Notebook por tisztítása

A túlmelegedés a laptop PC legnagyobb ellensége. A rendszer lassabban kezd működni, ahogy a chip hőmérséklete emelkedik. A por különösen az AMD-építésű laptopoknál jelent gondot. A kritikus túlmelegedés a CPU meghibásodását okozhatja. A probléma leküzdésére egyszerű megoldás van: a port magad is letisztíthatod a laptopodról, vagy elviheted egy szervizbe. De némi csavarhúzó és bojtos készséggel nem nehéz az összes munkát saját kezűleg elvégezni.

Felületek és kijelző tisztítása

Számos módja van a laptop felületének tisztítására. A hagyományos konyhai mosószerek nem ajánlottak. Nem csak a műanyagon és a kijelző védőfóliáján hoznak létre kemény bevonatot. A vegyi anyagok az elektronikus alkatrészek területére kerülve rövidzárlatot okozhatnak. Ráadásul az öblítésükhöz elfogadhatatlanul nagy mennyiségű vízre van szükség.

Mosogatórongyok

Sűrített levegő

A por lefújása a laptopról szétszerelés nélkül nem fog észrevehető eredményt hozni. De így könnyű Szabaduljon meg a por és a szennyeződésektől a billentyűzeten. Többféleképpen tisztíthatja kedvenc Acer vagy Lenovo készülékét.

  1. Használja a címet Egy gumilabda a gyógyszertárból. A szerszámot összenyomva a hegye a gombok közötti résekbe kerül. Ezáltal a billentyűzet gyorsan és egyszerűen megtisztítható a törmeléktől.
    Egy doboz sűrített levegő

A legdrágább módja a laptop billentyűzetének ápolásának az, hogy megvásárolja a Egy speciális porszívó. A professzionális minőségű készülék keresése nem jó ötlet. Ma egy olyan modellt találhat az Aliexpressen, amely ésszerű pénzbe kerül. Ezt a tisztítót könnyű magával vinni, mivel az USB-portba csatlakoztatható, és nem igényel külön tápegységet.

Milyen gyakran kell teljes karbantartást végeznem?

Az, hogy milyen gyakran kell portalanítania a laptopját, attól függ, hogyan használja azt. Mítosz, hogy a karbantartási időköznek egy-két évnek kell lennie. A gyakorlatban ez nem. Az eltömődés mértéke minden hűtőrendszerben, a szuper teljesítményű HP-től a kedvező árú Asusig, nagymértékben változik. Például a következő időközönként kell megtisztítania a laptopját, ha:

  • a készüléket ágyban, puha felületre helyezve használják – legfeljebb 5-6 hónapig;
  • a laptop tulajdonosa mobil, és mindenhová magával viszi a gépet – 6-8 hónap;
  • Háziállatok tartása – 4 hónap, negyedévente egyszer ajánlott
  • a tulajdonos szigorúan betartja a működési szabályokat, nem használ hűtőpárnát – 12 hónapig.

Hűtőpárna használata esetén A megelőző karbantartások közötti időközöket csökkenteni kell. Hogy pontosan mennyit, az függ a szobában lévő por mennyiségétől, a lakásban tartózkodó személyektől és a notebook napi használatának időtartamától. Általában célszerű a fenti időpontokat egy hónappal csökkenteni.

Alkalmazza a hőpasztát

Fontos! A hűtőrendszer ezen alkatrészén nem szabad spórolni. Az olcsó hőpaszta gyakran túlságosan viszkózus, vastag réteget képez és gyorsan szárad.

Tisztítsa meg a port a laptopról, általában a következőképpen.

  1. Teljesen kapcsolja ki és vegye ki az akkumulátort.
  2. Vegye le az alsó fedelet. Ezt úgy kell megtenni, hogy a fejjel lefelé fordított jegyzetfüzetet egy asztalra helyezzük, feltétlenül egy támasztékkal.
    A hurok leválasztása
  3. Vegye ki a ventilátort és tisztítsa meg a ventilátor lapátjait. Ezt egy ecsettel végezzük, majd töröljük le a maradék port egy szalvéta sarkával.
    Tisztítsa meg kefével
  4. A hőelvezető rendszer csöve eltávolításra kerül. Egyik vége négy csavarral van a laptop chipblokkjához rögzítve. Csavarja ki őket átlósan. Az első pár eltávolítása után folytassa a második párral.
    Hőleadó
  5. Alaposan törölje át a kézibeszélőt selyempapírral.
  6. Távolítsa el a régi hőpasztát a chip felületéről. Ezt nedves szalvétával vagy vattakoronggal kell elvégezni. A tisztítást nagyon óvatosan végezze el.
  7. Ne érintse meg a forgácsok tiszta felületét. Az ujjlenyomatok jelentősen akadályozzák a hőelvezetést.

Ezután új hőpaszta a gyártó utasításai szerint. A fő szellőzőrendszer tisztítása a RAM-helyek eltávolításával, a szennyeződések eltávolításával a foglalatukból, az érintkezők kötőanyaggal történő letörlésével fejezhető be. Ezt követően az összeszerelés megtörténik. Nagyon hasznos, ha minden fontos folyamat végén fényképeket készítünk.

Következtetésként

A laptop portalanítása szó szerint bárki által elvégezhető. Ez azonban nem a rendszer teljes szétszerelése. Az ilyen tisztítás nem valószínű, hogy segít, ha a laptopot vízzel, borral vagy alkoholt, cukrot, cukrot tartalmazó italokkal öntötték ki. Szükség esetén forduljon szakemberhez. Ha azonban minden lassulni kezd, a notebook burkolata felmelegszik, a ventilátorok nagyon zajosak – mindenképpen érdemes megtisztítani a szellőzőrendszert, és újra élvezni a mobil eszköz tökéletes működését.

A 2019 legnépszerűbb laptopjai

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018

a Yandex piacon

Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop

a Yandex Marketer-nél

Acer SWIFT 3 notebook (SF314-54G)

a Yandex piacon

Notebook Acer ASPIRE 7 (A717-71G)

A Yandex piacon

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 7
  1. Csaba

    Hogyan tudok hatékonyan tisztítani pormentesítővel egy notebookot anélkül, hogy károsítanám a hardverét vagy a képernyőjét?

    Válasz
  2. Bálint Juhász

    Hogyan tisztítsam meg a notebook porát? Vannak-e speciális eszközök, amiket használhatok, vagy elég csak egy puha ruhával áttörölni? Milyen óvintézkedéseket kell betartanom a tisztítás során, hogy ne károsodjon a notebook? Nagyon köszönöm a segítséget!

    Válasz
    1. Bendegúz

      A notebook porának megtisztításához többféle módszert használhatunk. Első lépésként fontos kikapcsolni és kihúzni a töltőt. A notebook porának leggyakoribb oka a ventilátor és a hűtőrendszer lerakódásából származó por. Ezt egy speciális notebook tisztító spray-vel, vagy levegővel (óvatosan, gyenge nyomáson) lehet eltávolítani. Fontos, hogy a permetezést a kijelzőtől és a billentyűzettől távol tartsuk. A felszíneket pedig puha mikroszálas kendővel törölje át óvatosan. Kímélje a notebookon található csatlakozókat és távtartókat. Ügyeljen arra, hogy a ruhájában ne legyenek rajta oldhatatlan apró szennyeződések, amik a sértetlen notebook felületen is karcokat hagyhatnak. A takarítás során mindig óvatosan és kíméletesen járjon el, hogy ne okozzon kárt a notebookban.

      Válasz
      1. Olivér

        A notebook porát a ventilátor és a hűtőrendszer lerakódásából származó por okozza leggyakrabban. Ennek eltávolítására használhatunk speciális notebook tisztító spray-t vagy levegőt óvatosan, gyenge nyomáson. Fontos, hogy ne permetezzük a kijelzőt és a billentyűzetet, és a felszíneket puha mikroszálas kendővel óvatosan töröljük át. El kell kerülni a csatlakozók és távtartók megsérülését, és ügyelni arra, hogy a takarítás során ne legyenek rajta oldhatatlan apró szennyeződések a ruhánkon, mert azok karcokat okozhatnak a notebook felületén is. Mindig óvatosan és kíméletesen járjunk el, hogy ne károsítsuk a notebookot.

        Válasz
        1. Bence

          A notebook porának leggyakoribb oka a ventilátor és a hűtőrendszer lerakódása. Ennek eltávolításához használhatunk speciális notebook tisztító spray-t vagy óvatosan levegőt, gyenge nyomáson. Fontos, hogy ne permetezzük a kijelzőt és a billentyűzetet, és a felületeket puha mikroszálas kendővel óvatosan töröljük át. Ügyeljünk arra, hogy ne sérüljenek a csatlakozók és távtartók, és vigyázzunk arra is, hogy ne legyenek oldhatatlan apró szennyeződések a ruhánkon takarítás közben, mert azok karcokat okozhatnak a notebook felületén is. Mindig óvatosan és kíméletesen bánjunk a notebookkal, hogy ne károsítsuk.

          Válasz
          1. Olivér

            A notebook porának leggyakoribb oka a ventilátor és a hűtőrendszer lerakódása. Ezek eltávolításához használjunk speciális notebook tisztító spray-t vagy óvatosan levegőt, gyenge nyomáson. Ne permetezzük a kijelzőt és a billentyűzetet, a felületeket pedig puha mikroszálas kendővel töröljük át. Ügyeljünk a csatlakozók és távtartók sértetlenségére, és kerüljük az apró szennyeződéseket, melyek foltokat vagy karcokat okozhatnak. Mindig óvatosan és kíméletesen bánjunk a notebookkal, hogy ne károsítsuk.

        2. Dániel

          A notebook porát leggyakrabban a ventilátor és a hűtőrendszer lerakódásából származó por okozza. A tisztításához speciális notebook tisztító spray-t vagy levegőt használhatunk gyenge nyomáson. Fontos, hogy óvatosan permetezzünk, és ne érje a kijelzőt vagy a billentyűzetet. Használjunk puha mikroszálas kendőt a felületek óvatos áttörléséhez, kerülve a csatlakozók és távtartók sérülését. Ügyeljünk arra is, hogy a ruhánk ne tartalmazzon oldhatatlan apró szennyeződéseket, mert azok károsíthatják a notebook felületét. Mindig kíméletesen és óvatosan járjunk el a tisztítás során, hogy ne ártsunk a notebooknak.

          Válasz
Hozzászólások hozzáadása