartásával hosszabb élettartamot és nagyobb pontosságot érhet el a mérlegelés során:

  1. Az elektronikus mérlegek közismerten érzékenyek. Ezért érdemes elkerülni a hirtelen hőmérsékletváltozásokat, a magas nedvességtartalmat, a hirtelen leengedést vagy rázást, a szennyeződéseket és a közvetlen napfényt.
  2. Tartsa a mérleget távol a fűtőtestektől.
  3. Ne használjon vegyszereket a készülék tisztításához.
  4. Ne öntsön semmilyen folyadékot a mérőműszer felületére.

Következtetés

annak a kérdésnek a megválaszolásához, hogy miért mutat mindig más súlyt az elektronikus mérleg, két tényezőről beszélhetünk nyugodtan. Egy: Az elektronikus modellje mechanikus hamisítvány. Másodszor: A padlófelület nem tökéletesen sík. Ha mindkét tényező hiányzik, és a mérleg még mindig helytelenül mutat, érdemes egy mérlegésszel ellenőriztetni – valószínűleg hibás mérleggel rendelkezik.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 3
  1. Zoltán Kiss

    Mi lehet az oka annak, hogy az elektronikus mérleg különböző értékeket mutat?

    Válasz
    1. Imre Pintér

      Az elektronikus mérleg különböző értékeket mutathat több ok miatt is. Egyik lehetőség, hogy nem megfelelően van beállítva vagy kalibrálva a mérleg, ezért a mérés pontossága hibás lehet. Másik ok lehet a környezeti tényezők, mint például a hőmérséklet vagy a páratartalom változása, amely befolyásolhatja a mérleg pontosságát. További ok lehet a mérlegezni kívánt tárgy elhelyezése vagy mozgatása, amely befolyásolhatja a mérés eredményét. Ha az elektronikus mérleg továbbra is különböző értékeket mutat, érdemes lehet konzultálni egy szakemberrel, aki segíthet az okok meghatározásában és a mérleg helyes működésének visszaállításában.

      Válasz
    2. Bálint

      Az elektronikus mérleg különböző értékeket mutathat több ok miatt is. Lehetséges ok lehet például a nem megfelelő kalibrálás vagy a szenzor hibás működése. Másik lehetséges ok lehet a mérleg nem megfelelő elhelyezése vagy instabil talajfelület, amely befolyásolhatja a mérés pontosságát. Az elektronikus mérleg kábeleinek vagy csatlakozóinak sérülése vagy laza kapcsolata is okozhat eltérést a mutatott értékekben. Ha a mérleg hibás működését tapasztaljuk, célszerű ellenőrizni és szükség esetén javíttatni a fent említett lehetőségeket.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása