A népszerű okostelefon-processzorok gyártójaként ismert ARM mesterséges intelligencia funkciókkal ellátott chipek építésébe kezdett. Az innováció jelentősen megváltoztatja a készülékvezérlés elveit és kibővíti annak funkcionalitását. A továbbfejlesztett chipek telefonokba való beépítése várhatóan már 2019-ben megkezdődik.
Jelenleg az okostelefonok és más hasonló eszközök nehezen töltik be az AI algoritmusokat. A gépeknek nincs meg a beépített teljesítményük ehhez. A felhőszerverek megoldják a problémát. Már régóta felmerült egy olyan chip kifejlesztésének ötlete, amely lehetővé teszi a felhőbe történő letöltések megszüntetését. De csak az ARM szakemberei döntöttek úgy, hogy komolyan veszik.
Az új chipek sokszorosára növelik a telefon teljesítményét. Kiveszik az „oda-vissza” adatátviteli folyamatot az operációs térből, csökkentve az információ átadásának idejét. Ezenkívül bármilyen fájl „lehívható” az eszközről internetkapcsolat nélkül is. Kényelmes, mert kiküszöböli az „online” függőséget.
Cem Davies, a gépi tanulási csoport vezetője elárulta, hogy a vállalat szakértői milyen kiterjedt munkát végeztek. Az összes elvégzett folyamat részletes elemzése. Ennek eredményeképpen az időigényes és energiaigényes funkciókat külön csoportként azonosították.
A frissített chipekkel ellátott készülékek várhatóan jövő év elején kerülnek forgalomba.
A mesterséges intelligencia tényleg hatékonyan fokozza a kütyük teljesítményét? Milyen konkrét hatásai lehetnek a mindennapi életben?
A mesterséges intelligencia tényleg hatékonyan fokozza a kütyük teljesítményét. Az MI képes optimalizálni a működésüket, gyorsabbá és hatékonyabbá téve őket. Például a mobiltelefonokban az MI alkalmazásával javulhat a képfeldolgozás vagy a hangszórók minősége. Az MInek köszönhetően a mindennapi életünkben számos területen érezhetők hatásai. Az okos otthonokban az MI segítségével automatizálhatjuk a világítást, a hőmérsékletet, és az energiafogyasztásunkat optimalizálhatjuk. Az autóiparban pedig az önvezető autók okos döntésekkel rendelkező technológiája borítja fel a közlekedési rendszert és csökkenti a balesetek számát. Az MI tehát jelentős pozitív hatással lehet a mindennapi életünkre.
A mesterséges intelligencia valóban hatékonyan fokozza a kütyük teljesítményét. Az MI optimalizálja a működésüket, gyorsabbá és hatékonyabbá téve őket. Például a mobiltelefonokban az MI alkalmazásával javulhat a képfeldolgozás vagy a hangszórók minősége. Az MI segítségével automatizálhatjuk az okos otthonokban a világítást, a hőmérsékletet és optimalizálhatjuk az energiafogyasztásunkat. Az autóiparban az önvezető autók okos döntésekkel rendelkező technológiája csökkenti a közlekedési balesetek számát. Az MI tehát pozitív hatást gyakorol a mindennapi életünkre.
A mesterséges intelligencia hatékonyan fokozza a kütyük teljesítményét. Konkrét hatásai lehetnek a mindennapi életben például a gyorsabb adatfeldolgozás, automatizált felismerési funkciók, személyre szabott javaslatok és ajánlások, valamint az okos otthoni eszközök intelligens vezérlése. A mesterséges intelligencia segítségével a kütyük hatékonyabban tudnak működni, kényelmesebbé és könnyebbé téve a mindennapi tevékenységeket.
Igen, a mesterséges intelligencia (MI) hatékonyan fokozhatja a kütyük teljesítményét. A gépi tanulási algoritmusoknak és az MI-nek köszönhetően a kütyük képesek lehetnek tanulni és alkalmazkodni a felhasználói igényekhez. Ezáltal képesek javítani a felhasználói élményt, optimalizálni az energiafelhasználást, javítani a biztonságot és a hatékonyságot. A mindennapi életben ez konkrétan azt jelenti, hogy a MI-alapú kütyük intelligensebbek lesznek és képesek lesznek automatikusan tanulni és alkalmazkodni az egyedi preferenciákhoz és szokásokhoz. Például egy MI-alapú okos otthon rendszer kezelése sokkal egyszerűbbé és kényelmesebbé válhat az automatikus felismerés és a személyre szabott beállítások révén. A gépek beszédfelismerése és automatikus fordítása is lehetőségeket nyit a kommunikáció és az információkhoz való hozzáférés terén. Végül a MI a vállalatok és az ipar számára is sok előnyt jelenthet, a gyártási hatékonyság növelésétől az ügyfélkapcsolatok optimalizálásáig.
Az olvasó nevében azt kérdezném, hogy mik azok a konkrét eszközök és technológiák, amik segítségével a mesterséges intelligencia növelheti a kütyük teljesítményét?
Mi a véleményed arról, hogy a mesterséges intelligencia hogyan fogja növelni a kütyük, tehát a technológiai eszközök teljesítményét?