Sok lakás gázbojlerrel van felszerelve, amellyel bármikor melegítheti a vizet különböző igényekhez – ez minden szempontból nagyon kényelmes. Ezért, ha a gázkazán hirtelen valamilyen okból nem gyullad be – ez bizonyos kellemetlenséget okoz. Miért történik ez, és hogyan lehet korrigálni a helyzetet?
Ha a huzat nem működik, a kéményt ellenőrizni kell, de a felhasználó maga csak a falhoz felmenő kollektort tudja ellenőrizni – ekkor szakembert kell hívni a szellőzés és a kémény karbantartására.
Nincs fej
Ma a hazai termékek nagyon népszerűek az Magyarok körében: a gázbojler Neva Transit vagy Neva Lux. Ezek a háztartási készülékek földgázzal vagy cseppfolyósított gázzal működnek, ezért olyan vidéki területeken használják őket, ahol nincs hálózati csatlakozás. A megfelelő víznyomás hiánya ahhoz vezet, hogy a gyújtás nem fog működni, és még egy ilyen megbízható termék, mint a Neva Transit sem fog működni. Ha a víz normális nyomáson folyik a többi csapból eltömődött szűrő, a bemenetre szerelve – ezért nem indul néha a Neva gázkazán. Dugulások a tápcsövekben is előfordulhatnak, különösen, ha a felhasználó régebbi lakásban él.
Fontos! A szűrőt saját maga is tisztíthatja, ha lecsavarja a szűrőtest tetején lévő anyát, és megtisztítja a hálót.
Ha a vízellátó rendszerben alacsony a nyomás, hívja a Víz- és Csatornázási Vállalatot, hogy megoldást találjanak. Ha a nyomás állandóan alacsony, például ha egy magas épület legfelső emeletén lakik, akkor telepítsen egy Nyomásfokozó szivattyú.
Ne feledje! az elemblokk a termék alsó részén található, és könnyen cserélhető, így a felhasználó számára nem jelent problémát.
Ha a gázfűtőberendezés elektronikus gyújtáskapcsolóval van felszerelve, a gyújtó helyes működését a gyújtáskapcsoló recsegő hangjának jelenlétével lehet ellenőrizni. Ha nincs szikra, ellenőrizze az érintkezőket vagy cserélje ki az elemeket, mert az égő gáz-levegő keveréke nem gyullad be, ha a kisülés túl alacsony. Gyújtóval és piezoelemmel rendelkező felhasználók esetében a terméknek az égőszelep kinyitásakor és az erre szolgáló gomb megnyomásakor azonnal be kell gyulladnia. Ha a gyújtó nem kapcsol be, akkor a következőkre van szükség tisztítsa meg a fúvóka nyílását Egy vékony acélhuzal segítségével.
Törmelék és eltávolításuk.
Hogyan tisztítsuk meg a termék bemenetébe telepített szűrőt, már írtuk, csak megjegyezzük, hogy amikor a háló erősen deformálódik a csapvízben lévő kemény részecskék bősége miatt, egyszerűen kicseréljük. Hosszú használat esetén, tekintettel a víz keménységére, a termék hőcserélője és csövei gyakran eltömődnek, és akkor a gázkazán, ha minden más elem megfelelően működik, nem gyullad be.
Ha tisztításra van szükség annak a ténynek köszönhetően, hogy a víz rosszul áramlik a termék csövein keresztül, akkor szét kell szerelni a készüléket, le kell választani a hőcserélőt, és egy nagy tartályba kell helyezni, amely forró víz és vegyi összetevők speciális összetételével van töltve, amelyek semlegesítik a különböző lerakódásokat.
A javítás nehéz – a kiskereskedőknél nehéz cseremembránt találni, amely tartós és rugalmas gumiból készül, és a kereskedőknél az ára nagyon túlárazott.
Fő fogadás! A megrepedt membrán helyettesítésére alkalmas a szilikonból készült termék – egy ilyen alkatrész tartósabb és sokkal hosszabb ideig tart.
A membránon kívül ellenőrizze a működő fűtőberendezés teljes gázegységét, sok alkatrész van, és mindegyik elromolhat. A szétszereléshez és az azt követő javításhoz számos ajánlás található az interneten.
Elektronikai hibák
Minden modern modellben sok elektronika van: különböző érzékelők és egységek, amelyek nem csak a huzatot és az égés stabilitását szabályozzák – a vízmelegítés hőmérsékletét is szabályozhatják. Ha a termék nem működik megfelelően, az biztos jele annak, hogy az elektronika hibás, és szakembernek kell megjavítania.
A legtöbb hiba önállóan is javítható, de bonyolult esetekben szakember segítségére van szükség. Amikor gázkészülékekkel dolgozik, ne feledje a biztonsági szabályokat, és szigorúan tartsa be azokat. A házi mesterek számára a kisebb javítások elvégzéséhez íme egy videó:
Lehetséges okok lehetnek a gázbojler nem bekapcsolódására. Lehet, hogy az áramellátás megszakadt, vagy a biztosíték ki van olvadva. Szintén előfordulhat, hogy a gázszolgáltatás megszakadt, vagy a gázbojlerben található gyújtóelem hibásodott meg. Ajánlott egy szakemberrel konzultálni, aki segíthet a probléma megoldásában és a gázbojler helyreállításában.
Lehet több oka is annak, hogy a gázbojler nem kapcsol be. Először is, ellenőrizze, hogy a gázcsap nyitva van-e és hogy van-e gáz a rendszerben. Ha nincs gázszolgáltatás vagy a gázcsap zárva van, akkor ez lehet a probléma. Másodszor, ellenőrizze, hogy van-e áram a bojlerhez. Ha nincs áram, akkor lehet, hogy a biztosíték kiégett vagy a hálózati kábel sérült. Ha mindkét körülmény rendben van, akkor érdemes szakemberhez fordulni a további diagnosztizálás és javítás érdekében.
Amennyiben a fenti ellenőrzések után sem kapcsol be a gázbojler, lehet, hogy más típusú hiba áll fenn. Ilyen esetben javasolt szakemberhez fordulni, aki további diagnosztikát végezhet és elvégzi a szükséges javításokat.
Mi lehet az oka annak, hogy a gázbojler nem kapcsol be?