...

Miért sziszeg és sziszeg a fejhallgató

Az emberek manapság gyakran használnak olyan eszközöket, mint a fejhallgató és a mikrofon. Megkönnyítik az internetes kommunikációt, mivel lehetővé teszik, hogy ne csak hallja, hanem válaszoljon is egy másik felhasználónak. Nem nehéz az összes szükséges eszközt a számítógéphez csatlakoztatni, csak ne felejtse el elvégezni az összes szükséges beállítást.  A kezelőfelület barátságossága ellenére azonban néha furcsa dolgok mennek rosszul. Hogyan távolítsa el a zajt és a sziszegést a fejhallgatóból, amikor az a számítógéphez van csatlakoztatva? Bárkinek tisztában kell lennie ezzel.

Hangkártya

Földelési hibák

Ez a probléma kevésbé zavarja a felhasználókat. Mi most arról beszélünk, hogy földelő aljzatok, elektromos hálózatból származó eszközök táplálására szolgál. Ez különböző zajokat, kattogásokat és pattogásokat okozhat a fejhallgatóban.

Ez nem csak a laptopokra vonatkozik, mivel azok lapjai gyakran földeltek.

Az idegen zajokat ebben az esetben a készülék belső működési zavarai okozzák. A tulajdonosnak kapcsolatba kell lépnie a szervizközponttal, vagy figyelmen kívül kell hagynia a problémát. Mások számára a megoldás a konnektor földelése.

Drót

Mi más okozhat ilyen kellemetlen kapcsolatot a számítógépével?? Ennek nagy része a gyártó cégtől függ, amely az adott fejhallgató modellt gyártotta. Ma két fő típus létezik: vezeték nélküli és vezetékes fejhallgatók, ez a felosztás fontos. A rendellenes zajokat főként a dugaszolható kábeles eszközök okozzák. Hol van a probléma forrása?? A kábel rézmagjának sérülése vagy terhelése zaj- és hangcsúcsokat okozhat.

A kábelhibák nem ritkák az iPhone fejhallgatóknál sem, mivel a kábel lebomlik és könnyen elszakadhat.

A sérült vezeték torz jeleket továbbít a hangkártyához, ami végül befolyásolja a hangzást. Mi a teendő, ha a telefon fülhallgatója zihál? A hibát a következőkkel javíthatja Sérült vezetékdarab eltávolítása Vagy vegyél új fejhallgatót.

USB eszközök

Furcsa zajok jelentkezhetnek, ha további eszközöket csatlakoztat az USB-csatlakozóhoz. Tehát a probléma forrása lehet az egér vagy akár a billentyűzet is. Ebben az esetben a gomb megnyomásakor minden alkalommal kattogó hangot hallani fog. Ha ez bekövetkezik, annak oka lehet.

  1. Túlterhelés Információ továbbításakor. A dugó átállítása a következő portra orvosolhatja a helyzetet. Kereshet megfelelő elosztót, megjavíthatja a régi csatlakozódugókat, vagy átállhat vezeték nélküli eszközökre.
  2. Sikertelen USB-aljzat. Mint fentebb említettük, hívhat egy szakembert az elhasználódott alkatrészek javítására. A valóságban a felhasználók addig működtetik a portokat, amíg csak egy marad működőképes, majd megvásárolnak egy elosztót, és minden szükséges berendezést csatlakoztatnak hozzá. Ezenkívül a modern eszközöket nagy terhelésre tervezték, a gyártók figyelembe veszik az összes finomságot, és a portokat megbízhatóan hozzák létre.

USB elosztó

A probléma a hangforrással

A fejhallgató gyakran meghibásodik a helytelen használat miatt. De a problémák a fő hangforrásban is megbújhatnak. Például, ez ritka, de még mindig előfordul illesztőprogram hiba. A szoftverhibák vagy az operációs rendszer hibái zajt és repedezést okoznak. A problémát különböző fejhallgatók csatlakoztatásával diagnosztizálhatja, és ha mindegyik ugyanazt az eredményt – kellemetlen zúgást vagy sziszegést – produkálja, akkor a probléma az eszközillesztőprogramban van. Kezelje óvatosan az eszközöket, és tartsa be a használati szabályokat.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 7
  1. Levente Csernai

    Miért sziszeg és sziszeg a fejhallgató? Valami probléma lehet a hangrendszerrel vagy a csatlakozással? Vagy esetleg csak az adott fejhallgató modell ilyen? Érdekelne, hogy mi lehet az ok, és ha van valamilyen megoldás rá. Köszönöm!

    Válasz
    1. Dávid

      A fejhallgató sziszegése lehet okozva a hangrendszer hibájával vagy a csatlakozási problémákkal. Előfordulhat, hogy a jelenleg használt fejhallgató modellnek van ilyen jellegzetessége. Első lépésként javaslom, hogy próbálja ki a fejhallgatót más eszközökön, például számítógépen vagy telefonon, hogy megnézze, a hangrendszer vagy a csatlakozás okozza-e a sziszegést. Ha más eszközön is ugyanaz a hangprobléma jelentkezik, akkor javaslom, hogy ellenőrizze a kábelek vagy a csatlakozók állapotát, és szükség esetén cserélje ki azokat. Ha ez sem oldja meg a problémát, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulni, aki átnézi és javítja a fejhallgatót, vagy gondoskodik a hangrendszer megfelelő beállításairól.

      Válasz
    2. Judit Antal

      A sziszegő hang a fejhallgatóban lehet a hangrendszer, a csatlakozás vagy a fejhallgatómodell problémájának következménye. Először is, ellenőrizze, hogy helyesen és szorosan csatlakozik-e a fejhallgató a készülékhez. Ha továbbra is sziszeg, próbálja meg másik eszközzel (pl. telefon, számítógép) összekapcsolni, hogy lássa, a probléma a fejhallgatóban van-e. Ha más eszköznél is jelentkezik a sziszegés, akkor valószínűleg a fejhallgatóval van a gond. Ebben az esetben javasolhatom, hogy ellenőrizze a fejhallgató kábeleit és csatlakozásait, és megnézze, nincsenek-e sérültek vagy töröttek. Ha nem talál semmi szemmel láthatót, akkor érdemes lehet felkeresni egy szervizt vagy kapcsolatba lépni a gyártóval a további segítségért.

      Válasz
      1. Ádám

        A sziszegő hang a fejhallgatóban általában a csatlakozás vagy a fejhallgatómodell problémájának következménye lehet. Első lépésként ellenőrizd, hogy helyesen van-e csatlakoztatva a fejhallgató a készülékhez. Ha továbbra is sziszeg, próbáld meg másik eszközzel összekapcsolni, hogy kiderítsd, a probléma a fejhallgatóban van-e. Ha más eszköznél is tapasztalod a sziszegést, akkor valószínűleg a fejhallgatóval van a probléma. Ebben az esetben érdemes ellenőrizni a kábeleket és csatlakozásokat, hogy lássuk, van-e valamilyen sérülés. Ha nem találsz semmit, akkor ajánlott szervizbe vinni, vagy a gyártóval felvenni a kapcsolatot további segítségért.

        Válasz
      2. Bálint

        A sziszegő hang a fejhallgatóban általában a csatlakozás vagy a hangrendszer problémájának következménye lehet. Először is, ellenőrizze a csatlakozást, és próbálja meg másik eszközzel is használni a fejhallgatót. Ha más eszköznél is sziszeg, akkor valószínűleg a fejhallgatóval van a probléma. Meg kell vizsgálni a kábeleket és csatlakozásokat esetleges sérülés vagy törés céljából. Ha nem talál semmit, érdemes lehet szervizbe vinni, vagy felvenni a kapcsolatot a gyártóval segítségért.

        Válasz
        1. Renáta Szabó

          A sziszegő hang a fejhallgatóban általában a csatlakozás vagy a hangrendszer problémájának következménye lehet. Először is ellenőrizze a csatlakozást, és próbálja ki másik eszközzel is a fejhallgatót. Ha más eszköznél is sziszeg, akkor valószínűleg a fejhallgatóval van a probléma. Meg kell vizsgálni a kábeleket és csatlakozásokat esetleges sérülés vagy törés céljából. Ha nem talál semmit, érdemes lehet szervizbe vinni, vagy felvenni a kapcsolatot a gyártóval segítségért.

          Válasz
    3. Mátyás

      A fejhallgató sziszegése általában a csatlakozási problémákat vagy a vezeték nélküli átvitelt okozó interferenciát jelezhet. Lehet, hogy a kábelek szigetelése sérült, a csatlakozás nem megfelelő vagy a fejhallgató modellje hajlamos a zajra. Ebben az esetben próbálj meg másik eszközzel vagy csatlakozóval kipróbálni, hogy a probléma a fejhallgatóban vagy az audioforrásban van-e. Ha ez nem oldja meg a problémát, érdemes lehet fejhallgató javítását vagy cseréjét fontolni. Köszönöm a kérdést!

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása