Nem ritka, hogy a mosógépben mosás közben elakad a lefolyó, vagy a készülék „lóg” a centrifugálás előtt. Bár a hiba gyakori, sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mi okozhatja. Bizonyos esetekben a probléma saját maga is orvosolható.
Elektronikai hiba
A lefolyás elmaradásának egyik leggyakoribb oka a szoftver hibája. Ez leggyakrabban az Indesit modelleknél fordul elő. A hiba elhárításához a következőkre van szüksége
- Kapcsolja ki a készüléket;
- várjon egy rövid ideig;
- Kapcsolja be a mosógépet;
- A mosógép hosszabb időre történő újraindításához.
Abban az esetben, ha a beavatkozás nem hozta meg a kívánt hatást, a legjobb, ha megszakítja a programot, vagy elindítja az öblítési ciklust, majd a centrifugálást és az öblítést. Ha a mosó-szárítógép ezután nem ürül ki, valószínűleg az elektronikus rendszer hibás vezérlőmodul.
Otthon szinte lehetetlen kicserélni, ezért szakembereket kell hívni.
A szűrő eltömődött
Miért nem működik a mosógép lefolyója?? A szűrő eltömődése nagyon gyakori ok lehet. Üzem közben a szűrőben és a vízelvezető csövekben szennyeződések és lerakódások halmozódnak fel. A szálak, szöszök, idegen tárgyak és a rossz vízminőségből eredő korrózió mind a szűrőhöz tapadnak, és áthatolhatatlan akadályt képeznek a víz számára.
A vízelvezetési problémák leggyakoribb oka a szennyeződések felhalmozódása. Ha ez a hiba előfordul, a mosógép műszerfalán egy számkód jelenik meg. A Samsung modellek esetében ez például az E01 lenne.
A probléma orvoslásához elegendő, ha gondosan tisztítsa meg a szűrőt, a ház alján lévő kis panel mögött található. Érdemes megjegyezni, hogy az lg, bosch és Samsung márkájú gépeknél a védőmodell másképp van eltávolítva.
Bedugott csatlakozások
A leeresztő tömlők az egész rendszer fontos elemei. Szabályozzák a vízelosztást és megakadályozzák, hogy a víz működés közben kiszökjön a mosó-szárítógép tartályából. A tömlő közvetlenül a lefolyócsőhöz csatlakozik, úgy, hogy a felső vége a tartály szintjén legyen. A tömlő nem megfelelő felszerelése szintén okozhatja a készülék lefolyásának elmaradását. Ilyen helyzetben a készülék megfelelő hibakód.
Mindig győződjön meg arról, hogy egyik tömlő sincs elgörbülve vagy elgörbülve a normál helyzetben. A helytelenül konfigurált csatlakozások szivárgást, víz bejutását az elektronikus alkatrészekbe és későbbi rövidzárlatot eredményezhetnek.
A szivattyú járókerék nagyméretű tárggyal való átfedése
A szivattyú járókerékre tapadt törmelék elakíthatja a mechanizmust, és megállíthatja a szivattyú forgását. Akár egy apró tárgy is okozhatja ennek a szerelvénynek a hibás működését, és ezáltal megakadályozhatja a víz lefolyását. Az idegen testek eltávolítása egyszerű: egyszerűen szerelje le a szűrőt és csipesszel A nemkívánatos lerakódások eltávolítása. Fontos, hogy az elzáródást időben eltávolítsuk, hogy megakadályozzuk a rendszer károsodását.
Csapda vagy lefolyó dugulás
A probléma oka nem mindig a mosógépben keresendő. A Bosch készülékek például nagyon érzékenyek a vízelvezető rendszer dugulásaira. Ha túl sok szemét, szilárd tárgy vagy lerakódás halmozódott fel a lefolyócső közvetlen közelében, a készülék felülbírálhatja az öblítési programot és befagyhat. Csak a lefolyórendszerben lévő dugulások megszüntetése után folytathatja a mosási ciklust.
Szivattyú hibás
A gép törli az öblítőprogramot, és működés közben kellemetlen zúgó hangot ad ki? Ez biztos jele annak, hogy a szivattyú meghibásodott. Akárcsak a szűrő, ez is eltömődhet a törmelékkel, ami megakadályozza a működését. A szivattyú tisztításához ki kell szerelnie és teljesen szét kell szednie azt. A következő lépés az, hogy tisztítsa meg a tengelyt A szivattyúban sok szösz és pehely van.
Ha a szivattyú már több mint három éve üzemel, akkor a legjobb, ha kicseréli egy újra.
Vezetékek hibái
Ha a fenti módszerek egyike sem hozta helyre a mosógépet, érdemes lehet ellenőrizni a kábel és az érintkező folytonosságát. A mosogatógép elektronikus alkatrészei általában megfelelően el vannak szigetelve a víztől. Előfordul azonban, hogy idővel, hibás beépítés vagy gyári barracking következtében megsérülnek vagy elhasználódnak.
Hibás kábelezés okozta probléma:
- az elektronika helytelen működése;
- Nem reagál a gombnyomásra;
- lefagy a programok közötti váltáskor;
- Rövidzárlatok kockázata;
- Spontán leállás.
Miután befejezte a javítást és újra összeszerelte a mosógépet, ellenőrizze az összes csatlakozást és elektronikus alkatrészt tisztítás vagy beállítás céljából. Alaposan vizsgálja meg a szivattyúhoz csatlakoztatott összes kábelt és tömlőt. Végezzen ellenőrzést a Tesztfutás Minden mosási ciklusban van egy eltömődött szűrő.
Ha minden rendben van, kapcsolja ki a készüléket, és ellenőrizze újra az összes alkatrészt szivárgás és mikrorepedés szempontjából. Ha rozsdásodás vagy szivárgás jeleit észleli, szerelje szét és csatlakoztassa újra a szerelvényt. Tisztítson meg minden csatlakozást a vízkő és a lerakódások eltávolítása érdekében, adjon hozzá tömítőanyagot és illessze össze őket rendesen.
Mi lehet a mosógépek vízelvezető rendszerének gyakori meghibásodásának oka?
Mi okozhatja a mosógépek vízelvezető rendszerének meghibásodását?
A mosógépek vízelvezető rendszerének meghibásodását különböző tényezők okozhatják. Ezek közé tartozhatnak eldugult csövek vagy szűrők, a leengedési cső görbülete vagy elzáródása, a szivattyú meghibásodása, esetleg a gép túl sok vizet pumpál ki egyszerre. Emellett a mosógépben használt tisztítószerek és vízlágyítók is károsíthatják a vízelvezető rendszert hosszú távon. Fontos a rendszeres karbantartás és tisztítás, valamint az időben történő javítás, hogy megelőzzük a meghibásodásokat és a további problémákat.
Lehetséges, hogy a mosógépek vízelvezető rendszerének meghibásodásának okai közé tartoznak a dugulás, a csőtörés vagy a szivattyág hibája. Ön szerint melyik lehet a leggyakoribb ok?
Mi lehet az oka a mosógépek vízelvezető rendszerének meghibásodásával kapcsolatban?