Az egyik leggyakoribb kérdés, amit a varrás szerelmesei kérdeznek, hogy miért szakítja a varrógép a fonalat?? Fontos megjegyezni, hogy az ilyen meghibásodás mind a kézi, mind az elektromos varrógépeknél előfordul, és a javítási módszerek mindkét esetben ugyanazok. Ennek a problémának számos lehetséges oka van, ezeket az alábbiakban tárgyaljuk.
Helytelen tűpozíció
A megfelelően elhelyezett tű feltételezi, hogy a hosszú horony a fonalvezető felé irányul. Mindig figyeljen a következő pontokra A fonal vastagságának és a tű méretének összehangolása. A fonalnak lazán kell átmennie a tűn, és nem szabad kis csomókat képeznie. Ha ez történik – használjon nagyobb szemátmérőjű tűt.
Ha a tű lyuka túl éles, akkor a szál elszakadhat. Figyeljen a tűszem élességére, és ha ez problémát jelent, reszelővel vagy csiszolópapírral élezze meg a vágó éleket.
Varrógép szabályozó
Ha a rugó nem forog és elakad, amikor elforgatja, állítsa be a kúpos rugó felső fülét úgy, hogy a felső menet szabadon mozogjon.
A tolókészülék helytelen beszerelése
A toló feladata – az alátétek mozgatása a láb felemelésekor és leengedésekor. A megtisztított darab eltömődik, ha helytelenül szerelik össze, ami az alsó szál összegabalyodását és elszakadását okozza varrás közben. Ebben a helyzetben keressen a lapított rész tájolása. Ha az orsóháznak ez az oldala a kar felé fordul, az alkatrészt újra kell helyezni. A hibás vagy elveszett dugattyút újjal kell helyettesíteni.
Probléma az orsó tokkal
Felső vagy alsó fonalszakadások fordulnak elő az orsóházi problémák miatt.
Fogazott felület
Az idő múlásával természetes horpadások keletkeznek az orsóház felületén, amelyek csúszáskor fonaltörést okoznak. A problémát ki kell javítani az orsóház felületének csiszolása Használjon egy fájlt vagy cserélje ki egy új alkatrészre.
Rossz pótalkatrész
Ha az orsóház megdől, és a munkadarabot nehéz rögzíteni, elkerülhetetlen a szálszakadás. Előfordulhat, hogy rossz alkatrész kerül kicserélésre. Minden cserélhető varrógépalkatrésznek Megfelel az orsótartó tok konstrukciójának.
Bobbin tok
Hibás orsótartó beállítása
Az orsóház felső szélén van egy csavar. A csavar piszkos, a csavar szorossága befolyásolja a felső menet egyenletességét. Ha gyakori törések fordulnak elő, ellenőrizze, hogy a tekercsház csavarja nincs-e elzárva. A csavarfeszültséget is kissé csökkenteni kell.
Fő fogadás! Ha laza öltésekkel és fonalszakadással van problémája, először is állítsa be a fonal feszességét. Ha a manipuláció sikertelennek bizonyul, más módszerek is alkalmazhatók.
A tűlemez hibái
A varrógép gyakori használata a tű gondos ellenőrzése és beállítása nélkül a tűlemez beakadását okozhatja. A tű és a lemez közötti szoros érintkezés karcolásokat okoz. Ha olyan gépen varr, amelynek tűlemeze hibás, a varrás oldalra húzódik, és a fonal elszakad.
Hibaelhárítás és megelőzés.
- A varrógép minden egyes használata előtt ellenőrizze a következőket, Mennyire jól van elhelyezve és központosítva a tű. Ha szükséges, állítsa be a mechanizmus helyzetét úgy, hogy a tű egyenesen haladjon át a lyukon, és ne érjen a tűlemezhez.
- A tompa, elgörbült tűt újjal kell helyettesíteni.
- Ha a tűlemez be van karcolva, újra kell csiszolni vagy ki kell cserélni.
Hibás horog
A horgos mechanizmus a varrógép fontos része. A horog helytelen felszerelése befolyásolja a felső fonal feszességét, ami gyakori szakadásokhoz vezet a varrás során. Ezért ha a horog és a tű aszinkron fut, helyezze vissza az alkatrészt a megfelelő rögzített helyzetbe.
A kampó felületének esetleges hibái vagy a mechanizmusban összegyűlt szennyeződések is okozhatnak problémát. Ellenőrizze, hogy nincsenek-e karcolások a horgon, és távolítsa el azokat a törmelékeket, amelyek akadályozzák a szál szabad mozgását.
Egyéb hibák
A varrógép minősége más alkatrészektől is függ, amelyekkel kapcsolatos problémák fonalszakadást okoznak.
- A varrógép csomózási mechanizmusai a következőket igénylik megelőző kenés. A zsír elősegíti a dörzsölő alkatrészek szabad mozgását, ezáltal csökkenti a menetszakadás kockázatát.
- Győződjön meg róla, hogy a cérna egyenletesen folyik ki az orsótartóra szerelt fonalcsévélőből. Ha valami nem stimmel, ellenőrizze, hogy a fonal az orsón nincs-e összegabalyodva.
- A fonalvastagságnak azonosnak kell lennie az orsón és az orsóházon, a tűszámnak meg kell egyeznie.
- A meghajlott tűt ki kell cserélni.
- Meg kell szüntetni Hibás menetelés: nem hiányoznak lyukak vagy hornyok.
- A laza feszültségbeállító mechanizmus vagy a tányér feszítőrugójának hiánya a varratok elhajlását okozza.
Ha nem tudja megoldani a problémát – forduljon egy mesterhez. Az ok mélyebb lehet, és a hibásan működő alkatrészeket ki kell cserélni.
Mi lehet az oka annak, hogy a varrógép folyton szakítja a fonalat?
Mi lehet az oka annak, hogy a varrógép felfutás közben szakítja a fonalat?
Lehetnek többféle okai annak, hogy a varrógép felfutás közben szakítja a fonalat. Az egyik gyakori ok lehet, hogy a felső fonal nem megfelelően van felfűzve a gépben. Ellenőrizni kell, hogy a felső fonal helyesen van-e befonva a felsőtűbe és a felsőtűhöz tartozó felsőfeszítővel. Ezen kívül fontos ellenőrizni a varrógép alsó fonalhúzójának tisztaságát és a felső és alsó fonalfeszítők beállítását is, hogy megfelelően működjenek. A varrógép tűjének típusa és minősége is befolyásolhatja a fonal szakadását, így érdemes lehet próbálni másik tűvel. Ha mindezek ellenére továbbra is fennáll a probléma, ajánlott szakember segítségét kérni a gép megfelelő beállításához és esetleges javításához.