Az izraeli Ben-Gurion Egyetem szakemberei olyan egyedülálló robotot hoztak létre, amely a legnehezebb akadályokat is képes leküzdeni. A modell neve RSTAR, és az ausztráliai Brisbane-ben, egy nemzetközi robotikai konferencián mutatták be.
Az RSTAR könnyedén felmászik a falakra, alagutakon kúszik át, hasadékokon mozog és durva terepen halad át.
A robot lábai a testtől bizonyos távolságra vannak elhelyezve, de szabadon változtathatják a súlypontjukat. Ez növeli a gép hatékonyságát, valamint bővíti funkcionalitását és variálhatóságát.

Az off súlypont lehetővé teszi, hogy az új modellt a felborulás veszélye nélkül másszák meg. David Zarrouk vezető tervező és projektvezető megerősíti, hogy agyszüleménye képes a csőben függőleges és vízszintes helyzetben is mozogni. Kerekei a falakhoz vannak nyomva anélkül, hogy a padlót érnék.
Az újdonság fő célja mentés. Összetett vészhelyzetekben – ahol a mentőmunkásoknak maximális koncentrációra, kitartásra és mentális keménységre van szükségük – a robotok óriási segítséget jelenthetnek. Olyan modellek, amelyek képesek leküzdeni az elzáródásokat, mozogni a csövekben és hasadékokban, készen állnak arra, hogy a mentőcsapatok teljes értékű tagjaivá váljanak, nem alacsonyabb rendűek az embereknél, sőt bizonyos tekintetben fölötte állnak nekik.
Milyen módszerekkel érte el ennyire hatékonyan a robotmentő ennyi munka végzését? Van-e valamilyen speciális technológia vagy titokzatos algoritmus, ami segített neki?
Miért van szükségünk ultra-produktív robotmentőkre?
Mi a célja az ultra-produktív robotmentőnek és milyen feladatokat képes ellátni? Hogyan segíthet ez a robot a mindennapos életben és milyen területeken lehet alkalmazni? Mennyire fejlett és megbízható ez a technológia jelenleg, és van-e valamilyen tervezett fejlesztés vagy további funkciók bevezetése? Milyen hatással van ez a robot a munkaerőpiacra és az emberek munkakörére?