Az Inteltech, Szentpétervár, kommunikációs rendszert fejlesztett ki hajók számára. Az állomásokat, mobiltelefonokat és érzékelőket kombinálja, amelyek felmérik a csapattagok fiziológiai állapotát. A rendszer a MICS (Multifunkcionális Integrált Kommunikációs Rendszer) nevet kapta.
Az MICS volt az első olyan fejlesztés, amely lehetővé tette a vezeték nélküli kommunikációt mindenféle típusú hajó között, mind a víz alatt, mind a víz felett. Korábban csak a telephelyeken belül volt állandó kommunikáció, ami megnehezítette az adatok megosztását.
A többfunkciós komplexum telefonos kommunikációt biztosít a hajón belül, hangszórót a fontos üzeneteknek a legénység számára történő közvetítésére, videómegfigyelést és a legénység állapotának ellenőrzését. Az MICS a hajón kívül is működik, és külső funkciói közé tartozik a telefonos és távírásos kommunikáció, a fájlcsere és a videokonferencia.
Tervezési szempontból a komplexum több, egymással összekapcsolt rendszer szövetsége, amelyek mindegyike a hajó konkrét céljához és funkciójához igazodik. Például vannak alrendszerek a kis cirkálók számára, és teljesen más alrendszerek a repülőgép-hordozó csoportok számára.
Az egységes szerkezet egyetlen nagy láncba egyesíti a képernyőket, telefonokat, érzékelőket, parancsnoki terminálokat és fizikai állapotérzékelőket. Ez a képesség nemcsak a hajókon belüli és a hajók közötti interakciót könnyíti meg, hanem lehetővé teszi egész objektumcsoportok állapotának nyomon követését is. Az MICS teljes egészében hazai gyártású, azaz.e. Az összes terv és a legtöbb építőelem a világon készült.
Milyen konkrét előnyöket nyújt ez az új hazai fejlesztés? Milyen információkat lehet közvetíteni a hajók között és hogyan teszik ezt a mix rendszer segítségével? Vannak-e hasonló rendszerek már működésben, amelyekkel összehasonlítható ez a fejlesztés?