...

Mosogatógép telepítés egyszerű szabályok

Ha saját mosogatógépet akar telepíteni a konyhában, ha nem tudja, hogyan kell ezt maga elvégezni, akkor a készülék meghibásodhat vagy meghibásodhat. A mosogatógép helyes csatlakoztatása a vízvezetékhez és a lefolyóhoz, valamint az elektromos hálózathoz garantálja a készülék hosszú élettartamát és jó teljesítményét. A mosogatógépekhez gyakran mellékelnek olyan ábrákat, amelyek megmutatják, hogyan kell a mosogatógépet saját maga beszerelni.

A telepítési hely kiválasztása

Az első lépés a mosogatógép és a csatlakozó helyének kiválasztása, mielőtt megvásárolná a készüléket. Ha még nem találtak megfelelő helyet, néhány részletet figyelembe kell venni.

  1. Ha beépített mosogatógépet keres, a mosogatógép méreteinek illeszkedniük kell a konyhabútorhoz. Különösen a magasságban, hogy a ház a munkalap alatt elférjen. A mosogatógép a szekrény nyílásába is beszerelhető. Ha mosogatógépet szerel be egy előre összeszerelt konyhába, akkor a legtöbbször bútorforgalmazót kell hívnia, hogy a szekrényt vagy szekrényt a készülék méretéhez igazítsa.
  2. Kérjük, vegye figyelembe, milyen messze van a készülék a vízellátástól és az elektromos hálózattól? csatornabemenet. Ha a távolság nagyobb, mint 1,5 méter, a készülék szivattyúja nagy igénybevételnek van kitéve, és rövid időn belül meghibásodik. Abban a ritka esetben, ha a sütő nem helyezhető el megfelelően a konyhában, a fürdőszobában is elhelyezhető.
  3. Jó ötlet, ha a kiválasztott helyszín közelében tartózkodik konnektor. Ez megkönnyíti a készülék hálózati áramhoz való csatlakoztatását.

Miután megtalálta a készülék megfelelő helyét, megnézheti, hogyan csatlakoztathatja a mosogatógépet saját kezűleg a csatornahálózathoz és a vízvezetékhez, valamint az elektromos hálózathoz.

Csatlakozás a vízvezetékhez

Valószínűleg ez a folyamat legidőigényesebb része. Mielőtt azonban a mosogatógépet a vízellátáshoz csatlakoztatná, először el kell zárnia a vízellátást, mert egy T-elemet kell felszerelnie.

Hogyan csatlakoztatható a vízvezetékhez

A mosogatógép vízellátáshoz való csatlakoztatása

A csatlakozás a következőképpen történik.

  1. Keresse meg a keverőtől a csőhöz vezető flexibilis tömlő helyét, és csavarja le.
  2. Előzetesen tekerje az FSR szalagot a menetek köré, és csavarja fel T-darab addig a pontig. Kívánság szerint egy visszacsapó szelep is csatlakoztatható a T-darabhoz. De a Bosch mosogatógép telepítésekor, ha követi a telepítési utasításokat, a visszacsapó szelep jelenléte elengedhetetlen, bár nagyon válogatós a vízminőséggel kapcsolatban.
  3. A keverőről levehető tömlő a T-darabon keresztül van rögzítve.
  4. Szűrő a finom tisztításhoz A lefolyót a lefolyóhoz csatlakoztatjuk, majd rácsavarozzuk az elzáró csapot. Ha saját kezűleg szereli be a Bosch mosogatógépet, mindenképpen gondoskodnia kell erről a szűrőről – akkor is elengedhetetlen, ha artézi vízellátása van. Az összes csatlakoztatásnál a FUM szalagot fel kell tekerni.
  5. Csatlakoztassa a vízvezetéket a mosogatógéptől a beszerelt szelephez. Bosch mosogatógép beszerelésekor és bekötésekor azonban az eredeti tömítés a Bosch mosogatógép beszerelési útmutatójában leírtak szerint van elhelyezve . Ha nem megfelelően van beszerelve, akkor szivárgás léphet fel.
Kapcsolat

A tömlők csatlakoztatása a vízvezetékhez

Megjegyzés – A mosogatógépet csak a hideg vízhálózatra szabad csatlakoztatni a telepítési utasításoknak megfelelően. Bármelyik mosogatógép-modell csatlakoztatása a forró vízhez nem ajánlott, mert az utóbbi rossz minőségű.

Bár a potenciális energiamegtakarítás vonzó, a készülék javítása a készülék eltömődése vagy az egység alkatrészeinek elhasználódása miatt végül többe kerül. Az elektronika akkor is meghibásodhat, ha a vízellátás hőmérséklete meghaladja a kiválasztott program által előírt hőmérsékletet.

Az automata mosó-szárítógép telepítésekor otthon, felmerül a kérdés, hogyan lehet a mosogatógépet vízvezeték nélkül csatlakoztatni?? A megoldás egyszerű: egy vízzel teli tartályt helyezünk a tetőre (a készülék feletti magasságnak 2-3 méternek kell lennie, hogy 0,1 MPa nyomást biztosítsunk), és egy vízvezetéken keresztül csatlakoztatjuk a készülékhez. Mielőtt azonban megpróbálna mosogatógépet szerelni nyaralójába, a modell kiválasztásakor nézze meg a boltban található beszerelési útmutatót. Ott meg kell tudnia, hogy ez a víznyomás elegendő-e a készülék működtetéséhez.

lefolyócsatlakozás

A mosogatógép csatlakoztatása a lefolyóhoz egyszerűnek tűnik. De van néhány kellemetlen dolog, amit figyelembe kell venni.

  1. A vízzárás elengedhetetlen, hogy a lefolyóból ne kerüljenek kellemetlen szagok a mosogatógépbe.
  2. Annak érdekében, hogy megakadályozza a folyadék visszaáramlását a csatornából a készülékbe, a lefolyótömlőt úgy kell felszerelni és elhelyezni, hogy az felső zsanér legalább 40-50 cm-re a padlótól. Ezt a magasságot a kád maximális töltési magassága határozza meg. Például, ha probléma merül fel egy eldugult lefolyóval, a kádból kiáramló folyadék a kommunikáló edények törvénye szerint közös szintre emelkedik, és az automatikus mosó- és szárítógépbe kerülhet. A megfelelő magasságban lévő tömlőhurok megakadályozza ezt.
  3. Nem ajánlott a lefolyótömlő és a csatornahálózat között vízzáró kapcsolatot létesíteni. Ez rossz szerepet játszhat. A rendszer nyomását ki kell egyenlíteni a légköri nyomással, hogy az ne legyen felhígulva. Ha ez bekövetkezik, az a következőket eredményezheti szifonhatás, amikor egy terület nagyméretű lefolyása miatt a víz más, hozzá kapcsolódó területekre szivároghat. A vízelvezető rendszer tartalma vagy a mosogatógépbe kerül, vagy a vízelvezető rendszer elkezdi elvezetni a vizet a készülékből. Ez a mosó-szárítógép meghibásodását okozhatja.

A tömítés nélküli csatlakozás azonban szivárgás és szagok forrása. Ebből a helyzetből két kiút van. A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egy speciális, konnektorral ellátott szifon megvásárlása, amelyhez a háztartási készülék csatlakoztatható. A rajzon látható, hogy a szifon 2 csődarabbal szerelhető fel egy mosógép és egy automata mosó-szárítógép egyidejű csatlakoztatásához.

Szifon

Szifon egy és két fúvókával

Ha ilyen csapdát használnak, a mosogatógép csatlakoztatásakor a fent említett kellemetlenségek lehetetlenné válnak:

  • A szifon szerkezete már eleve vízzáró, amely megakadályozza a kellemetlen szagok kiszabadulását;
  • A csatorna kanyarulatát már a lefolyócső felső csatlakozási pontja képezi;
  • A tömlő és a lefolyó között nincs légmentes kapcsolat, mivel a rendszerben a légköri nyomás a mosogató bemeneti nyílásán keresztül kiegyenlítődik, így nem alakulhat ki szifonhatás.

De hogyan kell helyesen csatlakoztatni a Bosch, Siemens, Electrolux és más készülékeket, ha a szifon messze van a kiválasztott telepítési helytől, és a legközelebbi hely a szennyvízcső? Ilyen esetben gondoskodjon arról, hogy vízzárás és helyezze a zsanért a megfelelő magasságba.

  1. Erre a célra egy speciális műanyag betétet vásárolnak, amelyet a megfelelő magasságban kell a falhoz rögzíteni.
  2. A mosogatógép lefolyótömlőjét úgy kell behelyezni, hogy a felső és az alsó kanyar „S” alakú legyen. Az így beszerelt, alul kanyarodó tömlő (lefolyó) vízzáróként működik.
    Műanyag betét

    Műanyag tömlőbetét

  3. A szifonhatás megakadályozására egy speciális szifonszelepet használnak antiszifon szelep. Az alábbi ábra egy olcsó szelepet mutat, amelyet a mosogatógép lefolyójára kell felszerelni. De karbantartásmentes, és hathavonta kell cserélni.
Szelep

Entsifon szelep

Létezik egy drágább, de kényelmes „anti-szifon” szelep típus. Biztosítják a szükséges hurkot és tisztítható.

Szelepek

Hangyaszifon szelepek

Csatlakozás a hálózati áramellátáshoz

A konnektornak földeltnek kell lennie, 16A névleges áramerősségűnek és a készülék közelében kell lennie.

Lényeges, hogy a mosogatógép csatlakozókábele a megfelelő a vezető keresztmetszete. Mivel a PMM nagy teljesítményű, ajánlott, hogy a kábel rézvezető átmérője legalább 2 mm legyen. A vezetéket a megszakítótól (16A) kell elvezetni, amely biztosítja a vészleállást meghibásodás esetén.

 A készüléket nem szabad földelés nélkül csatlakoztatni. Ennek oka a biztonsági előírások.

Kapcsolat

Csatlakozás az elektromos hálózathoz

Utolsó telepítési lépés

A beépített mosogatógép könnyen beépíthető a hozzá rendelt bútorba. Egyszerűen állítsa vízszintbe a készüléket, fordítsa el a lábakat, csúsztassa be a munkalap alatti mélyedésbe, és csavarozza be a megadott lyukakba. Ezután szerelje fel a bútorgyártó cég által készített előlapot a készülékhez mellékelt sablon segítségével. Általánosságban, A beépített egységek frontjai közül lehet választani A mosogatógépeket a konyhai egységet felszerelő szakembereknek kell kezelniük. A frontok minden hézagát pontosan ki tudják igazítani. Ez a beépítési szabály a Bosch mosogatógépekre is vonatkozik.

A mosogatógép saját kezű beszerelése előre összeszerelt bútorokba igényel némi szerszámkészséget.

Ahhoz, hogy a beépített mosogatógépet be lehessen illeszteni a bútorba, meg kell határozni, hogy melyik szekrényt kell átépíteni vagy teljesen eltávolítani. A legfontosabb, hogy a méretei legalább akkorák legyenek, mint a házszélesség. A legtöbb esetben a szekrényt szét kell szerelni. Ehhez:

  • nyissa ki az ajtókat, és nézze meg az oldalsó oszlopait – látnia kell a bútorkötegek „lapos rúdjait”, amelyek az asztalokat egymáshoz kapcsolják, amikor telepíti;
  • csavarja ki őket, és üsse ki a lyukakból;
  • Most a fiókot kell leválasztani a munkalapról – nézzen fel, a fiókot összetartó fiókcsíkokon keresztül hagyományos önmetsző csavarokkal van az ajtóhoz csavarozva;
  • a rögzítőelemek eltávolítása után a fiókos egység könnyen kihúzható a lábaira;
  • Most már csatlakoztathatja az összes közművet a fent leírt szabályok szerint, igazítsa a szekrényt, és csúsztassa be a mélyedésbe.

Ha teljesen süllyesztett modellről van szó, akkor az elejét egy bútorgyártótól kell megrendelnie. A részben süllyesztett modellnél a mosogatógép elejét nem kell felszerelni, mivel az már eleve díszlemezzel van ellátva.

A mosogatógép beszerelésének áttekintéséhez tekintse meg az alábbi videót

Végezetül, ha nehezen illeszkedik a konyhabútorba, akkor léteznek alternatív modellek, például szabadon álló és asztali egységek. A fent leírtak szerint telepíthetők.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Bence Tóth

    Az olvasónak a kérdése lehet, hogy milyen egyszerű szabályok vonatkoznak a mosogatógép telepítésére.

    Válasz
    1. Anita Kocsis

      A mosogatógép telepítéséhez néhány egyszerű szabályt kell betartani. Először is, mindenekelőtt ellenőrizze a mosogatógép méretét, és győződjön meg róla, hogy van elegendő hely a konyhában a beépítéséhez. A mosogatógépnek biztonságosan kell lennie rögzítve, hogy elkerülje az esetleges károkat vagy sérüléseket. Továbbá, a mosogatógépnek megfelelő elektromos és vízellátásra van szüksége. A helyes csatlakozáshoz vegye figyelembe az épület elektromos hálózatának kapacitását és a megfelelő vezetékek vastagságát. Emellett a vízcsatlakozás és a lefolyórendszert is helyesen kell csatlakoztatni. Fontos, hogy az összes csatlakozó megfelelően legyen szerelve, és ne legyenek tömítési vagy szivárgási problémák. Ha bizonytalan a telepítéssel kapcsolatban, mindig kérjen szakember segítségét.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása