Az irrigátor egy olyan eszköz, amelyet arra terveztek, hogy eltávolítsa az ételmaradékot és a lepedéket a fogakból és a fogak közötti térből. Működéséhez folyadékot kell tölteni egy tartályba. Természetesen lehet sima víz, de a legjobb hatás elérése érdekében a megelőző gondozás vagy a fogak kezelése segít csak egy speciális öblítő tervezett irrigátorok, amelyek közül számtalan gyógyszertár polcokon. Fontolja meg, hogyan kell helyesen kiválasztani és használni.
Melyik öblítőszert válasszuk?
Fontos: Bármilyen fogápoló termék megvásárlása előtt konzultáljon fogorvosával – minden terméknek megvan a maga célja.
A rossz választás katasztrófát okozhat. Tehát, rendeltetésének megfelelően Az öblítőszer hatásiránya az öntözőberendezéshez a következő:
- Zománcot erősítő termékek magas fluorid- és kalciumtartalommal. Ne éljen vissza velük túlzottan, mert károsíthatja a fogfelszínt.
- Megelőzi az ínyvérzést és segít minimalizálni az ínybetegségek kockázatát. Az ilyen öblítőket és koncentrátorokat nem szabad a betegség kezdetén (azaz az akut szakaszban) használni, mert ebben az időszakban a szövetek túl érzékenyek és fogékonyak a készítmények összetevőire.
- Kefék, amelyek jót tesznek a rossz leheletnek és sokféle szagúak. Ez a dohányosok leggyakoribb öblítőszere. És jó okkal, mert a kellemetlen szagok megszüntetése mellett kiválóan eltávolítják az erre az embercsoportra jellemző sárga lepedéket is.
- A fogfehérítő fogöblítők olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek kiválóan alkalmasak a fogak fehérítésére. Az ecsetek különösen népszerűek a tea- és kávéivók körében.
- Kifejezetten az egyes gyógyszerekre fokozottan érzékenyek számára kifejlesztett hipoallergén termékek. Nemcsak biztonságot, hanem jó védelmet is nyújtanak a fogak és az íny számára.
Hogyan kell helyesen használni?
Az öblítőszer fogöblítővel együtt használva maximális eredményt biztosíthat a szájhigiénia terén. A legtöbbjük önmagában is használható. Nagyon fontos, hogy a használatukra vonatkozó alábbi ajánlásokat figyelembe vegyük:
- Először olvassa el a használati utasítást, mivel egyes öblítők kész termékként kaphatók, míg másokat, a koncentrátumokat kezdetben meleg, forró vízzel kell hígítani. És az egyes koncentrátumok arányai eltérőek.
- Ha öblítőszert használ, egyszerűen töltse fel az öblítő tartályát, és már moshatja is a fogait. Egy koncentrátorral azonban a dolgok egy kicsit bonyolultabbak. Az öblítőszert minden egyes használat előtt azonnal fel kell hígítani.
Megjegyzés: bár a koncentrátor összetevői biztonságosan használhatók, az öblítés után a folyadékot ki kell köpni.
Az öblítőszer előnyei
A szájöblítő nagyon jól tisztítja a lepedéket és az ételmaradékokat, akár sima vízzel is. Akkor miért előnyösebb, ha inkább speciális megoldásokat használunk?? Miben magasabb rendűek??
Az öblítőknek és koncentrátoroknak számos előnye van a sima vízzel szemben. Íme néhány közülük:
- A szájbetegségek megelőzése, az irrigátor balzsamai nemcsak masszírozzák az ínyt, hanem erősítik is őket, és javítják az anyagcserét és a mikrokeringést. A pozitív eredmények néhány hetes napi használat után kezdenek megmutatkozni. Ez a hatás a szövetek alapvető ásványi anyagokkal való táplálásával érhető el.
- A különböző szájbetegségek kezelése az öblítőben lévő gyógyszeres kezelésen alapul, amely segít helyreállítani a sérült fogzománcot.
- szájfertőtlenítés, amelyet a koncentrátorokban és öblítőkben lévő fertőtlenítő szerek révén érnek el. Mivel ezen anyagok hatása viszonylag hosszan (akár több órán át) tart, általában elegendő egy öblítés a következő étkezésig, majd a következő öblítés.
Ezenkívül a víz vagy a kézmosó vízalapú termékek használata jelentősen növelheti a fogászati öntözőrendszer hatékonyságát Eltömődhet. Ez általában nem fordul elő a speciális termékek esetében.
A készülék karbantartási utasításai
Az öntözőberendezések, mint minden más eszköz, eltömődhetnek. Ennek elkerülése érdekében ajánlatos a készüléket minden használat után kimosni, amennyiben speciális gyógyszereket vagy főzeteket használnak a fogmosáshoz.
Megjegyzés: az öntözőberendezés tisztítására csak szűrt, forralt, lehetőleg langyos víz használható.
Ellenkező esetben a belső alkatrészeken vízkő képződik, ami a készülék meghibásodásához vezethet. Az összes alkatrészt mosás után törölje szárazra, és tartsa száraz helyen.
Soha ne merítse a készüléket teljesen vízbe, mert ez károsíthatja azt.
Következtetés
Az irrigátorral történő fogtisztítás akkor a leghatékonyabb, ha speciális koncentrátorokat és öblítőket használnak. Szájbetegség hiányában azonban a sima víz is megteszi a hatását. A legfontosabb dolog, amit nem szabad elfelejteni, hogy a folyadékot szűrni és forralni kell. Ellenkező esetben a készülék hamarosan használhatatlanná válhat.
Célszerű konzultálni egy fogorvossal, mielőtt egy adott tisztítószert választana. A fogak és az íny egészségéhez igazodik. A nem megfelelő típusú koncentrátum nem előnyös, sőt, éppen ellenkezőleg, ronthatja az állapotot.
Használat előtt mindenképpen nézd meg Az öblítőszer a termékhez tartozik Lásd az utasításokat a . Mivel egyes öblítők hígítatlanul is használhatók, míg másokat (koncentrátorok) bizonyos arányban vízzel kell hígítani.
A szájvíz valójában mire jó? Segít csökkenteni a szájszagot vagy van más hatása is?
A szájvíz arra való, hogy szájunkat fertőtlenítse és frissítse. De vajon van-e valamilyen más funkciója vagy előnye? Érdemes-e mindenkinek használni, vagy csak bizonyos esetekben?
A szájvíznek van több funkciója és előnye is. A rendszeres használata segít megelőzni a fogszuvasodást és az ínygyulladást, valamint csökkenti a rossz leheletet. Emellett bizonyos szájvizeknek antibakteriális hatása is van, így segíthetnek csökkenteni a baktériumok számát a szájüregben. Azonban nem minden esetben szükséges a használata, például ha valakinek nincs fogszuvasodása vagy ínyproblémája. Fontos azonban, hogy ne helyettesítsük vele a fogmosást, csupán kiegészítő tisztító módszerként használjuk.
A szájvíz használata fontos a fogszuvasodás és az ínygyulladás megelőzésében, valamint a rossz lehelet csökkentésében. Bizonyos szájvizeknek antibakteriális hatása is van, így segítenek csökkenteni a baktériumok számát a szájüregben. Azonban nem mindenkinek szükséges a használata, és nem helyettesítheti a fogmosást. Inkább kiegészítő tisztító módszerként érdemes használni.