A varrógéppel való munka közben észreveheti, hogy a varrás elkezdett hurkosodni. A legtöbb hibát a rossz szálfeszítés okozza. Sajnos az egyszerű megoldás nem mindig a megfelelő, és a manipuláció nem biztos, hogy javulást eredményez. Nézzük meg, miért lehet a varrógép hurok, mi okozza ezt a hatást, és hogyan lehet megoldani a problémát.
A problémás szál azonosítása
A munka megkezdése előtt, függetlenül attól, hogy melyik gépen végzik, be kell húzni a munkaszálat. Az elv minden gép esetében azonos. Az előkészítést a gép bekapcsolt állapotában kell elvégezni, a nyomóláb felfelé álljon.
Először a felső menetet kell felhúzni. Tegye be az alsót. Az ezzel kapcsolatos további információkért kérjük, olvassa el a modellspecifikus használati útmutatót.
A menetproblémák a következő varrathibákat okozhatják.
- Minőségi, egyenletes felső varrással, alsó szál hurok. A rossz oldal (alsó menet) helytelenül lehet menetesnek tűnhet. Valójában a felső szál lefelé megy és hurkokat képez. Ez orvosolható az orsó feszességének növelésével.
- Éppen ellenkezőleg, hurkok megjelenése a tetején Kiváló minőségű alsó varrás. A probléma itt rejlik a szál a horogról. Be kell állítani a feszültséget.
Ha egy egyszerű feszültségbeállítás nem oldja meg a helyzetet, próbálkozzon más okokkal, ellenőrizze az összes lehetséges okot.
Miért van az alsó szál hurokban?
Leggyakrabban az okozza, hogy nem fordítanak elég gondot és figyelmet a varrógépre.
Érdemes megjegyezni, hogy az önbeavatkozást a technikában a gyártó nem ösztönzi, mivel „elveszíti” a garanciát.
Használja a gépet szigorúan a használati utasításoknak megfelelően.
Általában az alsó szálat a következő okok miatt hurkolták be.
- A cérna nincs kellőképpen feltekerve az orsóra. Ez akkor fordulhat elő, ha a varrónő kézzel varrt. A fonal ekkor egyenetlenül oszlik el különböző magasságokban, egyenetlen fonalfeszültséggel. Ennek eredményeképpen rendszertelenül és lazán szállítják a munkahelyre. A probléma megoldható az orsó elemi visszatekerésével, de ezúttal egy varrógéppel. Az orsótekercselés minden modellhez elérhető, az egyszerűtől a professzionális modellekig.
- A géphez nem alkalmas szövetek és fonalak alkalmazása (Az ajánlott anyagok listája általában a használati útmutatóban található.). A gyártó által megadott cérnától vagy szövetektől eltérő cérnával való varrás kiszámíthatatlan következményekkel járhat, beleértve az orsószál hurokba kerülését a kész öltésnél.
- Az alsó menet rosszul van beállítva: Elégtelen horogszál feszítés. Ha különböző márkájú cérnákat használunk (ezek különböző vastagságúak, textúrájúak és különböző nyúlási fokúak lehetnek), mindig állítsuk be a horogból jövő cérna feszültségét. Ezt a tekercselőtáskán vagy a tekercs tartóján lévő feszítőlemezen található csavarral lehet elvégezni. A feszültség növeléséhez kissé el kell forgatni.
- Orsó vagy kampós sapka hibája. A repedés vagy törés befolyásolhatja a varrat minőségét. A vizuális hibák nem feltétlenül észlelhetők. Ha ezek a problémák megoldódtak, de a varrás minősége nem javult, a horgot újjal kell helyettesíteni.
Ha a felső szál hurkokat képez
Mint már említettük, a felső szál problémája az alsó hurokkal diagnosztizálható. Ennek több oka is lehet.
- A felső szál elégtelen feszültsége. A gép testén található egy tárcsafeszesség-szabályozó. Ezzel együtt kell beállítani. Azt is fontos ellenőrizni, hogy a tű mérete megfelel-e a felhasznált fonal vastagságának.
- A feszültségszabályozó eltömődött törmelékkel. Idővel a szabályozótárcsák között szöszösödés alakulhat ki, ami megakadályozza, hogy az alátétek szorosan egymáshoz nyomódjanak. Távolítsa el a törmeléket egy kefével vagy hosszú, merev sörtékkel ellátott kefével.
- Túlnyújtott alsó szál. Ez az előző szakaszban leírt algoritmus segítségével állítható be. A csavar az ellenkező irányba fog forogni.
- Orsósapka rugó meghibásodása. Ha az anyag, amelyből készült, elkezd „súrlódni”, a fonál beakad a csipkézett fémbe, és a feszültség egyenetlenné válik. Ebben az esetben ki kell cserélni.
- Problémák a fonalvezetéssel. Láthatja őket, ha lassan elkezd varrni egy próbadarabon, és megnézi, hogyan viselkedik a felső szál. Ha beakad a menetvezetőbe, azt is ki kell cserélni.
Olvassa el továbbá: a varrógép felépítése és működése.
Géphibák javítása
Tekintsük át részletesebben a különböző mechanikai problémákat, amelyek hurokszerű szálakat okoznak, és hogyan lehet ezeket kijavítani.
Jerky szálazás
A fonalat élesen mozgatjuk a horog és a toló között, majd kissé megállunk? Ez azt jelenti, hogy a tolónyílás és a horog orra közötti rés kisebb, mint az előírt. Ebben a helyzetben a normál működés nem lehetséges, ezért az alsó öltési hurkok.
A hibaelhárítást nehezíti az egységes értékek hiánya. Ez minden egyes modellre jellemző.
Olvassa el továbbá: varrógép javítása saját kezűleg.
Gondok a felső végekkel
A varrógépben lévő cérnát észrevehető erővel áthúzzák az orsóházban lévő reteszelőcsap végén. Ez a hiba gyakori azoknál a gépeknél, amelyekbe orsótartó tokot szereltek Egy másik modellből származó orsótartó tok. A tulajdonosok akkor folyamodnak ehhez, ha nem találnak gyári alkatrészeket, de az ilyen javítások csak rontanak a helyzeten.
Varrógép orsó
Egy rosszabb darabot kell átdolgoznod, hogy megjavítsd. A csap végét mindkét oldalon 0,25 milliméterrel csiszolja le. Az orsótartó tokban is van egy speciális orsótartó csatorna. Egy kis fűrészelésre is szükség van, hogy a szál simábban csússzon. A csiszoláshoz ajánlott a GOI-pasztával előzőleg átitatott filckorongot használni.
A kúpos rugó nem működik megfelelően
Ez általában a kúpos rugó elakadását okozza. Ez befolyásolja a tűszálszabályozót. Az anyagot nem nyomják le az alátétek, így az imbolyog és dudorokat hoz létre a varrás alján. Ebben a helyzetben a menetes tengelyvégek a hosszmetszetben összenyomódnak, deformálva a rugószerkezet felső tekercsét.
Kúpos rugó
A hiba kiküszöbölhető a állító tengely. Hozza a helyére úgy, hogy a kúpos rugó könnyen mozoghasson a tengelyirányú horonyban. Az eljárást óvatosan kell elvégezni, ügyelve arra, hogy a készülék apró alkatrészei ne sérüljenek meg.
Az alátétcsap meghibásodása
Ennek a mechanizmusnak az a funkciója, hogy a mosógépet mozgatja. Amikor a nyomólábat felemeli, a nyomógép megnyomja az alátétet, de nem áll vissza az eredeti helyzetébe, amikor leengedi. Ha kissé nyomott helyzetben marad, az alátétek nem tartják a menetet, amely túl könnyen csúszik és alul hurokba kerül. Az öltés nyomása nagyon gyakori jelenség, és rozsda, szennyezett alkatrészek, a mechanizmus sérülése és egyéb meghibásodások okozhatják.
Mosógép tolókészülék
A kiküszöböléshez szükség van:
- Az apró alkatrészeken lévő rozsdát finom csiszolórongyal távolítsa el;
- A sérült alkatrészek eredeti állapotának helyreállítása vagy újakkal való pótlása.
A legegyszerűbb dolog Szerezzen egy új tolót egy elhasználódott alkatrész cseréje. De ha nem talál megfelelő alkatrészt, vagy ha azonnal szüksége van a gépére, megpróbálhatja megjavítani azt.
Elégtelen alátét rögzítés
Néha a tűszálszabályzó nem tartja szorosan az alátétet. Ez a legegyszerűbb meghibásodás, és otthon is könnyen megjavítható.
Bobbin tok
Ezt úgy lehet orvosolni, hogy a ruhadarabot úgy varrjuk meg, hogy a Rövidítse meg a fogantyút az orsótartó tokon. Ezután az orsó alsó szélét gondosan lekerekítik és lecsiszolják. Minden elemet az orsótok méretéhez kell igazítani, különben a fonal felhalmozódása újra megjelenik.
Nincs kompenzációs rugó
A fonalfeszültség-szabályozó nem működik megfelelően egy hiányzó kulcs miatt. Ez a rugó segít a horog tetején visszaállítani szál, húzza meg egy erős öltés a sorban, majd kap a fonalból szál szükséges, hogy folytassa a munkát.
A kompenzációs rugó fontos ebben a kialakításban, és befolyásolja a varrat minőségét. A hibát csak javítani lehet Cserélje ki új rugószerkezetre. Nincs más megoldás.
A tű egy fogyó alkatrész, és idővel elhasználódik. Leeshet, elhajolhat vagy eltörhet. Sok téma tulajdonosa figyelmen kívül hagyja ezt, és folytatja a munkát, de ez alapvetően helytelen. A készülék normál működése nem lehetséges ilyen körülmények között. Ne legyen lusta megvásárolni a szükséges alkatrészt, és szükség esetén felszerelni.
A varrógép egy nagyon kényes eszköz. Működése a fejlesztő által beállított paraméterektől való legkisebb eltérés miatt is hibás lehet. Szánjon időt az összes elem ellenőrzésére, mielőtt elkezdi, így elkerülheti a súlyos meghibásodásokat.
Mi lehetnek a rossz öltések okai a varrógépen? Valószínűleg tudnék segíteni, ha több információt adna erről a problémáról. Talán a cérna beszorult, vagy nem megfelelő fonalat használt? Lehet, hogy a cérnafeszítés vagy a tűfeszítés nem megfelelő? Kérjük, ossza meg velem a tapasztalatait, hogy pontosabb segítséget tudjak nyújtani.
A rossz öltések okai a varrógépen különbözőek lehetnek. Lehet, hogy a cérna beszorult, vagy nem megfelelő fonalat használt. A cérnafeszítés vagy a tűfeszítés is problémát okozhat. Mivel nem tudom pontosan, hogy mi a probléma, így pontosabb segítséget tudok adni, ha megosztja velem a tapasztalatait.