...

Párásító kiválasztása otthonába

Az otthonában lévő páratartalom hatással van a gyermekek és a felnőttek jólétére és kényelmére egyaránt. Sajnos a városok környezeti helyzete nem ideális, és a levegő ritkán felel meg a higiéniai előírásoknak. A párásító készülékek az otthon páratartalmának szabályozására szolgálnak. Nézzük meg, milyen típusú eszközök léteznek, hogyan válasszuk ki a párásítót, és hogy szükséges-e?.

Hogyan lehet észrevenni, hogy mikor van itt az ideje párásítót vásárolni

Általában a párásító megvásárlását az a vágy váltja ki, hogy a beltéri levegő minőségének megváltoztatásával javítsuk egészségünket. Amikor a nap nagy részében száraz levegőt lélegzünk be, nyálkahártyájuk kiszárad, és ki vannak téve a vírusos és fertőző betegségek kockázatának, mivel védekezőképességük meggyengül.

A párásító különösen hasznos a gyermekszobákban, mivel a gyermekek különösen érzékenyek az immunrendszer gyengülésére és ennek következtében az allergiás betegségekre és fertőzésekre.

Párásító az otthonába

Annak megállapításához, hogy Önnek otthoni párásítóra vagy csak légtisztítóra van-e szüksége, a következők megvásárlásával kell kezdenie nedvességmérő. Ez egy egyszerű, olcsó eszköz a helyiség páratartalmának meghatározására. A kellemes páratartalom a 40-60%-os tartományban van (azaz ez a légkörben lévő vízgőz mennyisége).

Ha a végeredmény sokkal alacsonyabb, mint ezek a számok, akkor fontolja meg egy párásító megvásárlását. Ha a szám a normán belül vagy annál magasabb, minden rendben van. Egyébként, hogy megbízhatóbb legyen, kívánatos több mérést végezni egymás után, különösen fontos, hogy ezt a téli szezonban tegye meg. Végtére is, télen, amikor a házak teljes teljesítményen vannak az akkumulátorokon és a fűtőberendezéseken, a környezet súlyosan párátlanított (pl. éjszaka).

Higrométer

Szükség van továbbá arra is, hogy a következő szempontok vezéreljenek és a saját jólétét. Ha gyakori tüneteket tapasztal, például szájszárazságot, fejfájást, hámló bőrt, légszomjat, álmosságot, fáradtságot, lehetséges, hogy a beltéri levegő egyszerűen túl száraz, ami kihat az általános egészségi állapotára, alvására és teljesítményére. Ha pedig kisgyermekei vannak otthon, gondoljon az ő egészségükre is: a gyermekek számára különösen fontos, hogy otthonukban kellemes klíma uralkodjon.

A túlzott nedvesség a bútorokat, a tapétákat, a festményeket, a padlót és a laminált padlót érinti, mivel a száraz levegő könnyen repedéseket és zsugorodást okoz.

A párásítók típusai

Hogyan válasszuk ki a megfelelő párásítót? A háztartási párásítók valójában a következőkre oszthatók három csoportra osztvaAz EHU termékcsalád mechanikus, gőz- és ultrahangos modelleket tartalmaz. Kis helyiségek számára van mini párásító (kompakt modellek). Hogy eldöntsük, melyik a jobb, nézzük meg az egyes típusokat részletesebben.

Hagyományos vagy mechanikus

Ezek a készülékek a következőket tartalmazzák Természetes párásítás Helyiségek. A felépítésük elég egyszerű. Egy kis mennyiségű vizet egy speciális burkolatba – a ciszternába – öntünk, majd az speciális, kivehető szűrőbetétekre esik. A ventilátor átvezeti a levegőt a nedves szűrőn, és már párásítva távozik.

Alapvetően egyfajta légtisztító – valójában jelentősen csökkenti a légkörbe kerülő por mennyiségét.

Mechanikus párásító

A gyártótól függően vannak olyan fejlett modellek, amelyek a kialakításon belül antibakteriális szűrővel és beépített ionizátorokkal rendelkeznek, amelyek a levegőt negatív töltésű oxigénionokkal telítik.

Előnyök:

  1. Takarékos energiafogyasztás.
  2. Csendes működés. Alkalmas gyermekszobákba.
  3. Túlöntözés nem fordul elő.
  4. A ciszterna vízszintjét mindig szemmel tarthatja.
  5. A gőz mérsékelten forró, a készülék biztonságos a gyermekek számára.

Hátrányok:

  1. A szűrő rendszeres cseréjének szükségessége.
  2. A páratartalom ritkán haladja meg a 60%-ot. Nem ajánlott üvegházakba vagy olyan helyiségekbe, ahol túl sok szobanövény van.

gőz

A választ keresve arra a kérdésre, hogy hogyan válasszuk ki a párásítót a lakáshoz, javasoljuk, hogy közelebbről megvizsgáljuk az ilyen típusú eszközöket. Úgy működnek, mint egy vízforraló vagy egy hagyományos elektromos vízforraló: az edényben lévő vizet a beépített fűtőelem vagy elektródák melegítik fel, és steril gőzt bocsátanak ki. Elérhető a következő címen Forró párolgás, A helyiség páratartalma ennek megfelelően azonnal megnő.

Gőzpárásító

Az előnyök:

  1. A legfontosabb dolog az, hogy könnyen használható és gyorsan párásítja a helyiséget.
  2. A biztonság tiszteletben tartása. Mint a hagyományos, ezek a készülékek gőz forró, de nem forrázó, ezek irreálisak.
  3. Nem kell szűrőket cserélni.
  4. Higiénikus, antibakteriális, eltávolítja a mikrobákat.
  5. Működés után nem maradnak kellemetlen fehér lerakódások a bútorokon és a kemény felületeken.

Hátrányok:

  1. Könnyen túlságosan párásíthatja a lakás légkörét, így az a trópusi légkörhöz közelít: ez is kellemetlen és egészségtelen.
  2. Vízkőlerakódásokat okozhat a fűtőszálon.
  3. A magas vízfogyasztás a tartályban.
  4. Nagy bemeneti teljesítmény.

Az ilyen típusú eszközökkel kapcsolatos véleményeket kerestünk:

„Ez a készülék tiszta gőzzel párásítja a helyiséget, és körülbelül 6 órán át tart folyamatos működés mellett. A párásítónak használat után kellemes, kellemes illata van, és az eredmény pontosan az lett, amire számítottunk (a gőzölgő Chicco Humi Vapról)”.

Catherine, 31 éves.

Ultrahangos

Egy másik lehetőség, amelyre a párásítót választani kell. Ma már a legelterjedtebb és legnépszerűbb klímaberendezés típus. Röviden összefoglalva a működési elv: Egy speciális belső membrán (piezokerámia) váltakozó áram hatására ultrahangrezgést generál. Az ultrahangos rezgések hatására az edényben lévő víz finom részecskékre bomlik, így hideg gőz vagy vízpára keletkezik. Egyes modellek A meleg gőz opció. Ezenkívül az ilyen készülékek gyakran fontos funkciókkal vannak felszerelve: a gőzáramok különböző irányú szétválasztása, gőzsterilizálás és fertőtlenítés, a párásítási szintek szabályozása, beépített higrométer.

Ultrahangos párásító

Az előnyök:

  1. Alacsony zajszint.
  2. Nagy hatékonyság.
  3. Beépített nedvességmérő és a páratartalom folyamatos ellenőrzése.
  4. Multifunkcionalitás.
  5. Érdekes lehetőség: a kompakt vagy hordozható ultrahangos párásító, amely nem foglal sok helyet, de alapvető funkcióit ellátja.

Hátrányok:

  1. Csak tisztított (palackozott) víz használatát javasoljuk.
  2. Kis felület.
  3. Külön karbantartás, vízlágyítás és szennyeződések eltávolítása.

Lásd a vásárlói értékeléseket:

„Tökéletesen párásítja a levegőt. Észreveszem, hogy most már mélyeket tudok lélegezni. Nem is gondoltam, hogy ez lehetséges. Minden irányba elforgatható szórófejjel rendelkezik. Könnyen gondozható, és nem működik zajosan. Most válasszon egy párásítót csak ettől a cégtől (ultrahangos modell Ballu UHB-205) „.

Anna, 29 éves.

Kombinált készülékek

Az utóbbi években egyre népszerűbbé és keresettebbé váltak a légtisztító funkcióval ellátott modellek, az úgynevezett kombinált rendszerek.

A párásító, más néven klímaberendezés, képes ionizálni és illatosítani a szoba levegőjét.

Kombinált párásító

Ezt a készüléket rendszerként tervezték néhány műanyag lemezzel nedvszívó felülettel, amely egy tál vízben forog. A porszemcsék a koronggal együtt pörögnek, leülepednek, és vízzel lemoshatóak. Ezenkívül a száraz levegő intenzíven párásodik, és egyidejűleg megtisztul a különböző szennyeződésektől és szennyeződésektől, amikor áthalad a tárcsás rendszeren. A fő párásító ezekben a komplexumokban a hagyományos típusú készülékek.

Az ilyen párásító rendszerek hátrányai nyilvánvalóak: bonyolult karbantartás és nagyszámú, rendszeres cserét igénylő fogyóeszköz.

A párásító kiválasztásának legfontosabb kritériumai

Válasszuk ki a számunkra hasznos funkciókat, ha már eldöntöttük, hogy megvásároljuk a készüléket:

  1. Fényjelző, amely jelzi, hogy mikor kell újratölteni a vizet. Természetesen vannak olyan eszközök, amelyekkel könnyen ellenőrizheti a vízszintet, de ez a lehetőség nem gyakori.
  2. Mielőtt kiválasztja a párásítót a babaszobába, kérjük, vegye figyelembe a következő biztonsági funkciókat: véletlen indítás elleni védelem és automatikus kikapcsolás a víz kifogyása esetén. Ugyanez vonatkozik a háziállatokra is.
  3. Szennyeződés- és patroncsere-jelző.
  4. Kényelmes lakhatás közlekedési lehetőségekkel.
  5. Különböző irányokban szétválasztható gőzáramlás.
  6. éjszakai üzemmód. Az ezzel a funkcióval rendelkező modellek speciális éjszakai hangcsökkentő üzemmódra váltanak, fényerő-jelzőkkel és kijelzővel.
  7. Kompakt. Ez lehet egy kis asztali párásító, amely mindig kéznél lesz. Jó megoldás kis helyiségekbe – a mini egység. Nem foglal sok helyet, és elég jól ellátja az alapvető funkciókat. A mini párásító alkalmas gyermekszobákba, kevés karbantartást igényel és szinte hangtalanul működik. Az egyetlen nyilvánvaló hátránya: a rövid hatótávolság.
  8. A költségek. Gyakran az a kérdés, hogyan válasszuk ki a párásítót az otthonunk számára, a döntő tényező az ár. A legolcsóbb eszköz egy mechanikus vagy gőzüzemű. Kicsit magasabb árú ultrahangos egységek és a legmagasabb árú párásító vagy „levegőmosó”. Az ár a rendelkezésre álló opciók körétől is függ: higrométer, LCD-képernyő, fűtött víz, gőz stb.d.

További jellemzők

Nem a legfontosabb, de szintén érdekes kritériumok a készülék kiválasztásánál:

  1. Levegőtisztító funkció. Ha szeretné elpusztítani a baktériumokat és a port a lakásában, akkor a padlóra szerelt légtisztító vagy párásító a megfelelő választás. Ezek a készülékek speciális antibakteriális szűrővel is rendelkeznek. A levegő teljes tisztítása azonban nem valószínű, hogy sikerül – mégis, a cselekvés inkább segédeszköz lesz. Ha Ön erős allergiában vagy légúti betegségekben szenved, jobb, ha teljes légtisztítót vásárol. Ha szeretné megtudni, hogyan válasszon egyidejűleg minőségi légtisztítót és párásítót, olvassa el a valódi ügyfelek véleményét.
  2. Aromatizálás. Rendszerint a korábban vásárolt illatanyagot (aroma vagy illóolaj) egy speciális kapszulába töltik, amelyen keresztül a levegőt pumpálják. Ez a funkció amatőröknek szól, és nem mindenki számára alkalmas, és az illatanyagokkal túlságosan telített levegő könnyen fejfájást és émelygést okozhat.
  3. Ionizáció. Hasonló a helyzet a víztisztítókkal is: a speciális ionizáló ózonizátorok sokkal hatékonyabbak. A funkció azonban nagyon hasznos – a negatív töltésű oxigénionok jobban vonzzák és megtartják a nedvességet, ami jobb párásítást jelent.
Párásító ionizátorral

Következtetés

Melyik eszközt válasszuk az otthoni levegőminőség javításához?? Gondosan elemezze az összes fő paramétert, és ami a legfontosabb, határozza meg, hogy milyen célokra van szüksége az ilyen típusú éghajlati technológiára. Ne feledje továbbá, hogy a helyiség mérete is erősen befolyásolja, hogy melyik párásító a legmegfelelőbb.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 5
  1. Dávid

    Melyik típusú párásítót ajánlanád otthoni használatra? Milyen aspektusokat kell figyelembe venni a kiválasztás során? Milyen előnyei és hátrányai vannak a különböző típusoknak? Van-e specifikus ajánlása a méret vagy ár tekintetében? Köszönöm!

    Válasz
    1. Ákos

      A párásító kiválasztásánál fontos figyelembe venni a helyiség méretét, a párátlanítandó területet és a kívánt páratartalmat. Otthoni használatra általában léteznek gőzpárásítók, hidegpárásítók, ultrahangos párásítók és porlasztók. A gőzpárásítók hatékonyak nagyobb területeken, de magas energiafogyasztással járnak. A hidegpárásítók csendesek és energiatakarékosak, viszont gyakran porosítják a levegőt. Az ultrahangos párásítók alkalmazkodóképességük miatt ideálisak változó páratartalmú környezetekben. A porlasztók olcsóbbak és könnyen kezelhetőek, de kevésbé hatékonyak. Javasolnám a hidegpárásítókat közepes méretű helyiségekhez, mivel energiatakarékosak és csendesek. Árban érdemes figyelni a közép- és felsőkategóriás készülékekre, melyek jobb minőséget és tartósságot biztosítanak.

      Válasz
      1. Richárd

        A legjobb párásító kiválasztása attól függ, hogy milyen méretű helyiséget szeretnénk párásítani és milyen páratartalmat szeretnénk elérni. Különböző típusú párásítók léteznek, mint például gőzpárásítók, hidegpárásítók, ultrahangos párásítók és porlasztók. A hidegpárásítók ideálisak otthoni használatra közepes méretű helyiségekben, mivel csendesek és energiatakarékosak. Fontos figyelembe venni az árat is, érdemes közép- vagy felsőkategóriás készüléket választani, ami jobb minőséget és tartósságot biztosít.

        Válasz
  2. Emese Dévai

    Milyen szempontok szerint érdemes kiválasztani a megfelelő párásítót otthonunkba?

    Válasz
    1. Krisztián Varga

      A megfelelő párásítót kiválasztva otthonunkban fontos szempontoknak kell megfelelnie. Először is, figyelembe kell venni a párásítás hatékonyságát és teljesítményét. A készüléknek elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy megfelelő páratartalmat biztosítson a helyiségben. Fontos a víz tárolási kapacitása is, mivel ez befolyásolja a működési időt és a kezelés gyakoriságát. Továbbá érdemes figyelembe venni a zajszintet, hogy a párásító a csendben működhessen. A könnyű kezelhetőség, a beállítási lehetőségek és a biztonsági funkciók is fontosak, hogy egyszerűen és biztonságosan használhassuk a készüléket otthonunkban.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása