Overlock-szabályok

Vásároljon egy jó overlockot – nem jelenti azt, hogy hibátlan varrott terméket kap tökéletes túlzásba vinni. Fontos, hogy figyelmesen olvassa el az utasításokat és állítsa be a gép működését, és válassza ki a megfelelő cérnát. A gép többfunkciós lehet, és többféle öltéstípust készíthet, amelyek mindegyike egyedi beállításokat igényel. Nézzük meg közelebbről, hogyan kell használni az overlockot.

Overlock feszültségszabályozó

Szálfeszültség-szabályozók a Brother 1034 overlock gépen

Annak érdekében, hogy ne pazarolja az időt minden alkalommal, emlékeztetőket készíthet a paraméterekről a használati utasításban, és néhány szerető még szövetmintákat is csatolhat.

Ha az utasításoknak nincs „jegyzetrészlege”, vagy ha teljesen elveszett, akkor megtalálhatja őket az interneten, és kinyomtathatja őket a megfelelő számú jegyzetlapokkal.

Állítsa be a nyomóláb nyomását a szövetre

A nyomóláb nyomásának beállításához használja a csavarja át a tűket. Alapértelmezés szerint a gyártó ezt a beállítást közepesre állítja, ami a legtöbb egyszerű szövethez megfelelő. Ha az overlock jól varr, ne változtasson a beállításon.

Kés beállítása

Egy szabványos ráhagyás (szélessége a vágás 1-1,5 cm) a kés csak alávágott „vaskos” és szabálytalanságok a szegély a szövet. A késnek nem szabad túl sok szövetet elvennie. Ha ez a helyzet, akkor azt ki kell igazítani.

Az alulvágással kapcsolatos nehézségek merülhetnek fel sarkokon és kanyarokban. Ezen területek varrása során ügyelni kell arra, hogy a penge egyenletesen haladjon át az anyagon. A vékony és selymes szövetek, amelyek a nyomóláb alá csúszhatnak, szintén nehezen kezelhetők. Ebben a helyzetben segít: csökkentse a sebességet, növelje kissé a lábnyomást.

Olvassa el továbbá: az overlock beállítása varrás előtt.

Külső sarok

Külső sarok vágása

Különbség van a belső és a külső sarkok között. Külső varrás varrása esetén az öltést addig kell varrni, amíg a tű a szöveten kívülre kerül. A belső saroknál érdemes a szöveten egy kanyart készíteni, hogy megakadályozza a késsel való vágást.

Különleges funkció kötött kelmékhez

A varrógép alig varrja a kötöttárut, mert vékony, nagyon megnyúlt, a nyírási ponton morzsolódik. Az overlock gépek a legalkalmasabbak az ilyen típusú szövetekhez. A kötött kelmék nagyon kényelmesek, de szabást igényelnek. Tehát hogyan kell helyesen varrni a kötöttárut? Az ilyen szöveteknek legfeljebb a varrás rugalmassága, amely nyúlik, miközben megtartja ugyanazt az alakot. A kötött anyagokon mindig láthatóak a varrási hibák, és mosás közben könnyen kialakulhatnak. Ehhez a varrástípushoz a legjobban a differenciális előtolású overlock gép alkalmas.

JUKI PE 770 PROFESSIONAL EDITION

A JUKI PE 770 PROFESSIONAL EDITION overlock gép

A szövetet egy speciális szállítószalagon adagolják, amely lehetővé teszi a szövet nyújtását vagy húzását, ahol szükséges.

A minőségért Nyakhoz, karöltőhöz és szegélyhez A megfelelő overlock beállításokra van szüksége.

  1. Finom trikófonalra van szükség, ha nem, akkor poliészter fonallal helyettesítheti.
  2. Speciális nyújtótűkre van szükség.
  3. Az opcionális trikó láb segítségével rugalmas vagy nyakkivágást varrhat.
  4. Egy fólia a szövet fölé, amely aztán feloldódik a meleg vízben.

Miután kicserélte az összes szükséges elemet, be kell állítania az overlockot a kötöttáruval való munkához. Állítsa be a tű és a gomblyuk feszességét, valamint a nyomóláb nyomását. Mivel az overlock minták gyártónként eltérőek, a varrásban is lehetnek eltérések. Ezt befolyásolja lábhossz és a penge távolsága. Ha a távolság kicsi, könnyebb a manőverezés. Hosszabb lábakkal nehezebb kis sugarú sarkokat varrni.

Ahhoz, hogy a termék hibátlan legyen, és az új tervezési találmányok iránti vágy, fontos, hogy gyakoroljuk a szép és erős öltéseket egy próbaszöveten.

Tanácsok tapasztalt varrónőktől

Az overlock varrásnál a varrás módjától függően egyszerre 3-4 fonalat használunk. Egy profi varrónő számára ez a cérnamennyiség nem jelent problémát. A kezdők összezavarodhatnak. Overlock gép – tippek a profiktól, hogy segítsenek problémamentesen overlockolni.

  1. Ha elölről varr, a jobb oldali második orsóból származó fonal az arc tetején lesz. Ez akkor hasznos, ha nem minden szál színben illeszkedik egymáshoz. A másodikat a legjobban illeszkedőre kell állítani.
  2. A borításhoz a legjobb, ha 3 orsót varrunk. Rendezett lesz, nem vastag, és a fonalat takarékosan használják.
  3. A bal oldali tű a legjobb a terjedelmes szövetekhez, a jobb oldali tű pedig a finom szövetekhez. Nem kell eltávolítani a nem működő tűt, csak a kiválasztott tűt kell befűzni. Ha az öltésszélesség nem kielégítő, akkor az utólag is beállítható (az információk a használati útmutatóban találhatók).
  4. A menetfeszítés beállítása előtt győződjön meg arról, hogy a menetek helyesen vannak-e felhúzva, azáltal, hogy átnézi az egyes meneteket. Ezután meg kell nézni, hogyan vannak beállítva a csavarok, szükség esetén korrigálni kell, és próbavarratot kell készíteni.
  5. Ha a varráshoz overlockot használunk, a varratot 4 szálból kell varrni. Ebben az esetben ez egy öltés és egy átkötés lesz. Jellemzően kötött vagy bő ruházatban használatos.
Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Dávid

    Szeretném megtudni, hogy milyen alapvető szabályokat kell betartani az overlock-használat során? Hogyan lehet elkerülni a problémákat és biztosítani a jó minőségű varrást? Köszönöm a segítséget!

    Válasz
  2. István

    Szeretnék néhány részletet megtudni az Overlock-szabályokról. Van-e különbség az Overlock és a normál varrógép között? Milyen anyagokhoz ajánlott használni az Overlock-ot? Van bármilyen speciális technika, amit érdemes tudni az Overlock-szabályok során? Köszönöm szépen a segítséget!

    Válasz
    1. Benedek

      Az Overlock a varrógépek egyik típusa, amelynek fő célja a szegélyezés és a szál lezárása. A legfontosabb különbség az Overlock és a normál varrógép között az, hogy az Overlock egyszerre varr, szegélyez és lezár. Az Overlockot leggyakrabban stretch anyagok, például trikók, jersey anyagok, valamint a textilipari sajátosságok miatt ajánlják. Az Overlock-ot használva érdemes figyelni a megfelelő fonalak, tűk és tűszámok kiválasztására. Fontos, hogy az Overlock-szabályok során gyakoroljuk a fonalak bevezetését, a tűk cseréjét és az anyag megfelelő helyezését, hogy a varrás pontos és szép legyen.

      Válasz
  3. László Varga

    Tisztelt olvasó! Az Ön nevében felteszek egy kérdést Overlock-szabályokkal kapcsolatban. Melyik az optimális cérnaszám a gépben használt fonalhoz? Köszönöm a segítséget!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása