Egy ideje már ismert, hogy a túl száraz levegő kellemetlenné és egészségtelenné tesz minket. A leghatékonyabb párásító a beltéri levegő párásítására az ultrahangos párásító. Vessünk egy pillantást a készülék felépítésére és azonosítsuk a cselekvés kulcsfontosságú algoritmusát.
Hogyan működik
Az ultrahangos típusú párásítók iránti erős kereslet számos vitathatatlan előnnyel jár. Biztonság, hatékonyság, sokféle alkalmazási lehetőség, kiegészítő funkciók széles skálája és vonzó kialakítás. Az ilyen eszközök energiafogyasztás szempontjából gazdaságosak és nem csap nagy zajt a munkahelyen.
Ultrahangos párásító elrendezése
Emelje ki az ilyen típusú klímatechnológia fő tervezési jellemzőit:
- A készülék belsejében lévő tartály tartalmazza a fő vízmennyiséget. A készülék alja tartalmazza az UV-sugárzót.
- A víztároló tartályban található egy adagolószelep, amely fenntartja a megfelelő vízszintet a tartályban.
- Egy másik alkatrész egy ventilátor az ultrahangos sugárzásnak kitett víz szétoszlatására.
- Hygrostat a páratartalom meghatározásához.
- Vezérlőpanel, LCD kijelző.
- Egyes modellek emellett ionizátorral, légfrissítővel, különböző programmódokkal stb. rendelkeznek.
Működési elv
Ha már megértette, hogyan tervezték meg a párásítót, akkor rátérhet a következő fontos kérdésre. Ez az ultrahangos párásító működési elve:
- A sugárzó a készülék szíve. Egy lemezből vagy piezo-kerámia membránból áll, melyen szabadon álló elektródák vannak.
- Amikor váltakozó áramot kapcsolunk a membránhoz, az ultrahangos frekvencián rezegni kezd. Amikor tárcsázza fel a kívánt teljesítmény rezgés víz a tartályban van felbomlik apró részecskékre.
- Az ultrahangos elem feletti belső kamrában a víz aeroszollá alakul, és a beépített ventilátor kifelé kényszeríti.
- Vízpára képződik, amely gyorsan betölti a helyiséget.
- A beépített nedvességmérő folyamatosan méri a relatív páratartalmat. Ezáltal a párásító ultrahangos membrán rezgési frekvenciája a környezettől és a felhasználó által választott beállításoktól függően változik.
- A kívánt vízszint elérésekor a készülék készenléti üzemmódba kapcsol.
Az ultrahangos párásító működési elve
Az ultrahangos párásító működési elvét nem nehéz megérteni. Természetesen ez csak az alap algoritmus, mert a modellek különböznek egymástól, és vannak olyanok is, amelyek számos beállítás, A készülék legfontosabb része egy funkcióváltó radiátor:
- Egyes kifinomultabb modellek például speciális érzékelőkkel vannak felszerelve, amelyek önállóan képesek diagnosztizálni a helyiségben uralkodó éghajlati viszonyokat. A páratartalom meghatározását követően a készülék kiválasztja az Önnek legmegfelelőbb programot, és beállítja a megfelelő beállításokat.
- Azt is fontos tudni, hogyan működik az ultrahangos párásító-tisztító készülék. Ezek általában beépített szűrőrendszerrel és néha ionizátorral rendelkeznek, amely negatív oxigénionokkal dúsítja a levegőt.
Egy érdekes videó a szerző egy egyszerű párásító saját kezűleg:
Előny vagy kár
A párásító, mint minden háztartási készülék, mindig számos kérdést, sőt bizalmatlanságot is felvet. Hogyan befolyásolja az egészséget, hasznos-e az ultrahangos sugárzó a gyermek számára, és mire számíthat a vásárlás után?? Jobb, ha hagyományos, gőz- vagy ultrahangos párásítót vásárol? Más típusú készülékek előnyösebbek lehetnek?
Osszuk ki a készülék alapvető pozitív oldalait:
- a víz porlasztása és vízköddé alakítása.
- A helyiség páratartalmának automatikus szabályozása.
- Alacsony rezgés- és zajszint.
- Éjszakai üzemmód elérhetősége egyes modellekben.
- Kompakt méret, érdekes kialakítás és ergonómia.
- Széles körű funkciók.
- Ózonizáló, fertőtlenítő és szagcsökkentő funkciók.
- Javítás vagy alkatrészcsere.
De mennyire veszélyes az ultrahangos párásító, és hogy van-e kár a felnőttekre és a gyermekekre? A válasz igen és nem. Az a tény, hogy a párásító során enyhe fehér lerakódást okozhat a bútorok és egyéb tárgyak felületén. Ezt a vízben lévő sók leülepedése okozza, amely aztán „ködös” állapotba kerül. A sók üledékét a tüdőnkkel is belélegezzük, de egy egészséges ember számára nincs veszély. Csak asztmások, allergiások és légúti betegségekben szenvedők érezhetnek enyhe rosszabbodást a közérzetükben.
A párásító nagyon pozitív hatással van az egészségre: javítja az alvást, segít a vérnyomáson és erősíti az immunrendszert.
Következtetés
Napjainkban nyilvánvalóvá vált, hogy szükség van ilyen berendezésekre az otthonokban. A mérsékelten párás levegő jótékony hatással van a szervezet valamennyi rendszerére, csökkenti a légzőszervi és fertőző betegségek kockázatát, javítja az alvás minőségét és a napközbeni hatékonyságot. Vegyen egy ultrahangos párásítót, és máris nagyon egészséges klímát teremt otthonában.
A következőképpen lehet feltenni a kérdést: „Ultrahangos párásító ajánlható otthoni használatra? Mennyire hatékony és könnyen kezelhető?”
Igen, az ultrahangos párásítók kiválóan ajánlhatók otthoni használatra. Ezek a készülékek hatékonyan növelik a levegő nedvességtartalmát, így segítve a száraz lakóterekben lévő kellemetlen tünetek enyhítését, mint például a száraz bőr vagy a torok irritációja. Az ultrahangos párásítók könnyen kezelhetők, gyakran rendelkeznek beállítható nedvesség szinttel és időzítővel. Számos modell csendes működéssel és automatikus kikapcsolással is rendelkezik, ha a vízszint lecsökken.