A mesterséges intelligenciát mindenütt használják, ahol az embernél jobb teljesítményre van szükség. Chatbotok, intelligens asszisztensek, automatizált ügyfélszolgálatok és még sok más rendszerváltozat, amelyek csökkentik az emberi tényezőt az életünk szinte minden területén – a pénzügyektől az orvostudományig. De a legjobb az egészben az, hogy a mesterséges intelligencia mechanizmusai szilárdan beépültek a mindennapi életbe, ami egyszerűvé és élvezetessé teszi azt.
Intelligens otthon
Az „okos otthon” kifejezés már régóta nem lep meg senkit, de ettől függetlenül elképesztően menő dolog: A szobahőmérséklet kizárólag hozzád igazodik, a magánházad kapui csak az autóidnak nyílnak, és az ajtók csak a kellemes vendégeknek nyílnak. És ami még érdekesebb, a rendszer csak az Ön számára és az Ön által kiválasztott hangulat alapján választ zenét, miután előzetesen összeállított egy „zenei portrét” Önről. A rendszer tökéletes segítője is lehet, és felügyelheti a tisztaságot, például a robotporszívó beindításával, ha szennyeződést észlel. Senkinek sem kell a házban lennie.
Míg a múltban a szoftver olyan algoritmusokkal dolgozott, amelyek a jelölő szavakra reagáltak, mostanra a mesterséges intelligencia olyan fejletté vált, hogy az ember első látásra nem veszi észre, hogy egy készülék ilyen okos rendszerrel van felszerelve. A mesterséges intelligencia különlegessége, hogy képes tanulni és öntanulni. Képzeljük el, hogy van néhány száz képünk macskákról és körülbelül ugyanennyi képünk kutyákról. A mesterséges intelligencia algoritmusba töltött információk segítségével megtanítható az állatok azonosítása és megkülönböztetése egymástól „jutalmak” és „büntetések” révén. Az ilyen képzés sebessége és eredményei közvetlenül függnek az algoritmus bonyolultságától és a megadott adatmennyiségtől.
A mesterséges intelligencia technológia alkalmazásának egyik legnépszerűbb területe az otthoni felügyelet. Hogyan működik? Először a számítógépes látórendszer összehasonlítja a látható tárgyat egy algoritmusban tárolt „referencia” képpel, különböző szögekből, különböző helyzetekben – pózokban, mozgásokban, dőlésekben. A mesterséges intelligencia ezután meghatározza a tárgy méretét a referenciaképhez képest, megfigyelve, hogy azonos méretűek-e, ugyanúgy mozognak-e, és van-e egyéb hasonlóságuk. Ezután ezeket az adatokat összesíti, a szoftver kiszámítja az esemény gyakoriságát, és riasztást küld a tulajdonosnak a lehetséges veszélyről.
Az EZVIZ nemzetközi vállalat bevezette az intelligens videófelügyeletet. A TY2 Wi-Fi kamera intelligens nyomkövető funkciójának köszönhetően szó szerint rögzíti a tárgyat, majd figyeli annak mozgását a szobában, és valós időben közvetíti a videót a tulajdonos okostelefonjára. Egyébként ez a kicsi és nagy teljesítményű kamera 360°-os látószöggel rendelkezik a maximális láthatóság érdekében. Egy másik beépített intelligens funkció az IR éjszakai LED-ek, amelyek gyenge fényviszonyok között is működnek, és HD minőségű képet biztosítanak, még akkor is, ha a látott tárgy akár 10 méterre is van.
Az EZVIZ-ről
Az EZVIZ – egy 2013-ban alapított vállalat – a videómegfigyelés egyik vezetője, és a magánfelhasználók, kis- és középvállalkozások számára készült berendezések létrehozására szakosodott. Az otthoni, irodai vagy gyári használatra szánt fejlett videokamerák mellett a márka felhőalapú platformot és szolgáltatásokat kínál az intelligens felügyelethez. Az EZVIZ sikerének kulcsa a szigorú minőségi előírások és a világszerte ismert innovatív technológia.
Tudjon meg többet a vállalatról és a termékekről a www.ezvizlife.com
Mi az a konkrét munkakör, ahol mesterséges intelligenciát alkalmaznak és hogyan határozza meg ezt a mindennapi életet?
Mi a véleményed a mesterséges intelligenciáról és hogyan használod a mindennapi életedben?
A mesterséges intelligencia óriási potenciállal bír és számos területen alkalmazható. Személy szerint nagyon érdekesnek tartom és izgalmasnak tekintem a jövő fejlődését. A mindennapi életemben is használom, például az okos asszisztens segít a teendőim rendezésében, az ajánló algoritmusok segítenek a számomra érdekes tartalmak megtalálásában, és a gépi tanulás alapján készült applikációk elősegítik a hatékonyabb munkavégzést. Az AI-ban hatalmas potenciál rejlik, de fontos, hogy etikus és felelős módon fejlesszük és használjuk.