A gyógyszerészeknek és a folyamatban részt vevőknek hosszú időbe telik új gyógyszerek létrehozása. A kémiai képlet megalkotása mellett számos vizsgálatra van szükség ahhoz, hogy meghatározzák az újdonság emberre gyakorolt hatásának mértékét. Külön szakasz a tesztelés és a laboratóriumi vizsgálatok. Az új létfontosságú alkatrészek létrehozásának egyszerűsítése és felgyorsítása érdekében a szakemberek egy kifejezetten erre a célra kifejlesztett mesterséges intelligencia rendszert fejlesztettek ki.
Maga a technológia a „tanuló” és a „tanár” néven ismert, egymással kapcsolatban álló két idegrendszer közötti kölcsönhatás elvén működik. A létrehozáskor egy kiválasztott, a kívánt tulajdonságokkal rendelkező molekulát veszünk alapul. A százszázalékos eredmény eléréséhez azonban a tipikus modellt bizonyos atomok hozzáadásával vagy eltávolításával át kell alakítani. Ilyen információkkal rendelkezik a Tanár AI egység. Több mint 1,5 millió molekulát tartalmaz adatbázisban, és képes azonosítani, hogyan lépnek kölcsönhatásba egymással. A „tanuló” neurális rendszer a „tanártól” kapja az anyagok kölcsönhatására vonatkozó ismereteket, és javaslatot tesz az összetevők leghatékonyabb kombinációira.
A technológia a ReLeaSE rendszeren alapul, amely a gyógyszerészek által világszerte használt, elismert módszertan. Az elemzés során a ReLeaSE figyelembe veszi a legfontosabb mutatók – vízoldhatóság, olvadáspontok, enzimekkel való érintkezés mértéke – értékeit.
A mesterséges intelligencia rendszer alkotói a technológia munkáját az idegennyelv-tanulás folyamatához hasonlítják. Először a tanuló megtanulja a betűket, és megpróbál szavakat alkotni belőlük. A gyógyszeripari szavak molekulák. Ha egy molekula megfelelő és rendelkezik az összes szükséges tulajdonsággal, a tanár elfogadja. Ha nem, akkor elutasítja azt, így motiválva a tanulót, hogy a jövőben ne kövesse el ugyanazokat a hibákat.
Mi lehet az előnye vagy hátránya a mesterséges intelligencia által létrehozott gyógyszereknek?
Mi a véleményed a mesterséges intelligencia által létrehozott gyógyszerekről? Szerinted képesek lesznek hatékonyan kezelni betegségeket és segíteni a betegeknek? Milyen előnyöket és hátrányokat látsz ebben a fejlesztésben?
Mik a fő különbségek a mesterséges intelligencia által létrehozott gyógyszerek és a hagyományos gyógyszerek között? Működnek ugyanúgy? Milyen előnyöket kínálnak az új típusú gyógyszerek a betegek szempontjából? Mennyire biztonságosak és megbízhatóak? Hogyan zajlik az engedélyezési folyamat ezeknél a gyógyszereknél?