A különböző módosítások split-rendszerei a kényelmes otthoni légkör megteremtéséhez szükséges segítőkké váltak. A technika hűti és melegíti a levegőt, de nem mindenki tudja, hogy milyen külső hőmérsékleten lehet bekapcsolni a légkondicionálót. A készülék problémamentes működése érdekében érdemes részletesebben megérteni ezt a kérdést.
Működési hőmérséklet-tartomány
Az éghajlati berendezésekhez mellékelt utasítás -5 és +20 fok közötti határértékekben határozza meg a munkahőmérsékletet (a gyártó a dokumentációban feltétlenül megemlíti, hogy a bekapcsolás pillanatában hány foknak kell „a fedélzeten” lennie). De érdemes-e télen kondicionálót használni fűtésként, ha a hőmérséklet alacsonyabb a megadottnál??
A légkezelő egység működésének ábrája
Mi az az alacsony hőmérsékletű készlet
Egyes gyártók további „téli felszerelés„az Ön készülékéhez. Ennek a know-how-nak a lényege egy speciális készlet megvásárlásában rejlik, amely lehetővé teszi, hogy a split a téli időszakban is működjön, és ne veszítsen hőkapacitást még komoly „mínuszokban” sem.
Valójában három egység van egy ilyen készletben, amelyek a következő funkciókat látják el:
- forgattyúházfűtés, hogy megakadályozza az olaj besűrűsödését;
- leeresztő fűtés (megakadályozza, hogy a készülék kívülről jegesedjen);
- fordulatszám-lassító egy utcai ventilátorhoz.
Az ilyen készlet fő célja azonban az, hogy kiterjessze a hűtéshez szükséges üzemi hőmérséklet-tartományt, de nem a fűtési technika használatához. Vagyis a „téli készlet” jelenlétében télen is be lehet kapcsolni a légkondicionálót, de csak a szoba felfrissítésére, de nem lehet folyamatosan fűteni a segítségével.
Mely modellek működhetnek fűtésre
A műszaki fejlődés azonban nem áll meg, és egyes split-rendszerek akár 25 fok alatti hőmérsékleten is működtethetők a helyiségek fűtésére. A következőkről beszélünk inverter modellek. Nagyon jól bevált márkák Mitsubishi Electric és Daikin. De még ebben az esetben is érdemes meghatározni, hogy a technika használható-e fűtési céllal.
A hagyományos egységekkel ellentétben az inverteres egységek olyan meghajtással rendelkeznek, amely képes a teljesítményszint önálló beállítására. Ez lehetővé teszi, hogy a légkondicionálót az ablakon kívüli hőmérsékleten 12 és 15 ° C között használhassa, és egyes gyártóknál ez a szabály akár -40 ° C-ig működik.
A készülék felkészítése a télre
Az, hogy az éghajlati berendezések hogyan „vészelik át” a hideg évszakot, attól függ, hogy a következő évszakban mennyire működőképesek. Itt van ez a minimum megelőző intézkedések, Ezt akkor kell megtenni, ha nem tervezi, hogy télen bekapcsolja a kondicionálót.
- Távolítsa el a maradék nedvességet a helyiségegység hőcserélőjéből – csak kapcsolja be a készüléket két órára.
- A készülék belsejében lévő szűrők saját maga is tisztíthatóak.
- Célszerű a kültéri egységet valamilyen vízálló anyaggal letakarni (ezt lehetőleg akkor tegyük meg, ha elérhető közelségben van).
És ha a technikát télen vásárolják, hogyan tudja ellenőrizni a működőképességét?? Lehetőség van arra, hogy csak az utasításban meghatározott minimális vagy alacsony hőmérsékletű készletet vásárolva kapcsoljon be. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, jobb, ha megvárjuk a tavasz kezdetét.
Mivel a téli „fűtés bekapcsolása” télen komoly problémákkal jár, jobb, ha csak ezt a funkciót használja szezonon kívül, És még ekkor is előfordulhat, hogy a készülék csak rövid időre van bekapcsolva. De még ebben az esetben is csak másodlagos szerepet kell adni egy éghajlati berendezésnek: sok speciális eszköz van, amely sokkal jobban megbirkózik ezzel a feladattal, mint ez.
Felmerül bennem egy kérdés, hogy a légkondicionáló működése télen is ugyanolyan hatékony-e, mint nyáron? Lehet-e vele fűteni is, vagy csak hűtésre szolgál? El tudom-e használni a hideg időkben is, hogy kellemes hőmérsékletet tartsak otthon? És hogyan befolyásolja ez az energiaszámlámat?
A légkondicionálók működhetnek télen is, de általában nem erre tervezték őket. Télen a fűtőberendezések a prioritások közé tartoznak. A légkondicionálók hűtő-fűtő egységgel is rendelkezhetnek, de ezek általában drágábbak és energiaigényük magasabb lehet. Azt javaslom, hogy keresse fel a légkondicionálók gyártóit vagy a szakembereket, hogy megtudja a legjobb lehetőségeket a téli használatra.