Életünk elkerülhetetlenül tele van mindenféle szagokkal. Néhányan egy nyaralásra emlékeztetnek minket, mások egy elrontott termékre emlékeztetnek minket. A párásítóhoz használható aromaolajok célja, hogy a legkellemesebb légkört teremtsék meg a házban. Egyes illatok nemcsak ellazítanak, hanem tonizálnak vagy gyógyító hatásúak is.
Melyik párásító alkalmas
A párásítók illatadagoló funkciója két szempontból hasznos.
- Kellemes illatot áraszt kis helyiségek számára. Gyakran használják gyógyfürdőkben és masszázsszalonokban. Az illóolajok (teafa, szantálfa) segítik a vegetatív rendszer ellazulását. A szagzáró hatás a négylábú háziállatokkal rendelkező, nem szabadban tartózkodó otthonokban is hasznos lehet. A menta- vagy fenyőadalékok semlegesítik az enyhe pézsmaszagot és az ammóniát.
- Inhalátorként való használat A hideg évszakban a megfázás első jeleinél. A gyenge hörgőrendszerrel rendelkezők jól reagálnak az eukaliptusz, levendula és fenyőtű spray-kre. A folyamatosan működő fűtőrendszerekkel az olajban gazdag gőz lágyítja a légutak nyálkahártyáját és enyhíti a torok szárazságát.
Mivel minden illóolajnak nagy a sűrűsége, nem ajánlott a klasszikus természetes típusú párásítóhoz hozzáadni őket. A viszkózus részecskék mechanikus mozgás nélkül nem porlasztódnak, és egyszerűen leülepednek az edény falán. Ezért jobb, ha olyan eszközöket vásárolnak, amelyek speciális rekeszekkel rendelkeznek a szükséges illatanyaggal való újratöltéshez.
A legjobb párásító modellek illatosító funkcióval
Az aromaolajok optimális modellváltozatai manapság a vizet diszperziós porba diszpergáló ultrahangos membránokon alapulnak.
Scarlett SC-AH986M19 / SC-AH986M21
Két hasonló, műanyagból készült asztali modell, fehér és fekete színű fémes kivitelben. Kiválóan alkalmas bármilyen kis térben 25 négyzetméterig. A gyártó lehetővé teszi a csapvízzel való feltöltést, de ha annak minősége túl alacsony, jobb, ha szűrt folyadékot használunk. Az irodában könnyebb az adagolóból származó vizet használni. A modellek különböznek jó energiahatékonyság, Csak 22W-ot fogyaszt.
A tartály kapacitása 3,5 liter. Ha teljesen be van állítva, az áramlási sebesség 300 ml/óra lesz, és akár 12 órás folyamatos használatot biztosít. párásító burkolat Kis hordozófogantyúval ellátva. Az illatosító funkciót egy speciális kihúzható rekesz biztosítja, amelyben a finom szálas párna található. Öt-hat csepp a kedvenc olajából elegendő, és a porlasztás egyenletes lesz az egész ciklus alatt.
Az illatos gőz iránya megfordítható. Egy egyszerű hüvelykujjas kerékkel növelheti vagy csökkentheti a párás levegő áramlását.
Előnyök:
- Alacsony költségű, praktikus modell alacsony energiaköltségekkel;
- könnyű beállítás;
- lágy megvilágítás a vízszinttel;
- automatikus elzárás az összes folyadék elpárolgása után;
- egyszerű tisztítás (töltse fel vízzel és szódával vagy ecettel, és aktiválja a ciklust a gőzkivezető nyílás szabad levegőre fordításával).
Hátrányok
- nincs időzítő;
- a vezérlés mechanikus;
- fehér foltok a környező tárgyakon, ha kalcinált vizet használnak.
Electrolux EHU-4015
A kényelmes mobil háztartási készülékeiről ismert, neves svéd márka egy eredeti párásító modellt fejlesztett ki. Ennek a változatnak a különlegessége a kompakt alapegység, amelyre egy adagolóval ellátott tiszta vizes palack rögzíthető. A szokatlan kialakítás kiküszöböli a készülék tisztításának fő problémáját, mivel egy tiszta, friss vízzel teli palack minden egyes használat alkalmával tokként szolgál.
Electrolux EHU-4015 működés közben
A gyártó 0,5-1,5 literes tartályok használatát javasolja; néhány tulajdonos azonban nem tudta megfelelően használni a nagy palackot, mert a víznyomás túl nagy volt a test számára. A legjobb ajánlások egy literig terjedő tartományban vannak.
A burkolat egy Behúzható lábak és kifolyócső, amely összecsukható és a palackkal együtt egy normál hátizsákba csomagolható. 14 W-os energiafogyasztásával 7 nap alatt visszaállítja a normál páratartalmat a száraz helyiségekben. Egyes tulajdonosok a párásítót az éjjeliszekrény mellé helyezik az éjjeliszekrényre, és az aromakapszulát illóolajokkal töltik meg, hogy gyorsan megszabaduljanak a száraz bőrtől és a megfázástól.
Előnyök:
- eredeti kialakítású, újratölthető vízzel, anélkül, hogy az alapegységet tisztítani kellene;
- minőségi alkatrészek, tanúsított szervizközpontok elérhetősége minden régióban;
- Kompakt méret, naponta be lehet vinni az irodába (súlya 1,4 kg);
- állítható ventilátor irány és teljesítmény
- megvilágítás.
Hátrányok:
- nem mindig működik jól nagy mennyiségű víz esetén
- kissé zajos, éjszaka is hallható.
Marta MT-2691
Legnagyobb kapacitású 6 literes párásító a költségvetési termékcsaládban aromaolaj-kapszulával. A burkolat fekete műanyagból készült. A padlóra szerelve. Javított környezeti tulajdonságokkal rendelkezik, mivel a vizet átszűrik Beépített kerámia patron, amely eltávolítja a klóros szennyeződéseket. Az extra tisztításnak köszönhetően az ultrahangos párásító alig bocsát ki jellegzetes fehér lerakódást.
Stílusos Marta MT-2691 párásító
350 ml gőzteljesítmény óránként. Egy teljes újratöltés kb. 40 órán át tart. A testbe beépített, maradék folyadékszintet jelző skála. Jelen van továbbá többszínű háttérvilágítás (egyes tulajdonosok számára túl fényes éjszaka).
A mechanikus állítókerék lehetővé teszi a kívánt gőzsebesség beállítását. A fedél egyik nyílása körbeforgatható, megváltoztatva az irányt. Az olajtöltés egy puha tömítéssel ellátott rekeszben történik.
Előnyök:
- nagy mennyiség, hosszú munkaidő;
- lágy beállítás;
- megvilágítás;
- A névleges teljesítmény 50 m2;
- Kiegészítő tisztítás kerámiapatronon keresztül;
- automatikus kikapcsolás a teljes elpárolgás után;
- gőzbeállítás.
Hátrányok:
- a fedél nem illeszkedik szorosan, és a vízivás után szorosan rá kell csavarni, hogy a test ne szivárogjon;
- túl fényes a fényjelző.
Használati szabályok
Minden jó gyártó a termékeit a párásítóval használható illóolajok adagolási utasításával látja el. A párásítónak van egy kis rekesze puha szálas párnával vagy habszivacs párnával, amely könnyen engedi a levegő áramlását.
A szabványos adagolás 5 csepp legalább 15 m-es térben2. Egyes cégek termékeiket különböző illóolajok több mintájával kötegelik. Egy párásítási ciklus után a párnát meleg víz alatt meg kell tisztítani és meg kell szárítani (ne használja a radiátor agresszív hőjét).
Ha túladagolja az erős illatú illóanyagot, kellemetlen tünetek jelentkezhetnek fejfájás vagy enyhe hányinger formájában. Ebben az esetben kapcsolja ki a készüléket, szellőztesse ki a helyiséget és tisztítsa meg az aromakapszula tartályát.
Előnyök és hátrányok
Természetesen az illóolajok használata nagyon elterjedt. Igaz, kevesen értik meg bizonyos szagok előnyeit és a szervezetre gyakorolt hatásukat. Pozitívumként érdemes megjegyezni:
- Egyes illatanyagok segíthetnek a légzőszervi megbetegedéseknél.
- Segít helyreállítani a lelki békét.
- Egyes szagok hatással vannak a szív- és érrendszer javulására.
- Bizonyos illatanyagok jótékony hatással vannak a haj vagy a bőr növekedésére.
- A párásító használata jótékony hatással van az agyműködésre, és a megfelelően kiválasztott illat a készülékhez segít a koncentrációban.
- Az illóolajok erősítik az immunrendszert, ami hatással van a szervezet általános egészségére.
A tudósok bebizonyították, hogy az illóolajokban található fitocinok jótékony hatással vannak az emberi immunrendszerre, és a leggyorsabban a levegőben lévő cseppeken keresztül jutnak be a szervezetbe.
Az olajok önmagukban nem jelentenek veszélyt az egészségre, de a hidratáló krémek használatakor óvatosan kell eljárni, és bizonyos szabályok betartása:
- Ne sértse meg az illatosított anyag ajánlott adagját, hogy az illatot intenzívebbé tegye.
- Legyen óvatos az esszencia kiválasztásával. Az illat összetételét és célját általában a csomagoláson találja.
- Az illatosítóval használható párásítót nem szabad túl sokáig bekapcsolni, az illat gyorsan terjed és jelentős ideig tart, mivel.
- Óvakodjon azoktól az illatoktól, amelyek allergiát okozhatnak.
- Ha hörgőproblémái vannak, ne válasszon erős illatokat.
- Terhesség és szoptatás alatt sem szabad visszaélni az ilyen adalékanyagokkal, mivel a csípős szagok allergiát okozhatnak Önnél és a babánál.
- A pajzsmirigybetegek nem javasolják az illatos levegő használatát.
Nyilvánvaló, hogy általában véve az olajok nem károsak a szervezetre, hanem éppen ellenkezőleg, nagyon is hasznosak. De a különleges megfontolásokat és az egyéni intoleranciákat figyelembe kell venni, hogy elkerüljük az egészségi állapot romlását.
Népszerű illatok és hatásuk az emberekre
Ha belegondolsz, rengeteg illatanyagot használnak arra, hogy otthonodat kellemes hellyé tegyék. De milyen hatásuk van, és mik a használatuk sajátosságai?? Melyek csak illatosítanak, és melyek vannak jótékony hatással az egészségre??
- A narancs illata ébren tart, több energiát ad, csökkenti a szorongást és jó az álmatlanság ellen. Jót tesz az emésztésnek és a szívnek.
- A bazsalikomot viszont azoknak ajánlják, akik görcsös rohamoktól, különösen erős fejfájástól szenvednek.
- A bergamott illata segít leküzdeni a gombás lerakódásokat az otthonodban, és nagyon pozitív hatással van az agy kreativitásért felelős területére. Az illat segít csökkenteni a hőmérsékletet betegség esetén.
- Az eukaliptuszolajok segítenek a vírusfertőzések leküzdésében és védik a szervezetet a baktériumok ellen.
- A teafaolajnak hasonló hatása van. Hatékonyan taszítja a rovarokat is.
- A citrom aromája harcol a vírusok ellen, és jót tesz a fejfájás ellen.
- A levendulaolaj érzelmi labilitásban vagy depresszióban szenvedőknek ajánlott.
- A kamilla segít az emésztőrendszeri problémákon, valamint nyugtató és stresszoldó hatású.
- A szegfűszeget akkor kell használni, ha nem tud megszabadulni a nedves köhögéstől. Aromája elősegíti a váladék kiválasztását.
- A kámforolaj jót tesz a betegszobának. fertőtlenítő és fájdalomcsillapító hatású.
- Az ánizsolaj ugyanilyen hatékonyan szabadul meg a váladéktól.
- A borókakivonat vírusos megbetegedések esetén és a vérnyomás normalizálására használható.
- A fenyő- és borsmentaolajok nagyszerűek a megfázás elleni küzdelemben.
- A zsályaolaj súlyos megfázás idején használható. Felgyorsítja a véráramlást, ami serkenti a torokszalagokat.
- A cickafark illata nemcsak a baktériumok ellen küzd, hanem lassítja is őket.
Ne feledje, hogy ha nem találja a dobozon a kivonat célját, akkor a legjobb, ha nem adja hozzá a párásítóhoz. Ezek károsak lehetnek a készülékre és az egészségre is.
Hatékony kombinációk
Ha légfrissítőt használ, kombinálhatja az illatokat, és egyedi terápiás hatást érhet el. A csomagoláson található utasítások alapján saját maga is kombinálhatja őket, vagy használhat kész recepteket, amelyek hatékonyságát már tesztelték:
- A fenyőfa, a kamilla kivonat és a pethygrain kombinációja segít az álmatlanságban. Ha nem tudsz aludni, vagy gyakran felébredsz éjszaka, ez a recept neked szól.
- Ha a munkája figyelmet igényel, jó a fenyő, tömjén, lucfenyő és narancs keveréke. Az illat serkenti a vérkeringést, és ennek következtében javítja az agy hatékonyságát.
- Ha gyakran fáradt vagy a munkahelyeden, szellemileg kimerült és stresszes vagy, a szantálfa, az ylang ylang és a levendula keveréke megteszi a hatását.
- A fenyő, a gyömbér, a fenyő és a borsmenta aromáinak keveréke segít megőrizni a jó hangulatot és pozitívan tekinteni a világra.
- A szantálfa, levendula, petitgrain és majoránna olajok kombinációja jó módja annak, hogy ellazulj, és ne gondolj a gondokra és terhekre.
Az illatanyagok hozzáadásakor a következő arányokat kell betartani. Használjon 5 csepp olajat vagy olajkeveréket 15 négyzetméterenként.
Az illóolajok használata éppen ellenkezőleg, jótékony hatással van a szervezetre. Bizonyos esetekben azonban érdemes elkerülni egy adott illatot vagy illatcsoportot. Ne feledje a biztonsági előírásokat, és élvezze a friss és tiszta levegőt otthonában!
Milyen aromaolajokat ajánlanátok a párásítóhoz? Keresek valamilyen kellemes illatot, ami segít ellazulni és jobbá teszi a légkört otthon. Melyik aromaolajat ajánljátok?