Minél gyakrabban használja a nyomtatót, annál hamarabb szembesül azzal a problémával, hogy ki kell cserélnie az üres patront. A tintapatron élettartama végéhez közeledő tintapatron első jele az lehet, hogy a készülék nem hajlandó nyomtatni. A modern gyártók biztosra mennek, és berendezéseik azt javasolják, hogy a tápkazettát még azelőtt cseréljék ki, mielőtt teljesen kiürülne: általában néhány százalék a fennmaradó tintamennyiségből. Ez azért történik, hogy a csere ne érje meglepetésként, és ne bénítsa meg az irodai munkát. Hogyan cserélje ki a nyomtató patronját, hogy továbbra is élénk, telített oldalakat nyomtasson?
Hogyan lehet tudni, hogy egy tintapatron cserére szorul-e?
Nézzük meg a jeleket, amikor jobb, ha aggódunk egy új patron vásárlása miatt a csere miatt.
- A nyomtatás tónusa kevésbé telített, fakóvá válik.
- Nem minden oldal van kinyomtatva, néhány betű elveszhet, és van egy „nincs nyomtatott sarok” hatás.
Kétféle patron létezik chipes és nem chipes. A chippel felszerelt készülékek fenntartása drágább, de technológiailag fejlettebbek is. Például maga a készülék tájékoztatja a tulajdonost, ha eljött az ideje a fogyóeszköz cseréjének. A nem chipes tintapatronok az irodai gépek standard, olcsó változataihoz kaphatók, és itt a tulajdonosnak magának kell kiszámítania a nyomtató hozamát. A tapasztalt felhasználók azonban képesek szemmel meghatározni a tintapatronok teljességét a kinyomtatott anyag mennyisége alapján.
Chipkazetta
A patron bölcs kiválasztása
Mielőtt kicserélne egy patront a nyomtatójában, el kell döntenie, hogy mi az, ami. Ez úgy néz ki, mint egy műanyag doboz, benne egy meghatározott mennyiségű működő tintával. Ezt a dobozt (vagy kazettát) általában kazettának nevezik. A nyomtatóba helyezve a patron lehetővé teszi a nyomtatás folytatását.
Fontos: Minden patronon van egy jelölés, így könnyen szerezhet újat, ha egyszerűen felírja vagy lefényképezi azt.
Színes patronos nyomtató
Az átlagos lézernyomtató vagy többfunkciós nyomtató:
- Egy szín 900 oldalból. akár 1400 oldal.
A nyomtatóhoz egy teszt tintapatron tartozik, amely a berendezés képességeinek bemutatására szolgál, és általában kevesebb, mint félig van tele.
Nem eredeti fogyóeszközök rövidebb élettartamúak. A nem eredeti fogyóeszköz kapacitását biztonságosan csökkentheti 15-20 százalékkal, és így hozzávetőlegesen hány oldalig tart ki. De ne felejtsük el, hogy minden egyes patron és toner egyedi, vannak olyan esetek, amikor a nem eredeti alkatrészek még tovább tartanak, bár ez sokkal ritkább.
A chipkazetták olyan szoftverrel rendelkeznek, amely mesterségesen korlátozhatja a funkcionalitásukat az újratöltés elleni védelem érdekében. A chip számolja a kinyomtatott oldalak számát és kiszámítja a felhasznált tinta mennyiségét. Érdemes ezt szem előtt tartani a fogyóanyagok (eredeti vagy nem eredeti) kiválasztásakor. Ha a patron rendelkezik ilyen chippel, a nem eredeti patron pedig nem, ez kompatibilitási problémákat okozhat.
Eredeti HP patron
A nem eredeti nyomtatók használata nem teszi lehetővé a teljes garancia igénybevételét; egyes garanciális záradékok nem érvényesek, ha a nyomtató nem teljesen eredeti. A felhasználónak kell eldöntenie, hogy a kis megtakarítás megéri-e a garanciális feltételek elhagyásával járó erőfeszítést.
Vegye ki a régi patront
Tehát a nyomtató azt mondja, hogy elfogyott a tinta – nyilvánvaló, hogy ki kell cserélni a patront. Természetesen alapvető kézügyesség és a nyomtatási technológia felszínes ismerete nélkül nem tanácsos kinyitni a készüléket. Ha nincs ideje részletesen megvizsgálni a nyomtatót, javasoljuk, hogy használja a következő alapalgoritmust.
- Kezdetben a legjobb, ha minden ékszert (gyűrűk, karkötők) eltávolít és félretesz, hogy elkerülje a sérüléseket.
- A készülék kihúzása.
- Ezután csavarja le a nyomtató fedelét. Ez gyors és egyszerű, és minden eszközön van egy bevágás vagy fül, amibe beakaszthatja a fedelet. Ha van egy lézernyomtató, gondosan kell eljárni, azaz.k. A fixálóegység forró maradhat. A patron általában több (általában 2-4) rögzítő klipszre támaszkodik, amelyek könnyen lehúzhatók vagy felcsukhatók.
- Vegye ki a patront, és óvatosan helyezze a papírra. Ha bepiszkolódna, a legjobb, ha megtörli a kezét, hogy elkerülje a ruhája és a környező tárgyak bepiszkolódását.
Ha egyszer maga is elvégezte a műveletet, meg fogja érteni az elvet. Valószínűleg ezt az eljárást később szinte bármilyen típusú nyomtatón el tudja végezni, t.k. nincs alapvető különbség.
A patron visszahelyezése
Helyezze vissza a patront a fordított sorrendben.
- Ne csatlakoztassa a nyomtatót a hálózathoz, amíg a patron be nem van helyezve.
- Győződjön meg róla, hogy az új patron tiszta.
- Óvatosan helyezze be az üres rekeszbe anélkül, hogy erőltetné. Ha maga a doboz elakadt és nem akar átmenni, ne próbálja meg belenyomni, jobb, ha teljesen kihúzza és újra megpróbálja.
- Csukja be a fedelet.
- Csatlakoztassa a gépet egy konnektorba.
- Miután csatlakoztatta a készüléket, várja meg, amíg a nyomtató felismeri az új fogyóanyagot és Mondja, hogy „cserélje ki a tonert„nem tűnik el a kijelzőről.
Ez utóbbival kapcsolatban probléma merülhet fel, ha nem eredeti fogyóeszközöket használnak. Ilyen esetekben ajánlott a készülék beállításainak visszaállítása és a kombinációk megadása (minden modellnek megvannak a saját beállításai), de még ez sem biztos, hogy segít. Egyébként ez a felirat a legtöbb esetben nem befolyásolja a készülék működését, amely továbbra is nyomtat még a „Change toner” felirattal is.
Ha a nyomtató még akkor sem hajlandó nyomtatni, ha újratölthető patront helyeztek be, a legjobb, amit tehet, ha kapcsolatba lép egy szervizközponttal.
Ne próbálja meg saját maga kijavítani a nehéz műszaki hibát, mert ez súlyos károkat okozhat, és az éles élekkel megsebesítheti magát.
A toner cseréje gyors és egyszerű, de mindig akadnak meglepetések. Javasoljuk, hogy ne cserélje ki a fogyóeszközöket saját maga. A legtöbb esetben egy szakértő látogatása sok időt és végül sok pénzt takarít meg. Bizonyos esetekben kényelmesebb fizetni a szolgáltatásért, mint eldönteni, hogy mi legyen a nyomtatóban nyomtatásra váró dokumentumhalommal, amelyet egy alkalmazott alkalmatlansága bénít.
Tesztoldal nyomtatása
A próbanyomtatásra azért van szükség, hogy ellenőrizze, hogy a nyomtatóeszköz összes beállítása naprakész-e. Ha valami baj van, vagy ha egy új patron hibás, a tesztelés segít azonosítani, hogy gyorsan meg lehessen javítani. Színes nyomtatók esetében egy tesztoldal segít meghatározni a színátmenetet, amely elengedhetetlen a nyomtató professzionális használata előtt, például nyomtatási feladatoknál (pl. fényképnyomtatás stb.).d.). Egy másik fontos szempont a nyomtatott oldal mellett az a teljes körű eszköz neve, a nyomtató neve (hasznos, ha nem emlékszik a jelölésre a fogyóeszközök megrendeléséhez) és a szoftver verziója.
- Válasszuk ki a szükséges nyomtatót (ha több nyomtató is van, keressük meg a megfelelőt), és kattintsunk rá a jobb egérgombbal. Keresse meg a „tulajdonságok” menüt a megnyíló menüben, és kattintson újra.
- válassza az „általános” lapot a „tulajdonságok” lapon, majd keresse meg a „tesztnyomtatás” lapot. Fontos, hogy a nyomtató mindig csatlakoztatva maradjon. Ha a készüléket hosszabb ideig nem használták, a nyomtatás előkészítése 15-40 másodpercet vesz igénybe. Az egymást követő oldalak nyomtatása nagyobb sebességgel történik. A tesztoldal paramétereit nem lehet beállítani, ezeket alapértelmezés szerint a gyártó határozza meg, és részletes információkat tartalmaznak a készülékről. A különböző gyártók különböző paramétereket adnak meg, ezért ne lepődjön meg, ha különböző eszközökön különböző tesztoldalakat lát.
Színes proof oldal
- Miután a készülék befejezte a nyomtatást, megkéri a beállítások mentését. Ha elégedett a beállításokkal, kattintson az „ok” gombra, ha nem, lépjen tovább a hibaelhárítási szakaszba, de mielőtt kinyomtatna egy tesztoldalt – néha, különösen hosszú üresjárat után, előfordulhat, hogy a nyomtató nem a megfelelő információkat adja ki. Ha újra nyomtat, a hibák eltűnhetnek.
Az oldal nyomtatása minden nyomtatómodellnél ugyanaz, legyen az Epson, Canon, HP vagy Samsung, t.k. A nyomtatás a számítógép operációs rendszerén keresztül történik.
A nyomtató további beállításai nem szükségesek, alapértelmezés szerint egy tesztoldalt nyomtat ki, és ha nem nyomtat, az komoly aggodalomra ad okot. Mindig vissza lehet térni az alapértelmezett nyomtatási beállításokhoz. Ha már nem elégedett a konfigurációs beállítások bármelyikével, akkor egyszerűen csak Állítsa vissza őket a „gyári beállításokra”„. Ezt a gyártó firmware-alkalmazásának elérésével, vagy magában az operációs rendszerben a „nyomtatók és faxok” menüpont alatt lehet megtenni.
A patron cseréje nem tart sokáig, de csak akkor, ha tudja, mit kell eltávolítani, felnyitni és kihúzni. Ha nem vagy biztos magadban, a legjobb megoldás, ha szakembert hívsz.
Szia! Szeretném megkérdezni, hogyan tudok patroncsere után kliséket készíteni a nyomtatómban? Van valami speciális beállítás vagy eljárás? Segítenél nekem, hogy felkészülten hozzám kezdjek a patroncseréhez? Köszönöm!