A varrógépek konstrukcióját eredetileg úgy tervezték, hogy a varrógép képes legyen elvégezni a munkát, így helyettesítve egy embert. Ez a találmány nagymértékben leegyszerűsítette a varrónő munkáját, és növelte termelékenységét. A minta lehetővé teszi, hogy még egy abszolút kezdő, aki soha nem tartott tűt a kezében, egyenes és kiváló minőségű öltéseket varrjon. A legújabb generáció nemcsak egyszerűen varr, hanem mintákat és hímzéseket is készíthet. A modern technológia eredményei lenyűgözőek, de minden varrógép szívében még mindig az az első, sok évvel ezelőtt kifejlesztett algoritmus áll.
Varrógép diagram
Vannak olyan alapvető varrógépalkatrészek, amelyek nélkül egyetlen gép sem nélkülözhető:
- kézikerék;
- csévélő;
- kar;
- Varróplatform;
- öltésválasztó kerék;
- hüvelyes állvány
- vevő (fordítva)
- tűtartó;
- tűlemez;
- láb;
- lábemelő és leeresztő kar.
Az orsó a fő orsóról feltekert fonal használat előtti ellátásához szükséges. Ez automatikus – az orsóról a cérnát az orsón lévő lyukon keresztül vezetjük át. Ezután a darabot a foglalatba helyezzük, és a fonalorsót a gép testéhez rögzítjük. A kézikerék működtetésekor az orsó forog, és a fonalat a tengelyére tekeri, a fonalorsót forgatja.
Egy kis rész, az ún kiöntő, Az orsó véletlen elvesztése elleni védelemre tervezték. Egy mozgó lemezre van szerelve, amelyet egy rugós mechanizmus tol el az orsótoktól. Ha minden rendeltetésszerűen működik, akkor a rendszer nem hibásodik meg. Amíg ez az alkatrész a megfelelő helyzetben van, az orsó biztonságosan rögzül a varrógépben, és nem lehet eltávolítani. Az összeszereléshez hajlítsa vissza a kifolyócsövet, és miközben a helyén tartja, nyomja be az orsót a helyére.
A varrógép házát vizsgálva egy hosszúkás kiemelkedést találunk. Amikor a kézikerék be van kapcsolva, megakadályozza az orsó vagy a horoghajtás megpördülését.
Varrógép funkciók
Hogyan működik tehát egy varrógép, és milyen erők hozzák mozgásba a belső működését?? Az egész rendszer egy egyszerű elven alapul, amely egy meghatározott tűmozgáson alapul. Megragadja a felső fonalat, és lefelé fonja. Ezután egy már a helyén lévő horog veszi fel, és összeköti az alsó fonalat a felső fonallal.
Az egyszerű mozgás olyan összetett alkalmazások alapját képezi, mint a cikkcakkos öltések vagy akár a mintás hímzés. Itt van egy videó arról, hogyan kell hímezni egy otthoni varrógépen.
A gyártók tökéletesítik modelljeiket. Ma már vannak olyan egységek, amelyek speciális kiegészítéssel rendelkeznek egy oldalsó tű formájában, hogy kezeljék a szövet széleit, de nem könnyű megtalálni őket az egyszerű üzletekben.
A ház belsejében található a meghajtóegység, amelyet kézzel (motoros meghajtású gépeknél) vagy elektromosan (elektromechanikus berendezéseknél) működtetnek. A motor a másik három tengely forgását a csatlakozó rúd segítségével indítja el. Kicsit részletesebben elmondhatjuk, hogy a rendszer egy köztes tengelyt tartalmaz, amely a forgási impulzust a három leírt tengelyre továbbítja.
Ezt a rendszert hosszú távú használatra tervezték, és meglehetősen tartósnak tekinthető. A házban a mozgó alkatrészek zsírozásához nyílások vannak kialakítva, amelyekbe a zsírzócsap könnyen behatolhat.
A modern varrógépek elektromos lábpedállal vannak felszerelve
A fejlettebb modelleknél A pedál biztosított, amely a lábbal megnyomva az összes mechanizmust aktiválja. Sokkal kényelmesebb a használata, mert szabadságot ad a kezének. Természetesen a modern tervezők ezt a rendszert is tökéletesítették, és a pedált mechanikusból elektromosra alakították át.
Mozgatja a szövetet
Ha arról beszélünk, hogyan működik egy otthoni varrógép, nem hagyhatjuk ki a szövet húzására tervezett eszköz leírását. Ez a korszakában forradalmi találmány lehetővé tette a kívánt öltéshossz beállítását, és megmentette a szabókat attól a kötelezettségtől, hogy figyelemmel kísérjék a patent haladását.
A következőképpen működik:
- Az első szakaszban a főtengely, amely egy összekötőrúddal kapcsolódik a kézikerék tengelyéhez, a középső részen fut végig;
- az oldalakon két csap található, amelyek szinkron forgásukkal mozgásba hozzák a húzási mechanizmust.
Az elsőt egy olyan darabbal szerelték fel, amelyet a szakértők a „Dovetail. Az átlagember számára inkább úgy néz ki, mint egy kulcs. Ez az elem előre-hátra mozog a szövet haladási irányában.
A fonal felcsévélése az orsóra
Használati tanácsok
A varrógép intenzív használata elkerülhetetlenül a fogyóeszközök elhasználódásához vezet, aminek következtében meghibásodások jelennek meg. Egyes problémák saját maga is megoldhatóak, a súlyos meghibásodásokhoz szakember segítségére van szükség.
A gyakori hibák kijavításának módszerei a következők.
- Ha hézagok vannak a varrásban, állítsa be a gomblyukformázót, ellenőrizze a tű magasságát.
- Ha az öltésfeszítés nem kielégítő, akkor a horog és a lemezek közötti kölcsönhatást kell korrigálni.
- A gép szokatlan hangokat ad ki, és nem képez öltéseket – ez a horog mechanikai sérülésének tünete. A hiba a hibás alkatrész cseréjével kiküszöbölhető.
- Ha a varrás hanyag, mindkét szál feszességét egyszerre kell beállítani.
- Amikor a felső fonalat feltekerte, azonnal ellenőrizze, hogy az orsó helyesen van-e a horogba szerelve. Ennek elmulasztása a gép meghibásodásához vezethet.
A gyakori varrásproblémák előfordulásának minimalizálása érdekében a szakértők a következő tanácsokat adják:
- Félévente egyszer kenje meg a mechanizmust;
- Kifejezetten erre a célra kifejlesztett, minőségi kenőanyagot használjon;
- Tartsa tisztán az olajcsatornákat;
- Használat után tisztítsa meg a gép felületét;
- Legalább havonta egyszer végezze el a horog és az orsó megelőző ellenőrzését és tisztítását;
- Ha a kampón lévő szálakkal érintkezési nyomok vannak, akkor a felületet finom csiszolóvászonnal kell csiszolni;
- Ne tartsa a gépet hosszú ideig fedél nélkül;
- Jó ötlet, ha a burkolat felhelyezése előtt egy szövetdarabot teszünk a leeresztett láb alá, és letöröljük a felületet, és eltávolítjuk a felesleges anyagot;
- megakadályozza, hogy a tápkábel a tárolás során elgörbüljön vagy meghajoljon;
- A kézikereket mindig maga felé fordítsa;
- Ne feszítse túl az anyagot, amikor a gép fut, ne engedje le a tűrudat üres lemezre, és ne varrjon felemelt nyomólábbal.
Hogyan lehet beállítani és működtetni a varrógépet?
A varrógép beállítása és működtetése egyszerű folyamat, amelyet könnyen megtanulhatsz. Először is, tedd az varrógépet egy stabil helyre, akár egy asztalra. Csatlakoztasd az elektromos vezetéket, majd helyezd be a tűt és a cérnát a gépbe. Állítsd be a cérna feszességét és a tűfogó pozícióját a megfelelő varrás típusához. Válaszd ki a megfelelő öltéseket és a sebességet a varrni kívánt anyag típusához. Kezd el a varrást a gombnyomással, és győződj meg róla, hogy a varrógép egyenes vonalon dolgozik. Ne feledd időnként ellenőrizni a tűszál és tűszem tisztaságát. Összegezve, a varrógép beállítása és működtetése egyszerű, csak figyelmesen kövesd az útmutatót, és gyakorolj, hogy megtanuld a legjobb eredményeket elérni.