Az MIT szakemberei létrehoztak egy „mesterséges emberi testet” – egy olyan szimulációt, amely lehetővé teszi a gyógyszerek emberi szervezetre gyakorolt hatásainak tesztelését.
Az új gyógyszerek bevezetésére irányuló kísérleteket leggyakrabban egereken végzik, mivel az egerek sejtstruktúrája szembetűnően különbözik az emberi szervezetétől. Emiatt az adatok elégtelensége miatt a tesztelés évekig tart. Az új „mesterséges emberi test” rendszer 10 létfontosságú emberi szervből áll, amelyek valódi élő sejtekből állnak.
Az orvosi kutatásban jelenleg többféle mikrofiziológiai platformot használnak. Az előnyök nagyok, de a szerveket nem lehet „elkülöníteni” és elkülönítve vizsgálni, ami sokkal nehezebbé teszi a feladatot. Eközben a gyógyszerészeknek külön kell tanulmányozniuk a szerveket.
A májra vonatkozó drogteszteknél például fontos, hogy tanulmányozzák az anyag hatását a szervre, mielőtt az eléri a vesét. Jelentősen növeli a kutatások és eredményeik pontosságát.
Az MIT új eszköze egy kifinomult platform, amely a hatóanyagok áramlását szervezi a szervek között. Az új találmány előnye, hogy lefelé és felfelé is méretezhető, és a módosítások a konfiguráción keresztül végezhetők el. Az eszközt már tesztelték főbb emberi létfontosságú szerveken.
Milyen technológiákat használnak a mesterséges testek a gyógyszerek hatékony teszteléséhez?