Annak ellenére, hogy az ilyen háztartási készülékek, mint a videomagnó, gyakorlatilag ritkasággá vált, van egy felhasználói kör, aki továbbra is használja őket. A legtöbb esetben ez az ilyen adathordozókon rögzített fontos eseményeknek vagy a kedvenc régi filmeknek köszönhető, amelyek megtekintése felfrissíti a fontos események emlékét. A felvételek lejátszásához fontos, hogy tudja, hogyan kell helyesen csatlakoztatni a videomagnót a TV-hez.
RCA
A videomagnó második módon, RCA-kábelen keresztül történő csatlakoztatása a TV-hez a következők szerint történik a készüléket a hálózatról leválasztott állapotban kell használni. Biztonsági okokból óvatosságra van szükség, hogy ne sérüljenek meg a készülék érintkezői. Ha tehát videomagnót szeretne csatlakoztatni a képernyőhöz, a következőket teheti meg.
- Fogja a sárga dugóval ellátott kábelt, és csatlakoztassa a videomagnó Video out kimenetét a TV Video1 vagy Video IN aljzatához. A kényelem és az áramkör gyorsabb kitalálásának képessége érdekében a gyártók a csatlakozóhéj színe A dugó megegyezik a szükséges dugóval, de a legjobb, ha az aljzat melletti felirat alapján tájékozódik, mivel néha előfordulnak eltérések.
- A fehér és a piros dugót a videorekorder Audio otut kimenetéhez és a TV készülék Video1/Audio IN aljzatához csatlakoztatja.
- Csatlakoztassa a tápegységet a vevőegységhez, majd kapcsolja be a berendezést a „Start”/”Start” gombbal.
- Állítsa be a kívánt üzemmódot a TV-készüléken. Lehet, hogy Input 1 vagy Video1.
- Ha a lépéseket helyesen hajtotta végre, elindíthatja a lejátszást.
Videomagnó csatlakoztatása kábeltévé esetén.
Sokan összezavarodnak azzal kapcsolatban, hogyan csatlakoztathatják a videomagnót a tévéhez, ha az kábeltévét sugároz. Ha sztereó videomagnót szeretne csatlakoztatni a TV-hez csatlakoztatott set-top boxhoz, az algoritmus ugyanaz, mint az RCA-kábelen keresztül történő csatlakozásnál, de először csatlakoztatni kell a kábeltelevíziós műsorszóró berendezéshez. Ehhez a következőket kell tennie.
- Először is meg kell, hogy a kapcsolatot egy koaxiális kábel a kábel kimenet a kábel TV kábel kimenet és a RF IN aljzat a videómagnó. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat kizárja a műsorszórás lehetőségét csatornák HD jel.
- Ezután RCA típusú kábellel kell dolgoznia. Ehhez a sárga dugót kell csatlakoztatnia a vevőegység Video oht aljzatához, a videomagnón ez a Video IN aljzat lesz.
VCR csatlakozók
- A másik két piros és fehér dugóval ellátott kábel az Audio Out és Audio In kimenetekhez.
- A következő lépés az AV-kábel csatlakoztatása. Először csatlakoztassa a sárga dugót a videomagnó Video out és a TV Video1/Video IN csatlakozójához, majd a piros és fehér dugót az Audio out és Video1/Audio IN aljzatokhoz.
- Miután befejezte a kábelek kezelését, be kell csatlakoztatnia az összes berendezést. Mindegyik külön-külön indul.
- Állítsa a TV-készüléket Input 1 vagy Video1, a magnót pedig Cable.
- A csatornákat a következőkkel válthatja a set-top box távirányítója Kábeltelevízióhoz vagy univerzális távirányító használatához.
A berendezés csatlakoztatása előtt elemezni kell a berendezésen lévő összes csatlakozótípust a legjobb csatlakozás meghatározásához. Ha többféleképpen is lehet, akkor azt veheti alapul, amelyik a legjobb minőségű videojelet továbbítja.
A lehetséges problémák elhárítása
A videomagnó TV készülékhez történő csatlakoztatása néha meghibásodásokkal jár. Gyakran előfordul, hogy a felhasználók átfedő hangot látnak a csatornák nézésekor, vagy nincs jel. Esetenként nehézségek merülnek fel, mert a csatlakozáshoz szükséges csatlakozók nem állnak rendelkezésre.
Ha a csatlakozók hiányoznak
Ha a videomagnónak és a TV-készüléknek különböző csatlakozói vannak, például a régi lemezjátszónak csak Scart kimenete van, a TV-készüléknek pedig HDMI vagy Tulip kimenete, akkor Az adapterek segítenek. Érdemes tisztában lenni azzal, hogy használatuk ronthatja a jel minőségét.
SCART-HDMI adapter
Nincs jel a TV-készüléken
Ha a csatlakoztatás után a TV-készülék nem fogadja a lejátszó jelét, a nehézség oka lehet hibás beállítás, sérült kábel, dugó vagy csatlakozó.
Az első esetben ajánlott a berendezés újrakonfigurálása, és annak biztosítása, hogy a TV készülék a forrásjelet azon a csatlakozón fogadja, amelyhez a videomagnó csatlakozik. Ha az újrakonfigurálás nem segített, érdemes megnézni a második lehetőséget is – ezt kell tennünk Új kábelt és más csatlakozókat használnak, Ha ezek az eszközökben szerepelnek.
Audio overlay
Néha vannak olyan helyzetek, amikor a lejátszóból származó kép simán megérkezik, de a felvevőből származó hanggal együtt jön a TV-csatornák hangsorozata. A leggyakoribb ok az antenna helyzete – a videólejátszó jele alacsony frekvencián van, és az antenna zavarhatja. Elég egy kicsit elforgatni, és a hang csak a magnóból fog jönni.
Figyelem! Az eszközök csatlakoztatására vonatkozó ajánlásokban szerepel, hogy először le kell választani őket az áramforrásról. Ezt a visszakapcsoláskor is meg kell tenni, mivel fennáll a rövidzárlat veszélye.
A videomagnó és a PC csatlakoztatása
A videólejátszó a számítógéphez csatlakoztatva van, hogy régi VHS kazettákról készült felvételek digitalizálása. Így elkerülhetőek azok a helyzetek, amikor a szalag nem lesz rendben, vagy nem találja meg a készüléket, hogy megnézze azt. Nem titok, hogy a floppy lemezek sokkal tovább tartanak, mint a filmkazetták, ezért érdemes megóvni magunkat a régi családi archívumok vagy filmek digitalizálásával.
Csatlakozás videokártyán keresztül
Többféleképpen is csatlakoztathatja régi videólejátszóját a számítógéphez. Az egyik ilyen lehetőség a számítógép videokártyáján keresztül történik. Ehhez a rendszeregységet meg kell vizsgálni a csatlakozók tekintetében. A legegyszerűbb módja az, hogy Tulipán csatlakozás (RCA) feltéve, hogy rendelkezésre állnak.
Ez a csatlakozó azonban ritkaságszámba megy a számítógépeknél, és helyette egy S-Video bemenet található a készülék hátulján. Csak videót továbbít, de a hangot 3,5 mm-es csatornán keresztül lehet sugározni. Ebben az esetben egy mini-jack és 2RCA közötti kábelt kell használnia, amelynek egyetlen dugóját a számítógép audiocsatlakozójába kell dugni, a kábel másik oldalán lévő fehér és piros dugót pedig a videólejátszó hasonló színű audio kimeneti csatlakozójába.
Kábel mini-jack – 2RCA
Csatlakozás TV-tuneren keresztül
Egy másik módja a szinkronizálásnak – TV-tuneren keresztül. A set-top boxok a TV-csatornák számítógépen történő nézésére szolgálnak, de többek között kimenetekkel rendelkeznek a videólejátszóhoz. Maga a tuner csatlakoztatható USB-n keresztül, vagy külön kártyaként is elérhető.
Csatlakozás videofelvevőkártyán keresztül
Ezt a fajta kártyát analóg jelek fogadására és digitalizálására tervezték. Az ilyen eszközök nemcsak videólejátszók, hanem videokamerák is lehetnek. A videokártya csatlakoztatható USB-n keresztül vagy az alaplap egy szabad portjához. Függetlenül attól, hogy hogyan csatlakozik, szükséged van a következőkre Töltse le és telepítse az aktuális illesztőprogramot, majd a videót a kazettáról a merevlemezre is átviheti.
Videófelvevő eszköz
Fontos! Az analóg-digitális átalakításhoz nem csak a megfelelő kártya, a megfelelő csatlakozás és a megfelelő illesztőprogram szükséges. Ezenkívül egy speciális szoftverre van szükség. A Pinacle és az EyeTV lejátszók segítenek az átvitelben, de a minőség jelentősen romlik utána. Speciális szerkesztőkkel javítható; jó példa erre a VirtualDub.
A videorekorderen kívül más videónéző eszközök, például modern dvd-lejátszók is csatlakoztathatók a TV-hez. A videót közvetlenül a laptopjáról is nézheti a nagyképernyőn, csak tudnia kell, hogyan csatlakoztassa a tévéhez. Előfordul, hogy a tévé valamilyen okból nem látja a HDMI-n keresztül csatlakoztatott notebookot. Ebben az esetben gondosan ellenőrizni kell az összes alkatrészt.
Hogyan lehet videomagnót csatlakoztatni a TV-hez?
A videomagnó csatlakoztatásához először ellenőrizd, hogy a TV és a videomagnó rendelkezik-e a megfelelő csatlakozókkal. Általában a legelterjedtebb csatlakozó típusok a HDMI, SCART és az AV. Ha mindkét eszköz rendelkezik HDMI csatlakozóval, akkor egyszerűen csatlakoztasd őket egy HDMI kábellel. Ha a TV-nek SCART vagy AV csatlakozója van, azokat a megfelelő kábellel kösd össze a videomagnóval. Azután bekapcsolhatod mindkét eszközt, és a TV-n a bemeneten válaszd ki a videomagnó csatlakozását.
A videomagnó csatlakoztatásához először ellenőrizd, hogy mind a videomagnó, mind pedig a TV rendelkezik-e a megfelelő csatlakozókkal. A leggyakoribb csatlakozó típusok az RCA, amelyek piros, fehér és sárga színűek. Ha mindkét eszköz rendelkezik RCA bemenettel, akkor egyszerűen csatlakoztasd a videomagnót a TV-hez az RCA kábelek segítségével. Ha a TV-nek HDMI bemenete van, akkor lehetőséged van egy HDMI to RCA átalakító használatára. Ehhez kösd össze a videomagnót az átalakítón keresztül az RCA kábelekkel, majd pedig az átalakítót csatlakoztasd a TV HDMI bemenetéhez.
A videomagnó csatlakoztatása egyszerű folyamat, de először ellenőrizd, hogy a videomagnó és a TV megfelelő csatlakozókkal rendelkezik-e. Ha mindkettőn RCA bemenet van, akkor csatlakoztasd őket az RCA kábelek segítségével. Ha a TV HDMI bemenettel rendelkezik, akkor használhatsz egy HDMI to RCA átalakítót. Kösd össze a videomagnót az átalakítón keresztül RCA kábelekkel, majd az átalakítót csatlakoztasd a TV HDMI bemenetéhez.Így könnyedén élvezheted a videomagnó tartalmát a TV-n.
A videomagnó csatlakoztatásakor fontos ellenőrizni, hogy a videomagnó és a TV rendelkezzenek-e a megfelelő csatlakozókkal. Ha mindkettőn RCA bemenet van, akkor egyszerűen csatlakoztathatod a videomagnót a TV-hez RCA kábelek segítségével. Ha a TV-n HDMI bemenet van, akkor használhatsz HDMI to RCA átalakítót. Ebben az esetben csatlakoztasd össze a videomagnót az átalakítón keresztül RCA kábelekkel, majd pedig az átalakítót a TV HDMI bemenetéhez. Ezáltal könnyedén élvezheted a videók és filmek lejátszását a TV-n.
Hogyan lehet videomagnót csatlakoztatni a TV-hez?
Hogyan lehet videomagnót csatlakoztatni a TV-hez?
A videomagnót csatlakoztathatjuk a TV-hez két fő módon. Az első mód az AV kábel használata, amelyet a videomagnó RCA kimenetébe kell bedugni, majd a televízió RCA bemenetére csatlakoztatni. A másik lehetőség az SCART kábel használata, amelyet a videomagnó SCART kimenetébe kell bedugni, majd a televízió SCART bemenetére csatlakoztatni. Miután az összeköttetés létrejött, a TV beállításainál meg kell választani a megfelelő bemenetet, majd a videomagnón elkezdhetjük lejátszani a kívánt anyagot.